Ono sto ne znam bolje je da nikad i ne saznam...

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Da li ste ikada pomislili da je ovaj nas svet pun raznih informacija koje nam samo ( manje-vise bespotrebno ) pune glavu?

Mislite li da postoje neke stvari koje covek ne bi trebao da zna/sazna ili ste misljenja da sve sto nas interesuje treba da se usadi u nase glave?

Jeste li jedna od osoba kojima se desilo nesto sto nisu ni zamisljali da ce se desiti, koje su nesto otkrile i sada su pune sumnji?
Da li ste sebi ikad postavili pitanje sta bi bilo da to niste saznali i da li bi bilo bolje da se sve to nije ni desilo?
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Na zalost, da. Dogodilo mi se to pre par godina. Tad sam, to saznanje, bas tesko podnela. Ali danas, kad su mi jasni svi razlozi takvog cina, mislim da sam preterala.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Čovjek ne može vršiti selekciju informacija koje prima, bar ne onih koje ga bombarduju svaki dan neovisno o tome želi li ih čuti ili ne. Druga je stvar sa informacijama do kojih sam nastoji doći. To opet podrazumijeva koja su naša interesovanja u pitanju. U principu, mislim, da takve informacije koje se odnose na sveru naših interesovanja, ne treba izbjegavati, ali da i tu treba vršiti neku selekciju i ne opterećivati memoriju svim i svačim.

Kažu, glava je (čitaj, mozak) kao tavan. Ako u njega nabacaš svega i svačega, onda, kada ti nešto treba nema gdje da stane!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Nikad nisam požalila što sam saznala nešto. Ako me je tog momenta i "pogodilo", vrlo brzo bih shvatila da je tako baš trebalo, i da je to možda bilo i dobro.
A što se tiče onih drugih informacija, koje nam samo opterećuju mozak jer ih pamtimo ponekad i potpuno nesvesno, tu se ništa ne može. Ja lično imam takvog "znanja" na pretek. Zato svi prijatelji kad nešto ne znaju, prvo pitaju mene. Ako i ja ne znam, obično znam gde mogu da nađem odgovor. :)
Mada, na žalost, od tog širokog "znanja", ja imam najmanje koristi. :-(
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Sokrat je bio u pravu... "Znam da nista ne znam".
Malo je stvari koje znamo, a i to sto znamo je pod velikim upitnikom. Svijet je definitivno velika misterija. :dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Ako je igde pravilnije upotrebiti refren jene od pesama Ogdena Nesa to je na ovako postavljenu temu, pa da ga citiram:
"...Iskustva svoga dao bih slap
za zdravog razuma bar jednu kap..."

Ili, pa ko jos nije doziveo i nesto sto ga tog trena sokira, u tom trenu neprihvatajuci da SVET nije idealan, da se i ruzne stvari, pa i nama, mogu dogadjati.
A mogu.
Svi to pre il kasnije dozive, prihvate.
Pametan pamti lepo,
ostalo je najbolje zaboravit kako nas ne bi mucilo...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Još jedan citat:...što manje dete znaš to si manje nesretan... yes3
 
Natrag
Top