Papa - da li je zaista Sveti Otac???

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Dakle, o papi je tema. Evo moj prilog temi:

AMERIČKI ŽIDOV O PAPI: Nekada sam mrzio Pija XII., a onda sam shvatio – on je istinski junak koji je spašavao nas Židove

„Pio XII. izravno se zalagao za prestanak uhićenja Židova i ukidao klauzure kako bi ih sakrio u samostanima, opatijama, katoličkim domovima i crkvama širom Italije. Spašeno je 80% talijanskih Židova, dok je 80% Židova izvan Italije ubijeno. Zato je bitno i nužno reći: taj je čovjek bio istinski junak! Točka! Nema nikakvih misterija!“


Ovo su riječi Garyja Kruppa, američkog Židova i utemeljitelja Fondacije Pave the Way čija je glavna misija zbližavanje religija uz pomoć kulturne, tehnološke i intelektualne suradnje, a kojega je zbog iznimnih doprinosa u unapređivanju odnosa između Židova i katolika, Redom sv. Grgura Velikog odlikovao papa Ivan Pavao II. Ipak, dugačak je bio put koji je ovog prvog Židova u povijesti odlikovanog ovom značajnom nagradom doveo do ovakvog zaključka, a sve se dogodilo, kako kaže, zahvaljujući „Božjoj intervenciji“. Kako je od „mrzitelja Pija XII.“ postao jedan od njegovih najglasnijih branitelja, otkrio nam je u nedavno objavljenom razgovoru za Zenit.

Sve je započelo na ručku s apostolskim nuncijem u Izraelu koji je zatražio Kruppovu pomoć zbog negativnog prikaza pape Pija XII. u Memorijalnom muzeju holokausta Yad Vashem.

– Otišao sam s ručka misleći „Zašto bih ja nešto učinio za Pija XII.?“ A tada – Božje djelo! Bog uvijek djeluje – budimo sigurni! Primio sam poziv od poglavara njujorškog rabinskog vijeća rabina Josepha Potasnika koji mi je rekao: „Znaš, jedan židovski novinar piše knjigu o Piju XII. Možeš li mu omogućiti pristup u Rim? Odgovorio sam: „Čuj! Baš i ne volim Pija XII., ali ne želim sudjelovati u objavi još jedne negativne knjige o njemu. To bi samo još više udaljilo Židove i katolike“ – prisjeća se Krupp.

Susret koji će se ipak dogoditi bit će početak promjene Kruppova razmišljanja o Piju XII. , a sve zbog fascinantnog otkrića spomenutog novinara.

– Susreo sam se s njime, a on mi je rekao: „Razgovarao sam sa generalom Karlom Wolffom (Himmlerovim izaslanikom i zapovjednikom u Italiji) prije njegove smrti, a moja knjiga otkriva kako je Hitler imao plan okupirati Vatikan, oteti papu i odvesti ga u Lichtenstein gdje bi ga potom pogubio. Nakon što bi likvidirao i članove Kurije, preuzeo bi Vatikan“. Odgovorio sam mu: “O čemu govoriš? Nije li on (Papa) bio kolaboracionist?“ „Nikako! Upravo suprotno!“ I tako je sve počelo – objašnjava Krupp.

Potom je na preporuku apostolskog nuncija u Poljskog, mons. Celestina Migliorea, uslijedio Kruppov susret sa sestrom dr. Margheritom Marchione u New Jerseyju. Posjetio ju je zajedno sa svojom suprugom i suradnicom Merry.

– Sestra je zapravo otvorila čitavu priču. Pokazala nam je dokumente, pisma i svjedočanstva ljudi koja su potvrdila kako je Papa posredovao u spašavanju Židova… A svakome tko ovo čita kažem: možeš i sam to zaključiti. Svakom kritičaru govorim: odi na internet, u arhive New York Timesa, Palestine Posta. Ja sam posjetio i Jewish Telegraph Agency, svjetski židovski informativni servis. Pretraži sve arhive o Židovima i Piju XII. od 1939. do 1958. Godine i nećeš pronaći niti jedan negativan članak. Kako je to moguće ako je taj čovjek bio vrag kojega svi mrze? – pita se Krupp, te vrlo oštro objašnjava razloge zbog kojih je papa Pio XII. i danas za mnoge kontroverzni, „Hitlerov papa“.

Postoje ljudi koji se prostituiraju! To su povjesničari! Doktori povijesti koji predaju na Harvardu ili Columbiji, koji se prostituiraju jer iznose tvrdnje o tom čovjeku, a zapravo nikada nisu obavili izvorno istraživanje. Nisu stupili nogom u Vatikanski arhiv – kaže Krupp.

U svojem istraživanju Krupp je prikupio više od 76.000 stranica različitih dokumenata i sve ih učinio dostupnim preko svoje web stranice, no ono što ga je najviše iznenadilo i razočaralo je činjenica kako niti jedan od „velikih“ povjesničara nije pristupio njegovoj stranici kako bi pregledao objavljenu dokumentaciju, a što je vidljivo prema imenima registriranih korisnika.

– Odakle im onda materijali? Nema ih. To su prazne priče nastale šezdesetih godina. Kad ih pitam za dokumente, nemaju ih. Pozivam sve te briljantne povjesničare za stol. Raspravljat ću s njima i potući ih u raspravi – odlučan je Krupp.

Na pitanje je li Pio XII. bio neutralan , te je li učinio dovoljno, jasno odgovara:

– Bio je neutralan. Vatikan je morao ostati neutralan. Upravo je zbog toga Pio XII. mogao spasiti živote oko 800.000 Židova. To je djelovanje Katoličke Crkve pod vodstvom pape Pija XII. koji je to omogućio! Zanimljivo, ljudi odaju priznanje pojedinim biskupima ili svećenicima koji su pomagali i uglavnom se tu zaustavljaju, ne shvaćajući kako je to krenulo iz Vatikana. Kako netko može naivno misliti da biskupi posvuda rade istu stvar bez ikakve upute i zahtjeva. To je besmisleno.

Krupp je otvoreno progovorio i o svom odnosu prema Piju XII. i zaslijepljenosti uzrokovanoj neprestanim lažima onih koji su bili plaćeni za to.

I ja sam ga prezirao. A onda sam otkrio kako su nas varali i kako nas i dalje varaju oni koji sebe nazivaju povjesničarima. Tu nije riječ o povijesti već o postojanju privatnih agendi čiji je cilj uništavanje reputacije toga čovjeka… Posjedujemo mnoga pisma koja pokazuju kako je Papa slao novac za zaštitu Židova u Beč, Francusku, Sloveniju, čitavu Europu. Imamo svjedočanstva ljudi koja se nalaze u Vatikanu. Postojala je neka vrsta podzemne željeznice. Boravili su nekoliko tjedana u Vatikanu, te odlazili u Portugal , a potom u Dominikansku Republiku, kad bi se stekli uvjeti – a sve to pod vodstvom Pija XII. Židovski narod zaslužuje znati kako je taj čovjek jedan od rijetkih heroja Drugog svjetskog rata. Nažalost, Roosevelt, Churchill, mnogi američki Židovi nisu učinili dovoljno. Oni su mogli učiniti više. Ali ovaj čovjek je djelovao i to možemo dokazati! To znaju svi koji su živjeli u to doba! – kaže Krupp.

Iako Židov, Krupp je bez zadrške, primjera radi, otvoreno prokazao i tadašnjeg „ratnog“ židovskog urednika New York Timesa, Arthura Haysa Sulzbergera koji je namjerno „skrivao“ nacistička zlodjela, objavljujući o zločinima Holokausta „razbijene tekstiće „ na 8. Ili 16. stranici svojih novina.

– S jedne strane imamo takvo ponašanje, a s druge poglavara Katoličke Crkve koji je riskirao svoj život znajući da će ga možda i ubiti. Za povijest su najvažniji rimski Židovi. Oni se trebaju prvi iskupiti jer su preživjeli upravo zahvaljujući djelovanju pape Pija XII.

– Mnogi ljudi napadaju Crkvu služeći se njegovim pontifikatom. To nema nikakve veze s njim kao pojedincem ili s onim što je činio, ali to je prigoda za napad na Katoličku Crkvu. Dezinformacije, laži i medijska manipulacija, koja je skrivala istinu od ljudi, isto čini i danas… To je veliki problem… Gledamo kako laži i izmišljene priče postaju istinom, baš prema onoj Mao Ce-tungovoj – „laž izgovorena tisuću puta postaje istinom“ – i to je točno. A mi smo poput ovaca… Bit će potrebno mnogo vremena za analizu arhivske građe, ali to je nužno kako bi konačno započelo liječenje ove rane – rekao je Krupp.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.523
Ti ne bi o brojkama i činjenicama? J..u te? OK, ako te što interesira o meni, samo pitaj, popričat ćemo.
Да не помислиш да бежим од одговора, односно, да си ти изнео нешто чињенично!
Ја сам окачио етничку мапу Аустријске монархије из 1845. са прецизно уписаним бројем становника према националној припадности (по попису који је вршила аустријска власт а не Срби):

Hvataj.PNG

Ти негираш, односно, доводиш у сумњу јер су у групу Срби уписани и Шокци. Па и сами Хрвати су уписани у групу Илиро Срба?!
Ја се држим бројке испред које стоји Хрвати! А тамо пише 813.300 (чак мање од Словенаца)!
Ти се позиваш на попис из 1931. Ок, само у то време није постојала бановина Хрватска, која одговара границама данашње Хрватске као територији која је пописана у време Аустријске монархије.
Карта Краљевине из 1931:

Густина_насељености_Краљевине_Југославије_1931.jpg

Према томе, једино што може бити меродавно то је попис из 1948, значи територија која је 90% онога што су Аустријанци пописали.
Па да видимо те бројке?!
Значи, Хрвата је било по аустријском попису 813.300
Срба са Шокцима 2.624.000 и Срба католика са Италијанима 5.183.000!!!!
Ево, ти слободно одређуј колико је по теби то Срба али сигурно ни под тачком разно они не могу бити бројно мањи од Срба!
Сад попис из 1948:

Hvataj.PNG

да видимо шта пише за територију Хрватске:
Хрвата: 2.975.399
Срба: 543.795
Ајде да додамо и Војводину, која је била обухважена тим пописом из 1845:
Хрвати: 134.232
Срби: 841.246
Када то саберемо, добијамо приближан број који одговара територији пописа из 1845:
Хрвати: 2.975.399 +134.232=3.109.631
Срби: 543.795 + 841.246=1.385.059
После једног века, Хрвати имају увећање 400% а Срби имају....?! Како?
Ајде да кажемо, пола од оног пописа из 1845 нису Срби (из групе Срби и шокци) а да групу Италијани и Срби римокатолици заборавимо?! На страну што према попису Дубровника само 50 година пре овог пописа из 1948 нема ни једног, НИ ЈЕДНОГ Хрвата?!
Значи, ако узмемо да је Срба било по аустријском попису свега половина од 2.624.000 то је 1.300.000 или пола милиона више од Хрвата! 1948 има их исто толико или 0% прираштаја?!
Како таква несразмера, ви +400% а ми 0?!
Мени су за објашњење кључни Словенци. Ако је њих по аустријском попису било 1.167.300 а по попису из 1948 укупно на простору ФНРЈ 1.415.432 или свега неких 20% више у односу на попис из 1845, како објаснити такав несклад. Хрвати прираштај 400%, Словенци 20% а Срби минус (сам рачуна колики)!
Ајмо даље, да видимо шта кажу бројке. Где да сместимо ону другу половину из групе Срби и Шокци, значи 1.33.000 +20% прираштај=1.600.000
Не знам шта да радимо са србима из групе Срби римокатолици, из групе са Италијанима? Па да су чинили 20% из броја од пет милиона, то је читав милион! Где они нестадоше? Да нису једноставно преведени у Хрвате (Дубровник)?
Значи, реално је да су и Хрвати имали прираштај сличан Словенцима, значи неких 20-30% и требало би да их буде неких 1.000.000 или 1.100.000 а по попису из 1948 (Хрватска+Војводина) има их
3.109.631. То је, како сам већ написао, увећање од 400%!!!
Како објаснити такав несклад, ако се негира превођење Срба у Хрвате и злочин над Србима од стране Хрвата?
Реално би било да су Шокци, из оне почетне групе из 1845 неких 10-15% а ја ћу узети 20%, што би било 524.000 + прираштај и добијамо 630.000
тих 630.000саберимо са хрватима из 1845 значи 813.300+прираштај даје укупно 1.605.000 или половину од броја Хрвата из 1948?!
Да видимо Србе. Значи, имамо 1.385.059 срба заједно у Војводини и Хрватској а требало би 2.100.000+прираштај=2.519.000 што је 50% мање у односу на попис из 1948 и то све без Срба римокатолика којих би требало бити минимум 1.200.000
Када све то упоредимо, добијамо да је тај несклад плод превођења Срба у Хрвате + злочини Хрвата над Србима!
Наравно, Хрвати то негирају без обзира на несклад чињенице. Имају они данас не само творце новоговора него и творце новоисторије!

Није Дучић џаба написао: "Хрвати су најхрабрији народ на свету, не зато што се никога не боје, већ зато што се ничега не стиде!"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Dakle, o papi je tema. Evo moj prilog temi:

AMERIČKI ŽIDOV O PAPI: Nekada sam mrzio Pija XII., a onda sam shvatio – on je istinski junak koji je spašavao nas Židove

Opet dokazivanje u rangu, pušenje cigareta je zdravo jer se našla jedna baba koja ima 94 godine i puši.

Našao jednog Jevrejina koji to kaže. A napisao knjigu na nivou eseja, pola knjige slike, prazan prostor, članci katoličkih novina.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Opet dokazivanje u rangu, pušenje cigareta je zdravo jer se našla jedna baba koja ima 94 godine i puši.

Našao jednog Jevrejina koji to kaže. A napisao knjigu na nivou eseja, pola knjige slike, prazan prostor, članci katoličkih novina.

Ali se ne nađe niti jedan da opovrgne.

Ako nemaš što suvislo reći, odlazi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.330
Da nisam dao broj Jevreja koji su živeli na tom području.

Nije ih moglo biti ni 600.000, a kamoli 800.000.

Sve zvanični popis. Od 9.000.000 koliko ih je bilo u Evropi 2.500.000 ih nije bilo pod okupacijom.

Ja sam došao da uzmem vaše besmislice i da ih širim dalje.

Postoje ljudi koji se prostituiraju! To su povjesničari! Doktori povijesti koji predaju na Harvardu ili Columbiji, koji se prostituiraju jer iznose tvrdnje o tom čovjeku, a zapravo nikada nisu obavili izvorno istraživanje. Nisu stupili nogom u Vatikanski arhiv – kaže Krupp.

A ti si najobičniji potrčko ovih koje Krupp naziva prostitutkama.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.523
Nemački naučnici koji proučavaju novootvorene arhive Vatikana pronašli su dokaze da je papa Pije XII znao za masovna ubista Jevreja u Drugom svetskom ratu iz svojih sopstvenih izvora ali ih je skrivao od vlade SAD, prenosi izraelska štampa. Arhive su otvorene 2. marta ali su ubrzo zatvorene zbog krize nastale usled pandemije korona virusa.
Mnogi od 200 naučnika koji su tražili pristup arhivama su odložili svoja putovanja u Vatikan ali je nemački tim predvođen istoričarem Hubertom Volfom s Univerziteta Minster započeo proučavanje i već došao do otkrića.
Volf je izjavio za katolički nedeljenik "Kirche+Leben" da je njegov tim našao dokumente koji su isključeni iz radova jezuita od jedanaest tomova o holokaustu još pre četiri decenije, očigledno da se zaštiti papa Pije i njegov imidž.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jadnici i bednici se bave nečijom ličnošću.

Ja dajem ovde papine bogohulne izjave.

"Dato u Rimu,iz naše palače.10.Februara 1817.XIV Jurisdikcija najsvetijeg Pontifa i oca u Kristu i NAŠ GOSPOD I NAŠ BOG PAPA,LEO XII"! Rome as it p.180
 
Natrag
Top