Pc Klinika ~ Doktori za vas kompjuter

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
1
Ljudovi moji :D
Ovako, imam jedan problem.
Iz kucista mi izlazi malo neprijatan miris, kao da se zagreva plastika.
Skinuo sam stranicu kucista zajedno sa coolerom na njoj.
Upalio komp i opet se oseca. Ne verujem da je do coolera niti zbog temeprature jer mi one ne prelaze sada 37 stepena a ipak se oseca.
Sta bi moglo biti problem? Cuo sam neke price oko kondezatora?
Ako jeste do kondezatora, kako da vidim sta nije u redu sa njima i kako da ih promenim, zamenim?
 
Učlanjen(a)
05.07.2011
Poruka
1
Help. Potrebne su mi instrukcije kako da otklonim problem zamrzavanja acer-a Ao751 koji radi sa win7. Pozdrav i hvala unapred na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2011
Poruka
6
Imam problem sa racunarom,restartuje se svremena na vreme.Bio je u servisu,procesor je sredjen i nauljan.Ugradjena su hladna tela na ploci sa kulerima-posebno.Kada se restartuje izbacuje plav ekran i pise mozda je ovo,mozda je ono i tako.

Dodato posle 27 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Pozdrav!

Imam problem sa grafickom karticom. U pitanju je Ati Radeon X1650 Pro, DDR3 256mb, AGP. Racunar je Intel na 3,5ghz, maticna ploca Gigabyte.

Problem je sto ne mogu da nadjem adekvatne drajvere (izgleda). Instalirao sam malo novije, sa njima lose radi. Sa starijima radi, ali igrice (zahtevnije) seckaju. Juce sam skinuo Omega drivers, bazirane na ati drajverima 7.12, negde sam procitao da su najbolji za ovu karticu, ali i dalje se igrice koce. Ipak, primetno manje. Sad neka igrica radi normalno pola minuta, pa odjednom stane, smrzne se, i posle 5-6 sekundi opet radi normalno. Proverio sam i na slabijim igrama, ista situacija, znaci, nije da mi je slaba kartica, vec nesto drugo. Ima li neku ideju, sta je problem?

Evo, sad mi sin kaze da na slabijim igricama nema seckanja. Pretpostavljam da onda kartica nije u kvaru?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
a koja ti je temperatura procesora i koliko procesa ti radi? provjeri u task manager-u koliko procesa ti je ukljuceno pa napisi
 
Član
Učlanjen(a)
23.02.2011
Poruka
5
Pozdrav!

Imam problem sa grafickom karticom. U pitanju je Ati Radeon X1650 Pro, DDR3 256mb, AGP. Racunar je Intel na 3,5ghz, maticna ploca Gigabyte.

Problem je sto ne mogu da nadjem adekvatne drajvere (izgleda). Instalirao sam malo novije, sa njima lose radi. Sa starijima radi, ali igrice (zahtevnije) seckaju. Juce sam skinuo Omega drivers, bazirane na ati drajverima 7.12, negde sam procitao da su najbolji za ovu karticu, ali i dalje se igrice koce. Ipak, primetno manje. Sad neka igrica radi normalno pola minuta, pa odjednom stane, smrzne se, i posle 5-6 sekundi opet radi normalno. Proverio sam i na slabijim igrama, ista situacija, znaci, nije da mi je slaba kartica, vec nesto drugo. Ima li neku ideju, sta je problem?

Evo, sad mi sin kaze da na slabijim igricama nema seckanja. Pretpostavljam da onda kartica nije u kvaru?

Grafička ti nije nešto pretjerano jaka, po specifikacijama na internetu izgleda da je AGP, tako da novije i zahtjevnije igre moraju sjeckati. Pored toga, ako je AGP grafika onda je i procesor starije generacije (znači nije dual core) koji takođe ne može da ispuni zahtjeve novijih igara.
Na tvoju i sinovu žalost izlaz je jedino u novom kompišu (a i tad moraš ići sa nekom malo boljom i skupljom grafičkom).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Cek, cek, mozda nisam bas objasnio najbolje, ali pre reinstalacije racunara te igre su radile kako treba, a sad seckaju. Dakle, ne radi se o nekim najzahtevnijim igrama.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
vec sam ti rekao, pogledaj koliko procesa imas ukljucenih, to ti moze praviti problem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top