Pitanja za Windows 8

Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
1. Neki govore da je windows 8 brzi od windows 7, dali je to tacno?
2.Instalirao sam jos odavno windows 7, dali je windows 8 slicna instalacija i hocu li se snaci i sta ako nesto zeznem?
3. Dali svi programi koji rade na windows 7 rade i na windows 8?
4. Dali mogu aktivirati svoj windows 8 lako i brzo?
5. Moze li mi neko poslati link za windows 8 64 bit pro i aktivator kao i upustvo i dodatni saveti u vezi sa instalacijom?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
1. Neki govore da je windows 8 brzi od windows 7, dali je to tacno?
2.Instalirao sam jos odavno windows 7, dali je windows 8 slicna instalacija i hocu li se snaci i sta ako nesto zeznem?
3. Dali svi programi koji rade na windows 7 rade i na windows 8?
4. Dali mogu aktivirati svoj windows 8 lako i brzo?
5. Moze li mi neko poslati link za windows 8 64 bit pro i aktivator kao i upustvo i dodatni saveti u vezi sa instalacijom?

1. Zavisi od hardware-a, Da
2. Da, hoćeš
3. Da
4. Zavisi
5. Pogledaj ovde
i ovde
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
Jeli u redu da skinem ovaj prvi odavde?
Kod:
http://driverscollection.com/?H=P55M-GD45&By=MSI (Microstar)&SS=Windows 7
Dali mogu da windows 8 iso, drajvere, i jos neke potrebne fajlove stavim u jednu flesku i preko nje instaliram windows 8?
Jer mi je fleska 32 gb?
 
Poslednja izmena od urednika:
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Možeš koristiti te Windows 7 drajvere dok se ne pojave za Win 8.1 za tvoju matičnu na sajtu proizvođača, još jednostavnije: koristi ponuđene sa Windows Update-a. Ukoliko se pojavi problem prilikom instalacije nekog od paketa drajvera za Windows 7, koristi kompatibilni mod instaliranja.
Integrisanje drajvera u iso sliku je u neku ruku pravljenje tzv. Unattended odnosno slipstreaming instalacije i malo je složeniji proces, a nisam siguran da za sada postoje alatke (nLite, RT Seven Lite, WinToolkit, BartPE...) za custom Win 8.1 a da nisu u beta verziji!

ISO možeš narezati na USB i pokrenuti instalaciju sa njega umesto sa DVD-a. Ja koristim Rufus za narezivanje iso na usb...
Instaliraj Windows 8.1 onakav kakav je pa kasnije dodaj drajvere.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
Kako bi bilo da instaliram win 8.1 pa tek onda odmah skidam sa interneta drajvere,umesto da drajvere narezujem na cd unapred?

ili da samo idem na windows update i to on da poskida?
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top