Pitajte člana Cameron 14

Član
Učlanjen(a)
03.09.2010
Poruka
1.184
hm...ajde ovako...
luk i mrkvu na sitne kockice isječeš i ako imaš mesa,po mogućnosti junetine,dodaš...to malo prepržiš,onda saspeš grašak i dodaš vode...isječeš krompir na kocke i dodaš...staviš malo vegete,soli i bibera...ostaviš da se kuva nekih 45min...onda zapržiš i eto ga...yes3
obožavam da jedam grašak...mljac,mljac...:D
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2010
Poruka
1.184
ne...msm da je to stvar navike...svako govori kako je čuo ili kako su ga naučili...kod mene je od pamtivijeka mrkva...i ja tako govorim...yes3
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
Ja sam mislio da se u RS kaže fudbal, muzika, hleb ili istorija, a ne nogomet, glazba, kruh ili povjest..

Da me neko ne razume pogrešno, nisam ovo pitao zbog provokacije već sam stvarno mislio da se u RS koriste Srpske a ne Hrvatske reči.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
hm...ajde ovako...
luk i mrkvu na sitne kockice isječeš i ako imaš mesa,po mogućnosti junetine,dodaš...to malo prepržiš,onda saspeš grašak i dodaš vode...isječeš krompir na kocke i dodaš...staviš malo vegete,soli i bibera...ostaviš da se kuva nekih 45min...onda zapržiš i eto ga...yes3
obožavam da jedam grašak...mljac,mljac...:D


Hvala, idućih dana ćemo to probati.
I ja volim grašak. Najdraži mi je sa noklicama.

A najčešće ga spremam ovako: prepržiš domaću dimljenu slaninu ( špek, za Andriju:D:blum3:) i glavicu sitno rezanog crvenog luka. Na to dodaš grašak iz konzerve i par minuta zajedno kuhaš da se okusi sjedine. Dotle očistiš zelenu salatu. 15 minuta i ukusan ručak gotov.
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
535
7.jpg
 
Natrag
Top