Pitajte doktora

Učlanjen(a)
20.01.2013
Poruka
2
Radi se o tome da su mojoj sestri otekla oba kolena a nema nikakvih povreda niti crvenila, povremeno je bole. Doktor kaze da nije ozbiljno, daje lek andol ali nepomaze. Menjali smo bar 3 doktora nijedan nije dao tacnu dijagnozu.Ona ima te otoke vec nekoliko god (4-5). Zanima me vase misljenje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Radi se o tome da su mojoj sestri otekla oba kolena a nema nikakvih povreda niti crvenila, povremeno je bole. Doktor kaze da nije ozbiljno, daje lek andol ali nepomaze. Menjali smo bar 3 doktora nijedan nije dao tacnu dijagnozu.Ona ima te otoke vec nekoliko god (4-5). Zanima me vase misljenje.
Poslao samVam ppSrdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2012
Poruka
3
Postovani doktore, molim vas za pomoc.Imam problem sa cirkulacijom i kad je malo hladnije meni prsti na rukama do pola pobele i trnu,stane cirkulacia.Tek kad stavim ruke pod vrucu vodu procirkulisem.Cesto mi je hladno.Ako nesto znaci imam i nizak pritisak tj nizi,oko 100/60.Pokusala sam piti ginko kapsule al ne pomaze.Sta mi savetujete?Hvala unapred!
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani doktore, molim vas za pomoc.Imam problem sa cirkulacijom i kad je malo hladnije meni prsti na rukama do pola pobele i trnu,stane cirkulacia.Tek kad stavim ruke pod vrucu vodu procirkulisem.Cesto mi je hladno.Ako nesto znaci imam i nizak pritisak tj nizi,oko 100/60.Pokusala sam piti ginko kapsule al ne pomaze.Sta mi savetujete?Hvala unapred!

Poštovana Marintijana,uzrok Vaših tegoba je manjak kiseonika u krvi.Premaloje podataka da bih mogao da procenim uzrok,može biti neka bolest krvnih zrnaca,prenadraženost nervnog sistema,ihronična intoksikacija jetre,bubrega,pluća...Pošaljite mi PP sa detaljim podacima o sebi i verujem da će problem biti rešen.

Srdačan pozdrav
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Mislim da dijagnostikovanje preko interneta moze biti kontraproduktivno, vidite vecina ce navesti odredjene simptome koje su oni primetili i to moze navesti na drugi trag. Sklonost nasih ljudi ka nepotrebnom uzimanju lekova tek ne bi da komentarisem, tako da moze da se desi da neko poslusa neki savet u vezi odredjene dijagnoze i da krene da uzima neki lek koji moze praviti probleme sa trenutnom terapijom. Voleo bih da ogranicite temu na one sa vec postavljenom dijagnozom i ako vec zelite da upotrebite znanje mozete malo vise objasniti postupak lecenja te bolesti i eventualno savetovati o drugim stvarima objasniti ljudima zasto je potrebno sta i kako raditi. Verujem da imate njabolje namere ali niste uzeli u obzir mentalitet naseg naroda koji je skloniji ne otici lekaru, vec konsultovati internet i samoinicijativno poceti lecenje bez konsultacije lekara. Po struci sam medicinski tehnicar, takodje bez posla. Svesni ste toga da nekome nestrucnom odredjeni simptomi ce promaci, a vas ce odvesti na pogresan trag. Imao sam primer prijatelja koji gotovo nije umro jer se lecio preko interneta, dobio je alergijski napad, i da kojim slucajem nisam bio kod njega i slucajno primetio ne bi prosao dobro... Takodje vidim da dosta njih iznosi rezultate nekih testova medjutim ti testovi za nas ne mogu biti validni jer mi ne znamo da li je mozda neka druga terapija ili druga bolest mozda dovelai do takvih rezultata, takodje mozda i neke zivotne navike i uslovi rada mogu dovesti do nekih promena, a ovako ih mi ne znamo i necemu ih uzeti u obzir i postavicete pogresnu dijagnozu. Takodje ovakvim radom narusavate mozda i autoritet lekara, ukoliko se ne slaze vasa dijagnoza sa dijagnozom lekara. Ne kazem da mozda necete biti vi u pravu ali u najboljem slucaju eventualno mozete reci nekome da konsultuje drugog lekara i proveri mogucnost druge dijagnoze. Ipak kako su bar mene ucili bas je isvrha stalnog prisustva medicinskih sestara i tehnicara primecivanje simptoma koji bi promakli nestrucnoj osobi, cinjenica je da u praksi se to ne sprovodi i da lekari ne daju pravo glasa nizem osoblju, zato se neretko desi da ne uzmu u obzir neko redje oboljenje... Uglavnom misljenja sam da internet lecenje moze donesti vise stete nego koristi jer ne raspolazemo svim potrebnim informacijama i vrlo lako se moze pogresiti, i u najboljem slucaju ne izazvati stetne posledice... Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2012
Poruka
3
Postovani doktore, na zalost nemam dovoljan broj postova i ne mogu slati PP al evo pokusacu malo vise da napisem ovde.Ne znam sta je tacno vazno da napisem o sebi? Imam 36 godina,po struci uciteljica tako da mnogo vremena provodim sedeci pred kompjuterom il za stolom.Sa ovim problemom se mucim skoro 15 god.(zimi)al mi se cini da je ove ucestalije.Cesto su mi i stopala hladna i usta mi poplave.To se i mojoj mami desava pa je mozda i nasledno.Radim jutarnje vezbe za razgibavanje svako jutro al nista vise od fizicke aktivnosti.Imam pupcanu kilu pa se nesto plasim bilo sta vezbati.Sto se ishrane tice ne mogu reci da je bas zdrava.Trudim se jesti dosta voca i povrca al mi ne uspeva svaki dan.Ima kad se sve svede na testo i sl.Grickalice i slatkisi su mi porok.Nekad uspem da se suzdrzim od toga al cesto popustim.I pored toga nemam problema sa kilogramima sem sto imam sala na bokovima i stomaku.Krvnu sliku radila pre malo vise od pola godine i bila je ok.Ako treba jos informacija rado cu napisati.Hvala unapred mnogo!
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
7
Postovanje,molim za savet ili ikakvu pomoc,

Imam 35 godina i nisam zaposlena,tj. domacica sam,godinama se vec borim i postaje sve gore...naime moj problem je sto ustajem rano oko 6-7 sati,popijem kafu ,dalje radim sta treba po kuci...negde oko 9-10 sati osecam da sam gladna,onda kad doruckujem(bilo sta,i vrlo malo,ponekad voce),uopste ne mogu da funkcionisem,pocnem da zevam,ruke i noge teske,ne mogu nista nego da legnem....a ne zaspim,ali mi se uzasno spava.Nekad tako lezim po 2 sata,onda opet poradim sta nisam.....i tako dodje vreme rucka i cela prica se ponavlja.ranije je to bilo tako samo posle dorucka,a sada i posle rucka,uzine, vecere....vise ne znam sta da radim.Krvni pritisak mi je uvek oko 120/70,i nemam nikakvih drugih zdravstvenih problema,nikakve lekove ne pijem.Uvece lezem da spavam najkasnije oko 10 sati.
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani doktore, na zalost nemam dovoljan broj postova i ne mogu slati PP al evo pokusacu malo vise da napisem ovde.Ne znam sta je tacno vazno da napisem o sebi? Imam 36 godina,po struci uciteljica tako da mnogo vremena provodim sedeci pred kompjuterom il za stolom.Sa ovim problemom se mucim skoro 15 god.(zimi)al mi se cini da je ove ucestalije.Cesto su mi i stopala hladna i usta mi poplave.To se i mojoj mami desava pa je mozda i nasledno.Radim jutarnje vezbe za razgibavanje svako jutro al nista vise od fizicke aktivnosti.Imam pupcanu kilu pa se nesto plasim bilo sta vezbati.Sto se ishrane tice ne mogu reci da je bas zdrava.Trudim se jesti dosta voca i povrca al mi ne uspeva svaki dan.Ima kad se sve svede na testo i sl.Grickalice i slatkisi su mi porok.Nekad uspem da se suzdrzim od toga al cesto popustim.I pored toga nemam problema sa kilogramima sem sto imam sala na bokovima i stomaku.Krvnu sliku radila pre malo vise od pola godine i bila je ok.Ako treba jos informacija rado cu napisati.Hvala unapred mnogo!

Po?tovana marintijana,ovi podaci su sasvim dovoljni da na uka?u na put kojm treba ići u dijagnostikovanju uzroka problema.
Vrlo verovatno se radi o nekom bohemiskom poremećaju crvenih krvnih zrnaca(verovatno i Va?a majka ima isti premećaj),a lo?a hrana i slaba fizička aktivnost dovodi do provocirana simptoma,kojih sigurno ne bi postojali da je Va? ?ivotni stil ne?to drugačiji.
Pupčana kila je ograničavajući faktor u promeni fizičke aktivnosti,i zbog toga morate da promenite ishranu.
re stoga preporučujem da se obratite lekaru specijalisti hematolgije koi će da odredi koji je biohemiski poremećaj eritrocita(ako je blagi poremećaj moguće je da je nemoguće odrediti rutinskim hematol?kim analizama).Moraće da se uradi i prefle ?ive kapi krvi,i na osnovu toga dase se preporuči način ishrane radi detoksikacije organizma.Poslao sam Vam PP.

Srdačan pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovanje,molim za savet ili ikakvu pomoc,

Imam 35 godina i nisam zaposlena,tj. domacica sam,godinama se vec borim i postaje sve gore...naime moj problem je sto ustajem rano oko 6-7 sati,popijem kafu ,dalje radim sta treba po kuci...negde oko 9-10 sati osecam da sam gladna,onda kad doruckujem(bilo sta,i vrlo malo,ponekad voce),uopste ne mogu da funkcionisem,pocnem da zevam,ruke i noge teske,ne mogu nista nego da legnem....a ne zaspim,ali mi se uzasno spava.Nekad tako lezim po 2 sata,onda opet poradim sta nisam.....i tako dodje vreme rucka i cela prica se ponavlja.ranije je to bilo tako samo posle dorucka,a sada i posle rucka,uzine, vecere....vise ne znam sta da radim.Krvni pritisak mi je uvek oko 120/70,i nemam nikakvih drugih zdravstvenih problema,nikakve lekove ne pijem.Uvece lezem da spavam najkasnije oko 10 sati.

Poštovana bubilica,Vaše tegobe najčešće ukazuju na poremećaj regulacije šećera .Hronična strepnja,mala fizička aktivnost mogu da poremete regulacione hormone u organizmu.Predlažem da se urade biohemiske analize krvi i test opterećenja glukozom.Kod blagih poremećaja test je negativan i sve može da se reši promenom životnog stila,morate shvatiti da je dosadašnji životni stil uzrok zdravstvenih tegoba.Molim Vas pošaljite mi PP sa rezultatima analiza.
Srdačan pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
62
Postovani doktore, na zalost nemam dovoljan broj postova i ne mogu slati PP al evo pokusacu malo vise da napisem ovde.Ne znam sta je tacno vazno da napisem o sebi? Imam 36 godina,po struci uciteljica tako da mnogo vremena provodim sedeci pred kompjuterom il za stolom.Sa ovim problemom se mucim skoro 15 god.(zimi)al mi se cini da je ove ucestalije.Cesto su mi i stopala hladna i usta mi poplave.To se i mojoj mami desava pa je mozda i nasledno.Radim jutarnje vezbe za razgibavanje svako jutro al nista vise od fizicke aktivnosti.Imam pupcanu kilu pa se nesto plasim bilo sta vezbati.Sto se ishrane tice ne mogu reci da je bas zdrava.Trudim se jesti dosta voca i povrca al mi ne uspeva svaki dan.Ima kad se sve svede na testo i sl.Grickalice i slatkisi su mi porok.Nekad uspem da se suzdrzim od toga al cesto popustim.I pored toga nemam problema sa kilogramima sem sto imam sala na bokovima i stomaku.Krvnu sliku radila pre malo vise od pola godine i bila je ok.Ako treba jos informacija rado cu napisati.Hvala unapred mnogo!
<br><br>Poštovana marintijana,ovi podaci su sasvim dovoljni da na ukažu na put kojm treba ići u dijagnostikovanju uzroka problema.<br>Vrlo verovatno se radi o nekom &nbsp;bohemiskom poremećaju crvenih krvnih zrnaca(verovatno i Vaša majka ima isti premećaj),a loša hrana i slaba fizička aktivnost dovodi do provocirana simptoma,kojih sigurno ne bi postojali da je Vaš životni stil nešto drugačiji.<br>Pupčana kila je ograničavajući faktor u promeni fizičke aktivnosti,i zbog toga morate da promenite ishranu.<br>re stoga preporučujem da se obratite lekaru specijalisti hematolgije koi će da odredi koji je biohemiski poremećaj eritrocita(ako je blagi poremećaj verovatno je teško odrediti rutinskim hematolškim analizama).Moraće da se uradi i pregled žive kapi krvi,i na osnovu toga dase se preporuči način ishrane radi detoksikacije organizma.Poslao sam Vam PP.<br><br>Srdačan pozdrav
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top