Pitanja za ateiste???

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Biblija na više mesta daje savet vernicima da izbegavaju osećaj gneva u sebi i savetuje da taj gnev prepustimo Bogu. Rimljani 12.9. Ne osvećujte se za sebe, ljubazni nego podajte mesto gnevu, jer stoji napisano : Moja je osveta , ja ću vratiti govori Jahve Gospod. Zašto je ovo dobro ? Naveo sam da pridržavajući se ove zapovesti imam bolji unutrašnji mir. Pre toga sam osećao gnev prema zlim ljudima i to mi je stvaralo neki nemir i potencijalnu opasnost da počinim neku glupast. Kada bi svi razumeli da samo Bogu pripada osveta i da to njemu treba prepustiti sasvim sigurno bi se nasilje i mržnja u društvu drastično smanjila jer od svih nesuglasica izneđu ljudi nije uzrok mržnja nego obični nesporazumi bar 90% koja zbog tih nesporazuma se širi lančano i pretvara se u pravu mržnju. Ovaj primer sam naveo kako funkcioniše satanska mašinerija za stvaranje mržnje u društvu.

Koliko Bog ima gneva u sebi prema zlim ljudima i bezbožnicima vidi se po tome koliko dugo ih toleriše već više od 6000 godina je dozvolio da se baškare i rade šta hoće.Ako je to malo neka vam bude ... da neće ovako još 1000000 godina ? Možda bi moglo ali problem je što hoće da unište i zemlju . Ako im se kaže da ne mogu da rade tako oni se bune i hoće i dalje da uništavaju i čine zlo. Pa ne može u nedogled tome jednom mora da se stane na put.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Biblija na više mesta daje savet vernicima da izbegavaju osećaj gneva u sebi i savetuje da taj gnev prepustimo Bogu. Rimljani 12.9. Ne osvećujte se za sebe, ljubazni nego podajte mesto gnevu, jer stoji napisano : Moja je osveta , ja ću vratiti govori Jahve Gospod. Zašto je ovo dobro ? Naveo sam da pridržavajući se ove zapovesti imam bolji unutrašnji mir. Pre toga sam osećao gnev prema zlim ljudima i to mi je stvaralo neki nemir i potencijalnu opasnost da počinim neku glupast. Kada bi svi razumeli da samo Bogu pripada osveta i da to njemu treba prepustiti sasvim sigurno bi se nasilje i mržnja u društvu drastično smanjila jer od svih nesuglasica izneđu ljudi nije uzrok mržnja nego obični nesporazumi bar 90% koja zbog tih nesporazuma se širi lančano i pretvara se u pravu mržnju. Ovaj primer sam naveo kako funkcioniše satanska mašinerija za stvaranje mržnje u društvu.

Koliko Bog ima gneva u sebi prema zlim ljudima i bezbožnicima vidi se po tome koliko dugo ih toleriše već više od 6000 godina je dozvolio da se baškare i rade šta hoće.Ako je to malo neka vam bude ... da neće ovako još 1000000 godina ? Možda bi moglo ali problem je što hoće da unište i zemlju . Ako im se kaže da ne mogu da rade tako oni se bune i hoće i dalje da uništavaju i čine zlo. Pa ne može u nedogled tome jednom mora da se stane na put.

Steta sto nije dozvolio onoj deci iz starozavetnih prica da se baskare, nego ih je zlostavljao i pobio.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Čija su to deca da li znaš ? Znaš li da je i satana ubacio svoje seme u ljude ?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
I opet će ako se ne pokajemo i ako nas ne usvoji kao sinove i kćeri jer nismo čista Božija deca. Više puta je naglasio u bibliji da ne navodim stihove gde govori : To nisu moja deca !
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
I opet će ako se ne pokajemo i ako nas ne usvoji kao sinove i kćeri jer nismo čista Božija deca. Više puta je naglasio u bibliji da ne navodim stihove gde govori : To nisu moja deca !

Preferira da ubija neusvojenu decu i sirocice. Moraju da se pokaju sto je Eva jela jabuku. Polako mi sve postaje jasno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ja verujem da nije poubijao svu decu nego samo onu za koju je znao da nemaju predispozicije potrebne za savršenstvo. Ta deca bi odrasla i bila bi recimo kao ti .
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ni malo ne razmišljaš kada ovako pišeš i naravno, za rezultat imaš pogrešne zaključke. Kažeš da ateisti ne napadaju đavola nego samo Boga, pa otuda izvlačiš zaključak da su i oni (ateisti) satanisi. Razmisli malo zašto ateisti ne napadaju đavola? Pa, prosto zbog toga što đavo, za razliku od Boga, nema svoj ustav, svoju proklamaciju, svoje zapovjedi..., jednom riječju, nema svoju bibliju, odnosno, đavo nije predstavljen čovjeku na način kako se predstavio Bog, a sve ono što znamo o njemu je samo božija i vaša interpretacija.
S druge strane, ateisti ne napadaju Boga - besmisleno bi bilo napadati nešto što ne postoji, nego napadaju ono što vi zovete božijom riječi, a što su napisali neki ljudi prije koju hiljadu godina. Nota bene. Ateisti čak ne napadaju ni sve što je napisano u Bibliji - ima tamo vrijednih moralnih poruka i poduka koje imaju univerzalnu vrijednost, ali ima i totalnih besmislica i apsurdnih zaključaka, na što ateisti ukazuju. Dakle, da i đavo ima svoju riječ, i ona bi bila predmet kritičkog promatranja od strane ateista, kao što je to i Biblija.

Opet niste razumeli . Da naglasim : Nije bitno zašto i na koji način da li zbog ovoga ili zbog onoga činjenica je da ni jednom rečju ne osuđujete satanu. Osuđujete Boga na njega osipate drvlje i kamenje nije bitno zašto i zbog čega. Takvim stavom ste na strani satane da li shvatate ?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Opet niste razumeli . Da naglasim : Nije bitno zašto i na koji način da li zbog ovoga ili zbog onoga činjenica je da ni jednom rečju ne osuđujete satanu. Osuđujete Boga na njega osipate drvlje i kamenje nije bitno zašto i zbog čega. Takvim stavom ste na strani satane da li shvatate ?
Pa, očito je da se ne razumijemo. Samo je pitanje ko koga ne razumije? Ali da skratimo priču. Daj neku đavolju odredbu, zakon, ili šta bilo što ima približan ekvivalent Bibliji, pa da zajedno razmotrimo na koji način se odnosimo ptema tome.
Inače, isto važi i za satanu kao ono što sam rekao za Boga. Ne može se napadati neko ko ne postoji. Ti opet ponavljaš da ateisti napadaju Boga, a ja opet odgovaram da ateisti ne napadaju Boga, nego ono što vi zovete Božijom riječju, a što očito nije Božije djelo, nego djelo nekih ljudi iz prvog vijeka.
 
Natrag
Top