Pitanje u vezi drajvera ...

Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Da li pre instalacije novih drajvera za graficku moraju da se obrisu stari,i kako to da izvedem a da ne zeznem nesto ?
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
u control panel (ja ga inace zovem - idem se malo zaje....) pa system, u njemu odaberes device manager pa display adapters od ponuđenog odaberes properties pa driver i na update driver, a mozes i skinuti neku od aplikacija (npr. DriverMax) koje proveravaju da li su ti driveri u redu ili zastareli pa ti oni automatski sve odrade!

pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2012
Poruka
23
Ne koristi te gluposti za proveravanje.... ti samo skini novi drajver i instaliraj ga ... a stari ce se sam obristati(tako bar kod mene i moje nvidie)....nema sta tu da se zezne... :D klokovanje je malo ... ajde da kazem zeznuto (ali i nije)... tako da samo sibaj instalaciju .
Mada mozes ti i da izbrises prethodni drajver nista to ne smeta :D
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Prije nego li brišeš drivere odeš na stranicu proizvođača grafičke i skineš drivere za grafičku koju imaš po tipu , onda si skineš s neta program DriverSweeper koji služi za čiščenje drivera grafičke u sefe modu.Znači instaliraš ga,restartaš komp u sefe modu (možeš tako što odeš u start te u run upišeš msconfig i ok kad ti izbaci prozor otiđeš gore na boot i otvoriti će ti se da možeš čekirati safe boot i onda ok) sad će ti komp prilikom običnog restarta ili podizanja ići u safe modu.Kad uđeš u sefe mod pokreneš DriverSweeper on će ti očitati drivere grafičke koji će biti označeni prvi npr. ati ili nvidia te potvrdiš brisanje.KAD OBRIŠE DRIVERE I TRAŽI RESTART PRVO OTIĐI PONOVO U RUN I ODČEKIRAJ SAFE BOOT jer će ti opet podići sistem u safe modu ako to ne napraviš.Kad se sistem digne pokreni dvoklikom instalaciju novog drivera što si prije toga skinuo ,nakon instalacije restart ok i to je to.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Negde sam naisao na neki tutorial. sta bi i odakle trebalo brisati, cini mi se da za drajvere za graficku ipak ispada najbolje koristiti built in uninstaller(za ati imas ati uninstaller ili pokrenes amd instal manager i preko njega obrises), ja koristim revo uninstaller koji pokrece built in uninstaller i posle skenira za repove.....
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
Negde sam naisao na neki tutorial. sta bi i odakle trebalo brisati, cini mi se da za drajvere za graficku ipak ispada najbolje koristiti built in uninstaller(za ati imas ati uninstaller ili pokrenes amd instal manager i preko njega obrises), ja koristim revo uninstaller koji pokrece built in uninstaller i posle skenira za repove.....
Ja sam sa prokletim,ATI,sada AMD driver-ima,muke imao.Brisao sam i sa uninstalerima i driver sviper,ati uninstaller,brisao rucno zaostale "repove" gde god je postojao ATI,CCC natpis u registry bazi u document folderu ma gde sve nisam.Pa posle svega ako nece da se instalira sve to isto u Safe Mod,i opet se desi da na kraju izbaci poruku da nije instaliran potpuno :assassin:.E na kraju je,bar meni,najbolji nacin bio,da deinstaliram,driver,preko windows-ovog ad-remove(program and features) u control panel-u,instaliram nove i "mirna Backa".
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Najbolje je da deinstaliras drajvere ,a zatim instalirajnovi ,usput
ja koristim revo uninstaller zavrsava odlican posao ,sto se tice registry fajlova,tako da ti preporucujem taj programcic za deinstalaciju bilo cega,po gotovu kod ATI-ja ,jer ume da napravi veliku pometnju kada noviji drajver instaliras bez deinstalcije starog
:stupid:
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
usput
ja koristim revo uninstaller zavrsava odlican posao ,sto se tice registry fajlova,tako da ti preporucujem taj programcic za deinstalaciju bilo cega,po gotovu kod ATI-ja ,jer ume da napravi veliku pometnju kada noviji drajver instaliras bez deinstalcije starog
:stupid:
Odlican uninstaller,ali sto se tice driver-a(ATI),nece bas sve da obrise.Probaj posle deinstalacije nekih programa da otvoris C:\Documents and Settings\User\My Documents,i videces da je ostalo iza njega jos "djubreta",kao i u samoj registry bazi,pa onda mora "rucno" da se brise.Drajveri se inace skladiste i u-C:\WINDOWS\assembly direktorijumu,pa je zato pozeljno i ovde obrisati "repove",koje nije mogao nijedan uninstaler itd,itd...tease
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
interesuje me program driver max,skidao sam sa neta probnu verziju i samo dozvoljava 2 drajvera da skines,interesuje me zna li neko gde mogu naci za skinut driver max pro sa licencom il kljucom da imam kao placenu verziju.a jako dobar program ako te drajveri zezaju pa nemos naci koji pase.

ODGOVOR momku koji je pitao za drajvere,najbolje ti je traziti dajver na stranici proizvodjaca komponente npr nvidia, ati, asus, intel....
svaki od tih sajtova ti nudi da skines drajver orginalni za uredjaj kakav ti koristis,nebitno sta je u pitanju graficka zvucna merza il bilo sta ddrugo,,na vecini sajtova officijalnih imas da ispunis kao formular sta ti treba (tj za koju komponentu ti trebaa, koji je model komponente, broj i operativni sistem),tako da je preporuka skidaj drajvere samo s oficijalnog sajta proizvodjaca,ako imas poteskoce s drajverima imas mnogo programa za pronalazak drajvera ali se vecina takvih programa placa
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2012
Poruka
3
Ljudi imam problem bas ove vrste, imam nvidia graf. karticu i nisam je update dosta dugo ( mislio sam da ce biti bolje ako je update ). S obzirom da nemam pojma o tim stvarima,samo sam skinuo drajver sa nvidia sajta i instalirao ga preko postojeceg,i sljakalo je dan,dva i onda je poceo kompjuter da se restartuje sam od sebe na nekih 5 do 10 minuta. isao sam system restore vratio na dan ranije, i ok je, nema vise rr kompjutera. Ali sad je problem sto pri restartovanju komjutera izlazi greska :
http://upload.slike.com/slike/KFD2Z.png
I ne mogu da udjem u nvidia control panel
http://upload.slike.com/slike/AHeU2.png Ukoliko zna neko resenje,da sredim ovo... Bio bih mu zahvalan
 
Natrag
Top