Poreklo porodica i prezimena

Učlanjen(a)
31.01.2013
Poruka
1
Dobar dan,

Јакшићи — Википедија Ovde pise sve o Jaksicima iz srednjeg veka - plemickoj familiji. Ja ne znam da li sam od tih jer je vrlo moguce da su mnogi drugi kasnije uzeli prezime Jaksic . Preci su mi iz Like, Gracac, selo Glogovo. Znam sest kolena unazad po muskoj liniji , poslednji u nizu je Gojko , njegove Jaksice su zvali Golubovic , posto je tu bilo previse Jaksica delili su se na po drugim prezimenima kao npr. Golubovic(Jaksic) .Moj deda predpostavlja da je to ime od nekog Goluba Jaksica ali nista se ne zna zasigurno. Krsna slava nam je Sveti Vasilije Veliki .

Molim vas posaljite ako bilo sta saznate , hvala unapred


Ivan Jaksic

Dobar dan,<br><br>Јакшићи — Википедија Ovde pise sve o Jaksicima iz srednjeg veka - plemickoj familiji. Ja ne znam da li sam od tih jer je vrlo moguce da su mnogi drugi kasnije uzeli prezime Jaksic . Preci su mi iz Like, Gracac, selo Glogovo. Znam sest kolena unazad po muskoj liniji , poslednji u nizu je Gojko , njegove Jaksice su zvali Golubovic , posto je tu bilo previse Jaksica delili su se na po drugim prezimenima kao npr. Golubovic(Jaksic) .Moj deda predpostavlja da je to ime od nekog Goluba Jaksica ali nista se ne zna zasigurno. Krsna slava nam je Sveti Vasilije Veliki .<br><br>Molim vas posaljite ako bilo sta saznate , hvala unapred&nbsp;<br><br><br>Ivan Jaksic
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruka
2
Moje prezime je Gavrilovic i moji su iz Ljubica kod Cacka. U Ljubic su dosli za vreme prvog srpskog ustanka iz Dragaceva ali vode poreklo iz Hercegovine, okolina Trebinja, Zupci. Od ovih mojih Gavrilovica niko nije iz Crne gore ili Bosne. Imam i rodoslov porodice a poreklo vodi od prezimena Ristic. Bila su 2 brata Radovan i Gavrilo. Tako da su se razdvojili i jedan je uzeo prezime Radovanovic a drugi Gavrilovic. Slavimo Arandjelovdan. Interesuje me da li imas rodoslov svoje porodice posto je moj dosta star, mozda bi mogao nesto da povezes. Koliko se secam ima 2 ili pod imenom Gojko u rodoslovu.

Ja se prezivam Gavrilovic i moji su iz okoline Cacka. Vode poreklo sa Trebinja i slava nam je Arandjelovdan. Imam i rodoslov cele familije, sva muska imena su upisana. Dosli su u Dragacevo pa u Ljubic 18... i neke... Ima ime Zoran u rodoslovu cini mi se da ga je neko pomenuo i Uros...

Slala sam vec poruku ali ne znam dal je stigla. Ja sam Gavrilovic i imam rodoslov. Ima cini mi se Zoran i ima sina Urosa... Uglavnom iz Dragaceva su dosli u Ljubic a vode poreklo sa Trebinja. Slava je Arandjelovdan.

Moji Gavrilovici su dosli iz Hercegovine pre prvog srpskog ustanka u Dragacevo pa u Ljubic. Slava nam je Arandjelovdan. Imam i rodoslov ako nekog interesuje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
08.04.2013
Poruka
5
Interesuje me kako je nastalo prezime Skerlic..

Interesuje me kako je nastalo prezime Skerlic... Mislim da je u osnovi ovog porodicnog imens rec Skerl ili Skerla.. Znam da postoji i prezime Skerl, nas pokojni kompozitor Zvonimir Skerl, na primer. Na internetu sam nasao 237 Amerikanaca sa ovim prezimenom. Koliko znam ima ga i u Letoniji ili Litvaniji.. Navodno je nastalo od italijanske reci Scarlat za crvenu boju..

Ako neko zna nesto vise molio bih ga da to i objavi.. Hvala na ustupljenom prostoru..
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2013
Poruka
1
Zanima me istorija mog prezimena Prpa. Porodica je živela u Bosanskoj krajini u okolini Bos.Grahova - selo Tičevo, srez Preodac. Po nekom porodičnom predanju, trebalo bi da porodica potiče od porodice Ćulibrk iz zaleđa Šibenika, odakle su zbog neke mobilizacije (?) izbegli dublje u brda i tamo promenili prezime da bi "zametnuli tragove". Opet po nekim pričama ti Ćulibrci su na te prostore doselili iz Crne Gore.
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2013
Poruka
5
O poreklu familije Ganići

Otvorio bih temu porekla Ganića . Ono što ja znam je da su svi Ganići srodnici i da su poreklom Kuči - Mrnjavčevići.

Voleo bih kad bi se i sami Ganići javili i rekli nešto o sebi, svojim migracijama i današnjoj rasprostranjenosti.
 
Učlanjen(a)
13.08.2013
Poruka
1
PRILIKE kod Ivanjice, JOVANOVIC

Pre varovatno 100 godina a mozda i vise, u Prilikama kod Ivanjice, se rodio moj deda Lazar Jovanovic. Ziveo u Uzicu sa porodicom i radio kao sudski cinovnik. O njegovoj porodici Jovanovic, neznam nista a volela bih da nesto saznam o precima mog oca .
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruka
2
Ja se prezivam Gavrilovic, moji su u Ljubic dosli iz Dragaceva a poreklom su iz Popova polja kod Trebinja. Slave sv. Arandjela. Imam ceo rodoslov tako da ako to moze da ti pomogne... Mislim da se pominje negde i neki Gojko, mada vise i nisam sigurna, moram da proverim. Pozzz!!!
 
Član
Učlanjen(a)
10.12.2010
Poruka
4
poštovani Prezimenjače i ja istražijem poreklo Dakića iz Banjana B-krupa u mojim istraživanjima se pojavljuju skoro ista imena koje i vi navodite pri svom istraživanju.molm vas da me kontaktirate radi razmene informacija moguće je da smo od istog roda i moji deda je kao i ja sada slavimo Miholjdan.
pozdrav dakic_s@ptt.rs
 
Natrag
Top