Policija na strasnom sudu i zakoni antihrista!

Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Eh, a koliko su američka policija i američki sudovi optužili, na smrt osudili i pogubili nevinih ljudi? Vajna kolijevka "ljudskih prava i sloboda"?! Nekorumpirano i samostalno pravosuđe?! Malo morgen! BTW, šta fali ideološkoj obojenosti?
Elem, kada je počeo i zahuktao se poslednji rat na prostorima bivše Juge, tada se moglo dobro vidjeti (mislim na ljude koji su znali objektivno gledati), da su glavni akteri i pokretači toga rata, bili upravo oni koje je jugoslovensko sudstvo davno prije, na ovaj ili onaj način etiketiralo i kažnjavalo.

Što se tiče američke policije i pravosuđa oni su samo jedno duže vrijeme uspijevali da održe privid poštovanja ljudskih prava i sloboda. Kanije se pokazalo a naročito je vidljivo danas da su i policija i vojska u državama tzv. "demokratskog Zapada" samo instrument u rukama vladajuće Elite koja je sve samo ne demokratska.

Tačno je da su neki od proganjanih pojedinaca u Titovo vrijeme postali akteri raspada Juge ali ne svi i pogotovo ne ključni akteri (od predsednika samo je Alija bio zatvorski kažnjavan). Ako tu tvoju tezu malo pretumbamo, isto tako bi se moglo zaključiti da je represija u Titovo doba dovela do radikalizacije nekih od likova o kojima govorimo te da su kao takvi produkt Titove pogrešne politike.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Eh, a koliko su američka policija i američki sudovi optužili, na smrt osudili i pogubili nevinih ljudi? Vajna kolijevka "ljudskih prava i sloboda"?! Nekorumpirano i samostalno pravosuđe?! Malo morgen! BTW, šta fali ideološkoj obojenosti?
Elem, kada je počeo i zahuktao se poslednji rat na prostorima bivše Juge, tada se moglo dobro vidjeti (mislim na ljude koji su znali objektivno gledati), da su glavni akteri i pokretači toga rata, bili upravo oni koje je jugoslovensko sudstvo davno prije, na ovaj ili onaj način etiketiralo i kažnjavalo.

Nisam mislio da si ozbiljan ali ti si stvarno iskreni komunista. Endemska vrsta.
Sto se ideoloske obojenosti tice, zavisi kakva ti je ideologija.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nisam mislio da si ozbiljan ali ti si stvarno iskreni komunista. Endemska vrsta.
Sto se ideoloske obojenosti tice, zavisi kakva ti je ideologija.
Hahahaha! Nemoj biti siguran ni u poslednji zaključak. A što se tiče ideološke obojenosti, ako je, recimo, ideološki obojena jogoslovenska milicija obezbjeđivala apsolutni mir i sigurnost na svakom pedlju nekadašnje nam države, a danas kada ju je zamijenila tkz. depolitizovana i po zapadnim standardima organizovana policija, nismo sigurni ni u vlastitom stanu, ja glasam za ideološki obojenu policiju:)
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Hahahaha! Nemoj biti siguran ni u poslednji zaključak. A što se tiče ideološke obojenosti, ako je, recimo, ideološki obojena jogoslovenska milicija obezbjeđivala apsolutni mir i sigurnost na svakom pedlju nekadašnje nam države, a danas kada ju je zamijenila tkz. depolitizovana i po zapadnim standardima organizovana policija, nismo sigurni ni u vlastitom stanu, ja glasam za ideološki obojenu policiju:)

Mislis da je do policije? Drustvo je bilo prilicno jednako. Drugovi, drugarice, ortakinje...
Vecina je imala posao, dovoljno da prezivi i vecina je bila slicna, plus materijalizam je bio na sekundarnom mestu, vazno je bilo da si udarnik, koliko uglja mozes da iskopas za 12 sati... Takva "utopijska" drustva imaju nisku stopu kriminala ali imaju i verbalni delikt.
Danas mogu da te ubiju na ulici za hiljadu dinara ali barem mozes da pljujes koliko hoces koga hoces. Mozda nemas posao ali si barem slobodan da izrazavas nezadovoljstvo zato sto ga nemas. Gladan si ali si vokalan po tom pitanju.
Neki put, na momente pomislim da si u pravu. Ali to su samo trenuci slabosti.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Hahahaha! Nemoj biti siguran ni u poslednji zaključak. A što se tiče ideološke obojenosti, ako je, recimo, ideološki obojena jogoslovenska milicija obezbjeđivala apsolutni mir i sigurnost na svakom pedlju nekadašnje nam države, a danas kada ju je zamijenila tkz. depolitizovana i po zapadnim standardima organizovana policija, nismo sigurni ni u vlastitom stanu, ja glasam za ideološki obojenu policiju:)

Upravo to se očekuje od tebe, da se dobrovoljno odrekneš svojih "sloboda" i sam zatražiš više represije. Nije ti slučajno palo na pamet da je današnja nesigurnost, idiotski politički i ekonomski sistemi i još mnogo šta drugo što ne štima u ovim našim "banana" republikama smišljeno i sa planom nametnuto od tih vajnih "zapadnih demokrata". Zašto je nametnuto i konstantno se nameće?
Upravo zato što cilj Elite nisu tvoje slobode nego tvoje ropstvo.
Kada represijom pokušaš da uskratiš narodu neku od "sloboda" koju je imao možeš očekivati pobunu. To zahtijeva ogromnu energiju i materijalna sredstva da bi imao represivni aparat koji će da guši pobunu i održava red. Ali kada srušiš Blizance i za to optužiš tamo neku Al-Kaidu (koju si sam stvorio) onda narod, uspaničen i nesiguran sam počinje da zahtjeva više kontrole i ukidanje nekih od "sloboda" koje je do tada imao. Isto se događa i kod nas, čeka se da se ovaj sistem neefikasne policije, kriminala na svakom koraku toliko ogadi ljudima da bi sami zatražili više kontrole koje naravno ne može biti bez ukidanja nekih prava koje si do sada uživao.
Zbog "suzbijanja" kriminaliteta čijem porastu su sami i svjesno kumovali i koji podstiču, oni će ti predlagati mikročipovanje, kamere na svakom koraku, pravo da ti otvaraju poštu i prisluškuju telefon bez sudskog naloga i slično. Sve samo ne na zdravim osnovama uređenu policiju i sudstvo.

Još jedna opaska na temu "krivaca" za ratove i raspad Juge. Najveći broj aktera raspada su bili prekaljeni komunisti. Gligorov, Kučan, Bulatović i Đukanović, Milošević, Tuđman (mada je bio sklonjen sa funkcije ali ne i procesuiran u Titovo doba), većina starješinskog vojnog kadra. Dakle ja zaključujem da su za raspad Juge krivi komunisti i njihovo smišljeno djelovanje na planskom rasturanju SFRJ, počev od 1974. godine i ustava koji je donešen te godine.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mislis da je do policije? Drustvo je bilo prilicno jednako. Drugovi, drugarice, ortakinje...
Vecina je imala posao, dovoljno da prezivi i vecina je bila slicna, plus materijalizam je bio na sekundarnom mestu, vazno je bilo da si udarnik, koliko uglja mozes da iskopas za 12 sati... Takva "utopijska" drustva imaju nisku stopu kriminala ali imaju i verbalni delikt.
Danas mogu da te ubiju na ulici za hiljadu dinara ali barem mozes da pljujes koliko hoces koga hoces. Mozda nemas posao ali si barem slobodan da izrazavas nezadovoljstvo zato sto ga nemas. Gladan si ali si vokalan po tom pitanju.
Neki put, na momente pomislim da si u pravu. Ali to su samo trenuci slabosti.
Ja o ovome razmišljam na ovakav način: ljudska prava, a naročito ljudske slobode su jedna fikcija i šarena laža, koje u stvarnosti nikada nisu postojale. Onog trenutka kada su se ljudi počeli organizovati u prve rodovske zajednice, o državama sa i ne govorim, ljudske jedinke su ostale bez dijela slobode! U potpunom proporcionalanom odnosu stoje društveni razvoj i ograničenja ljudskih sloboda. To je zakonitost, ali i cijena koju čovjek plaća opštem tehnološkom i političkom napretku i razvitku.
Ako je tako, a teško se može dokazati da nije jer nam to jasno odslikava istorija razavoja ljudskog društva, onda je posve umjesno postaviti pitanje jesmo li svi izmanipulisani tom pričom o ljudskim pravima i slobodama? Dato nam je pravo i sloboda da predsjedniku države opsujemo mater, i mi naivno mislimo da je to neka velika dimenzija slobode, ali nam nije obezbijeđeno pravo na normalan život, odnosno na zaposlenje i obezbjeđenje egzistenicije sebi i porodici. Dato nam je pravo da se okupljamo i glasno izražavamo svoje nezadovoljstvo (bilo čime), ali nam nije dato pravo da utičemo na pravedniju raspodjeli nacionalnog dohotka!
Ima još mnogo toga o čemu bi se ovdje moglo govoriti, ali, i ovo je dovoljno da se stavi na vagu, ali na vagu koja mjeri ljuddsku glupost!
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Mudro zboris i bio si u pravu sve do dela o nacionalnom dohotku. Taj pojam odavno nema nikakvo znacenje,tacnije ne postoji vec neko verme. Niko vise ne radi za drzavu, zato sto nemas vise drzavu nego interesne grupe. Mislim da drzava kao entitet vise ne postoji.
Sto se pameti tice, samo svemir i glupost su ... a za svemir nije bio siguran.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Upravo to se očekuje od tebe, da se dobrovoljno odrekneš svojih "sloboda" i sam zatražiš više represije. Nije ti slučajno palo na pamet da je današnja nesigurnost, idiotski politički i ekonomski sistemi i još mnogo šta drugo što ne štima u ovim našim "banana" republikama smišljeno i sa planom nametnuto od tih vajnih "zapadnih demokrata". Zašto je nametnuto i konstantno se nameće?
Upravo zato što cilj Elite nisu tvoje slobode nego tvoje ropstvo.
Kada represijom pokušaš da uskratiš narodu neku od "sloboda" koju je imao možeš očekivati pobunu. To zahtijeva ogromnu energiju i materijalna sredstva da bi imao represivni aparat koji će da guši pobunu i održava red. Ali kada srušiš Blizance i za to optužiš tamo neku Al-Kaidu (koju si sam stvorio) onda narod, uspaničen i nesiguran sam počinje da zahtjeva više kontrole i ukidanje nekih od "sloboda" koje je do tada imao. Isto se događa i kod nas, čeka se da se ovaj sistem neefikasne policije, kriminala na svakom koraku toliko ogadi ljudima da bi sami zatražili više kontrole koje naravno ne može biti bez ukidanja nekih prava koje si do sada uživao.
Zbog "suzbijanja" kriminaliteta čijem porastu su sami i svjesno kumovali i koji podstiču, oni će ti predlagati mikročipovanje, kamere na svakom koraku, pravo da ti otvaraju poštu i prisluškuju telefon bez sudskog naloga i slično. Sve samo ne na zdravim osnovama uređenu policiju i sudstvo.

Još jedna opaska na temu "krivaca" za ratove i raspad Juge. Najveći broj aktera raspada su bili prekaljeni komunisti. Gligorov, Kučan, Bulatović i Đukanović, Milošević, Tuđman (mada je bio sklonjen sa funkcije ali ne i procesuiran u Titovo doba), većina starješinskog vojnog kadra. Dakle ja zaključujem da su za raspad Juge krivi komunisti i njihovo smišljeno djelovanje na planskom rasturanju SFRJ, počev od 1974. godine i ustava koji je donešen te godine.
Ovo o čemu ti govoriš je upotreba klasičnog oruđa u manipulaciji masama, a to je ljudski strah. Taj fenomen, ljudski strah, oduvijek je korišten u homogenizaciji i manipulaciji masa za političke ili bilo koje druge ideje. I životinje se u velikim krdima osjećaju sigurnije. Ako je Bin Laden uplašio Ameriku, a uplašio ju je još više medijskom drekom samih Američkih i svjetskih medija, plasiranom upravo radi ostvarenja određenih ciljeva o kojima si govorio, politički stratezi su to znalački iskoristili.

Mudro zboris i bio si u pravu sve do dela o nacionalnom dohotku. Taj pojam odavno nema nikakvo znacenje,tacnije ne postoji vec neko verme. Niko vise ne radi za drzavu, zato sto nemas vise drzavu nego interesne grupe. Mislim da drzava kao entitet vise ne postoji.
Sto se pameti tice, samo svemir i glupost su ... a za svemir nije bio siguran.
Odgovoriću ti sutra na ovo, nadam se. Pojam o nacionalnom dohotku sam po sebi nije bitan, ali je bitna raspodjela novostvorene vrijednosti u datom društvu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top