OsmAnd+ Navigacija

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.170
Moze li se namjestiti da se u glasovnom navodjenju izgovaraju slova č, ć, ž itd?
Kamere ne pokazuje niti najavljuje.
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
820
Kompleksan odgovor!

Sofija, da bi radila, morao sam da vozim slalom kroz podešavanje i snimanje. Pošto imam veliko iskustvo, znao sam šta treba da radim.
Inače nije sastavljena "po pravilu". Onaj ko je projektovao TTS (i sniljeni glas) nije imao nikakvo iskustvo i znanja o glasnovnim obaveštenjima.
Toliko malih sekvenci: i, pa, te, na, za,... To se prosto ne radi tako. TTS će to progutati ali snimljene ne. Jer će vremenski period izgovora, složene rečenice, biti predugačak.
Drugi primer je bs glas koji je kvalitan ali loše urađen. I dodatno povećava vreme odaziva. Kad otvoriš u audio editoru bilo koju sekvencu
dobićeš nešto ovako

-------- //// ////// ///// //// -------------
Gde horizontalna crtica prestavlja tišinu. Kada se sklapa rečenica tu imate "dodatne" tišine, plus kratke sekvence i dobije se
nakazni glas.

Snimljeni glas i TTS mogu da upozore na kameru. OSM ima samo jednu vrstu prekršajnih kamera. Odnosno, sve idu pod "speedcam".
OsmAnd kao bazu prekršajnih kamera uzima one koje su dodate u OSM mapama. Znači nemaju sopstvenu bazu ili neku drugu.
Meni je bez veze da OSM mape dozvoljavaju dodavanje kamera. Onaj ko je radio sa njima zna da je to vrlo zeznuto i da je upitna
i sama baza. Podaci speedcams na mapama su skromni i zato ti i ne najavljuje kamere.

Mogućnost dodavanja postoji. Ostalo je da ti praviš sopstvenu bazu.
Podržani format je *.gpx Vrlo jednostavan i sadrži samo koordinate. Pa u aplikaciji podesiš TTS da izgovara prekršajne kamere
(koje su Favoriti). Ali problem je što na ruti izgovara Favorit i u jednim i u drugom pravcu. Izgovara i Favorit koji nije
na rutu, nego u blizini rute.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
820
@Dubioza Kolektiv sada sam video da koristiš polovično prevedenu aplikaciju. Koja te nužda naterala?
Imaš Srpski (latinica) i 100% je pucka. Srpski (ćirilica) je skroz prevedena ali prevod je UŽAS. Hrvatski nema ceo prevod.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.058
OsmAnd + Offline Travel Maps & Navigation v4.8.0

All-in-One: armeabi-v7a + arm64-v8a + x86 + x86_64

Mod Info:
OsmAnd Live / Paid features unlocked;
Disabled / Removed unwanted Permissions + Receivers + Providers + Services;
Optimized and zipaligned graphics and cleaned resources for fast load;
Debug code removed;
Analytics disabled;
AOSP compatible mode;
Languages: Full Multi Languages;
CPUs: armeabi-v7a, arm64-v8a, x86, x86_64;
Screen DPIs: 160dpi, 240dpi, 320dpi, 480dpi, 640dpi;
Original package signature changed;
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.058
OsmAnd + Offline Travel Maps & Navigation v4.8.1

All-in-One: armeabi-v7a + arm64-v8a + x86 + x86_64

Mod Info:
OsmAnd Live / Paid features unlocked;
Disabled / Removed unwanted Permissions + Receivers + Providers + Services;
Optimized and zipaligned graphics and cleaned resources for fast load;
Debug code removed;
Analytics disabled;
AOSP compatible mode;
Languages: Full Multi Languages;
CPUs: armeabi-v7a, arm64-v8a, x86, x86_64;
Screen DPIs: 160dpi, 240dpi, 320dpi, 480dpi, 640dpi;
Original package signature changed;
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
 
Natrag
Top