Poslednja vremena

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
stvarnoslap je napisao(la):
Što misle adventisti kako će priča oko ovoga završiti, pogotovo što znamo da su se diskusije između samih adventista oko ovoga poprilično intenzivirale u zadnje vrijeme.

Završiće se tako što će sam Bog uskoro objaviti istinu na globalnom nivou koja će biti praćena znacima i čudima kao što je to bilo u vreme apostola.

Tada neće nikome biti važno da li je Isus Bog ili ne, već da ostavi službu grehu i ugađanju sebi i svojim grešnim sklonostima i ideju ateizma i ljudskih ideala, i da kroz potpuno predanje Bogu i prihvatanjem Hristove žrtve i prolivene krvi kao zamene za svoje grehe, dopusti njemu da ga obuče u haljine svoje pravednosti, jer vremena za bilo kakvo posvećenje sveta neće biti, već će ljudi u trenutku biti preobražavani iz greha u pravdu i kao takvi biti spaseni a na nebu se usavršavati i rasti u visinu mere rasta Hristova.

Dakle, Bog će sam sve urediti u ovom vremenu, a hvala Bogu ako mi u tom trenutku budemo spremni kako bi on mogao da se proslavi kroz nas i upotrebi nas kao svoje pomagače u poslednjem delu objave istine..
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ni ovo, Laodikeja, nije u skladu sa temom o Trojstvu u adventizmu, nego o poslednjem vremenu. Mislim da je slap pitao kakva će biti sudbina rasprave o Trojstvu unutar adventističke crkve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo jeste odgovor na Slapovo pitanje "kakva će biti sudbina rasprave o Trojstvu unutar adventističke crkve"
Dakle, moj komentar ima veze sa trojstvom i sudbinom ove - ali i svih drugih tema, rasprava i međuverskih dogmatskih sukoba različitih crkava i vera.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo jeste odgovor na Slapovo pitanje "kakva će biti sudbina rasprave o Trojstvu unutar adventističke crkve"
Dakle, moj komentar ima veze sa trojstvom i sudbinom ove - ali i svih drugih tema, rasprava i međuverskih dogmatskih sukoba različitih crkava i vera.
Hoćeš reći, pošto govoriš o poslednjem vremenu, govoriš o sudbini ne samo Trojstva nego svega postojećeg uključujući i čovjeka? To je ipak OffTopic, jer je pitanje bilo konkretno i odnosilo sa samo na Sveto Trojstvo. Takvim uopštenim odgovorima, izbjegavamo suštinu stvari i bježimo od konkretnih odgovora na konkretna pitanja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Govorim o tome - da će Bog tada objaviti istinu i tada će svako znati gde je ko - jer će postojati samo dve grupe, onih koji istinu prihvate i onih koji je odbace i pridruže se vavilonu.
Ne smatram da je trojstvo nešto što će ovesti do velikih trvenja među Adventistima, jer ono nije od presudnog značaja, a uskoro će u crkvi doći do probuđenja i Bog će sve svari dovesti u red.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Ovo jeste odgovor na Slapovo pitanje "kakva će biti sudbina rasprave o Trojstvu unutar adventističke crkve"
Dakle, moj komentar ima veze sa trojstvom i sudbinom ove - ali i svih drugih tema, rasprava i međuverskih dogmatskih sukoba različitih crkava i vera.

Govorim o tome - da će Bog tada objaviti istinu i tada će svako znati gde je ko - jer će postojati samo dve grupe, onih koji istinu prihvate i onih koji je odbace i pridruže se vavilonu.
Ne smatram da je trojstvo nešto što će ovesti do velikih trvenja među Adventistima, jer ono nije od presudnog značaja, a uskoro će u crkvi doći do probuđenja i Bog će sve svari dovesti u red.

Tvoj odgovor i tvoje objašnjenje otvara mnoštvo novih pitanja, evo samo dva. Ako bi tvoje objašnjenje bilo ispravno, to bi značilo da protestantski princip "Sola Scriptura" moraju odbaciti i sami protestanti. Što će vam Pismo, i kako možete zastupati da je "samo Pismo dovoljno", ako vam u Pismu nije otkriveno ovo što si ti iznio. I drugo, "tvojim objašnjenjem" bili bi obuhvaćeni samo oni koji bi živi na Zemlji dočekali "Božju objavu" o kojoj ti govoriš. Znaš li koliko je ljudi živjelo i umrlo na Zemlji od Isusa do danas, i kršćana i nekršćana?

Laodikeja, meni se ipak čini da ti naprosto pokušavaš relativizirati sve veće razlike između jedne i druge grupe adventista, a nije isključeno da ih ne budu samo dvije nego mnoštvo grupa. Meni izgleda čak skandaloznom tvoja teza da je nebitno tko je za nas Isus, je li Isus pravi Bog (Bog Sin), ili je nešto drugo. Sveti Ivan čak antikristima naziva one koji niječu Isusovo Sinovstvo. Što znači Božje Sinovstvo u novozavjetnom jeziku. Kada se Isus predstavlja Sinom Božjim, Židovi, koji su ga vrlo dobro razumijeli, optužuju ga da se "pravi Bogom". Nisu Židovi krivo razumijeli da Isus govori i čini ono što je jedino Bogu dopušteno, oni su samo krivo procijenili da Isus nije Bog. Nisi Bog, a činiš i govoriš ono što je jedino Bogu dopušteno - ovako bismo mogli parafrazirati stav Židova. Zbog toga ovaj tvoj stav o "nebitnosti pitanja o Trojstvu", doduše malo mekši od ovog židovskog stava, ipak spada u kategoriju stavova koje Ivan pripisuje antikristima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Umrli sveti će vaskrsnuti prilikom Hristovog drugog dolaska, a bezbožni oistati u grobovima za 1000 godina.
Ja sam govorio o objavi istine poslednjoj generaciji ljudi koji će biti živi neposredno pre Hristovog drugog dolaskia a kojima će biti objavljena istina.
U otkrivenju jasno piše da će trojica anđela objaviti troanđeosku vest, a kako će oni to učiniti već sqam dao naznake, to će učiniti sam Bog - lično ali i preko Adventnog naroda.

Isus nigde nije rekao Jevrjima da ako ne veruju da je on Bog - da mneće biti spaseni, već ako ne poveruju da je on spasitelj koji je došao da preuzme njihove grehe na sebe.
Bog se nikada ne bavi samo formom, nego suštinom.
On newće nekoga osuditi ako nema svetlostzi o tome da je isus Bog, već ako nije svoj greh ostavio, predao se Bogu i dopustio da ga on promeni.

Ovo što samn napisao - da će sam Bog objaviti istinu putem nebeskih znakova gde će se na nebu pojaviti zakon Božji i lik čoveka koji će izneti istinu - je ono što je Bog danas otkrio u vezi budućih događaja, gde će on potvrditi večnu važnost zakona i Subote, i tada će se svet obratiti Bogu i jedan deo Jevreja koji će izvršiti veliki uticaj na čovečanstvo u ovom pogledu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Ja sam govorio o objavi istine poslednjoj generaciji ljudi koji će biti živi neposredno pre Hristovog drugog dolaskia a kojima će biti objavljena istina.
U otkrivenju jasno piše da će trojica anđela objaviti troanđeosku vest, a kako će oni to učiniti već sqam dao naznake, to će učiniti sam Bog - lično ali i preko Adventnog naroda.

A gdje to piše kako će to Bog učiniti preko "Adventnog naroda"?

Isus nigde nije rekao Jevrjima da ako ne veruju da je on Bog - da mneće biti spaseni, već ako ne poveruju da je on spasitelj koji je došao da preuzme njihove grehe na sebe.

Rekao je Isus i jedno i drugo. Što znači kada Isus kaže: "Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim."?

Bog se nikada ne bavi samo formom, nego suštinom.
On newće nekoga osuditi ako nema svetlostzi o tome da je isus Bog, već ako nije svoj greh ostavio, predao se Bogu i dopustio da ga on promeni.

Najsuštinskije pitanje je pitanje koga priznajemo i prihvaćamo za Boga. Ti si potpuno promašio ovim svojim stavom.

Ovo što samn napisao - da će sam Bog objaviti istinu putem nebeskih znakova gde će se na nebu pojaviti zakon Božji i lik čoveka koji će izneti istinu - je ono što je Bog danas otkrio u vezi budućih događaja, gde će on potvrditi večnu važnost zakona i Subote, i tada će se svet obratiti Bogu i jedan deo Jevreja koji će izvršiti veliki uticaj na čovečanstvo u ovom pogledu.

Tako, budi otvoren do kraja. Tebi je nebitno pitanje je li Isus Bog, a krucijalna ti je subota. Nije Bogu do njegova Sina, nego do subote!? Koje idolopoklonstvo danu za koji sveti Pavao piše kršćanima da je samo sjena.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bogu je do toga da od nas stvori nove ljude i da nas pripremi za carstvo nebesko, a to može jedino putem poslušnosti zapovestima i svakotrenutačnim predanjem i posvećenjem.

Sve ostalo, pa i pitanje Isusovog Božanstva je od drugorazrednog značaja za naše spasenje.

Ja lično verujem da je Isus Bog, ali me sama ta činjenica neće spasti, već živa vera koja podrazumeva mnogo više od deklarativnog priznanja.


Bog će objaviti istinu preko svetih "koji drže zapovesti i imaju svedoćanstvo Isusa Hrista"

Obeležja prave Božje crkve sam dao u temi koju sam pokrenuo na forumu pod naslovom "Biblijska obeležja prave Božje crkve"

Adventna crkva je Božji narod poslednjeg vremena preko koga će on završiti delo.
 
Natrag
Top