Pomoć automehaničaran oko kvara na autu

Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Radi se o lanos daewoo 1,4 benzincu.Auto je normalno palio iz prve sve dok ga nisam normalno upalio i ugasio te ostavio u garaži prilikom odmora od 10 dana.došavši sa odmora htio sam ga upaliti i izvesti ali neće da upali zašto ne znam ostavljen u ispravnom stanju.Pokušao sam sam ako je moguće locirati kvar pa bih molio za pomoć iskusnog mehaničara.Prvo što sam provjerio anlaser normalno vrti i pumpa iz rezervara i baca gorivo na filteru goriva prema mašini ali kad odvrnem svjećice na mašini suhe ne dobivaju gorivo.Probao sam skinuti i očistiti neznam kako se zove na slici el .dizna ili ventil te kad špricom ubacim malo goriva i ponovo vratim na mjesto auto upali i radi dok ima to malo goriva.Znači svjećice imaju struje ali ne dolazi gorivo do njih.Malo sam pročitaopa piše da bi takav kvar mogao uzrokovati senzor na radilici.Pošto neznam da li on skroz sprečava dotok goriva do svjećica uslikao sam na mašini i označio te bi pitao da li je to taj senzor da ga mogu zamjeniti ili bi još moglo nešto da bude kvar.Otpojio sam đek sa tog na slici ? senzora i pokušao upaliti auto ali se i dalje ništa ne dešava samo vrti anlaser i ne daje druge znakove.Postavio sam slike mašine pa bi molio pomoć ako je netko imao sličnu situaciju te bi mogao mi locirati kvar bar približno.Najveći mi je problem što je auto radio i ugašen bez problema a sad neispravan od stojanja.Pozdrav na pomoći.

Senzor radilice nije ,zamjenio i dalje ne dobivam gorivo na svjećice.


ifFfm9x.jpg

O2l45fE.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Neznam dali sam zakasnio sa odgovorom i dali si resio problem. Koliko sam shvatio na tvom autu nerade dizne. Postoji objektivna mogucnost da su iglice zalepile pa ih elektromagnet nemoze podici ili nema napona od 12V na prikljucima. Postoji mogucnost da je pritisak goriva na minimumu ( 0,6 - 1,5 bar ) pa zato gorivo nedolazi u kompresioni prostor.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Neznam dali sam zakasnio sa odgovorom i dali si resio problem. Koliko sam shvatio na tvom autu nerade dizne. Postoji objektivna mogucnost da su iglice zalepile pa ih elektromagnet nemoze podici ili nema napona od 12V na prikljucima. Postoji mogucnost da je pritisak goriva na minimumu ( 0,6 - 1,5 bar ) pa zato gorivo nedolazi u kompresioni prostor.
Nisam još riješio problem i auto mi je kod kuće jer su majstori na odmoru ili imaju toliku gužvu da moram čekati tjedan dana.Ako mi možeš reći koja je ta dizna i kako da je probam odljepiti ili gdje da izmjerim napon.Pumpu od goriva sam zamjenio novom prošle godine i akulumator pa s njom ne bi trebalo biti problem a pritisak goriva nemam s čime izmjeriti.Pokvariti nemam šta kad neće da u upali,Iskru na svjećicama baca uredno ali negdje ne propušta gorivo na diznama ili dizni ako možeš na slici označiti što da čačkam ako treba bolja slika nečeg nije problem.
Auto imam taj već 18 god. i nisam imao nikad veliki problema te me nikad nije ostavio na cesti i drag mi je.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Sa kvalitetnim unimerom treba proveriti dali u momentu verglanja dizne dobijaju napon ( odnosno komandu za isprekidano otvaranje ) i obavezno bi trebalo proveriti pritisak goriva. Ako je kojim slucajem ispravno sto sam naveo problem lezi u zapeklim diznama ili njihovoj neispravnosti. U svakom slucaju skini potisno crevo ( od benzina ) i sa nekom posudom ( flasom ) kad se da kontakt proveri dali curi gorivo u ozbiljnom mlazu ( potrebant ti je saradnik ). Sto se tice merenja napona kad das kontak na jednoj buksni od prikljucka i na minus klemi akumulatora, treba da dobijes 12V napon.
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Vodena pumpa sjebala zubčasti remen preskočio i pomotalo ventile sva sreća nije jako pa se mogu poravnati bez kupovine novih,otvaranje i zatvaranje mašine s najmanjom investicijom i troškom.Na kraju ipak veći kvar :smile:
Da zaboravi reći mjerene kompresije odma reklo svoje...
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Drugari koristim privilegiju da svim clanovima foruma cestitam Novu 2020 godinu, da imamo svi zdravlja, sto manje problema i da nam se poneka zelja na radost ispuni. Neka ova godina bude bolja u svakom pogeldu pa zato ZIVELI.....
 
Natrag
Top