Omiljena domaca rock grupa

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Cane (Partibrejkers (pevac)) ima specifican pristup publici. Recimo,na koncertu u BG-u:"Gde ste Beogradjani,seljacine!? Gde su vam plugovi!?" U NS-u (cini mi se) zaustavlja pesmu i obraca se nekoj devojci u prvim redovima koja se "uzivela" u pesmu (bacala se i sl.) sa recima: "Sta se lozis,debela!?"
Mozda je takvo "bahato" ponasanje bilo i u Modrici? Voleo bih bas da cujem kako su se to tamo ponasali? Ko je jos bio od ucesnika i ko je tada "popravio" vece??? To me bas zanima... :dntknw:
Jos nesto! Ako Partibrejkersi i "njihov stil pevanja dosta odudara od Rock and Roll-a" onda je Saban Saulic najbolji reper na Balkanu! wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Kako je ova tema stigla u HUMOR ????
Molim nekog Urednika da je ubaci u MUZIČKE DISKUSIJE....
Nema smisla da ostane ovako.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Pre svih ostalih, "Galija"... oni su mi "slabost"... a onda, pa malo je diskutabilno ono što ja još uvek ne mogu da ne vidim kao domaću muziku, a više to nije, kao što su "Atomsko sklonište" i "Leb i sol". :-(

BTW, ova tema je stvarno zalutala ovde, i potrudiću se da odavde nestane... ;-)
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
... divlje jagode staviš jednako sead lipovača...ostali su prolazni putnici u toj priči...

...slazem se sa tobom i mislim da sad imaju najslabiji vokal od svog nastanka...a prioritet mog pracenja grupe je upravo (sead-zele)...mislim da je ostavio trag na nasoj sceni kao jedan od boljih gitarista...uz rame sa tockom i vlatkom ...
...naravno samo moje misljenje...

[YOUTUBE]gIRnijzaJnY&feature=related[/YOUTUBE]

Cane (Partibrejkers (pevac)) ima specifican pristup publici. Recimo,na koncertu u BG-u:"Gde ste Beogradjani,seljacine!? Gde su vam plugovi!?" U NS-u (cini mi se) zaustavlja pesmu i obraca se nekoj devojci u prvim redovima koja se "uzivela" u pesmu (bacala se i sl.) sa recima: "Sta se lozis,debela!?"

...zasto :???: samo na koncertima...cane je kralj;)

[YOUTUBE]mHfHH-gi-G4&feature=related[/YOUTUBE]




2hnz9t2.gif

i448064_1zwcbjn.gif.





 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
@zexmon - hahahaha... Ovo nisam do sada video! Ma,da sta je nego kralj! :)
hehehehe.... Dal' te zena voli?! :cool:
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Bilo je domaćih bendova ( da ne nabrajam ima ih mnogo) koji su mi se više sviđali od Brejkersa ali snime dva tri albuma i to je to (ili puknu, ili se iskvare).Ma Cane je car , uvek je bio ekspresivan i sklon ispadima , dok je bio mlađi bio je još luđi. Pa zato na negov koncert ne treba da dolaze babe, nije to balet već rock . Nabrojaću još neke grupe koje mi se sviđaju a da imaju više od tri dobra albuma - Buldožer, Pankrti,Haustor,Kud Idioti, EKV , Azra, Disciplina kičme,Rambo, Let 3, ima ih još, da ne nabrajam dalje .
Da . . bio sam na pet - šest koncerata Partibrejkersa, bez obzira na Canetove slabašne glasovne mogućnosti, niko im nije ravan na atmasferi koju oni naprave . A sad porediti Van Gog , Generaciju 5 i Divlje jagode s njima je neozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Buldožer, Pankrti,Haustor,Kud Idioti, EKV , Azra, Disciplina kičme,Rambo, Let 3, ima ih još, da ne nabrajam dalje .
.

Odličan izbor, bar za moju dušu....
Buldožer, specifična i neobična priča ali iskrena....Vrh...Jesu slovenci ali kakve to veze ima...Kraljevi....
Da jedan od njih nije bio muzički urednik ja mislim Helidona, Boris Bele, Disciplina kičme nikada ne bi snimila prvi album i famoznom tiražu od 5000 koji se prodao za manje od mesec dana...Tada je u PGPu bio muzički urednik Oliver Mandić, glat ih je odbio....
Haustor...Vrh vrhova ali ipak bend vezan za vodećeg čoveka...Da njega nije bilo Haustor nebi postojao...........
EKV svaka reč je suvišna..Neverovatno dobro i originalno....I na kraju tragično, skoro svi čalanovi benda mrtvi....
Rambo?? CAR PARE I MAGLE i još koje čega...Na njegovim svirkama i pločama nema jačeg paketa bubanj/bas...
Džoni....Pa taj čovek da nije publicirao komponovao i objavio 1000 pesama umro bi u sekundi.....Taj naboj inspiracije......Ne nosi normalan čovek u sebi.....
Idioti....Zakon i temelj Yu Panka...Ali Pankrte mnogooo mnogoo više gotivim....Slovenci ali pravi....

I da Galija, Smak i Leb i sol... Stare kajle, zanatlije...Imaju i ljige i razbribrige i evergrinove....Ali su se malo i malo više prodavali i kompromitovali, pa ipak nisu uz ove gore navedene....Meni to smeta....Naravno mnogima ne......

E da Divlje Jagode i Sead....Jagode su trivijalna priča a Sead je profi svirač, vrhunski.... Najvažnije da ono što odsvira u studiju do u ton ponavlja uživo uz "divljanje" po bini...Mislim da je previše da se ravna sa Vlatkom i Točkom a da je bolji od Brege i gomile drugih sa ex Yu scene jeste........
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Na prvom mestu Atomci,zatim EKV,Azra......i još dosta njih ali ovo bih izdvoljila kao naj.
 
Natrag
Top