plan i program mrsavljenje

Član
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruka
109
hteo bih pitati nekog,ko je iskusan,posto nemam vremena za teretanu,neki proces za mrsavljenje,nemam puno da skinem,zato bih molio da mi neko da plan za ishranu (koliko obroka dnevno i u kojoj kolicini) i plan vezbi za trbusne misice,...hvala :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
ajde za pocetak napisi koliko si visok i koliko si tezak....i godiste
pa cemo da vidimo
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
ok...
ajde da vidimo
prvo izracunaj sad svoj BMR

66 + (13.7 x tezina u kg) + (5 x visina u cm) — (6.8 x Vase godine)

mogu ja da ti racunam,ali ovako ces sam da napravis ishranu koja ti treba pa ces se lepse osecati :)

dobijeni broj pomnozi sa stepenom aktivnosti

1.0 ako ne radite apsolutno nista
1.2 lagan posao,kao rad za racunarom
1.4 nesto malo tezi posao,gde ne trenirate ali se ipak krecete
1.6 srednja aktivnost,regularan posao+treniranje u teretani(tu je vecina koja trenira)
1.8 treniranje u teretani +nesto tezi posao
2.0 intenzivna aktivnost,ako trenirate dva puta dnevo,ili trenirate+tezak fizicki posao

najtoplije ti preporucujem da procitas temu

http://serbianforum.org/fitnes/1595...itijentima-i-njihovoj-kolicini-u-ishrani.html

mozda ima da se cita,ali su osnovne stvari koje treba da znas.

Kada sve to zavrsis,mozes da napises kako se hranis tokom jednog dana.Podeli po obrocima i koliko cega jedes
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
ne mogu ti ja izracunati jer ne znam tvoju aktivnost.
koliko si aktivan.....
uzmi digitron i racunaj
pomuci se malo za sebe
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
e
to su ti kalorije koje treba da unosis da bi ostao tu gde jesi.
za zdravo skidanje kilograma nutricionisti i sportski treneri savetuju da se ukupan broj kalorija smanji za 500kcal
Dok poznati fitnes trener Christian Thibaudeau savetuje da se od ukupnog broja kalorija smanji za 10-20%
Znaci za 250-500kcal od prilike.
Na taj nacin bi gubio max 1kg nedeljno.Sto bi bilo zdravo gubljenje kilograma.Zato bi trebao da se meris jednom nedeljno,uvek u isto vreme i pod istim okolnostima(odve mislim na vreme koliko si puta jeo pre merenja).Mada je najbolje meriti se ujutru.
Ajde napisi kako ti izgleda ishrana u toku jednog dana,po obrocima...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruka
109
E hvala ti puno brate za ovo!!!:))))
Pa pazi,posto idem ujutru u skolu,budim se u 6 i sad ja ono nista ne jedem jer zurim na bus koji je oko pola 7 za grad,jedem oko 9,to bude neki sendvic (salama,dimljena sunka,majonez,kecap,paradajz,kupus i pavlaka).Kuci kad stignem oko 15 h jedem sta je bilo za rucak ili ako nema opet tako nesto suvo,...uvece bude vecera oko 20h to bude ili nesto kuvano ili neko meso,....i da,...jako mnogo soka pijem,tj coca cole,oko 4l dnevno,....
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
192
joj....

branar prijatelju....jesi li svestan da ovo nista ne valja?
ovo je prosto recept za dobijanja masnih naslaga.
sada da te pitam koliko stvarno zelis da skines visak?
jer moraces neke stvari da menjas iz temelja.
 
Natrag
Top