Osveta "anonimnih" zbog gasenja Megauploada

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
"Anonimus" izveo hakerski napada na sajt austrijskog Ministarstva pravosuđa






Izvor:
Blic.rs




Sajt Ministarstva pravosuđa Austrije od sinoć više nije dostupan nakon napada hakerske grupe "Anonimus".


207408_haker1-foto-afp_f.jpg




Ova grupa je prethodno najavila da će napasti sajtove Ministarstva pravosuđa, privrede, kao i kancelara Vernera Fajmana.

Aktivisti "Anonimusa" koriste za svoje napade sistem "Denial-of-Service". Naime, oni bombarduju servere sa ogromnim brojem upita, dok ne dođe do pada sistema.


Ovom akcijom "Anonimus" protestuje protiv međunarodnog sporazuma za borbu protiv Internet piraterije i zaštite prava autora u SAD i EU.

Inače, "Anonimus" je prošle godine u više navrata napao sajtove austrijskih institucija i ima svoj ogranak u ovoj zemlji u grupi "AnonAustria".

Između ostalih "Anonimus" je napao sajtove vladajuće Socijaldemokratske partije (SPO) i opozicionih Zelenih i Slobodarske stranke (FPO).

Takođe, ova grupa je upala i na servere zvaničnih institucija i objavila spisak privatnih podataka državnih službenika i političara.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
Ima dosta dezinformacija. Ako već kopiraš vesti sa drugog sajta, ili ih sama pišeš, proveri izvore.

Kod:
anonops.blogspot.com
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ima dosta dezinformacija. Ako već kopiraš vesti sa drugog sajta, ili ih sama pišeš, proveri izvore.

anonops.blogspot.com



Prvo nije "sama" nego "sam",sto iz mog nicka mozes da vidis.Drugo,ja nemogu proveriti svaku vest,nepisem normalno sam,vidis valjda da pise izvor odakle je kopirano.I trece,sledeci put kada stavljas link koji vodi prema drugom sajtu stavljaj u code tagu!
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
Aha. Jbg, istripova me da piše Aleksandra. Opuštenza, moja greška.

Došao sam da pročitam vest, ne da gledam izvor iste. Vidim da NEPIŠEŠ sam. Moja greška, ponovo se izvinjavam.

Drugo, širiš, tebra, dezinformacije. Recimo, klip koji si postavio u vestI "... ruše fejs i jutjub" je čisti fejk, da se izrazim ko i braća ameri.

I sad, ja tebe pitam, kako da ljudi koji čitaju ovo dobiju upotpunjenu sliku o delima anonimusa ako ima nekih "iskrivljenja" u objavljenim akcijama ove "hakerske" grupe?

Ako se već trudiš da postaviš vest, daj se bar malo potrudi da to bude neka validna. Nemoj biti ko oni iz Blica, ona sramota od urednika i cele redakcije.

Kodna etiketa, ne-kodna etiketa, ko da je važno.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Bajo,necu da se nastavljam sa tobom,da nebi ova tema otisla u drugom pravcu.
Ti ili nerazumes ili neces da razumes da ja radim copy/paste.Zato nesirim ja dezinformacije i nisam ja postavio klip nego izvor sa kojeg sam kopirao.Znas li ti koliko hiljada ljudi procita recimo to u "Blicu" ili nekim drugim informacijama?!?Znaci,svi su oni desinformisani?
Ti ako imas nesto protiv "Blica" ili nekog drugog izvora,ja nisam u toj prici.
A ti ako imas pouzdanu informaciju,izvoli postavije.Ova tema je otvorena za sve.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Drugo, širiš, tebra, dezinformacije. Recimo, klip koji si postavio u vestI "... ruše fejs i jutjub" je čisti fejk, da se izrazim ko i braća ameri.

I sad, ja tebe pitam, kako da ljudi koji čitaju ovo dobiju upotpunjenu sliku o delima anonimusa ako ima nekih "iskrivljenja" u objavljenim akcijama ove "hakerske" grupe?

Ako se već trudiš da postaviš vest, daj se bar malo potrudi da to bude neka validna. Nemoj biti ko oni iz Blica, ona sramota od urednika i cele redakcije.

Umesto sto si ovoliko nakuckao mogao si da ispravis te dezinformacije i postavis validne o svemu sto si naveo. Svaka tema je otvorena ali ne u ovom pravcu te ce naredni slicni postovi biti brisani. Toliko.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Čekajući povratak Megaupload-a...
Čuvajte se lažnih sajtova











Izvor;
Informacija.rs






Gužvu koja je nastala zbog gašenja fajl-šering sajta Megaupload.comiskoristili su fišeri na internetu pa su se u petak pojavljivale stranice za koje se tvrdilo da pripadaju Megaupload-u, kojeg su američke federalne vlasti ugasile prethodnog dana, u četvrtak. U većini slučajeva radilo se o fišing sajtovima.
Jedan od takvih primera je sajt koji je imao samo IP adresu umesto naziva sajta sa obaveštenjem da je reč o novoj internet adresi Megaupload-a uz dodatnu informaciju da se radi na povratku Megaupload-a. Oni koji su posumnjali u verodostojnost ovih tvrdnji bili su u pravu jer je malo verovatno da bi sajtovi veličine Megaupload-a koristili umesto naziva samo IP adresu i jedan server imajući u vidu posećenost Megaupload-a pre gašenja kada je sajt imao 50 miliona posetilaca dnevno.




v1_1787_megaupload-phishing.png



Pravopisne greške kao što je ona u poruci upozorenja na istoj stranici gde je umesto reči “phisher” pisalo “pisher” bio je još jedan znak da nešto nije u redu sa stranicom.
Najbolji način da proverite da li je stranica lažna je onaj koji preporučuje Don Boumen, tehnički direktor kompanije Sandvine - umesto prave, na stranici gde se od vas traži da unesete lozinku, probajte sa lažnom lozinkom. Ukoliko sajt prihvati lažnu lozinku to je pouzdan znak da iza sajta stoje fišeri koji pokušavaju da se domognu lozinki korisnika.
Ipak, prema najavama advokata Megaupload-a, sajt će ponovo biti online jer su serveri sajta raspoređeni po celom svetu. Međutim, to će zavisiti i od toga ko je spreman da preuzme takav rizik kao i od toga da li je onima koji budu rizikovali bitniji prihod ili ostanak na slobodi. Takođe bi se moglo dogoditi da neko od onih koji su povezani sa Megaupload-om proda sajt trećoj strani.
Onih koji očekuju povratak sajta ima mnogo. Mnogi korisnici ovog Megaupload-a koristili su ovaj sajt za čuvanje svojih dragocenih fajlova, kao što su slike ili privatni video snimci i sada su ostali bez toga. Međutim, Boumen kaže da kako prolazi vreme tako se smanjuju šanse da Megaupload nastavi tamo gde je stao. “Ili će se ubrzo vratiti online ili će ga svi zaboraviti i nastaviti dalje,” procenjuje Boumen.

 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Anonimni poručuju:
Facebook nije sledeći!












Izvor:
Informacija.rs







“Iako Facebook ima najmanje 60000 servera njegovo obaranje je ipak moguće,” reči su koje izgovara narator u video snimku koji je juče objavljen na sajtu YouTube i koji navodno potpisuje hakerska grupa Anonimni.

“Počeo je online rat između Anonimnih, ljudi i vlade Sjedinjenih Američkih Država. Razlog: SOPA, PIPA i druge pretnje koje ugrožavaju internet prava,” kaže narator u video poruci Anonimnih.




_78079970_screen capture.png




Svi koji razumeju i podržavaju stanovište Anonimnih pozvani su da se pridruže online protestu koji je započeo prošle nedelje napadima na sajtove FBI, Warner Brothers, CBS i druge. U video poruci Anonimnih pozivaju se svi zainteresovani za učešće u ovim protestima da preuzmu program za napad na Facebook. Napad mora biti koordinisan i da započne u određeno vreme kako bi bio efikasan a vreme koje se navodi u video poruci je 28. januar u podne.
Narator dalje kaže da oni koji žele da se priključe protestu koji odlučuje sudbinu interneta ne treba da se plaše mogućnosti da budu uhvaćeni jer su deo suviše velike grupe.
Ipak, treba podsetiti da je krajem prošle godine objavljen još jedan sličan snimak na YouTube u ime Anonimnih kojim je najavljen napad na Facebook koji je trebalo da se dogodi 5. novembra
. To se nije dogodilo.
Ono što je ostalo nejasno je zašto je Facebook izabran za sledeću metu budući da se kompanija svrstala na stranu onih koji su protiv SOPA, istina ne tako izričito kao Wikipedia i ipak sa izvesnim zakašnjenjem.

Kasno sinoć veb sajt ZDNet preneo je demanti vesti da će Anonimni napasti Facebook 28. januara u podne. Sa Twitter naloga AnonOps
objavljeno je da grupa neće napasti Facebook i da je to laž koju ponovo plasiraju mediji.
Dogodilo se ono što smo već videli u novembru kada je grupa morala da demantuje informacije o napadu na Facebook koji je najavljen za 5. novembar 2011. godine u video poruci objavljenoj na YouTube. Tada su se Anonimni izjasnili da ne podržavaju napad na Facebook. Demanti je stigao sa dva Twitter naloga Anonimnih - AnonOps
i GroupAnon. Objašnjenje koje je tada dato bilo je da je reč o manjem broju članova hakerskog kolektiva koji veruju da Facebook zaslužuje da bude napadnut.







 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Sutra odluka o puštanju Kima Šmica








Izvor:
B92.net






Osnivač sajta Megaupload.com, Kim Šmic, uhapšen na Novom Zelandu na zahtev američkog FBI koji ga optužuje za masovnu pirateriju, negirao je optužbe američkog pravosuđa.


7146718784f1ea82ed8936665934820_330x220.jpg




On je zatražio puštanje na slobodu uz kauciju o čemu bi trebalo da bude odlučeno do sutra ujutru.

Šmic i tri njegova saradnika, koja su istovremeno uhapšena, ne gone se sudski na Novom Zelandu, tako da američko pravosuđe ima rok od 45 dana da podnese zahtev za ekstradiciju.

Tri druge osobe su u bekstvu.

Inače, i okviru “Megaupload afere” u Evropi su tokom vikenda uhapšeni Estonac Andrus Nom i Nemac Sven Ekternah. Radi se o osobama koje je FBI tražio zbog kršenja autorskih prava i "pranja" novca.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2010
Poruka
86
Čekajući povratak Megaupload-a...
Čuvajte se lažnih sajtova











Izvor;
Informacija.rs






Gužvu koja je nastala zbog gašenja fajl-šering sajta Megaupload.comiskoristili su fišeri na internetu pa su se u petak pojavljivale stranice za koje se tvrdilo da pripadaju Megaupload-u, kojeg su američke federalne vlasti ugasile prethodnog dana, u četvrtak. U većini slučajeva radilo se o fišing sajtovima.
Jedan od takvih primera je sajt koji je imao samo IP adresu umesto naziva sajta sa obaveštenjem da je reč o novoj internet adresi Megaupload-a uz dodatnu informaciju da se radi na povratku Megaupload-a. Oni koji su posumnjali u verodostojnost ovih tvrdnji bili su u pravu jer je malo verovatno da bi sajtovi veličine Megaupload-a koristili umesto naziva samo IP adresu i jedan server imajući u vidu posećenost Megaupload-a pre gašenja kada je sajt imao 50 miliona posetilaca dnevno.




v1_1787_megaupload-phishing.png



Pravopisne greške kao što je ona u poruci upozorenja na istoj stranici gde je umesto reči “phisher” pisalo “pisher” bio je još jedan znak da nešto nije u redu sa stranicom.
Najbolji način da proverite da li je stranica lažna je onaj koji preporučuje Don Boumen, tehnički direktor kompanije Sandvine - umesto prave, na stranici gde se od vas traži da unesete lozinku, probajte sa lažnom lozinkom. Ukoliko sajt prihvati lažnu lozinku to je pouzdan znak da iza sajta stoje fišeri koji pokušavaju da se domognu lozinki korisnika.
Ipak, prema najavama advokata Megaupload-a, sajt će ponovo biti online jer su serveri sajta raspoređeni po celom svetu. Međutim, to će zavisiti i od toga ko je spreman da preuzme takav rizik kao i od toga da li je onima koji budu rizikovali bitniji prihod ili ostanak na slobodi. Takođe bi se moglo dogoditi da neko od onih koji su povezani sa Megaupload-om proda sajt trećoj strani.
Onih koji očekuju povratak sajta ima mnogo. Mnogi korisnici ovog Megaupload-a koristili su ovaj sajt za čuvanje svojih dragocenih fajlova, kao što su slike ili privatni video snimci i sada su ostali bez toga. Međutim, Boumen kaže da kako prolazi vreme tako se smanjuju šanse da Megaupload nastavi tamo gde je stao. “Ili će se ubrzo vratiti online ili će ga svi zaboraviti i nastaviti dalje,” procenjuje Boumen.

Ja sam se upecala!:stupid:
 
Natrag
Top