Pes 15 problem

Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Pozz.Zeleo sam instalirati pes 15 posto nemam jak komp i to sam i uradio,ali uvek postoji ali. imam problem sa specifikacijom.Naime procitao sam da moja graficka ima 512 mb vrama u visti.I zasto imam 992 mb umesto 1 gb.Kod brata sam gledao na njegovom starom compu pise 1 gb a kod mene 992. Evo slike kao prilog problema.I da naglasim skidao sam reloaded verziju igre.http://imgur.com/a/9mDmV
9mDmV
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozz.Zeleo sam instalirati pes 15 posto nemam jak komp i to sam i uradio,ali uvek postoji ali. imam problem sa specifikacijom.Naime procitao sam da moja graficka ima 512 mb vrama u visti.I zasto imam 992 mb umesto 1 gb.Kod brata sam gledao na njegovom starom compu pise 1 gb a kod mene 992. Evo slike kao prilog problema.I da naglasim skidao sam reloaded verziju igre.http://imgur.com/a/9mDmV
9mDmV

Koliko ja vidim ovde pise samo rezolucija ekrana 640x480 na toj slici!
E sad sto se samog Vrama tice na grafickoj moguce je da ti je u biosu podeseno da graficka deli ram samom sistemu!

Tebi treba ovako nesto da nadjes ili dodas sistemski ram ako ga imas dovoljno ili da iskljucis tu opciju!

 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa pre svega nisi naveo da li je ovo integrisana graficka karta ili ne,
u sustini i nije bitno posto tih desetak MB-ajta ne igra skoro nikakvu krucijalnu ulogu,
bez obzira na tip graficke kartice.
Da si reko recimo gde mi ode GB-ajt, pa da se ukljuci crveni meteo alarm.
Imajuci u obzir da je pomenuto ocitavanje uradjeno u video igri,
a ne u nekom profesionalnom alatu za dijagnozu sistema,
pomenuti rezultat ne bi treba uzimati za ozbiljno, a kamoli za debatu veceg intenziteta.

Na ovoj novoj ucitanoj slici jasno stoji da je sve otislo pod rucnu kocnicu, u crvenu zonu.
..pa se pitanje oko tih par megabajta moze svrstati u svojevrstan kompjuterski vic.
Sistem je naravno zreo za nadogradnju, ...ali u kompletu,
(osim monitora i hard diskova).
..eventualno kupovina neke polovne masine u nedostaku novca itd.

Sve u svemu nema sikeracije oko tih par megabajta,
10, 20 ili trideset MB, pod datim okolnostima ne menja apsolutno nista.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
E pa to se doteruje iz samog biosa, nadjes opciju u biosu shared memory i povecas do odredjenog broja MB. Treba imati u vidu da koliko megabajta dodelis grafickoj, toliko se oduzme od regularnog rama koji koristi sistem. Ako imas recimo vise gigabajta regularnog rama, graficku iz biosa doteras na maximum. Ja sam ranije ima jednu sto je jela ceo gigabajt.
Sve u svemu ako ne platis na mostu, platis na cupriji.
Do duse ja sam reke prelazio sa kajak tako da ovo pravilo za mene ne vazi.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Probao asm da iskljucim dodeljivanje gpu memorije ali onda nisam imao sliku na monitoru...Komp se upali i radi normalno a ja nemam sliku...tako da sam vratio na automatski...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Probao asm da iskljucim dodeljivanje gpu memorije ali onda nisam imao sliku na monitoru...Komp se upali i radi normalno a ja nemam sliku...tako da sam vratio na automatski...

Druze ako sam ja dobro video ti bi sa 1gb rama ti bi da igras pes 2015 to ne da ide!
E sad ovako sto se tice dodeljivanja rama grafici to bi trebao da izgleda ovako
2gb-256mb
4gb-512mb

Sto se tice pes probaj 2010 to bi trebalo da ti radi koliko toliko!
 
Natrag
Top