poplave u srbiji Božji gnev

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Bogu hvala i za neverujuće što su ovde jer je to dobro mesto gde mogu pokazati neverstvo a mi imamo lepu priliku svedočiti o svojoj veri.
Ovo je najbezbolniji način svedočenja,ne idemo u stan sagovornika i on može kad poželi čuti nas.
NIŠTA,ali baš NIŠTA na zemlji se ne može desiti bez Božjeg znanja a to znači da BOG VLADA NAD SVIM.
To što satana ima vlast da čini zlo jeste sa dopuštenjem.

Već su moja braća u Gospodu pominjala kako Bog dozvoljava opomene da bi se narod obratio i koliko god je to teško palo nekome ono je veliko dobro koje Bog čini.
Sad neko može pročitavši ovo pitati da li sam normalan kad tako govorim?
evo, vi sami izmerite:
Bog je želeo da zatre Nineviju grad veliki u ono vreme i šalje proroka da im kaže šta će im se desiti i šta tad biva?
Car naređuje da SAV NAROD posti pa i stoka i Bogu se sažali pa ih ne snađe zlo.Imamo li mi mudrog vladara (ne mislim na kazandžije)već mudre i verne vladare?

Kaže se,eto izginulo je u vodi nešto naroda...jeste, i to je žalosno svakom normalnom čoveku pa i meni.
ALI,čovek može sretno i dugovečno živeti i otići u pakao i koja mu je korist?
Može neko dete o vodi da se udavi i da se spasi za večnost a oni što gledaju u telo ridaju zbog ne poznavanja Božje reči gde se govori o večnom životu ali za one pokajane.

Isus je isceljivao tela i narod se divio ali jednom prilikom Isus pokaza da je OPROŠTENJE GREHA VEĆE od isceljenja tela.Ovo je poruka nad kojom svako treba da zastane jer telo će svakako otići u prah ovako ili onako ali gde će potom? Kad se to shvati više telo neće biti na prvom mestu već pokajanje to jest promena načina življenja.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Setimo se malo šta Bog govori o Sodomi a ona se proteklih godina počela useljavati ovde.
EVROPA NEMA ALTERNATIVU a to znači SODOMIJA NEMA ALTERNATIVU i Bog iz ljubavi pokazuje da imamo prečih poslova od paradiranja jer od čega se pametan stidi nerazuman se ponosi.

Nebeski narod.....hm.

I ponovo može neko ko ne razume pitati zašto one druge što su zakonom uveli Sodomiju ne tuče...a zašto bi ih tukao?
Jedan Bogataš je imao slugu koji je verovao a bogataš nije.Bogataš je uvek prebacivao sluzi kako on veruje a siromah je a sebe nevernog bogataš vidi bogatog.Odlazeći u lov bogataš puca i rani neke životinje a one što mu pobegoše natera slugu da brzo trči za nima jer mu pobegoše a one ranjene reče mu nemoj dirati one su i tako moje ne mogu pobeći.

Posle toga mu sluga reče da i đavo isto tako čini one njegove ne vija jer nemaju kud a one kao što je sluga juri i proganja ne dajući im novac.
Piše da onaj ko koga NADVLADA taj nadvladani mu i ROBUJE.Sad se neko može zapitati čime smo mi kao narod nadvladani?
Mnogo čime:
Svađe, ubistva,nemoral,alkoholizam,droge,zavist,preljuba,idolopoklonstvo u više pravaca(novac,imanje,ikone i kipovi...)i tu neprijatelj ima uporište i vlast da tuče a da bi se oslobodili potrebno je pokajanje u pravom smislu te reči.Zašto ovaj narod poredite sa Jobom? To nije za poređenje jer je Job živeo uzorno i nije pradirao.
Verni imaju nalog ,,IZBACITE zlog između sebe,, i sad ako bi sav narod bio veran nebi mogao vladar biti zlo ili recimo mason.

Svaki put kad se izabere (to nebira narod)neki predsednik pratite šta prvo čini i gde ide i sve će vam biti jasno.SVIM državama vladaju ...i imaju molitvene doručke i svoje lepe gradove, rekoh SVIM.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Nebeski narod.....hm.

Они мисле да владају. Могу нас позатварати, прогањати, бомбардовати, окупирати, сатанизовати - ништа неће постићи. Јер ко је слободан у духу, тај је слободан довека, вечно. Народи ће се сабирати за рат са Господом, тако стоји записано. Они припадници тих народа који су Христосови са њима неће имати заједницу.


Појам "Небеског народа" заиста има смисла. Не зато што је један народ већи од другог или да Господ прави некакву разлику, већ је базирано на самом опредељењу одређеног народа. Многи народи немају Христосово име за темељ. То не значи да неће бити спашених из тог народа, напротив. Али народ који за своју основу има име Господње и који је одлучно решио да погине бранећи свог оснивача, тај народ има права себе да тако назива. То не значи да ће сви припадници тог народа бити спашени, случај је да многи управо дају лошу слику. И Израиљ је био "Небески народ", па видимо да је мали број људи био у Цркви, праведан и веран.



Србија је прави пример заједнице у Христосу, али и прави пример раскола, корупције, братокрвништва и др. То не значи да су Срби изнад осталих народа, пред Богом нема разлике ко је ко, исти је Јеврејин и Грк. Има разлике: какав је ко. А ако званична држава (народ) одбаци свог оснивача и говори против Божијих истина, забрањује да Божије истине буду званични став у школама и институцијама, онда та држава није више Христосова (постаје антихристова), зато Господ и допушта да је непријатељи растурају. То видимо из Писма.



А народ? Колико је народ побожан (лажно) видимо свакодневно. Толико се псују светиње, толико се чине безакоња, да ту никакви велики докази не треба да се скупљају. Сви то видимо. Хоћемо ли онда омрзнути свој народ, одрећи га се, приклонити се култовима и сектама, мрзети непријатеље (или дојучерашње пријатеље)? Никако! Будимо свећа која осветљава просторију, да сви могу да виде куда иду. Да не залутају у мраку који се надвио над свим народима.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ta prica je toliko puna rupa da me promaja udara.
On ce mene da osudi samo zbog neverovanja a za djavola mu trebaju stotine godina masovnih ubistava da bi ga osudio, ispade da vise voli djavola od nas.
Sta ce savrsenom bicu dokazi uopste, zar on ne zna sve vec ?

Niko nece nikoga osuditi za neverovanje...

Ja sam ti odgovorio vec hiljadu puta na to, i sta biblija uci, a sta vredi da ti govorim, kada se ti zaista dosadjujes i nisi ozbiljan..
Kazes basne?
Da si ti ikada procitao bibliju nikada ne bi tvrdio da su tamo zapisane ''basne''. A naravno nisi je ni citao.
To se vidi... Da jesi, ti bi vec pokazao neko znanje...
Govoris o knjizi koju ne poznajes, i to je tvoja specijalnost.
Samo mi nikada nece biti jasno , zasto ne napadas kuran?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Kuran nikada nisam citao, stari i novi zavet jesam, ali i kada mi musliman kaze da je ceo svemir stvoren samo zbog nas, jer tako pise u nekoj knjizi, i njemu kazem da je to smesno.
Cekaj kako necu biti osudjen zbog neverovanja, i ateisti idu u raj odjednom ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Kuran nikada nisam citao, stari i novi zavet jesam, ali i kada mi musliman kaze da je ceo svemir stvoren samo zbog nas, jer tako pise u nekoj knjizi, i njemu kazem da je to smesno.
Cekaj kako necu biti osudjen zbog neverovanja, i ateisti idu u raj odjednom ?

Lepo, neces biti osudjen zbog ''neverovanja'' nego zbog svojih ''dela''.
Jer ti je Bog pored uma dao i ''savest'' koja te vodi da postupas ispravno.
Ako postupas po ''savesti'' spasces se, a ako je ne slusas neces.
Zakon sluzi samo tome da usmeri tvoju ''savest'' u ispravnom smeru, jer je ona usled greha ostecena, i na neki nacin nije u stanju pravilno da usmerava prirodno.
Zato je potreban zakon.
Smatram da nisi procitao bibliju...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Adrijane pozdrav.
Kako Izrael posta bludnica kako Srbija posta bludnica?
Nije li ista mera za pokazivanje kad smo verni i kad smo u otpadništvu?
Bog navodi svaki detalj šta ga gnevi i šta je otpad u Njegovim očima i uvek čeka da se vrati i Izrael i Srbija i očistiće ih od svih prestupa ali je potrebno da se VRATI.
Imamo Biblijskih primera kako se to čini ali nam nedostaju vladari (ne oni iz senke) tih imamo već onih što su verni Bogu.

Zašto sveštenici ne riidaju i ne uče narod putu Božjem?
Zašto se ne vidi dokle je pao narod i šta ga sve snalazi odavno?
Nemamo u Bibliji primer kako je važan naziv a dela da budu zla...to je apsurd,delima pokazujemo našu veru a pošto su dela zla onda tu nema vere i nacija tone kao u vreme Jeremije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Jedno pitanje za sve ovde..
Ako je Bog sada kaznio srpski narod ovom poplavom zbog tkz. ''idolatrije'', sta je radio pre hiljadu godina, kada je u srpskoj drzavi takodje vladalo pravoslavlje i to sve sa mozda i vecom ''idolatrijom''. Zasto je onda sedeo skrstenih ruku, i pustao da nasa drzava i vera jacaju?
Jesmo li onda bili pravedniji?

Pretpostavljam sta cete reci: ''kaznio nas turcima''.
Ali zasto nije kaznio ostale pravoslavne zemlje?
Sta smo mi to bili bolji u veri od njih?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Jedno pitanje za sve ovde..
Ako je Bog sada kaznio srpski narod ovom poplavom zbog tkz. ''idolatrije'', sta je radio pre hiljadu godina, kada je u srpskoj drzavi takodje vladalo pravoslavlje i to sve sa mozda i vecom ''idolatrijom''. Zasto je onda sedeo skrstenih ruku, i pustao da nasa drzava i vera jacaju?
Jesmo li onda bili pravedniji?

Pretpostavljam sta cete reci: ''kaznio nas turcima''.
Ali zasto nije kaznio ostale pravoslavne zemlje?
Sta smo mi to bili bolji u veri od njih?

Pogrešno si adresirao pitanje, moraš pitati Boga On najbolje zna kad će šta činiti.
Izrael je mnogo zla činio i nije odmah bio sankcionisan a okolni narodi su još veće zlo činili i nije ih dirao.
 
Natrag
Top