Pomoć dali se isplati menjati procesor

Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Kojim programom meris temperaturu?

Aida prikazuje tacnu temperaturu dok hwmonitor ne (mozes da probas oba pa ces videti razliku)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ko kaže da je Aida najtačnija??? Sve zavisi od monitor čipa na ploči. Evo kod mene svi su skoro isti što zavisi od milisekunde intervala merenja. Normal

Opterećenje
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jel moze malo sitnija slika, mnogo veliko ovo ne vidim nista.
Imam osecaj ko da sam na premijeri Povratak Dzedaja, a sedim u prvom redu.
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Ko kaže da je Aida najtačnija??? Sve zavisi od monitor čipa na ploči. Evo kod mene svi su skoro isti što zavisi od milisekunde intervala merenja.

Sto se tice Xeon-a E54xx Aida pokazuje tacnu temperaturu, dok je kod hwmonitora po difoltu
TJmax podesen na 100 stepeni, kada se TJmax u hwmonitoru namesti na 85 onda i on pokazuje tacnu temoeraturu Xeon E54xx procesora.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Prvi put čujem da se u HWMonitoru može podesiti TJMax i da je po difoltu podešen na 100. Evo sada sam tražio i nema tih opcija. Nešto si ti pobrkao takvih opcija nema u HWMonitoru. On jednostavno iščitava monitoring čip i te temperature prikazuje. 40°C je 40°C. RealTemp je imao opciju za menjanje TJMax ali su ga oni isključili mada je to uopšte nebitno koji je tjmax već koja je realna temp i sve zavisi od ploče. Ako je čip dobar svi oni pokazuju isto ako je ko moj MSI crap ondak se ni jedan ne slaže kako treba..Mada zaboravismo na CoreTemp on je odličan i uvek mi je uključen.
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Kada pokrenes prvi put hwmonitor (pa iskljucis, zip verzija otpakovana) on napravi configuration settings fajl (u istom folderu gde je otpakovan zip) koji se zove ovako
hwmonitorw.ini u njemu (otvara se u notepadu) pise ovo ispod i moguce je menjati.
[HWMonitor]
VERSION=1.3.0.0
USE_ACPI=1
USE_SMBUS=1
USE_SMART=1
USE_DISPLAY=1
CPU_0_TJMAX=105.0
UPDATES=1
(ovo je hwmonitorw.ini za procesor I5-3230m)

Ne znam da li si citao prethodne strane, pisalo se o modovanim Xeon procesorima (koji su inace soket 771) koji rade na soketu 775.
To sto ti pises se ne odnosi na ovaj slucaj koriscenja Xeon E54xx procesora na 775 plocama.
 
Natrag
Top