Politika u postovima forumaša

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U opisu vase teologije je da napadate nas i nasu crkvu! Sto se tice nasih koji vas isto tako nazivaju, to ste sami krivi, hteli ste rat imate ga!

Upravo tako. istim, samo manje nasrtljivim sredstvima i teologijom, koriste se njihova braća po Mileru, svedoci Raselovi. Doslovno, oni ne mogu bez napadanja.

Što se tiče nazivanja, koliko sam mogao da primetim, niko njih (EGWiste) ne upoređuje, niti ih naziva životinjama.

Rat? Ne, nisu oni hteli rat. Sve što su uradili je da su u svojoj sektaškoj aroganciji došli na ovaj forum, ali i na druge forume, nastupivši sa stavom: "MI smo pravi predstavnici, pravog hrišćanstva" i naravno taj svoj stav začinili direktnim napadima na Crkvu, udarajući i po Katolicima (svojoj omiljenoj meti) i po Pravoslavnima.

Doslovno su ovaj deo foruma pretvorili u svoj dominion. Svaka od tema vezanih za religiju, čak i one koje se ne tiču Hrišćanstva su prepune njihovih "propovedi". Narafno, svaka akcija ima svoju reakciju, te su EGWisti dobili dekonstruisanje svih njihovih tvrdnji, na šta oni onda odgovaraju na koji način? Politikom.



Mire, uzaludno je pravdati se nekome tko druge ljude naziva životinjom. Za takve ostaje samo se Bogu moliti.

Ako im i Bog želi pomoći.....

Ujedno, mogu oni tvrditi koliko im je god volja da ne koriste politku u svojim postovima i napadima, činjenice govore same za sebe, a ovo je jedan od dokaza:

Kod:
https://www.ivantic.info/istorija.htm

Obratite pažnju na sledeće:

Untitled.jpg

Ako se nekome čini poznato ime zaokruženo crvenim, odgovor je potvrdan. Da, to je niko drugi do antitrinitarista i jedan od kandidata za mesto "proroka" na mestu "proročice" Veith, osoba koja se nalazi u vrhu kulta nazvanog SDA.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pogledaj sebi i drugima u oci, i lepo iskreno kazi, ko je ovde pozivao na toleranciju i ljubav.
Ja sam cak otvorio i temu za zblizavanje ljudi na forumu, za zajednicke molitve, itd
I na ovo sad da ti odgovorim, posto ti nisi otvorio temu za "zblizavanje" vec prozelitsku temu da nam pod izgovorom zajednicke molitve nametnes adventizam. I na to nije niko pristao naravno, pa ni ja..

Zajednicka molitva moze, ali ne sa skrivenim motivom nametanja!

Otvorio sam i druge teme, kao sto je o moralu "MORAL I MORALNA DISKRIMMINACIJA U SAVREMENOM SVETU" a tebe nema nigde na toj temi.

Na svim tvojim temama sam pisao, i kao sto sam i rekao, teme su ti prozelitske, a buduci takve ne mogu biti u sluzbi "zblizavanja"..

Ti si jedino ocekivao da se mi molimo "da nam Bog pokaze da je adventizam prava vera", a to je totalno suludo! To si cak i priznao u dijalogu na toj temi!

Niko ne zeli da mu u vidu molitve, nameces adventizam!

Da si pozvao da se molimo za mir u svetu ili bilo sta drugo pa ajde, nego su ti teme prozelitske! I upravo iz tog pozelitizma proizlaze sve vase optuzbe i napadi!

Mire, uzaludno je pravdati se nekome tko druge ljude naziva životinjom. Za takve ostaje samo se Bogu moliti.

On je totalno nesposoban da sagleda stvari iz necijeg tudjeg ugla. Tu sposobnost "uzivljavanja" odnosno sposobnost da se stavi u tudju poziciju poseduju retki ljudi prozeti Duhom. A sa onima koji ne vide dalje od svog nosa, niti ima dogovora niti moze biti bilo kakvog mira i kompromisa..

On nas vidi kao negativce, dok svoje negativne strane (tj. postupke svojih vernika i crkve) ne primecuje..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zajednicka molitva moze, ali ne sa skrivenim motivom nametanja!

Ne može ni tako. Ne molimo se istom Bogu. Sve dokle god veruju u blasfemije kojima ih je učila Ellen Gould Harmon White, nema zajedničke molitve. Nama je zabranjeno moliti se sa apostatama.

Da si pozvao da se molimo za mir u svetu ili bilo sta drugo pa ajde, nego su ti teme prozelitske! I upravo iz tog pozelitizma proizlaze sve vase optuzbe i napadi!

Upravo tako. No i da je pozvao, bilo ko od njih da se molimo i za mir, zdravlje, ne bi se trebalo odazvati. Zovi me isključivim, ali sa pripadnikom vere koja ima ambivalentan odnos prema Isusu, kojoj je Euharistija kanibalizam, kojoj je pravednost u shabatu i to nakaradno shvaćenom, nema i ne sme biti zajedničke molitve.

On nas vidi kao negativce, dok svoje negativne strane (tj. postupke svojih vernika i crkve) ne primecuje..

Mire, da je samo on u pitanju, ali nije. Svako od nas pojedinačno ima od Boga darovanu slobodnu volju, i na nama je da spoznamo istinu ili je odbacimo. Svako od nas je grešan, te ako bi smo samo njemu zamerali ponašanje, ne bi smo govorili celu istinu.

Naime, nije on taj koji nas vidi kao negativce. Kult kome pripada nas vidi. Ne zaboravi, ne sudimo osobama, nego idejama. A ideje koje ga vode, taj duh koji ga je naveo i navodi ga da nas vidi kao negativce je duh kulta kome je pripao.

Dakle, ponavljam tebi, svima, sebi, ne napadam nikoga lično, nego otrov koji ih navodi da se tako ponašaju. Isto kao što David Wood ne napada Mustafe, Ramize, Zulejke, i ostale muslimane, lično, niti im kao osobama sudi, nego napada i sudi kultu koji ih svojim otrovom tera da se ponašaju tako kako se ponašaju.

Ili da budem dovoljno precizan. Ne govorim i pišem protiv Marka, Laodikeje, uTripo41vanog, ovoga ili onoga, nego protiv kulta. Meta nisu oni lično, niti im sudim (sami su sebe osudili) nego sam ADVENTIZAM, sam MILERITIZAM.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne može ni tako. Ne molimo se istom Bogu
Moj stav je drugaciji, a cini mi se i same crkve, da se trebamo moliti zajedno sa onima koje vodi plemenita zelja i teznja, ako imamo iste ciljeve i interese..

Ako oni dakle na nasu molitvu kazu amin, sto bih ja to poricao? A ako ne zele da kazu amin, pa onda neka ne traze da se mole sa nama! Kraj price!

A tu se vidi da je sve prevara, jer oni zele da se mi molimo njihovom molitvom, molitvom kojom bi oni nametali adventizam!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Moj stav je drugaciji, a cini mi se i same crkve, da se trebamo moliti zajedno sa onima koje vodi plemenita zelja i teznja, ako imamo iste ciljeve i interese..

Vidi, i moj je stav ranije bio drugačiji, ali se nakon godina i te kako izmenio. Naime, ne radi se tu o molitvi, zajedničkoj molitvi Katolika i Pravoslavaca, ili zajedničkoj molitvi sa recimo Luteranima ili Anglikancima,, nego o molitvi sa nekim ko negira i napada osnove same vere koju Crkva ispoveda.

Ako oni dakle na nasu molitvu kazu amin, sto bih ja to poricao?

Mogao bih da se složim da nije prepreke u vidu činjenice da pod jedan, sve i da kažu amin - amen, to njihovo amin - amen ne znači ništa, prazna je reč, namera, duh, to je suština. Kao što je suština i to da oni svoje amin ne upućuju istom Bogu. Samim činom zajedničke molitve sa nekim ko ne ispoveda Nikejsko Carigradsko Vjeruju, ko se krsti u smrtnu ženu, stavljamo "boga" pored Boga. Pazi, ne radi se ovde o praksama, ne radi se ovde o nesrećnom filioque, o papi, ovome ili onome, nego o negiranju samog Kanona Vere.

A tu se vidi da je sve prevara, jer oni zele da se mi molimo njihovom molitvom, molitvom kojom bi oni nametali adventizam!

Naravno da se vidi, ali stvari idu mnogo dublje od pukog nametanja njihovog verovanja.

Naime, čak i da ne nameću svoje verovanje, mi se ne možemo moliti sa njima. Čak i da kažu amin - amen, na našu molitvu, to amin - amen nije upućeno istom Bogu.
 
Natrag
Top