Pitajte člana Cameron 14

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Šargarepa je mađarska riječ, mislim da znači žuta repa odomaćena u srpskom jeziku. Mrkva nije isključivo hrvatska riječ. Tako govore i Srbi u RS. Govore i špinat a ne spanać. Ali isto tako kažu fudbal a ne nogomet, muzika a ne glazba, hljeb a ne kruh, istorija a ne povijest, voz a ne vlak, kašika a ne žlica, viljuška a ne vilica, nedelja a ne tjedan, januar, februar, mart a ne siječanj, veljača, ožujak itd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Šargarepa je mađarska riječ, mislim da znači žuta repa odomaćena u srpskom jeziku. Mrkva nije isključivo hrvatska riječ. Tako govore i Srbi u RS. Govore i špinat a ne spanać. Ali isto tako kažu fudbal a ne nogomet, muzika a ne glazba, hljeb a ne kruh, istorija a ne povijest, voz a ne vlak, kašika a ne žlica, viljuška a ne vilica, nedelja a ne tjedan, januar, februar, mart a ne siječanj, veljača, ožujak itd.

A što izostavi odnos

zapeta - zarez
i
tačka - točka ? :D

Imao sam jednog bolida u srednjoj koji je podjebavao žestoko oko te "točke". Na kraju (da ne kažem na poslijetku ;)) mu je neko napravio "točku" na čelu pa je morao da se smiri.

Pitanje za Cameron:

Da li voliš špagete?
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
A što izostavi odnos

zapeta - zarez
i
tačka - točka ? :D

Imao sam jednog bolida u srednjoj koji je podjebavao žestoko oko te "točke". Na kraju (da ne kažem na poslijetku ;)) mu je neko napravio "točku" na čelu pa je morao da se smiri.
[/I][/B]

Ma ima toga još ko bi to pobrojao... Muva, muha; okean, ocean; opština, općina; kafa, kava; duvan, duhan.... ali riječ je o svega 4% razlika tako da se u suštini po rođenju razumijemo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2010
Poruka
1.184
Ja sam mislio da se u RS kaže fudbal, muzika, hleb ili istorija, a ne nogomet, glazba, kruh ili povjest..

Da me neko ne razume pogrešno, nisam ovo pitao zbog provokacije već sam stvarno mislio da se u RS koriste Srpske a ne Hrvatske reči.
pa ja i koristim te riječi...:???:

Hvala, idućih dana ćemo to probati.
I ja volim grašak. Najdraži mi je sa noklicama.

A najčešće ga spremam ovako: prepržiš domaću dimljenu slaninu ( špek, za Andriju:D:blum3:) i glavicu sitno rezanog crvenog luka. Na to dodaš grašak iz konzerve i par minuta zajedno kuhaš da se okusi sjedine. Dotle očistiš zelenu salatu. 15 minuta i ukusan ručak gotov.
mljac,mljac...ću probam,kad ugrabim vremena...yes3

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pitanje za Cameron:

Da li voliš špagete?
hm...kao da si znao,to je ono što najviše jedem ovih dana...nemam baš vremena za kuvanje,pa mi je to najlakše...dakle,volim špagete...:D

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ma nije mi jasno čemu ta potreba za objašnjavanjem kako neko govori i kojim jezikom se služi...msm bitno je da se razumijemo...i čisto sumnjam da neko ko koristi riječ hljeb,ne razmije značenje riječi kruh...tako da...:dntknw:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
ma nije mi jasno čemu ta potreba za objašnjavanjem kako neko govori i kojim jezikom se služi...msm bitno je da se razumijemo...i čisto sumnjam da neko ko koristi riječ hljeb,ne razmije značenje riječi kruh...tako da...:dntknw:


To onaj mali intrigant već po tko zna koji put "zakuhava". wacko2

Ignorre.

Najefikasnije.yes3
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Pitam se, pitam se gdje je sada Cameron?

Zanima me da li znaš šivati, plesti, heklati, goblene, makrame, ......?
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2010
Poruka
1.184
Cameron je sada na sedmom nebu,a ne bi trebala biti...:???:
ma kako da nzm...sve to i još mnogo više...ja kad ovčice čuvam sve to pomalo vježbuckam...:lol:
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Trebala bi biti jer Cameron je mlada, ljupka dama koja sada treba koristiti život maksimalno, cediti iz njega najbolje.

Hajde, glavu gore, ne radiš ništa pogrešno. yes3




Za sedmo nebo: Ako je uzrok emocionalan, ondayes3, ali ako je kemija u pitanju, onda:acute:.

Pod kemijom nisam mislio na onu otrcanu foru o "kemiji između dvoje":D:D, već na kemiju ko kemiju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2010
Poruka
1.184
Trebala bi biti jer Cameron je mlada, ljupka dama koja sada treba koristiti život maksimalno, cediti iz njega najbolje.

Hajde, glavu gore, ne radiš ništa pogrešno. yes3
vjerovao ili ne...fkt si me utješio...yes3
hvala...;)

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Za sedmo nebo: Ako je uzrok emocionalan, ondayes3, ali ako je kemija u pitanju, onda:acute:.

Pod kemijom nisam mislio na onu otrcanu foru o "kemiji između dvoje":D:D, već na kemiju ko kemiju.

ne brini Eriče...u pitanju je ovo prvo...yes3
a za ovo drugo...hahhahahahahah...:lol:
nisam ti ja od tog posla...:dntknw:
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top