Pomoć dali se isplati menjati procesor

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala puno JoleMisa,znači prvo procesor.Zanimalo me samo dali ću ako prvo promenim procesor E8500 dual core 3,16Ghc sa E 5450 Quad core 3,0Ghc dobiti osetno poboljšanje u igramo pošto ih jako volim,ili da ćutim i trpim dok neskupim para za opet neku bolju DDR 3 matičnu-pa Jovonanovo+Procesor+ramovi!!!!????
Ipak ću poslušati vaš savet jer taj procesor mogu da kupim naravno polovan za 3500Din.,a moj stari se kreće oko 1300Din-Prodaću ga glatko za 1000.Plašio sam se da džabe nebacim pare,mada 2500 razlike i nisu neke pare iako su malo teža vremena.

Sad ili cu ja da pogresim ili vi gresite!

Tvoja ploca posto nisi napisao koja je tacno vidim da ih ima vise verzija!
Ploca je koliko vidim 775 soket!
A taj procesor je 771 soket!
Tako da ces to tesko uklopiti koliko vidim ne ga medju podrzanim procesorima na sajtu!
Podrzane procesore mozes pogledati ovde!

Kod:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5Q.html


Naj brzi procesor na koji mozes ici to je
Q9650
Intel Core 2 Quad Q9650 specifications

on CPU-World.com
General specs
Release date: 2008
Microarchitecture: Core
Core Name: Yorkfield
Manufacturing Process: 0.045 micron
Socket Type: Socket 775
The Number of Cores: 4
The Number of Threads: 4
Multiprocessing: Not supported
Frequency: 3 GHz
Bus speed: 1.333 GHz
L1 Cache: 128 KB (code)
128 KB (data)
L2 Cache: 12 MB
Thermal Design Power: 95 Watt
Instructions and Technologies
Execute Disable Bit? Yes
64-bit Support? Yes
Hyper-Threading technology? No
Virtualization? Yes
Enhanced SpeedStep? Yes
Instruction Set Extensions: MMX
SSE
SSE2
SSE3
SSE4.1
Supplemental SSE3

Ili mozes ici na Xeon X3380 koji je za nijansu malo bolji ali je najverovatniije i skuplji(nisam proveravao cene)!

Poredjenje Xeon X3380 vs Q9650

Kod:
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-X3380-vs-Intel-Core2-Quad-Q9650
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Nisi pogresio, ali postoje modovani 771 xeon procesori koji mogu da se "nabudze" (nek ti nabudzi taj koji ti rekao :D ) na 775 ploce (pogledaj po netu 771 to 775 mod).

Xeon E5450 ima iste karakteristike kao Core 2 Quad Q9650 (cak ima manju potrosnju).

Ovo je veoma isplativo ko vec ima 775 plocu koja podrzava Quad procesore.

167MHz je razlika izmedju E5440 i E5450 (oba su sa 4 jezgra).

4-jezgarni procesor je daleko bolji od 2-jezgarnog.

Posto si u prvom postu napisao da nisi burzuj ja sam ti napisao koja solucija ce te najmanje kostati.
Hvala ti,sad se razumemo.Baš to sam i ja mislio!

Nisi pogresio, ali postoje modovani 771 xeon procesori koji mogu da se "nabudze" (nek ti nabudzi taj koji ti rekao :D ) na 775 ploce (pogledaj po netu 771 to 775 mod).

Xeon E5450 ima iste karakteristike kao Core 2 Quad Q9650 (cak ima manju potrosnju).

Ovo je veoma isplativo ko vec ima 775 plocu koja podrzava Quad procesore.
Baš tako stikovanje i modovanje

Sad ili cu ja da pogresim ili vi gresite!

Tvoja ploca posto nisi napisao koja je tacno vidim da ih ima vise verzija!
Ploca je koliko vidim 775 soket!
A taj procesor je 771 soket!
Tako da ces to tesko uklopiti koliko vidim ne ga medju podrzanim procesorima na sajtu!
Podrzane procesore mozes pogledati ovde!

Kod:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5Q.html


Naj brzi procesor na koji mozes ici to je
Q9650
Intel Core 2 Quad Q9650 specifications

on CPU-World.com
General specs
Release date: 2008
Microarchitecture: Core
Core Name: Yorkfield
Manufacturing Process: 0.045 micron
Socket Type: Socket 775
The Number of Cores: 4
The Number of Threads: 4
Multiprocessing: Not supported
Frequency: 3 GHz
Bus speed: 1.333 GHz
L1 Cache: 128 KB (code)
128 KB (data)
L2 Cache: 12 MB
Thermal Design Power: 95 Watt
Instructions and Technologies
Execute Disable Bit? Yes
64-bit Support? Yes
Hyper-Threading technology? No
Virtualization? Yes
Enhanced SpeedStep? Yes
Instruction Set Extensions: MMX
SSE
SSE2
SSE3
SSE4.1
Supplemental SSE3

Ili mozes ici na Xeon X3380 koji je za nijansu malo bolji ali je najverovatniije i skuplji(nisam proveravao cene)!

Poredjenje Xeon X3380 vs Q9650

Kod:
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-X3380-vs-Intel-Core2-Quad-Q9650
Dada,ali fora i jeste u tome zato što je Q9650 duplo skuplji,ništa bolji,a E5450 može na moju ploču,samo se nalepi stiker i može na 775 socket ,naravno uz modovanje i flešovanje Biosa.

167MHz je razlika izmedju E5440 i E5450 (oba su sa 4 jezgra).

4-jezgarni procesor je daleko bolji od 2-jezgarnog.

Posto si u prvom postu napisao da nisi burzuj ja sam ti napisao koja solucija ce te najmanje kostati.
Izvini,pogrešno sam pročitao,mislio sam da praviš poredjenje izmedju E8500 i E5450,a ne kao što i jesi izmedju E5440 i E5450.Podpuno si u pravu.HVALA TI PUNO!!!!

Sad ili cu ja da pogresim ili vi gresite!

Tvoja ploca posto nisi napisao koja je tacno vidim da ih ima vise verzija!
Ploca je koliko vidim 775 soket!
A taj procesor je 771 soket!
Tako da ces to tesko uklopiti koliko vidim ne ga medju podrzanim procesorima na sajtu!
Podrzane procesore mozes pogledati ovde!

Kod:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5Q.html


Naj brzi procesor na koji mozes ici to je
Q9650
Intel Core 2 Quad Q9650 specifications

on CPU-World.com
General specs
Release date: 2008
Microarchitecture: Core
Core Name: Yorkfield
Manufacturing Process: 0.045 micron
Socket Type: Socket 775
The Number of Cores: 4
The Number of Threads: 4
Multiprocessing: Not supported
Frequency: 3 GHz
Bus speed: 1.333 GHz
L1 Cache: 128 KB (code)
128 KB (data)
L2 Cache: 12 MB
Thermal Design Power: 95 Watt
Instructions and Technologies
Execute Disable Bit? Yes
64-bit Support? Yes
Hyper-Threading technology? No
Virtualization? Yes
Enhanced SpeedStep? Yes
Instruction Set Extensions: MMX
SSE
SSE2
SSE3
SSE4.1
Supplemental SSE3

Ili mozes ici na Xeon X3380 koji je za nijansu malo bolji ali je najverovatniije i skuplji(nisam proveravao cene)!

Poredjenje Xeon X3380 vs Q9650

Kod:
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-X3380-vs-Intel-Core2-Quad-Q9650
Sve si u pravu,ALI,malo sam više Guglao,neverujem da te baš posebno interesuje ima dosta rešenja.Fora i jeste da se omaši Q9650 jer je i sam duplo skuplji od E5450,a E5460 za nijansu jači ali dosta više traži vati.
Što se tiče Socketa 771 na 775,na procesor se lepi Stiker tako da posle toga paše na 775 i to rade mnogi.Onda ga urežu dva mala zareza kako bi lepo legao u Matičnu (ništa strašno).Naravno bitno je da je Bios Izflešovan najnovijom verzijom.Kod mene su ubačeni u Matičnu i mikrokodovi što već nekontam.Pošto planiram da ubacim,naravno vremenom, i SSD Disk i naravno jaču Grafu moram da vodim računa o opterećenosti Napajanja.E-5450 je 80 W,a E 5460 je 120 W,a razlika u Ghc svega 17 Mb,a perfomansama amo 3%.
Nadam se da vas nesmaram,a napajanje mi je inače Chieftec 550 W GPS A BA.Sve to treba lepo nadograditi,a može ja sam verovali ili ne kod čoveka na nevidjeno sklapao ovaj komp preko KP-a,uplaćivao deo po deo-Matična pa Procesor pa Ramovi,pa Grafa,ostalo sam imao sa starog kompa-sve me je ispoštovao evo dve godine komp radi bez greške,a sada ja kod njega mogu da pazarim na lepe oči i na podček.Pa sam kod njega i video taj procesor za koji mi je on rekao da će biti dosta bolje za moj Komp ne samo u Igrama.I na kraju ipak sam hteo da pitam vas ljude za savet,šta bi ste vi radili.U svakom slučaju svima PUNO HVALA!!!!!!Lepo je sada imati i sa kim se konsultovati drugarski,nerazmišljajući dali će neko da te zezne samo kako bi ti uvalio neku sličnu Komponentu kao bi ti uzeo keš.
Idemo dalje.I opet od SRCA HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
25.08.2016
Poruka
32
Bate sad si me skroz zbunio.Hajde da omašimo Kineze.Svestan sam da je razlika samo 167MHz.Imam poznanika koji prodaje komponente.Mene interesuje dali je ok. menjati moj E8500 DualCore sa E5450 QadCore.,kada prodam moj stari novi procesor će me koštati oko svega 2500Din,a za to dobijam QadCor Procesor (više jezgara) pa stoga me interesuje dali se isplati menjati i zbog Surfa i zbog Igara???
U svakom slučaju ja mislim da je JoleMiša lepo odgovorio,jer sada sve igre (novije) traže QuadCor,a i u surfu mogu raditi jednu opciju + otvarati i neke druge programe.Hvala!!!!
Colec 1,bato izvini sada sam gledao po Kp-u i E5440 je dosta skuplji nego kod Kineza kao što si mi rekao.Dali može nehitan odgovor?Ima li razlike izmedju Kineskih i ovih navodno uvezenih procesora iz inostranstva na KP-u. I ako misliš kod kineza dali misliš na ove njihove klasične markete koje imaju po našim Gradovima?U napred zahvalan Davor.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Gle ja sam poznat na forumu kad ljudima kazem istinu oni se kao naljute i pobegnu, ali ti brate imas djubre od graficke kartice,
Kod:
http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon+HD+4850
Sad zavisi i koje igre igras, ako igras igre tipa Supreme Ruler 2020, onda nije bitna graficka nego, .. snaga procesora, ako pak igras neku dinamicnu pucacinu iz prvog lica onda mora kartica.
Ajde, ..valjda me nece zamrzis posle ovog posta, ali glupo bi bilo da te lazem okolo.
Gledano sa visine nije lose sve unaprediti, ali sve zavisi od potrebe, tako da ...hmmm.
 
Učlanjen(a)
22.06.2015
Poruka
54
Colec 1,bato izvini sada sam gledao po Kp-u i E5440 je dosta skuplji nego kod Kineza kao što si mi rekao.Dali može nehitan odgovor?Ima li razlike izmedju Kineskih i ovih navodno uvezenih procesora iz inostranstva na KP-u. I ako misliš kod kineza dali misliš na ove njihove klasične markete koje imaju po našim Gradovima?U napred zahvalan Davor.

Ovi procesori na KP su mislim uglavnom iz kine (Aliexp... i sl.).
Kod Kineza mislim na narucivanje preko interneta (vidi iznad).
Narucen 19.1 procesor (11$) stigao 6.2, juce ga namestio i sljaka odlicno.
Ja sam uzeo procesor koji je komplet modovan (napravljeni su useci da moze da legne u 775 soket ni stiker nije potreban jer su i to namestili).
Samo se ubaci u plocu uz naravno prethodno ubacen modovani bios.

@Bazlik

One man's trash is another man's treasure
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.08.2016
Poruka
32
Gle ja sam poznat na forumu kad ljudima kazem istinu oni se kao naljute i pobegnu, ali ti brate imas djubre od graficke kartice,
Kod:
http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon+HD+4850
Sad zavisi i koje igre igras, ako igras igre tipa Supreme Ruler 2020, onda nije bitna graficka nego, .. snaga procesora, ako pak igras neku dinamicnu pucacinu iz prvog lica onda mora kartica.
Ajde, ..valjda me nece zamrzis posle ovog posta, ali glupo bi bilo da te lazem okolo.
Gledano sa visine nije lose sve unaprediti, ali sve zavisi od potrebe, tako da ...hmmm.
Gle ja sam poznat na forumu kad ljudima kazem istinu oni se kao naljute i pobegnu, ali ti brate imas djubre od graficke kartice,
Kod:
http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon+HD+4850
Sad zavisi i koje igre igras, ako igras igre tipa Supreme Ruler 2020, onda nije bitna graficka nego, .. snaga procesora, ako pak igras neku dinamicnu pucacinu iz prvog lica onda mora kartica.
Ajde, ..valjda me nece zamrzis posle ovog posta, ali glupo bi bilo da te lazem okolo.
Gledano sa visine nije lose sve unaprediti, ali sve zavisi od potrebe, tako da ...hmmm.
Ma opuštencija,menjam prvo procesor.A grafa gura FarCry3 i to na High,posle menjam grafu.Nemam razloga da se ljutim,a tebi bato hvala.
 
Učlanjen(a)
25.08.2016
Poruka
32
Ovi procesori na KP su mislim uglavnom iz kine (Aliexp... i sl.).
Kod Kineza mislim na narucivanje preko interneta (vidi iznad).
Narucen 19.1 procesor (11$) stigao 6.2, juce ga namestio i sljaka odlicno.
Ja sam uzeo procesor koji je komplet modovan (napravljeni su useci da moze da legne u 775 soket ni stiker nije potreban jer su i to namestili).
Samo se ubaci u plocu uz naravno prethodno ubacen modovani bios.

@Bazlik

One man's trash is another man's treasure
HVALA!!!!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ne, sada kad si naveo koju igru igras ..ovo i nije djubre nego zlato. Ne moras bas da unapredjujes nesto ako ti nije hitno. Postoji takodje i stara poslovica koja kaze, ako radi ..ne popravljaj.
Takodje ima i ono staro pravilo da se masivna snaga samo jednog procesora vise ceni nego zdruzena njih dvadeset. Tako da opet bilo zlato ili djubre, sve igra neku svoju ulogu na trapezu ili iza njega ..zavisno od potrebe.
Ja da sam na tvome mestu nadogradio bih memoriju i jedan flesh hard, mada za nesrecu sad su skocile memorije. Ipak tebi je merak da nadogradis procesor, pa kad to napravis javi kakva je situacija.
Pre nadogradnje uradi benchmark u nekom programu i memorisi vrednosti, a posle nadogradnje naravno opet uradi merenje, pa vidi ima li razlike u rastu perfomansi. Sigurno je da ce ih biti, samo za koliko. Komp je ipak celina i nadogradjivanje samo jedne komponente i ne igra bas neku posebnu stavku. Recimo puknes pare za procesor, a stara grafa i obratno i posle opet djuvegije i kajanje sta je sad ovo.
..Sretna nadogradnja u svakom slucaju.
 
Natrag
Top