Obicaji u Srbiji i drugim zemljama

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Koji covek?
reci mi molim te
To je tvoja vizija
Moja je vizija prihavatanje nase vere od strane katolika takvu viziju ima i SPC a oni u SPC koji nisu imali takvu viziju su se sami odcepili kao Vladika Artemije
Ja da imam njegovu i tvoju viziju verovatno bih bio protiv toga kao i ti i on i njegovi monasi i narod koji je povukao za sobom

Ovde se radi samo o Pravoslavcima i Katolicima ostale religije se ne ubrajaju u ovo ujedinjenje

Ne bi me cudilo da je tako kako kazes i da papa i katolici imaju tajni moto jer su oni sluge sotone i to tvrde neki teolozi koji se zalazu za Ekumenizam ove dve crkve

ALi nadam se tj. verujem da Patrijarh i Episkopi nece da nasednu na te fazone jer istom brzino za koju mozemo da se spojimo sa njima e istom tom brzinom se mozemo razdvojiti

A sto se tice skupova nasih Vladika i Budistickih,Hinduistickih i Islamskih verskih vodja to je diskutovanje i nabedjivanje njih sa nase strane prepiranje kao sto recimo ja i harry radimo tj. radili smo on se povukao
tako i oni diskutuju


Brate molim te da nebi doslo do problema sa Moderatorima i Jurivakom da mi odgovoris na temi Ekumenizam ok?

Pozdrav brate

Brate tum5e nema tu tvoja,moja,Adrianova vizija, vizija je samo jedna (BIBLIJA) NJihova je greska sto ne shvataju da ljudi imaju slobodnu volju od Boga i da neki iz njih citaju Bibliju za razliku od nekih.Samo oni koji Bibliju ne citaju idu u pogibiju jer kako oni kazu takav je obicaj!!!A i ne shvataju da su ti obicaji u stvari paganski.

Izadji iz nje narode moj kaze Gospod tj iz vavilona velikog,na tebi je da odlucis gde ces a ne na meni,Adrianu itd, mi smo tu da ti pomognemo koliko je u nasej moci da te uputimo na citate,kontexte u Bibliji.Ako udjes s Biblijom u crkvu i pokazes im citate izbacice te napolje iako si krsten u SPC i njihov si vernik,.Zasto?? jer se u SPC ne izucava Biblija a idu liturgije koje u stvari ni jedan vernik nerazume o cemu oni tamo govore.

U pravu je brat Adrian ako li im pokazes barem jedan citat iz Biblije proglasice te za sizofrenika,fanatika,sektasa!!! Zasto?Zato sto oni vrlo dobro znaju da samo Biblija i nista drugo nemoze da pobije njihova ucenja a zasto?? Zato sto je Biblija rec Bozja!!!!

Pozdrav brate tum5e od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Gera,
rekoh ti da ne napadas SPC nekim svojim razmisljanjem bez dokaza to sto si rekao da ce nekog izbaciti nije istina takodje si govorio da se cita samo Jovanovo jevandjelje ja sam dokazao suprotno kao i za niz drugih stvari kako napadas SPC nekim svojim tvrdnjama bez dokaza
I ovo takodje nije istina znam mnogo primera necijeg neznanja recimo hteo bi da upita zasto ne potuju svestenici u SPC zakon o zivotinjama jestivim i njestivim ja sam otisao kod svestenika i teologa rekli su mi da sam upravu da bi taj zakon trebalo postovati zdravlja radi iako oni to ne postuju rekli su da su neke moralne i duhovne vrednosti vaznije od telesnog zdravlja
pitao sam i za subotu lepo su mi objasnili
pitao sam za neke poslanice sv. Apostola PAvla koje sam drugacije tumacio i to su mi objasnili
Mozda kao sto ti kazes postoje slucajevi u kojima nekog izbace(vrujem da ima) ali ti slucajevi su retki
i jos mnoge stvari sam ih upitao i nisam jedini i nije jedinini svestenik ni teolog da upitam svi odgovaraju ako su dobri ljudi jer ima takodje jako losih medju svestenicima i teolozima i episkopima
I oni mi se gade jer zbog njih recimo vi napadate celu SPC zbog pojedinaca

Pozdrav brate
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gera,
rekoh ti da ne napadas SPC nekim svojim razmisljanjem bez dokaza to sto si rekao da ce nekog izbaciti nije istina takodje si govorio da se cita samo Jovanovo jevandjelje ja sam dokazao suprotno kao i za niz drugih stvari kako napadas SPC nekim svojim tvrdnjama bez dokaza
I ovo takodje nije istina znam mnogo primera necijeg neznanja recimo hteo bi da upita zasto ne potuju svestenici u SPC zakon o zivotinjama jestivim i njestivim ja sam otisao kod svestenika i teologa rekli su mi da sam upravu da bi taj zakon trebalo postovati zdravlja radi iako oni to ne postuju rekli su da su neke moralne i duhovne vrednosti vaznije od telesnog zdravlja
pitao sam i za subotu lepo su mi objasnili
pitao sam za neke poslanice sv. Apostola PAvla koje sam drugacije tumacio i to su mi objasnili
Mozda kao sto ti kazes postoje slucajevi u kojima nekog izbace(vrujem da ima) ali ti slucajevi su retki
i jos mnoge stvari sam ih upitao i nisam jedini i nije jedinini svestenik ni teolog da upitam svi odgovaraju ako su dobri ljudi jer ima takodje jako losih medju svestenicima i teolozima i episkopima
I oni mi se gade jer zbog njih recimo vi napadate celu SPC zbog pojedinaca

Pozdrav brate

U pravu si! ja imam te srece da uvek naletim na loseg svestenika ovde u svedckoj,jer nasi svestenici ovde misle samo na novac.

Kad ih pitam dali je bilo koji apostol naplacivao krstenje,vencanje oni neznaju sta da mi kazu! akazu sta se to tebe tice nije to tvoja stvar,tvoja stvar je da se molis Gospodu!!!

Ja znam da nijedan iz apostola nije naplacivao krstenje,vencanje,jer u bibliji to ne pise to je cisti apsurd.

Ti govoris da tvrdim bez dokaza Biblija je moj dokaz,Bozja rec!!! sta je teolog??? onaj koji izucava Bibliju znaci i ja i ti smo teolozi,sta znaci rec teolog?To je grcka rec od "TEOS-BOG" Ako nisi znao sad znas.

Mnoge su izbacili iz crkve koji su k njima dosli s Biblijom da se rasprave !zasto svestenici rade tako kad u Bibliji pise da tako netreba raditi.
Sve zavisi s kakvim pitanjima dodjes kod njih,recimo ako dodjes s 2 zapovescu i stavis im pred nos, 100% ce te izbaciti bolje tebe nego sve ikone iz crkve.Dali me razumes.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top