Ono sto ne znam bolje je da nikad i ne saznam...

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Volim istinito znanje, ne podnosim laz...
Ne znati ili ne imati je isto...
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Što više radiš na nečemu sve se više približavaš ovom citatu



na sreću to nije prepreka da budeš srećan i berićetan....


Sokrat je čak stavljao znak jednakosti između vrline i znanja, mada je takođe i govorio da ako i postoji neka vrlina koja ničemu ne služi, on je niti zna niti mu treba.
Svaku dilemu između znanja i neznanja ja bih rešila u korist znanja iako su ponekad oboje podjednako opasni. S druge strane kada napravim izbor u korist prvog, makar i propast bila neminovana, ne idem u nju slepa. Mada, to je istovremeno često i izbor za izlazak iz lagodnog neznanja i monotonije u strah, tako da je razrešenje te dileme samo moj lični izbor, doveden do ekstrema- nekako mi je uvek bilo draže da budem povređena nego nesvesna realnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
nekako mi je uvek bilo draže da budem povređena nego nesvesna realnosti.
Aham. Ne znati nesto je ipak vece zlo od znanja, barem znas kako ces se poneti prema necem. Oni koji su rekli da ljudi ne treba svasta da znaju to mi je smesno. Kako neko ko ceo zivot provede citajuci knjige jednostavno ne prepuni svoju glavu? Jer limita znanja nema, procesu ucenja treba prilaziti sa pozitivne strane, iako nije uvek lako iz raznih faktora ;)

Takodje, neznanje donosi nemir sto je veliki minus.
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Naprotiv, neznanje često donosi tromi mir, u kom neki pojedinci provedu ceo svoj život- i mnogi bi to smesta i odabrali naspram pojedinih saznanja.
Recimo: da li bi iko odavde odabrao da zna tačan način i vreme svoje smrti?
Ja bih, koliko god to jezivo saznanje bilo. Ali ima još primera u kom suvišno znanje nosi samo nesnosni bol umesto olakšanja- pa ipak, po ovom pitanju sam uvek isključiva.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mislim da se,ipak,sve najzad sazna,bilo lose bilo dobro.Svaka situacija,ma koliko losa bila,mora se prihvatiti (bar posle izvesnog vremena),i kao takvoj,mozemo joj se prepustiti i naci smisao da nastavimo dalje...Na nama je da da li cemo uspeti da nadjemo taj smisao,na ovaj ili onaj nacin...
Tako da iz svega ovoga,ipak sam za to da znam,ma koliko nesto bilo lose...
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Naprotiv, neznanje često donosi tromi mir, u kom neki pojedinci provedu ceo svoj život- i mnogi bi to smesta i odabrali naspram pojedinih saznanja.
Recimo: da li bi iko odavde odabrao da zna tačan način i vreme svoje smrti?
Ja bih, koliko god to jezivo saznanje bilo. Ali ima još primera u kom suvišno znanje nosi samo nesnosni bol umesto olakšanja- pa ipak, po ovom pitanju sam uvek isključiva.

Istina. Lep primer si dala sa saznanjem o času smrti... Pogledajte samo svet oko sebe. Ko su zaista srećni ljudi koje vidite? Ili bolje reći: koji su srećniji od onih drugih?... Uglavnom prost svet... Pogledajte cigane. Srećni su. Prost narod je mahom srećan.. zato što manje zna. Najveći ljudi su bili i najveći nesretnici... Sva najlepša dela nastala su iz velike patnje... a prodreti u suštinu najlepših i najvećih dela možeš samo spoznajom i saznanjem. Neznanje jeste zaista mir a često i sreća.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Ne mislim, jer znanje je ipak ono sto nas cini takvim kakvi smo....
 
Natrag
Top