Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I najveći stepen razvoda brakova imaju. Tako divna država da 44% mladih hoće da je napuste i da odu na taj zli Zapad.

Molite se mrtvima umjesto Bogu, promovišete spiritizam, onda se čudite što imate haos.

Ministarstvo prosvete koje je tebi dalo, ako ti je uopšte i dalo, pravo da učiš nekoga je u deficitu sa neuronima.

Kakve veze imaju te tvoje "argumentacije" iz rektuma sa temom? Tvoja je ludača iz Mejna razgovarala sa mrtvim mužem, izmišljala laži i budalaštine pripisiviala Bogu. No to tebi koji bi da napreduje u kultu ne vredi pričati. Kakva "crkva" takav i akolita.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ministarstvo prosvete koje je tebi dalo, ako ti je uopšte i dalo, pravo da učiš nekoga je u deficitu sa neuronima.

Pa to ne daje Ministarstvo, nego Filozofski fakultet, oni daju diplome.

pravo da učiš nekoga je u deficitu sa neuronima.

Ti to moraš da guglaš, a ja ne moramo. Znao sam da si lažno pozivao na "primirje" i da ti je motiv bila samo predstava.

Osim toga nije tačno što tvrdiš, nije to problem inteligencije, nego motiva.

Kakve veze imaju te tvoje "argumentacije" iz rektuma sa temom?

Ajd priznaj da si ovo guglao.

Tvoja je ludača iz Mejna razgovarala sa mrtvim mužem,

A to se zove projekcija.

No to tebi koji bi da napreduje u kultu ne vredi pričati. Kakva "crkva" takav i akolita.

Kao i ovdje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Zar ovo nije magija.

Пијте свету воду, што је могуће чешће. То је најбољи и најефикаснији лек. То вам говорим не само као свештеник, него и као лекар. Из мог медицинског искуства.

Свети Лука Кримски
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zar ovo nije magija.

Пијте свету воду, што је могуће чешће. То је најбољи и најефикаснији лек. То вам говорим не само као свештеник, него и као лекар. Из мог медицинског искуства.

Свети Лука Кримски
I ovo je magija, ali iz biblije:
(dokaz da ti namerno ignorises bibliju, jer sam ti vec davao ovaj tekst)

"Tada neka uzme svećenik POSVECENE VODE u sud zemljani. Uz to neka uzme svećenik malo zemlje s poda u Svetištu i uspe u vodu... Ali vodu prokletstva i gorkosti neka zadrži sam svećenik u ruci...Neka rece zeni.. Ako si se ogresila o muza svojega.. Ova voda prokletstva neka prodre u tvoju utrobu, da ti tijelo oteče i da ti bedro spadne. Žena neka odgovori: Tako neka bude. Amen."(Brojevi 5:17-31)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I ovo je magija, ali iz biblije:

Nije jer to u Bibliji nije princip.

"Tada neka uzme svećenik POSVECENE VODE u sud zemljani. Uz to neka uzme svećenik malo zemlje s poda u Svetištu i uspe u vodu... Ali vodu prokletstva i gorkosti neka zadrži sam svećenik u ruci...Neka rece zeni.. Ako si se ogresila o muza svojega.. Ova voda prokletstva neka prodre u tvoju utrobu, da ti tijelo oteče i da ti bedro spadne. Žena neka odgovori: Tako neka bude. Amen."(Brojevi 5:17-31)

Aha sada važi SZ, a za subotu ne važi.

Služba ceremonija je završena. Ovo nije pravilo, nego jedinstven slučaj kao i svi u Biblji.

Prosto sam zadivljen tvojim citiranjem Biblije. Tako je i kušač citirao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Aha sada važi SZ, a za subotu ne važi.

Ovo veze sa subotom nema. Ne mesaj babe i zabe! Vama je skoro svaka druga "subota"!

Služba ceremonija je završena. Ovo nije pravilo, nego jedinstven slučaj kao i svi u Biblji.

Ako je sluzba ceremonija zavrsena u Starom Zavetu, zasto imas obrede u Novom Zavetu? Euharistija je preoblikovani praznik pashe, a imas i krstenje (koje po tebi) predstavlja obrezanje, adventisti imaju i posvecenje?

Dakle, nije Hriscanska crkva bez ceremonija i obreda! Nikada nije bila i nikada nece biti!

U Starom Zavetu ukinute su one ceremonije i obredi koje su bile senka Hrista, a oni koji se nisu ispunili na njemu, su ostali preoblikovani.

Ovaj obred nema veze sa Hristom i zato nam on ostaje, preoblikovan je i upodobljen Hriscanskoj upotrebi, kao i sve drugo! I nije to "jedinstveni slucaj" vec je u zakonu bio obavezan!

Dakle, lazes i izmisljas da Hristova crkva nema obrede i da oni nisu obavezni, naravno da jesu! A ti ne mozes podneti cinjenicu da su svestenici u SZ "imali svetu vodicu i da to nije nikakva magija, zato izmisljas!

E pa imamo i mi svetu vodicu po bibliji, a ti pukni od muke!

Hriscani su imali i pomazanje uljem, i to si zaboravio. A nije sve od obredne prakse ni zapisano u njoj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
E pa imamo i mi svetu vodicu po bibliji, a ti pukni od muke!

Hriscani su imali i pomazanje uljem, i to si zaboravio. A nije sve od obredne prakse ni zapisano u njoj.

Mire, sve ovo što iznosiš, uzalud iznosiš. Radi se o osobi koja veruje da se Boga može slaviti bez liturgije, osobi koja po onom budalastom, američkom, veruje da je Bog u "Svetom Pismu", otuda i ono njihovo "Biblijske Istine" (gde su te istine najčešće, skoro uvek, njihova tumačenja). Govoriš osobi čija "crkva" nije hram, nego učionica, kongresna dvorana... govoriš nekome ko pripada kultu koji nema sveštenike, jer nema i sakramente, ne poseduje pojam svetosit (osim za nedodriljivu prevarantkinju)...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prevarantkinja je ucila pismo i upucivala na moral i na spasenje u Hristu.

Vi ucite nauku satane jer vas i svaka rec u komentarima odaje.
Nemate ni pismo, ni moral, a o Hristu da i ne govorimo.
 
Natrag
Top