Obećano seme-Hristos

Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Неки ће сигурно одмах рећи: значи ли то да могу красти, лагати, убијати? И сама помисао на то већ је грех, а постаје страна појава за новорођеног човека. Тај нови човек само мисли како ће некоме помоћи, а не нашкодити. Не само због личних неких интереса, већ што Христ ради кроз њега. Једина корист (ако се тако може и сме рећи) је учешће у јеванђељу и Васкрсењу. Дакле, плате за то нема сем плате на Небесима. Сама плата је и добро дело милости и осталих хришћанских врлина (дела), као што Господ рече апостолу Павлу да му је само благодат Његова довољна.

Велики поздрав!

U drugoj temi sam naveo reči iz Pavlove poslanice: „Nismo više pod zakonom , nego pod milošću“ Hrišćaninu ovo ne treba objašnjavati. Nneko mi je postavio pitanje, ako nismo pod Zakonom, znači li to da možemo krasti, ubijati itd? Ljudi koji postavljaju ovakvo pitanje očigledno nisu pod milošću, nisu spoznali Hrista, a sebe hoće da predstave kao hrišćane. Žele, uprkos Jevanđelju, da nose jaram Zakona, žele da budu robovi greha, a ne sinovi slobode. Slažem se potpuno sa onim što pišeš. Ponoviću što sam ranije napisao: Hrišćanin, koji je pod milošću, sin je slobode, dakle, slobodan je od greha, a ne slobodan da greši. Jednostavno nije u kušnji.
Svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
U drugoj temi sam naveo reči iz Pavlove poslanice: „Nismo više pod zakonom , nego pod milošću“ Hrišćaninu ovo ne treba objašnjavati. Nneko mi je postavio pitanje, ako nismo pod Zakonom, znači li to da možemo krasti, ubijati itd? Ljudi koji postavljaju ovakvo pitanje očigledno nisu pod milošću, nisu spoznali Hrista, a sebe hoće da predstave kao hrišćane. Žele, uprkos Jevanđelju, da nose jaram Zakona, žele da budu robovi greha, a ne sinovi slobode. Slažem se potpuno sa onim što pišeš. Ponoviću što sam ranije napisao: Hrišćanin, koji je pod milošću, sin je slobode, dakle, slobodan je od greha, a ne slobodan da greši. Jednostavno nije u kušnji.
Svako dobro
dobro prikazano.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
ZA MIKU: PO RODOVIMA,KOJIM RODOVIMA? MATEJ 12. ISUS KAŽE što misli pod time. to nije kako teolozi misle da je reč o rodovima duha,već o huili na svetoga duha u mateju 12.tu je dato objašnjenje koji rodovi su lako prepoznati. ima ih samo dva. sa dva drveta ,Isus govori o rodu u jednini odva drveta,gde ne može doćido mešanja,tj.do zabune.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
(4) Prekinuli ste s Kristom vi koji se u Zakonu mislite opravdati; iz milosti ste ispali.

Poslanica Galaćanima 5:4
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
(13) Doista vi ste, braćo, na slobodu pozvani! Samo neka ta sloboda ne bude izlikom tijelu, nego - ljubavlju služite jedni drugima. (14) Ta sav je Zakon ispunjen u jednoj jedinoj riječi, u ovoj: Ljubi bližnjega svoga kao sebe samoga!

Poslanica Galaćanima 5:13-5:14
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Napisao sam da ne razumete evanđelje. Evanđelje nije isto što i Mojsijev Zakon. Hrišćani služe Bogu u Duhu. On isluže Bogu ljubavlju. Kako to ne shvatate?U gornjim postovima je naglašeno citatima iz Novog Zaveta koje su zapovesti koje Hrišćanin drži: To je ljubav prema Bogu i ljubav prema bližnjem. Ljubav je duhovna, duhovni Zakon koji je iznad Mojsijevog zakona. Ko ljubi bližnjeg izvršava i ispunjava Zakon, ili bolje reći, na njemu se ispunio Zakon. On služi Bogu u Duhu. Sjedinio s Hristom po veri. Ne gleda stvari spolja. Što se subote tiče… Kad Bog stvori svet, uđe u SVOJ, Božji počinak, jer je završio sa stvaranjem. A onda je rekao ljudima da poštuju subotu, da otpočinu od bilo kakvog posla, imitirajući tako Boga. Znači, adventisti u subotu, kao danu u nedelji ne ulaze u Božji počinak, nego u svoj, ljudski, koji je senka Božjeg počinka. I ovde nastaje razlika između Jevrejsko-adventističke subote i Hrišćanske subote. Hrišćanska subota nije ljudski počinak nego Božji. Bog kaže: „Neće ući u počinak MOJ“. U hrišćanstvu se ne radi o suboti kao o danu u nedelji, već o danu, nekom DANAS, kad čujemo glas Božji, i nismo neverni, tada ulazimo u Božju subotu, ne ljudsku, u večni odmor koji ne zavisi od dana u nedelji, i vremena izlaska i zalaska Sunca. To je razlika između s jedne strane Jevreja i adventista i s druge strane hrišćana, u pogledu subote. A kako se to ulazi u Božji počinak, pa držanjem Hristovih zapovesti, ne po Mojsiju, nego po Duhu. Ne po slovu napisanom na pločama, nego u ljubavi.

Svako dobro


Upravo suprotno, Evanđenje se upotpunjuje s Mojsijevim, odnosno Božjim Zakonom. Jer baš Evanđenje govoro o tome.
Prva ploča Božjeg Zakona (1-4 Zapovijedi) je usmjerena prema Bogu, odnosno prema odnosu i ljubavi prema Bogu Stvoritelju, dok druga ploča Božjeg Zakona (5-10) je usmjerena odnosu i ljubavi prema bližnjem, odnosno prema čovjeku.

A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. (38) To je najveća i prva zapovijed. (39) Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. (40) O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci." Matej 22:37-40

"Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. (3) Nemoj imati drugih bogova uz mene.
(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. (5) Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, (6) a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi. (7) Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo. (8) Sjeti se da svetkuješ dan subotni. (9) Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. (10) A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. (11) Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni. (12) Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj. (13) Ne ubij! (14) Ne učini preljuba! (15) Ne ukradi! (16) Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga! (17) Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!"

2. Mojsijeva 20:2-17


kakva sad adventističa, hebrejska i kršćanska subota? Što petljaš i muljaš?


Postoji jedna i jedina Subota, koji je Bog blagoslovi i posvetio, dok još nije bilo niti hebreja, niti kršćana niti adventista. Ajme... Što bubate gluposti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Bas tako Adriane!!! По твом резону, нико од хришћана за ових 2000 година не прихвати Христа за Спаситеља и узалуд им мученичка смрт јер нису светковали суботу? Размисли мало, молим те. То нема везе са истином. Јер и разбојник на крсту поверова у Господа и заврши у Царству небеском. Само поверова и призна Господа и он заврши тамо где ми тежимо. Видиш како је лако, нема суботе нигде?

Нисам примио Исуса Христа за Спаситеља јер не светкујем суботу?


9. Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен. 10. Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење. (Римљанима 10)

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Upravo suprotno, Evanđenje se upotpunjuje s Mojsijevim, odnosno Božjim Zakonom. Jer baš Evanđenje govoro o tome.
Prva ploča Božjeg Zakona (1-4 Zapovijedi) je usmjerena prema Bogu, odnosno prema odnosu i ljubavi prema Bogu Stvoritelju, dok druga ploča Božjeg Zakona (5-10) je usmjerena odnosu i ljubavi prema bližnjem, odnosno prema čovjeku.

A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. (38) To je najveća i prva zapovijed. (39) Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. (40) O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci." Matej 22:37-40

"Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. (3) Nemoj imati drugih bogova uz mene.
(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. (5) Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, (6) a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi. (7) Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo. (8) Sjeti se da svetkuješ dan subotni. (9) Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. (10) A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. (11) Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni. (12) Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj. (13) Ne ubij! (14) Ne učini preljuba! (15) Ne ukradi! (16) Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga! (17) Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!"

2. Mojsijeva 20:2-17


kakva sad adventističa, hebrejska i kršćanska subota? Što petljaš i muljaš?


Postoji jedna i jedina Subota, koji je Bog blagoslovi i posvetio, dok još nije bilo niti hebreja, niti kršćana niti adventista. Ajme... Što bubate gluposti.
poako prijatelju,skačeš sebi usta tolki čovek!
kada je posvetio subotu,jevrejima4,šta se Bog zakleo,DA NEĆEUĆIU U POKOJ NJEGOV! zašto neće ući,u čemu je problem? isaija 28 kaže proročki šta je večni pokoj. pavle govori o drugom danu danas kroz kojis ejedino ulazi u večni pokoj. daj jezik i prevod dana u nedelji kojise zove onako kako ga Bog nazvao novimd anom DANAS!?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
U drugoj temi sam naveo reči iz Pavlove poslanice: „Nismo više pod zakonom , nego pod milošću“ Hrišćaninu ovo ne treba objašnjavati. Nneko mi je postavio pitanje, ako nismo pod Zakonom, znači li to da možemo krasti, ubijati itd? Ljudi koji postavljaju ovakvo pitanje očigledno nisu pod milošću, nisu spoznali Hrista, a sebe hoće da predstave kao hrišćane. Žele, uprkos Jevanđelju, da nose jaram Zakona, žele da budu robovi greha, a ne sinovi slobode. Slažem se potpuno sa onim što pišeš. Ponoviću što sam ranije napisao: Hrišćanin, koji je pod milošću, sin je slobode, dakle, slobodan je od greha, a ne slobodan da greši. Jednostavno nije u kušnji.
Svako dobro
Pa naravno da ne treba objasnjavati Hriscaninu!ali oni su svi tu Hriscani a cepaju nekog Jehovu,tri fizicke licnosti-trojstvo svako za sebe a tipa postuju dekalog a u startu krse prvu zapoved!!!???

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Upravo suprotno, Evanđenje se upotpunjuje s Mojsijevim, odnosno Božjim Zakonom. Jer baš Evanđenje govoro o tome.
Prva ploča Božjeg Zakona (1-4 Zapovijedi) je usmjerena prema Bogu, odnosno prema odnosu i ljubavi prema Bogu Stvoritelju, dok druga ploča Božjeg Zakona (5-10) je usmjerena odnosu i ljubavi prema bližnjem, odnosno prema čovjeku.

A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. (38) To je najveća i prva zapovijed. (39) Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. (40) O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci." Matej 22:37-40

"Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. (3) Nemoj imati drugih bogova uz mene.
(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. (5) Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, (6) a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi. (7) Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo. (8) Sjeti se da svetkuješ dan subotni. (9) Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. (10) A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. (11) Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni. (12) Poštuj oca svoga i majku svoju da imadneš dug život na zemlji koju ti da Jahve, Bog tvoj. (13) Ne ubij! (14) Ne učini preljuba! (15) Ne ukradi! (16) Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga! (17) Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!"

2. Mojsijeva 20:2-17


kakva sad adventističa, hebrejska i kršćanska subota? Što petljaš i muljaš?


Postoji jedna i jedina Subota, koji je Bog blagoslovi i posvetio, dok još nije bilo niti hebreja, niti kršćana niti adventista. Ajme... Što bubate gluposti.

Jos jedan farisej koji ne prizna Hrista ili ne razume njegovu zrtvu.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top