Pesme koje vas nerviraju

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
[YOUTUBE]aiv_9SGJl_E[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]_IUO3XoD9cY[/YOUTUBE]

Kako ovo žene mogu da vole, nemam pojma... Meni je bez ukusa, mirisa, šarma, bilo čega što bi moglo da mi ostane "u ušima"... :dntknw:

Au,pa ja i ti kad bi poceli konverzaciju o muzici,mislim da bi se razumeli ko Egipcanin i Marsovac,ili ti nemas ukusa ili je neki drugi problem,ali kad napravili anketu u vezi ovog tvog posta,videla bi o cemu je rec.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.010
Au,pa ja i ti kad bi poceli konverzaciju o muzici,mislim da bi se razumeli ko Egipcanin i Marsovac,ili ti nemas ukusa ili je neki drugi problem,ali kad napravili anketu u vezi ovog tvog posta,videla bi o cemu je rec.

O ukusima se ne raspravlja, jel'?
Ali mislim da su mi godine muzičkog obrazovanja ipak dale izvesnu kompetenciju za ocenu nekih vrlo "plitkih" stvari koje nemaju nikakvu posebnu vrednost i koje će za par godina pasti u totalni zaborav, za razliku od gomile umetnika čija vrednost ne opada, i čija umetnost i danas, mnogima od nas, jako puno znači. Ovo što njih dvojica rade je čista komercijala, što bi i malo bolji program za komponovanje mogao sam da napravi.
Bilo je mnogo umetnika koji, na žalost, nisu živeli dugo, ali njihova umetnost se sluša i danas, i za njih znaju i klinci kojima se ni roditelji nisu rodili kad su ovi već umrli. Pritom mislim na velikane tipa Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison...
A tek ako se osvrnemo na klasičnu muziku, koliko tek tu velikana ima...

Prema tome, o ukusima izgleda da ipak ne treba raspravljati, a naročito o ukusima današnjih devojaka koje su im obožavateljke i ciljna grupa. Pretpostavljam da bi najveći deo anketiranih bilo iz ove ciljne grupe, a najveći deo današnjih devojaka na koncerte i ne ide, muzika im uopšte nije bitna, a ovo slušaju onako usput, ako ih je slučajno neki skoriji bolan raskid malo podsetio nešto iz njihovih pesama, pa se uz to rone suze i razmišlja ljubavnim patnjama.
Ja bih i u takvim momentima verovatno slušala nekoga od velikana jazz-a tipa Milesa Davisa, ili pak Leonarda Cohena.

Zato je mnogo bolje da ne pričamo o ukusima, bilo je u ovoj temi nekih postova sa kojima se nikako ne bih složila, ali se nisam trudila da komentarišem, jer svako ima pravo na svoj ukus, i svako može da kaže da mu je nešto odvratno i da mu se ne dopada. Prema tome, meni se ova dvojica nimalo ne dopadaju i niko me neće ubediti u suprotno. :acute:
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
Zbog ovakvih S..nja zabranio bih pojedincima da snimaju i filmove i muziku za filmove

[YOUTUBE]zmbw8OycJrE[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ni ja ne volim ni jednog ni drugog, posebno Sergeja...ne uklapam se u takav način razmišljanja, najjednostavnije rečeno, nezavisno od toga da li su pesme "plitke" ili su prave kompozicije. A što se ankete tiče Armag je verovatno u pravu :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Kad milijardu ljudi kaže da je nešto dobro i odlično, to mi je gotovo stopostotni znak da je u pitanju sra.e. To se do sada svaki put pokazalo kao tačno, bar je moje poimanje vrednosti takvo. Ne da bih po svaku cenu urinirao uz vetar, nego jednostavno mora da se obrazuje neki prosek koji je u principu veoma nisko, da bi to mogle da prihvate mase i mase ljudi koje su mentalno pripremljene i oblikovane tako da prihvate stvar koja se servira. Pošto su ljudi oblikovani prema tom proseku, oni te stvari primaju kao nešto što se uklapa u nekakve standarde i zato ne mogu da vide dalje od toga. Ja recimo očekujem više od toga i non-stop tražim bolje, potpuno nezavisan od opšteg ukusa. Zato nemam frku da kažem da mi je Titanik loš film.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.010
Tačno tako, ni ja nikad nisam marila za ono što "široke narodne mase kažu", ukus sam gradila otkad znam za sebe i totalno sam "svoja" u tome. A konkretno ova stvar, soundtrack za "Titanik", toliko je bila "rabljena" u medijima, da se čak i onima kojima se dopala, smučila.
Meni nikad nije, film me uopšte nije impresionirao, i bez obzira što Celine Dion ima odličan glas i stvarno ume da peva, teško sam mogla da je podnesem.
A kad god je čujem, setim se rečenice koju je izgovorio moj bivši kolega, recimo godinu dana posle premijere filma, kad je na radiju po već ko zba koji put krenula ova pesma, a rekao je: "Kad će neko da kaže ovoj Celine Dion da je Titanik potonuo, da već jednom prstane da se dere"?! :-D
 
Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
Kao sto crvendac nesto ranije rece o ukusima ne vredi raspravljati!

Teska komercijala nikad nije bila moj fah.
Film i muziku je pratila nevidjena reklama. Moj utisak o filmu (nazalost odgledao sam ga) je otprilike:
  • Prica ekstremno plitka
  • Gluma jos plica
  • Muzika teska komercijala
  • Vizuelni efekti korektni
  • Najbolja uloga u zivotu Kejt Vinslet (jedna od najgore odigranih uloga u svetu filma ali njena najbolja)
  • Najgora uloga u zivotu Leonarda DiKaprija
  • Uzas na dodeli oskara kada su ga izjednacili sa Ben Hurom
  • Pcetak kraja Kamerona kao dobrog rezisera (kraj je sa Avatarom - svaka cast za efekte ali to ne cini film)


Treba li jos nesto?

PS Najbolji komentar u toku filma je bio mog kuma kada su svi bili u vodi. On revoltiran ustaje i kaze: E ovo je dosadno! Nigde nema krokodila! Ajmo na pivo!
Naravno zavrsili smo na pivu!
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.010
Uh, stvarno ne treba. Sve si obuhvatio, i apsolutno se slažem s tobom. Ali vratimo se na muziku, da ne širimo ovde priču o filmu.
Idemo dalje s gadostima... :-D

Evo one čuvene prevačice - medicinskog fenomena, što kaže da su joj grudi porasle zato što je "držala dijetu". :-D
Ne želim mnogo da komentarišem, onima koji me već znaju, sve je jasno. :bad:

[YOUTUBE]DOdV1gayKSo[/YOUTUBE]
 
Natrag
Top