Oprezno s paracetamolom

UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Tačno je to da je paracetamol opasan , ali opasno je gotovo sve u velikim količinama !

Ali posle godina korišćenja istog , oni napišu:
"paracetamol” nas sprečava i da saosećamo s tuđim bolom"
veću glupost nisam čuo, zamišljam čoveka koji trpi bolove ,dok mi doktori mere saosećajnost sa drugima!

Dalje :"paracetamol otupljuje osećanje radosti"
boli me zub, a doktor konstatuje da više nisam radostan !/?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Nemoj baš sve bukvalno da shvataš. Ima razloga što se o tome piše. Otišli smo dodjavola, vidim po onome što smatramo smešnim.
Da, tamo gde najčešće postuješ često vidjam kojekakve gadosti. Ne, ne mislim da ih postavljaš baš ti, ali ima svega.
Da li paracetamol utiče na saosećajnost, ne znam. Ali znam da ima lekova koji se prepisuju za bolesti srca, koji otupljuju osećaje i brišu sećanja.
Farmako mafija nas truje na sve moguće načine a svetske zdravstvene organizacije pokušavaju da nas "prorede" jer nam je planeta prenaseljena.
Hoću samo da kažem da ništa više nije sigurno i da treba biti oprezan.

Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Naravno da treba biti oprezan ,ali i objektivan prilikom pisanja takvih izveštaja ,
ovo što je gore "prepisano" iz blica ,je isto tako prepisano iz nekakvih ,"pitaj boga strani žurnala"
i verovati u takve vesti (a ima mnogo ljudi koji u svašta veruju ) nosi moguće posledice po zdravlje itd
i tačno mnoge gadosti postoje na netu !
Nekog uvredi fotografija,nekog članak u novinama ,ali ja nisam slikao fotografiju,ili napisao takav članak !
A postovi koji se nekom ne sviđaju mogu se obrisati , za i postoje moderatori !

Da i farmakomafija , uz pokvarene političare ,beskrupulozne bankare ,koje kakve tajkune je za sve kriva u ovoj državi ,tu si u pravu !
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
A ti bi mogao da koristiš malo i druge znake interpunkcije a ne samo uzvičnike. Ispada da sve vreme vičeš na mene, što nije u redu, jer ti se obraćam krajnje uljudno.

Ako ti se nešto ne dopada, a ovo ti se nije dopalo, rekao si to i bilo bi lepo da na tome stanemo. Nema razloga da toliko širimo priču, naročito s obzirom da se delimično slažemo.

A pritom, ti nisi "slikao fotografije" kako kažeš, pa nisam ni ja napisala ove članke. Lepo piše odakle sam ih preuzela i postavila ovde. Tačno je da se piše sve i svašta, ali mislim da si ovog puta malo preterao i otišao predaleko.

Nemam nameru da se raspravljam s tobom jer nisam uradila ništa loše, ni zlonamerno.
Nadam se da smo završili priču o ovome.
Svako dobro ti želim. :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Paracetamol oštećuje jetru

Paracetamol je najpopularnija tableta protiv bolova na svetu i dostupna je u mnogim kombinacijama

1a2a6e.jpg


Paracetamol je najpopularnija tableta protiv bolova na svetu i dostupna je u mnogim kombinacijama. Koristi se za spuštanje temperature i za otklanjanje simptoma prehlade i gripa. Ipak, budite oprezni, jer nova studija pokazuje da prekomerno uzimanje paracetamola može da bude fatalno za funkcije jetre.

Studija koju su radili istraživači sa univerziteta u Edinburgu i Oslu i škotska nacionalna Služba za transfuziju pokazuje da ovaj analgetik izaziva oštećenja na jetri na nivou ciroze i hepatitisa. Smatraju da je prekomerna upotreba ovog leka glavni uzrok akutnog zapaljenja jetre u zapadnom svetu.

Naučnici su proučavali uticaj paracetamola na ćelije jetre. Otkrili su da prekomerna upotreba paracetamola može da ošteti vitalne strukturalne veze između susednih ćelija u tkivu jetre. Kada se te veze, koje su inače čvrste, poremete, struktura jetre se ošteti i ona ne može normalno da funkcioniše. Ta vrsta oštećenja uključuje hepatitis, cirozu i karcinom, a do sada nije bila povezivana s toksičnošću paracetamola.

- Za većinu ljudi širom sveta paracetamol je prvi izbor, jer je jeftin i delotvoran. Međutim, oštećenje jetre prouzrokovano lekovima je važan klinički problem i izazov za razvoj bezbednijih lekova. Rezultati naše studije jačaju potrebu za razumnom upotrebom paracetamola i mogu da pomognu da otkrijemo kako da sprečimo štetu prouzrokovanu njegovim korišćenjem - rekao je doktor Leonard Nelson, koautor studije.

(Novosti)
 
Natrag
Top