Obećano seme-Hristos

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691



Ajmo još jednom uhvatiti smisao večnosti. gde je Bog postavio svoje seme. seme je Reč. Ko je Reč? gde je Reč- seme stavljena? ona Reč je stavljena u Hrista ,on je obećanje. svako seme daje svoj rod. seme obećano Hristos daje sinove Božje samo kroz Sina,kroz ime Sina Božjega. seme crkve daje baptiste,katolike,adventiste,jer svako seme mora dati svoju vrstu,to se ne može pomešati. sam Isus kaže da će se drvo po rodovima svojim poznati,tako stoji u mateju,12. i to nema smisaonost kako se misli na darove duha. reč je o jednom prikazu drveta dobra i drveta zla. koje smo drvo?
jedno je sigurno,ako ne primimo seme Reči,ostajemo crkveno seme,jedan hibrid u kome nema originalnog života.crkve su hibrid,a original donosi sinove Božje samo krzo Reč koja je seme sejano od Boga u mateju 13.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega to sjeme obećano je došlo i prošlo prije 2000.g
i svi koji Ga slijede njegovi su učenici
kako ih raspoznati
po tome što imaju ljubav Njegovu
u čemu se sastoji ljubav Njegova
da vrše Božju volju
a što je Božja volja
Poštivanje Božjeg Zakona
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
kolega to sjeme obećano je došlo i prošlo prije 2000.g
i svi koji Ga slijede njegovi su učenici
kako ih raspoznati
po tome što imaju ljubav Njegovu
u čemu se sastoji ljubav Njegova
da vrše Božju volju
a što je Božja volja
Poštivanje Božjeg Zakona
Božje seme ne dolazi kroz zakon niti kroz priče ljudske već samo kroz Hrista. Bog je jasan ,to nije priča može seme kukuruza,seme soje,seme deteline sve ti je to seme,ili može smokva roditi i trnjinu ne to se ne da mešati. Bog je jasno rekao gde je ppostavio svoje seme obećanja i da zato nisu sva deca avraamova po telu već po obećanju! to stavlja čoveka u nivo opreza i maksimalne mobilnosti . za sada dok tako govoriš test te ukazuje,jedan Biblijski test laboratorijski da si seme crkve,čovekovog učenja. na žalost. Bog je savršen u sejanju od početka ,svako seme mora davati svoj rod i seme Hristos će samo krštenjem kroz veru u njegovo ime kao u delima apostola dati obećanog sina neba nikako na bilo koji drugi način posejano i kroz neku ideju ljudsku. matej 12.kaže implicitno jasno,da samo drvio zla i drvo dobra postoje i da se to ne da smešati u rodu tako tu ne dolazi priča u obzir o rodovima duha ili o zakonu ja deržim zakon ;Bog ovde govori isključivo o onima koji se za nebo kao sinovi Božji rađaju samo krštenje u ime i svetim Duhom.
nemoj odmah "pevati" crkvenu naučenu pesmicu već pažljiovo proveri što učiš i što govoriš da ne budeš pred Bogom odgovoran i za sebe i za druge.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
kolega to sjeme obećano je došlo i prošlo prije 2000.gi svi koji Ga slijede njegovi su učenicikako ih raspoznatipo tome što imaju ljubav Njegovuu čemu se sastoji ljubav Njegovada vrše Božju voljua što je Božja voljaPoštivanje Božjeg Zakona
Hristos nije došao i prošao. Kome je došao, njemu večno ostaje. Ko ga je spoznao, njemu ne treba tumača i proroka, jer Hristos živi iz njega govori. Kako ne razumete radosne vesti? Vama se čini da je Bog daleko, pa ga ne čujete, treba vam prorok da vam prenese i rastumači njegovu reč, a Bog je blizu, njegocva reč vam je na jeziku, a vi ga po nebesima tražite i proroke slušate.Svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruka
98
Hristos nije došao i prošao. Kome je došao, njemu večno ostaje. Ko ga je spoznao, njemu ne treba tumača i proroka, jer Hristos živi iz njega govori. Kako ne razumete radosne vesti? Vama se čini da je Bog daleko, pa ga ne čujete, treba vam prorok da vam prenese i rastumači njegovu reč, a Bog je blizu, njegocva reč vam je na jeziku, a vi ga po nebesima tražite i proroke slušate.Svako dobro

Kakve vi gluposti pričate. To nije za povjerovat. Kakva radosna vijest. Gdje ste Vi zaostali u kojem stoljeću.. Treba ići naprijed. I Vi stalno kaskate.
Pa Ta radosna Vijest je došla prije više od 2000 godina. Naravno, i nije nestala, ovdje je... ali ono što je najvažanije nama kršćanima je držanje Božjeg Zakona i Zapovijedi.

Prva Ivanova: Jer ljubav je Božja ovo: zapovijedi njegove čuvati. A zapovijedi njegove nisu teške. 5:3

Drži li se tzv. kršćanski svijet Subote i poštivanje jednoga Boga a ne TroRogatoga????
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Kakve vi gluposti pričate. To nije za povjerovat. Kakva radosna vijest. Gdje ste Vi zaostali u kojem stoljeću.. Treba ići naprijed. I Vi stalno kaskate.
Pa Ta radosna Vijest je došla prije više od 2000 godina. Naravno, i nije nestala, ovdje je... ali ono što je najvažanije nama kršćanima je držanje Božjeg Zakona i Zapovijedi.

Prva Ivanova: Jer ljubav je Božja ovo: zapovijedi njegove čuvati. A zapovijedi njegove nisu teške. 5:3

Drži li se tzv. kršćanski svijet Subote i poštivanje jednoga Boga a ne TroRogatoga????
čemu ovoliko izokrećanje?jovan 5. upravo govori o veri u ime Sina Božjega gde je vama ta vera? od kojega ste semena ,od crkvenog ili od Reči? to vas čini sinovima Božjim,a ne priče i tumačenja ljudska ,drži ovo,drži ono. jasno je napisano što je život,vera u Ime sina Božjega. oni koji to veruju imaju večni život. dragi moji gde vam je krštenje za oprost greha u Ime Isusa? mislite da ćeBog doveka se preti sa prahom. čemu vam služi vera,gde je strah Gospodnji? šta to čekate,dan Gospodnji.? a šta će vam dan Gospodnji kad je to za take tama i jaoh!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Seme reci Bozje posejano u ljudskom srcu radja veru i ljubav, ljubav radja rod poslusnosti i pravde, poslusnost i pravda vodi coveka u zivot vecni.

Prica o sejacu i dobrom semenu:

( Matej 13 poglavlje )

"И Он им казива много у причама говорећи: Гле, изиђе сејач да сеје.

И кад сејаше, једна зрна падоше крај пута, и дођоше птице и позобаше их;
А друга падоше на каменита места, где не беше много земље, и одмах изникоше; јер не беше у дубину земље.
И кад обасја сунце, повенуше, и будући да немаху жила, посахнуше.

А друга падоше у трње, и нарасте трње, и подави их.

А друга падоше на земљу добру, и доношаху род, једно по сто, а једно по шездесет, а једно по тридесет.
Ко има уши да чује нека чује"

Objasnjenje price:

"Ви пак чујте причу о сејачу:

Свакоме који слуша реч о царству и не разуме, долази нечастиви и краде посејано у срцу његовом: то је око пута посејано.
А на камену посејано то је који слуша реч и одмах с радости прими је,

Али нема корена у себи, него је непостојан, па кад буде до невоље или га потерају речи ради, одмах удари натраг.

А посејано у трњу то је који слуша реч, но брига овог света и превара богатства загуше реч, и без рода остане.

А посејано на доброј земљи то је који слуша реч и разуме, који дакле и род рађа, и доноси један по сто, а један по шездесет, а један по тридесет"

Vera se radja u srcu slusanjem recju Bozje:

"Јер који год призове име Господње спашће се.
Како ће, дакле, призвати кога не вероваше? А како ће веровати кога не чуше? А како ће чути без проповедника?
А како ће проповедати ако не буду послани? Као што стоји написано: Како су красне ноге оних који доносе глас за мир, који доносе глас за добро!
Али сви не послушаше јеванђеље: јер Исаија говори: Господе! Ко верова нашем проповедању?
Тако, дакле, вера бива од проповедања, а проповедање речју Божијом" ( Rimljanima poslanica 10. 13 - 17 )



 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Kakve vi gluposti pričate. To nije za povjerovat. Kakva radosna vijest. Gdje ste Vi zaostali u kojem stoljeću.. Treba ići naprijed. I Vi stalno kaskate.
Pa Ta radosna Vijest je došla prije više od 2000 godina. Naravno, i nije nestala, ovdje je... ali ono što je najvažanije nama kršćanima je držanje Božjeg Zakona i Zapovijedi.

Prva Ivanova: Jer ljubav je Božja ovo: zapovijedi njegove čuvati. A zapovijedi njegove nisu teške. 5:3

Drži li se tzv. kršćanski svijet Subote i poštivanje jednoga Boga a ne TroRogatoga
????

Какав је сад то хибрид који заговара суботу, а негира Три Сведока? Мешавина "Јеховиних сведока" и Адвентиста? Или изворни адвентизам? Чудно је да и Спиди то исто говори. Како се тачно зове ваша "црква", заиста је битно да сазнамо са којом новом групацијом сада имамо посла?

Сецкаш како ти одговара као адвентисти, а вређаш пун мржње Три Сведока као "јеховисти". Да видимо шта још пише:

3. Јер је ово љубав Божија да заповести Његове држимо; и заповести Његове нису тешке.
4. Јер сваки који је рођен од Бога побеђује свет; и вера је наша ова победа која победи свет.
5. Ко је који свет побеђује осим оног који верује да је Исус Син Божји?
6. Ово је Исус Христос што дође водом и крвљу и Духом, не само водом него водом и крвљу; и Дух је који сведочи, јер је Дух истина,
7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно.


Ово прескачеш? Да не говориш и ти да је неко мењао Библију на овом месту (као да је знао да ће се појавити ваша секта, па да вас нервира)?


15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите. (Јован 14)

Које су Христове заповести? Вратимо се на претходне главе Јованове посланице, ту налазимо исте речи:

1. Јованова, глава 2
3. И по том разумемо да Га познасмо, ако заповести Његове држимо. 4. Који говори: Познајем Га, а заповести Његове не држи, лажа је, и у њему истине нема;
5. А који држи реч Његову, у њему је заиста љубав Божија савршена; по том познајемо да смо у Њему.
6. Који говори да у Њему стоји, и тај треба тако да ходи као што је Он ходио.
7. Љубазни! Не пишем вам нове заповести, него заповест стару коју имасте испочетка. Заповест стара јесте реч коју чусте испочетка.
8. Опет вам пишем нову заповест, која је заиста у Њему и у вама; јер тама пролази, и видело право већ светли.
9. Који говори да је у виделу, а мрзи на свог брата, још је у тами.
10. Који љуби брата свог, у виделу живи, и саблазни у њему нема.
11. А који мрзи на свог брата, у тами је, и у тами ходи, и не зна куд иде, јер му тама заслепи очи.

1. Јованова, глава 3
9. Који је год рођен од Бога не чини греха, јер Његово семе стоји у њему, и не може грешити, јер је рођен од Бога.
10. По томе се познају деца Божија и деца ђавоља: који год не твори правде, није од Бога, и који не љуби брата свог.
11. Јер је ово заповест, коју чусте испочетка, да љубимо један другог.
12. Не као што Каин беше од нечастивог и закла брата свог. И за који га узрок закла? Јер дела његова беху зла, а брата му праведна.
13. Не чудите се, браћо моја, ако свет мрзи на вас.
14. Ми знамо да пређосмо из смрти у живот, јер љубимо браћу; јер ко не љуби брата остаје у смрти.
15. Сваки који мрзи на брата свог крвник је људски; и знате да ниједан крвник људски нема у себи вечни живот.
16. По том познасмо љубав што Он за нас душу своју положи: ми смо дужни полагати душе за браћу.
...
22. И шта год заиштемо, примићемо од Њега, јер заповести Његове држимо и чинимо шта је Њему угодно.
23. И ово је заповест Његова да верујемо у име Сина Његовог Исуса Христа, и да љубимо један другог као што нам је дао заповест.
24. И који држи заповести Његове у Њему стоји, и Он у њему. И по том познајемо да стоји у нама, по Духу кога нам је дао.


1. Јованова, глава 4
18. У љубави нема страха, него савршена љубав изгони страх напоље; јер страх има муку. А ко се боји није савршен у љубави.
19. Да имамо ми љубав к Њему, јер Он најпре показа љубав к нама.
20. Ако ко рече: Ја љубим Бога, а мрзи на брата свог, лажа је; јер који не љуби брата свог, кога види, како може љубити Бога, кога не види?
21. И ову заповест имамо од Њега: Који љуби Бога да љуби и брата свог.

2. Јованова, глава 1

3. Да буде с вама благодат, милост, мир од Бога Оца и од Господа Исуса Христа, Сина Очевог, у истини и у љубави. 4. Обрадовах се врло што нађох неке од твоје деце који ходе у истини, као што примисмо заповест од Оца.
5. И сад молим те, госпођо, не као да ти нову заповест пишем, него коју имамо испочетка, да имамо љубав међу собом.
6. И ова је љубав да живимо по заповестима Његовим. Ова је заповест, као што чусте испочетка, да у њој живите.


Јован 13
33. Дечице! Још сам мало с вама; тражићете ме, и као што рекох Јудејцима: Куда ја идем ви не можете доћи, и вама говорим сад.
34. Нову вам заповест дајем да љубите један другог, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.
35. По томе ће сви познати да сте моји ученици, ако будете имали љубав међу собом.

Јован 14
15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
21. Ко има заповести моје и држи их, он је онај што има љубав к мени; а који има љубав к мени имаће к њему љубав Отац мој; и ја ћу имати љубав к њему, и јавићу му се сам.

Шта Господ каже које су заповести?


Јован 15
10. Ако заповести моје уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповести Оца свог и остајем у љубави Његовој.
11. Ово вам казах, да радост моја у вама остане и радост ваша се испуни.
12. Ово је заповест моја да имате љубав међу собом, као што ја имадох љубав к вама.
13. Од ове љубави нико веће нема, да ко душу своју положи за пријатеље своје.
14. Ви сте пријатељи моји ако творите шта вам ја заповедам.
15. Више вас не називам слугама; јер слуга не зна шта ради господар његов; него вас назвах пријатељима; јер вам све казах што чух од Оца свог.
16. Ви мене не изабрасте, него ја вас изабрах, и поставих вас да ви идете и род родите; и да ваш род остане, да шта год заиштете у Оца у име моје да вам да.
17. Ово вам заповедам да имате љубав међу собом.
18. Ако свет на вас узмрзи, знајте да на мене омрзну пре вас.


Цео хришћански свет види да су Христове заповести - заповести љубави, само ви поједини видите суботу. Вама је субота свуда, уместо да самог Бога свуда видите. Просто је невероватно да се месецима ништа не мења и да сваку тему "трујете" са суботарењем. Ништа се не може проговорити од вашег суботарења.

8. И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог;јер који љуби другог закон испуни.
9. Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.
10. Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона. (Римљанима 13)


37. А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом.
38. Ово је прва и највећа заповест.
39. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе.
40. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци. (Матеј 22)
_____________________________________________________________________________



Пророче Савкићу, видим да и вама смета Свето Тројство, зато и говорите о "три бога" (сачувај ме, Боже!). Прво, што се тиче "генералних конференција" и сл., сам Бог је успоставио сабор:

16. Први дан биће свети сабор; тако и седми дан имаћете свети сабор; никакав посао да се не ради у те дане, осим шта треба за јело свакој души, то ћете само готовити. (2.Мојсијева 12)

Вама смета не само свети сабор (а наводите Саборне посланице наших апостола), што је мали проблем, а много већи проблем је што, колико видим, не разумете како су то Отац, Реч (Син) и Дух Свети једно. Можете ли ми укратко објаснити како ви схватате речи наших апостола?

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно. (1.Јованова 5)

19. Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа, (Матеј 28)

Ако сам ја син Цркве, по вама ја сам "хибрид" који је сотона посејао, што сам чуо од неких сличних "учитеља" на овом форуму. Мислим да ме вређате (и не само мене). И код вас видим много мешавина разних учења, што је и циљ: да се направи конфузија међу хришћанима и да се удари директно на оне који верују у Христа, да се оспоравају апостоли и њихови ученици (црквени оци) који су својим животом доказали своју веру. Ти свети црквени оци су убијани бесомучно до четвртог века и ви дајете себи за право (као и остале жртве секти) да клевећете доказане хришћане да су "семе сотонско"? Ставите прст на чело...

Матеј 24
24. Јер ће изићи лажни христоси и лажни пророци, и показаће знаке велике и чудеса да би преварили, ако буде могуће, и изабране.


Ми не можемо дохватити истину јер смо у разним црквама, ми смо сви семе сотонско? Ви сте у великој, али великој заблуди. Сам Господ зна ко је Његов, без обзира којој деноминацији (цркви) припада. Важно је да припада Цркви Христовој, опасно је оспоравати тело Христово.

6. Јер нам се роди Дете, Син нам се даде, коме је власт на рамену, и име ће Му бити: Дивни, Саветник, Бог силни, Отац вечни, Кнез мирни. (Исаија 9)

Ево ја ћу рећи нешто поводом тога јер сам теолог "тројичар". Сам Бог посла Свој Логос (Реч), а то је Мудрост Божија, Љубав Божија, Сила Божија, Извор Живота, сам Почетак (Јован 1:1) да постане тело, да Духом Светим који из Бога исходи (изиђе) исто као и Логос, зачне Марија и да се оно што се роди назове Син Божији. Све се то може видети и у 11. глави:


1. Али ће изаћи шибљика из стабла Јесејевог, и изданак из корена његовог изникнуће.
2. И на Њему ће почивати Дух Господњи, дух мудрости и разума, дух савета и силе, дух знања и страха Господњег.
3. И мирисање ће Му бити у страху Господњем, а неће судити по виђењу својих очију, нити ће по чувењу својих ушију карати.
4. Него ће по правди судити сиромасима и по правици карати кротке у земљи, и удариће земљу прутом уста својих, и духом усана својих убиће безбожника.
5. И правда ће Му бити појас по бедрима, и истина појас по боцима.

Марко 1

9. И у то време дође Исус из Назарета галилејског, и крсти Га Јован у Јордану,
10. И одмах излазећи из воде виде небо где се отвори, и Дух као голуб сиђе на Њега.
11. И глас дође с неба: Ти си Син мој љубазни који је по мојој вољи.
12. И одмах Дух изведе Га у пустињу.

У овом последњем делу Марковог јеванђеља веома лако се види да се Отац јавља са неба и да Дух Свети силази као голуб (у материјалном обличју), а да Сина Божијег затим Дух Свети изводи у пустињу. Ако сам ја у заблуди и јасно не могу да видим да је у овом малом делу јеванђеља наука о Три Сведока јасна да јаснија не може бити, онда сам вероватно у великој јереси. А веома верујем да ја нисам у јереси, већ страхујем да су сви они који оспоравају овако јасну ствар ("сведоци", Јевреји, муслимани, ... ви лично...).

21. А кад се крсти сав народ, и Исус пошто се крсти и мољаше се Богу, отвори се небо,
22. И сиђе на Њ Дух Свети у телесном облику као голуб, и чу се глас с неба говорећи: Ти си Син мој љубазни, Ти си по мојој вољи. (Лука 3)

Чији је глас са неба, а тврди да Му је Исус Син? Како то објашњавате?И за крај:

2.Коринћанима 13
12. Поздравите један другог целивом светим. Поздрављају вас сви свети.
13. Благодат Господа нашег Исуса Христа и љубав Бога и Оца и заједница Светог Духа са свима вама. Амин.

Нема ту "три бога", већ један једини Бог. Ако већ оспоравате Тројство, само ми није јасно кога оспоравате: Оца, Сина (Реч) или Духа Светога? Ко није Бог по вашој науци?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Хвала!

Повремено сам тражио неке постове и слике и читао шта се пише - углавном ништа непознато. Углавном се врти једно исто. Само што су неки појачали своје нападе на основне хришћанске догме. Све остало и није толико опасно колико је ширење таквих ствари. Ипак људи читају и траже одговоре, а рат против Господа је управо рат против хришћанских јеванђеоских истина
. Зато и пишу стално против Сабора и црквених отаца, а не схватају да захваљујући њима имају прилику да читају Библију и да су они својим животима бранили јеванђеље. Не само што су сачували, умножили и оформили Нови и Стари завет (Библију), него су и мученички страдали за Христа и Сведочанство у Исуса Христа. Они су наш узор и први борци против јереси (лажних учења), а за то су користили управо Јеванђеља, Дела апостолска и Посланице. И сад их неко сатанизује, заиста нечувено, мада очекивано за ово последње време...
 
Natrag
Top