Overclock E8400

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Baš gledam uputstvo za Asroka ona može da se klokuje a čitam i od tvoga msi-ja nema leba od toga ona nije predviđena za klokovanje kao što rekoh.
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Evo odradio sam to, uspeo sam da upalim komp. Ali posle plavog ekrana gde stoji Windows, i posle toga otvara desktop on meni otvori crni ekran i nista se ne desava. Tako da sam ctrl+alt+del i restartovao i vratio na auto sve. I evo usao da pisem.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Da se ne vracam i citam odpocetka... ako imas dve memorije - izvadi jednu. Udji u bios i sve neka ti ostane na AUTO osim sto ces 333 izmenitu u 342. Sacuvaj i restart. Ako ne uspe - zameni memoriju sa onom drugom.
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Da se ne vracam i citam odpocetka... ako imas dve memorije - izvadi jednu. Udji u bios i sve neka ti ostane na AUTO osim sto ces 333 izmenitu u 342. Sacuvaj i restart. Ako ne uspe - zameni memoriju sa onom drugom.
Imam dve, a reci mi sta dobijam sa tim sto vadim 1? Nego na 342 mi se ne isplati da se cimam...To je 3.1 MHz, a sam procesor je 3.0 hteo sam kao drugar sto ga je klokovao na 4.0 ili 3.8 nije bitno, samo da radi ok i da je temp ispod dozvoljene. Ali izgleda da je to nemoguce na ovoj ploci.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Postoji mogucnost da jedna memorija pravi probleme. Ili je losa ili su medjusobno nekompatibilne ili i jedno i drugo ili je nervozna pred izbore, odkud znam. Memorije su zasluzne za neuspeh u OC-u mnogo cesce nego maticne ploce.

Sa 342 ces dobiti saznanje da je overlock tvoje masine moguc. Potom ces lako dizati clock na vise i sam videti dokle stabilno radi. 4Ghz je realno za procesor a za 3,5Ghz nema potrebe ni dizati voltazu.

EDIT: Moj E8400 sam inace odavno undervolt-ovao. Fabricka voltaza je kao stvorena za overclock.
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Ok ako ne mora da dizem voltazu sa 3.5 onda bi moglo da pije vodu. Mada vidi ovako, e3400 procesor sam dizao sa iste ove dve ram memorije, nisu pravile problem. Znaci klok je mogu, samo izgleda nije za svaki procesor moguc...ne znam. Ram memorije su razlicite da znas. Jedna je Samsung a druga Exceleram ali su iste oznake. Ajde sad cu da probam i tu varijantu, da nista ne diram da dignem klock bez jedne ram memorije, pa posle bez druge. Samo mi reci, kad izvadim ovu iz slota 2, da li mogu da je vratim u slot 2 a da izvadim ovu iz 1? Nadam se da me razumes. Desavalo mi se kad sam uzeo samsung, da nisam mogao nju da stavim u 1,a exceleram u 2.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Nije bilo pred izbore...radi i dalje E3400 i dalje mogu da klokujem...bas pre neki dan sam to radio dok nisam kupio ovaj. Nista nije menjano od kako je kupljeno, sem ta memorija, koju je crkla...kad sam dosao sa mora 2014, vratio se i upalio komp i posle par sati zakucala slika, i kad sam restartovao imao sam sta da vidim.
 
Natrag
Top