Poplave u regionu

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
31/05/2014 - 10:35
LEPA VEST: Srbija dobila 11 miliona evra od novca bivše Jugoslavije, "zamrznutog" u Francuskoj
Raspodelom novca koji je odmrzla francuska banka "Kredit Lionais" Srbiji je pripalo 11 miliona eura, Sloveniji 3,9, a prema podacima ministarstava Bosne i Hercegovine, toj zemlji je pripalo 3,8 miliona eura

SFRJ-novac-pare-Srbija-racun.jpg



Presudom Trgovačkog suda u Parizu kojom je odmrznut novac bivše Narodne banke Jugoslavije, Srbiji je pripalo 11 miliona evra.

Sud u Parizu odmrzao je novac bivše SFRJ, koji se nalazio u francuskoj banci Kredit Lionais (Credit Lyonnais) u ukupnom iznosu od 24,5 miliona evra, saopšteno je iz Ministarstva finansija.

Novac je zamrznut devedesetih godina prošlog veka kada još nije bilo poznato koje su države naslednice Jugoslavije.

profimedia-0133647666.jpg

Foto: Profimedia

Kriterijum raspodele novca definisan je Sporazumom o pitanjima sukcesije između zemalja sukcesora bivše SFRJ, kao i sporazumom između Crne Gore i Srbije o regulisanju finansijskih prava i obaveza, pojašnjeno je iz crnogorskog ministarstva.

Raspodelom novca, Srbiji je pripalo 11 miliona eura, Sloveniji 3,9, a prema podacima ministarstava Bosne i Hercegovine, toj zemlji je pripalo 3,8 miliona eura.

Francuska banka nije želela da dopusti raspolaganje novcem bez sudske presude, a formalni postupak pred Trgovačkim sudom u Parizu pokrenula je Narodna banka Srbije, 2013. godine.

profimedia-000151974223.jpg

Foto: Profimedia

Sporazum o sukcesiji imovine bivše SFRJ države naslednice potpisale su 2001. godine, Hrvatska ga je ratifikovala 2004. godine, a aneksom je definisana podela raspoloživih sredstava.

Postoje sporovi oko sredstava koja su bila stavljena na devizne račune bivše SFRJ, i držana kod jugoslovenskih banaka za zajednička ulaganja u inostranstvu, koja su, kada je sporazum sklopljen, procenjena na 645 miliona dolara.

(Telegraf.rs / Beta)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
Dunav će nam biti najveća pretnja
Tanjug | 31. 05. 2014. - 09:58h
cat_icn_more.png
10:37h | Foto: D. Miletić - Ilustracija |
Dunav, druga po veličini reka u Evropi, najveća je pretnja od poplava u Srbiji u narednim godinama, upozorava hidroinženjer Rade Milutinović, direktor novosadskog Hidrobiroa i autor više patenata, projekata i naučnih radova o Dunavu.

472859_golubac-03-zastitaodpolavegolubac22-foto-dragan-miletic_f.jpg

Golubac je opremljen savremenim sistemom odbrane od poplava
On ističe da su poslednje katastrofalne poplave pokazale da je došlo vreme da se preispitaju postojeće linije i koncepti odbrane od izlivanja reka.






Ne isključujući mogućnost izlivanja Dunava, Milutinović kaže da je zato neophodno biti spreman za takvu situaciju na način kako su to učinile druge države kroz koje ova reka protiče.


Kao primer te povećane opasnosti on je naveo izlivanje Dunava 2002. godine kada je proticaj te reke u Beču iznosio 11.000 kubika vode u sekundi, a 2013. godine u Bratislavi je proticalo 11.400 kubika u sekundi. Najveća količina koje je proticala pored Novog Sada bila je 1965. godine i tada je bila najveća odbrana od poplava.


Kazao je da toliko vode ne može da protekne Novim Sadom te da se poplavni talas mora transformisati uzvodno od tog grada, u ritovima južne Mađarske i Kopačkom ritu.

350564_dunav-poplavni-talas050513ras-foto-petar-markovic10_f.jpg
- To se 2002. godine i 2013. godine desilo. Ako se ta transformacija poplavnog talasa ne izvrši, može se desiti da nam dotiče i znatno više vode od 8.400 kubnih metara. To bi mogla da bude količina koja ne može da protekne pored Novog Sada bez izlivanja i našli bi se u velikom problemu - rekao je Milutinović u intervjuu Tanjugu istakavši da bi Srbija u tom slučaju bila u velikom problemu.


On, naravno, kaže da nije moguće predvideti da li će se zasigurno i kada bi se tako nešto moglo dogoditi, ali da s obzirom na to da, kako kaže, ulazimo u period nepredvidivih promena, nije isključeno.


- Zato na tako nešto moramo biti spremni - upozorava ovaj Novosađanin, koji je patentirao mobilni betonski sistem za odbranu od bujica.


On, naime, ukazuje da, ako bi se ponovila 1965. godina, pošto uzvodno ne bi bilo proboja nasipa kao tada, nivo Dunava u Novom Sadu bi samim tim bio viši za 50 centimetara. Odbrana bi u tom slučaju bila teška i zato se, kaže, treba pripremiti i za takav, po njemu, “najcrnji scenario”.



Ćudljiva reka
350563_dunav-poplavni-talas050513ras-foto-petar-markovic9_f.jpg

Analizirajući ponašanje Dunava, Milutinović tvrdi da se karakteristike te reke menjaju od 1997. godine i sada su, tvrdi, velike vode sve češće i sve veće.
Navodeći primer stogodišnjeg nivoa Dunava kod Novog Sada, on upozorava da je stvarna stogodišnja voda u Novom Sadu 830, a ne 800 centimetara, te da zato s vremena na vreme treba obavljati neophodne predračune.


Tvrdi da, ako se velike vode ponove u budućnosti, a do tada ne uradi nešto sasvim konkretno, najugroženiji grad od Dunava bi bio Novi Sad.


- Imamo 20 kilometara nasipa uzvodno od Novog Sada, gde počinje novosadska kaseta koja je ograničena s jedne strane nasipom, s druge visokim terenom i sva voda koja bi na bilo koji način ušla u tu kasetu slila bi se u grad. Ona ne bi mogla da se izlije iz te kasete ni u kanal, ni u Dunav bez rušenja tih nasipa - analizira Milutinović istakavši da je upravo to “najcrnji scenario” za taj grad, jer bi voda probila nasip i vodostaj bi bio ravan nivou njegovog zida na keju.


- Voda koja jednom uđe na neki teren ona teži da se horizontira...Ona tada raste i postoji opasnost da probije i te nove nasipe...Problem velikih reka je upravo to - ako dođe do horizontiranja nivoa pitanje je da li imate prostora gde da vratite vodu, ili će vam ona munjevito uleteti u grad kao što je to bilo u Obrenovcu - objašnjava on istakavši da je upravo zato to opomena za budućnost.


Naš problem je, tvrdi Milutinović i to što ništa nismo naučili iz prošlosti i mislimo da se poplave nikada više neće ponoviti.


- Živeti pored Dunava, međutim, znači i da ne smete verovati da se to neće desiti, morate biti spremni... - kaže on i dodaje da su gradovi naša najveća vrednost i da zato uvek moramo biti spremni. Poplave jesu prirodne pojave, ali njima se mora upravljati.

A s obzirom na to da živimo u dolini Dunava gde su i Novi Beograd, Novi Sad, Pančevo... izgradnja nasipa može biti rešenje za neko vreme.

Međutim, reč je o reci koja je nepredvidiva i koja bi jednom u 100 godina mogla sve te gradove da potopi.


- Da li će se to pretvoriti u katastrofu, to je druga priča. Na nama je da shvatimo da se to može desiti i da katastrofu sprečimo. Poplave ne možemo da sprečimo, ali možemo katastrofe. Možemo ih kontrolisati do neke mere - tvrdi Milutinović.


Zato je, prema njegovom mišljenju, došlo vreme da se preispitaju naše odbrambene linije i koncepti odbrane od poplava, a najpre, smatra, treba osposobiti zapuštene poprečne i sveobuhvatne nasipe. Od nabujalih reka se ne brani samo ređanjem džakova i podizanjem visine nasipa.


- To je samo jedan vid odbrane i ne bi bilo dobro da se misli da se na tome sve završava. To nije dovoljno. Odbrana od poplava je mnogo teža i složenija - rekao je Milutinović.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
Šteta u Obrenovcu i prilaznim putevima 270 miliona dinara
Gruba procena štete na putnoj infrastrukturi u Obrenovcu i njegovoj okolini, nastala nedavnim poplavama, dostiže oko 170 miliona dinara, dok je šteta na lokalnim putevima oko 100 miliona dinara, saopštila je danas ta opština.

obrenovac.jpg

Kako se navodi u saopštenju gradske opštine Obrenovac, predsednik Komisije za popis štete na objektima infrastrukture i javnim ustanovama Branko Matić ocenio je da je šteta u Obrenovcu i okolini ogromna.

"Štete su ogromne, a mi smo pokušali da sagledamo i finansijski aspekt te štete. Izveštaj o tome smo poslali nadležnom ministarstvu i Vladi Srbije. Sve ostalo ćemo pokušati da odradimo u što kraćem periodu, kako se voda bude povlačila iz grada", rekao je Matić i objasnio da je do sada pregledano oko 40 odsto putne infrastrukture u gradskom jezgru i oko 35 odsto u seoskim područjima, jer je ostatak još pod vodom.

Prema njegovim rečima orijentaciono procenjena šteta na putnoj infrastrukturi u gradskom jezgru je oko 120 miliona dinara.

"Govorimo o šteti koja se odnosi na konkretne probleme na saobraćajnicama, poput otvorenog šahta, ispod je krater. Za sanaciju tog dela toplovoda i putne infrastrukture potrebna je ta cifra", rekao je Matić.

Gruba procena štete u seoskim područjima koja su poplavljena, i to onog dela koji je komisija uspela da obiđe, je veća od 50 miliona dinara.

"Ova procena se odnosi na nekategorisane, atarske i lokalne puteve. Velika su oštećena i na nekim magistralnim putevima koja nisu u ingerenciji Gradske opštine Obrenovac. Imamo i nekoliko aktivnih klizišta, kao što je jedno na putu Mislođin-Stepojevac, i ta šteta za koju grubo možemo da kažemo da je u ovom trenutku 100 miliona dinara", kazao je Matić.

Izvor: Tanjug
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
Dunav i sava opet rastu!
alo.rs | 01.06.2014 - 07:45:00h |

Vodostaj Dunava će narednih dana biti u umerenom i većem porastu, tako da se dostizanje granice redovne odbrane od poplava kod Novog Sada očekuje 3. i 4. juna, a kod Slankamena 4. juna, upozorio je Republički hidrometeorološki zavod. Kod Pančeva i Smedereva vodostaj je već iznad granice redovne odbrane od poplava.

1214311-3.jpg


Kritično do 4. juna | Foto: N. Pavlović

Na Savi kod Šapca vodostaj će se nalaziti iznad granice redovne odbrane od poplava, sa tendencijom opadanja. Na Kolubari će do 3. juna vodostaj biti u kratkotrajnom porastu sa približavanjem upozoravajućim nivoima, dok će i na Jadru vodostaj biti u kratkotrajnom porastu. Na Moravici, Bjelici, gornjem toku Zapadne Morave, Ibru i na Južnoj Moravi do 2. juna vodostaj će biti u manjem porastu, sa dostizanjem upozoravajućih nivoa.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
Počinju radne akcije, prva u Paraćinu
alo.rs | 01.06.2014 - 07:45:00h |

Volonterski centar Vojvodine, u saradnji sa lokalnom zajednicom Paraćina, pozvao je građane da se prijave za prvu volontersku radnu akciju, koja počinje u utorak, 3. juna u Paraćinu. Za prvu radnu akciju biće potrebno okupiti 50 volontera za fizičke poslove.

1214299-2.jpg


Potrebno 50 volontera

Od toga bi 20 akcijaša radilo na dezinfekciji poplavljenih objekata i kuća, pa je potrebno da imaju sopstvene gumene čizme i zaštitne maske. Na poslovima čišćenja i iznošenja nameštaja, kao i ostalih predmeta iz poplavljenih objekata i kuća, radilo bi 20 volontera, a poželjno je da ponesu sopstvene lopate i metle. U kriznom štabu u opštini Paraćin radilo bi 10 akcijaša na utovaru, istovaru i razvrstavanju.

Hrana je obezbeđena, smeštaj je organizovan u sportskoj hali, ali je potrebno poneti svoju vreću i podlogu za spavanje i, ako je moguće, doneti i sopstveni pribor za jelo. Put do Paraćina akcijaši će za sada morati sami da organizuju.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
Svilajnac čisti više od 1.000 volontera
144651.jpg
SVILAJNAC - Predsednik opštine Svilajnac Predrag Milanović izjavio je Tanjugu da u čišćenju, pranju i dezinfekciji grada danas učestvuje više od 1.000 volontera iz Svilajnca, Beograda, Niša, Kragujevca...

"Najviše volontera je iz Svilajnca i ovo je zadnja akcija u vanrednoj situaciji, jer ćemo sutra, na sednici Štaba za vanredne sitauacije, koja je zakazana za devet sati, doneti odluku o ukidanju vanredne situacije", rekao je Milanović.

Sutra će početi da rade sve javne ustanove u gradu, struje ima u svim delovima, kanalizacija radi normalno, pitku vodu iz vodovoda očekujemo narednih dana, sada je tehnička, dodao je on.

U današnjoj akciji sređivanja grada, učestvuju komunalne službe, zaposleni u ustanovama i preduzećima grada, dobrovoljci sa mašinama i traktorima iz okolnih sela. Akcija je počela u devet sati i trajaće do 17 sati.

Milanović je ranije izjavio Tanjugu, da će štete od poplava u ovoj opštini premašiti 10.000.000 evra.
"Mi smo uputili Vladi Srbije, prvi spisak šteta u Svilajncu, očekujem da do utorka završimo komplatan posao", rekao je Milanović.

"Sigurno mogu da kažem da je više od 2.500 domaćinstava pretrpelo ogromnu štetu, gradski vrtić je potpuno uništen, imali smo štetu u Domu zdravlja, u Poljoprivrednoj školi, Fabrici "Kul in MOda"..., oštećeno je više od 30 ulica, dva regionalna puta, tako da šteta neće sigurno biti manja od dest miliona evra", rekao je Milanović.

Svilajnac nije zapamtio ovakve padavine i ovakvu katastrofu. Nemamo o tome pisani dokument da je na terirortiji ove opštine bila ovakvo izlivanje reke i ovakvih padavina, dodao je on.

Tanjug
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
Ilić: Za rušenje 1.500 do 2.000 objekata
Tanjug | 01. jun 2014. 11:00 | Komentara: 0
Ministar bez portfelja zadužen za vanredne situacije Velimir Ilić kaže da je u poplavljenim opštinama koje je obišao od 1.500 do 2.000 stambenih objekata za rušenje




Velimir Ilić


Ministar bez portfelja zadužen za vanredne situacije Velimir Ilić kaže da je u poplavljenim opštinama koje je obišao od 1.500 do 2.000 stambenih objekata za rušenje.

Ilić je za „Novosti“ rekao da je obišao više od 80 odsto poplavljenih opština.

"Vlada Srbije će početi sanaciju kuća i izgradnju novih zdanja za one koji su ostali bez krova nad glavom. Do zime će svi dobiti svoje domove", rekao je Ilić.

On je podsetio da su premijer Aleksandar Vučić i Vlada Srbije zauzeli stav da to mora da se uradi, dodajući da je potrebno malo strpljenja jer ne može sve ođednom ali da će svi dobiti krov nad glavom.

Prema rečima Ilića, lokalne samouprave će obezbediti lokacije gde će se zidati kuće i priključke na komunalnu infrastrukturu.

Ministar ističe da su nabavljene mašine za sušenje kuća da bi sanacija mogla da krene što pre i ocenjuje da će u velikom poslu obnove biti pokrenuta lokalna građevinska operativa.

„Novosti“ pišu da će objekti biti razvrstani u šest kategorija u zavisnosti od stepena oštećenja, pri čemu će za prvu i drugu biti reč o manjem obimu radova, dok će za treću, četvrtu ili petu neophodan projekat sanacije, posebno za petu, gde će biti svrstani objekti sa oštećenjima na konstruktivnom sistemu.

Za kuće u šestoj kategoriji, kako dodaje list, spasa nema - ta zdanja su uništena, sklona padu ili su već pala.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
01/06/2014 - 11:13
STRAŠNO: Đubre zatrpalo Obrenovac, ne nazire se kraj čišćenju!
U JKP "Gradska čistoća" navode da je nemoguća preprodaja stvari iz Obrenovca, jer se otpad deponuje na Deponiji u Vinči, u posebnim jamama, i odmah zatrpava


Obrenovac-posle-poplava-foto-Milena-Djordjevic-4.jpg




Nakon što je opština Obrenovac uputila zahtev Ministarstvu regionalnog razvoja i lokalne samouprave da apeluje na susedne opštine kako bi ustupile svoje kamione kojima se može izneti kabasto smeće, do sada nije bilo nikakvog odgovora od nadležnih institucija niti drugih komunalnih preduzeća iz okolnih gradova.

Srđan Milisavljević, iz gradske službe Obrenovca, izjavio je da građani izbacuju velike količine smeća, što prevazilazi kapacitete obrenovačkih službi, pa je zato zatražena pomoć.

Očigledno, problem koji je nastao katastrofalnim poplavama, neće moći da se reši kapacitetitma lokalne samouprave, jer gotovo da nema domaćinstva u ovom gradu kojem nije uništena neka od stvari nakon vodene stihije, a određeni delovi grada su još pod vodom.

Obrenovac-posle-poplava-foto-Milena-Djordjevic-1-670x463.jpg

Foto: Milena Đorđević

U pitanju su ogromne količine otpada, koje se mere na hiljadama tona.

Prema podacima koje je izneo komandant Žandarmerije Milenko Božović u jednom danu se iz ovog grada iznese 400 tona raznog otpada, a za sada niko nema precizan odgovor kada će se to završiti.

- Najveći problem je ogroman otpad koji je (po kućama i lokalima) prouzrokovan poplavama a samo juče je 400 tona otpada izneseno iz grada – rekao je on.

Obrenovac-posle-poplava-foto-Milena-Djordjevic-3-670x446.jpg

Foto: Milena Đorđević

Iz JKP “Gradska Čistoća” Beograd navode da njihovi zaposleni već učestvuju u iznošenju otpada, kao i da ne postoji nikakva bojazan da otpad koji se nađe mna deponije nađe naknadno u preprodaji.

- U Obrenovcu su od početka vanredne situacije naši radnici i naša mehanizacija. Trenutno je na terenu šest kamiona za iznošenje smeća i dvadesetak radnika. Posla ima i ceo proces će potrajati zbog ogromne količine otpada. Precizne podatke kada će posao biti završen može da da Krizni štab koji time koordinira. Želimo da naglasimo da otpad koji se donese na deponiju Vinča, koja se koristi za odlaganje, ne može da se nađe na buvljim pijacama – uveravaju iz ovog preduzeća.

djubretari-3a.jpg

Foto: gradskacistoca.rs

Kako navode, za ovakav otpad se kopaju posebne jame na deponiji, gde se kabasto smeće odlaže, i onda se odmah zatrpava.

- Postoji procedura pri ovakvim situacijama. Otpad iz Obrenovca se deponuje u posebne jame koje se kopaju i odmah zatrpavaju, tako da niko ne može da dođe do njih. Zbog toga, ne postoji mogućnost da neko uzme delove nameštaja iz Vinče i naknadno ga preprodaje – navode u JKP “Gradska čistoća”.

Što se tiče ostalih stvari u Obrenovcu, život se polako vraća u normalu. Počeo je da saobraća gradski prevoz, a u samom gradu je prisutan ogroman broj pripadnika komunalnih službi koji se trude da što pre normalizuju ovaj grad.

Gradski autobusi iz Beograda saobraćaju do hotela Obrenovac, gde se zaustavljaju na kružnom toku. Takođe, na samom ulazu u grad, kod hotela Obrenovac postavljen je kamion sa pijaćom vodom. Timovi za deratizaciju i dezinfekciju su na terenu, prisutni su i pripadnici žandarmerije i policije, a vlasnici lokala nastavljaju da čiste radnje.



"Srđan Milisavljević, iz gradske službe Obrenovca, izjavio je da građani izbacuju velike količine smeća, što prevazilazi kapacitete obrenovačkih službi, pa je zato zatražena pomoć."

28/05/2014 - 20:13

Građani izbacuju velike količine smeća, a to prevazilazi kapacitete naših službi, pa nam treba pomoć, navodi se u saopštenju opštine Obrenovac

Gradska opština Obrenovac uputila je danas zahtev Ministarstvu regionalnog razvoja i lokalne samouprave da apeluje na susedne opštine kako bi ustupile svoje kamione kojima se može izneti kabasto smeće.

Građani izbacuju velike količine smeća, a to prevazilazi kapacitete naših službi, pa nam treba pomoć, navodi se u saopštenju.

Srđan Milosavljević, načelnik Odeljenja za imovinsko-pravne i stambene poslove Uprave gradske opštine Obrenovac rekao je, na današnjoj konferenciji za štampu, da su svih deset formiranih komisija za evidenciju štete na terenu i da popisuju nastalu štetu.

- Najaktivnija je komisija koja popisuje štetu u poljoprivrednim gazdinstvima. U Poljanama, Konaticama i Velikom Polju je do sada popisano oko 100 domaćinstava – kazao je on. Milosavljević je dodao da je u toku otklanjanje kvarova na strujomerima, kako bi se stabilizovalo snabdevanje električnom energijom centra grada, prvenstveno Doma zdravlja i opštinske uprave.

On je obavestio da je uspostavljena kanalizacija i da je tehnička voda došla u gotovo sve delove grada.


(Telegraf.rs)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
Voda iz gradskog vodovoda u Babušnici nije za piće!
Autor: Tanjug | 01.06.2014 - 12:28:00h |


Voda iz gradskog vodovoda u Babušnici nije za piće zbog zamućenja, saopštio je Zavod za javno zdravlje u Pirotu.

1207753-32.jpg


Voda u Babušnici nije za piće | Foto: Miloš Cvetković


Po poslednjim analizama, dva uzeta uzorka vode iz mreže gradskog vodovoda su fizičko-hemijski neispravna, tačnije registrovane su povećane vrednosti mutnoće zbog čega se ne preporučuje upotreba vode iz gradskog vodovoda za piće.

Za razliku od gradskog vodovoda, uzorci uzeti sa kaptirane česme kod mosta Ljuberadja su ispravni pa se voda sa ove česme može koristiti kao alternativa za snabdevanje ispravnom vodom za piće, sve dok se ne smanji nivo zamućenja u gradskom vodovodu, naveli su u Zavodu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.512
Iznošenje kabastog smeća i dalje najveći problem


144711.jpg
BEOGRAD - Predsednik Gradske opštine Obrenovac Miroslav Čučković izjavio je na danas da je trenutno najveći problem u Obrenovcu iznošenje kabastog smeća na ulice.

"Sve veći broj ljudi dolazi da sređuju svoje domove i u saradnji sa komisijama za evidentiranje štete vrše evidentiranje svoje imovine, dolazi do iznošenja velikih količina kabastog smeća na ulice", rekao je Čučković na konferenciji za novinare u tom gradu.

Prema njegovim rečima, kako se navodi u saopštenju, u samo dva ili tri sata ljudi su izgubili sve što su imali u svojim kućama, pa kada iznesu sve to na ulicu da bi se odnelo na deponiju, to po domaćinstvu iznosi dva ili tri velika kamiona.
"Tu količinu otpada ne može da savlada mehanizacija koju su nam ustupili grad Beograd, Novi Sad i Sremska Mitrovica", rekao je Čučković i zahvalio tim lokalnim samoupravama koje su pomogle Obrenovcu.

On je apelovao i na druge gradove i opštine u Srbiji da, ukoliko imaju mogućnost, bilo da su u pitanju privatnici ili komunalna preduzeća, dođu sa mašinama koje imaju hvataljku i da pomognu kako bi što pre omogućili građanima koji imaju gde da se vrate da se tamo i vrate.

Čučković je naveo da se priprema kasarna za prihvat ljudi koji napuštaju kolektivni smeštaj i da će se takođe urediti hotel "Obrenovac" za prihvat najugroženijih.

Procena štete nije još uvek mogla biti potpuna, jer se voda još nije povukla sa svih prostora i nekredibilno bi bilo pričati šta se može desiti kada se voda povuče. Što se tiče individualnih domaćinstava, tu je preko 30.000 dobara uništeno i mi ćemo tu evidenciju morati da radimo narednih nekoliko nedelja, naveo je predsednik Opštine Obrenovac.



Tanjug
 
Natrag
Top