Overclock E8400

Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Imam problem ne mogu da pojacam ni malo frekvenciju cim pojacam nece da krene da dize sistem, crna slika ne mogu uci ni u BIOS, sve dok ne izvadim CMOS. Da li neko zna sta je problem i da li moze da se resi?
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nisi napisao koju plocu imas i koji OS!Ovo ti je overklok za Asus p5k!
Predpostavljam da to nisi nikad radio pa ti ne bih preporucio ovo da radis jer mozes sprziti nesto
pogresnim postavkama pgotovo ako si na nekom kineskom napajanju!!


 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Radio jesam, plocu bi sprzio tek kad bi digao nenormalnu voltazu podizanjem FSB ne mozes nista da s***es, ako preteras komp se nece upaliti to je pravilo. Mislim da nije bitan OS nego BIOS. :) Win 7 32bit, ploca je G41M-P28 problem je u tome, sto kako dignem frekvenciju nece da se upali, dok na prosli procesor sam dizao bez problema cak do 2.9GHz sa njegovih 2.6! Drug mi rece da je problem voltaza, pa hteo da pitam o cemu se radi, da li je neko imao takav problema.
Sad bas gledam ovo sto si mi postavio, lik ima da gasi i steluje sve. Ja nemam ovoliko, i kod mene samara FSB dok kod druga na Asus ploci konstantno je radio na x9. Evo i slika na prvoj se vidi razlika ovako je x6 a ovde je x8.
 

Prilozi

  • 1 razlika.jpg
    1 razlika.jpg
    96,2 KB · Pregleda: 13
  • 1.jpg
    1.jpg
    39,4 KB · Pregleda: 10
  • 2.jpg
    2.jpg
    38,8 KB · Pregleda: 8
  • 3.jpg
    3.jpg
    40,5 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Znaci da skinem taj program i da probam preko njega? A ovo se podrazumeva da je u pitanju baterija, kad sam napisao CMOS :)
Instalirao sam. Sta sada? Izbacio mi je neke tabove. Zamrzo mi komp posle ovog podesavanja DOI/Advance i onda tu mi je bilo omoguceno da povecam base clock, medjutim zakucao je i nije htelo ni sa ctrl+alt+del.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Obidji neku stranicu o OverClocking Centru. Insistiraju na pravim (proizvodjacevim) drajverima. Kada to obavis nadji podesavanje koja ti ne "zakucavaju" PC - po principu pokusaja i promasaja :)

Kada PC "zakuje" CTRL itd ne pomaze.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ja sam moj E7300 na Asus p5kc mogao da poteram do 3500Mhz i više davno to beše. Tebi se gasi i nemoš ući u bios jer kada klokuješ preko FSB-ea klokuje ti se i memorija pa moraš da spuštaš množioc memorije ili njenu frekfencu zavisi od biosa u okviru njenog radnog takta 667,800,1066mhz. To je najčešći uzrok nemogućnosti ulaska u BIOS posle restarta, a ne cpu. Taj princip važi i danas.
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Druze imam par podesavanja za memoriju. :) Stoji mi na auto, imam 1:1..., 1:2..., 1:1... na 1.2 mi je najjaca varijanta stoji 1334, dok su ove ostale 800,1001 i 1066.
  • Ne moze druze...:) Probao sam sada i to sto kazes...startuje komp, ali crna slika, nece ni da zasvetli tastatura.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Da li ti možeš da slikaš malo svoj bios gde se nalaze te tvoje opcije za klokovanje? Treba podesiti i FSB to NB ima tamo dosta parametara. Koja ti je memorija? Predpostavljam DDR2 800Mhz? CPU staviš na množioc 9 x fsb 400 = 3600 memoriju postaviš na 800Mhz zatim se mora dodati malo voltaže za cpu,Vtt,NB i strapCpu/NB .... To ti je idealna kombinacija ali ovako nadaljinu..... Koja je ploča i da li ona uopšte podržava klok???
Gornji video ti je dobar jedino sam ja imao E7300 i P5KC ali vidim bios je isti.
 
Natrag
Top