Novi Papa

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hristos se nece pojaviti u ljudskom oblicju kao neki verski i politicki vodja na zemlji koji ce stvoriti zemaljsko carstvo prethodno ujedinivsi sve vere u jednu, njegov dolazak ce biti sasvim suprotan od ovoga, on ce se pojaviti sa neba u pratnji hiljada svetih andjela.

Isabeleta, vredjanje necije licnosti na jedan ruzan nacin i nazivanje bilo koga ruznim imenima je jedno, a iznosenje istine sa teznjom da ljudi budu obavesteni o dogadjajima koji ce uslediti, i to na jedan dostojanstven nacin bez ikakvog vredjanja i omalovazavanja, i u duhu jevandjelja je drugo.

Naravno, ne treba preterivati u tome, tako da cu ja licno izaci sa ove teme, i pisacu samo ako za to bude potrebe.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
A ko to od ljudi posjeduje certifikat da ocjenjuje kako ko razumije Božiju riječ? Oni koji umišljeju da imaju monopol na istinu, najviše su udaljeni od nje. Ko to od ljudi posjeduje certifikat da sudi? Oni koji sude biće osuđeni! Nisu li to Božije riječi?!

"Ne sudite da vam se ne sudi", "Ne reci lažna svjedočanstva", Ne ogovarajte, braćo, jedni drugoga" itd.
to su neki, čini se, izbrisali iz svoje Biblije. Što se tiče certifikata, u i tome i jest štos: protestanti to ne trebaju, svi su oni pozvani tumačiti Božju riječ. Problem je samo što se ne slažu u umačenju pa kod svake rasprave nastane nova sekta.


starstuff: Aha, znao sam da postoji neki sertifikat. Gde ima da se nabavi?

U srcu ti je. Samo se zagledaj bolje.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Originali su nedostupni nama običnim smrtnicima. Oni koji misle da ih imaju, to su falsifikati! Prema tome, bolje gledaj pa nabavi neki novi računar ili auto!:D


Da, razlikuju se, jer su, kao što rekoh falsifikati!

Ne razmisljate dovoljno unapred. Kada u Americi nabavis taj sertifikat i pocnes ljudima da "objavljujes" vest, vrlo brzo dodjes i do novog auta i do novog racunara i do nove kuce. Zato je bitno tvrditi da imas sertifikat. Mada ovi nasi sertifikovani vracevi nisu nista bolji, a sta tek da kazem za Isabeletine, pa oni imaju svoju drzavu. Eto, zato pitam, planrao sam da propovedam prosperity gospel, vrlo popularan medju nekim protestantima.

Prosperity theology - Wikipedia, the free encyclopedia

"U srcu ti je. Samo se zagledaj bolje.
"

Pa i Spidi i Mrsavkic to misle za sebe.:)
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne razmisljate dovoljno unapred. Kada u Americi nabavis taj sertifikat i pocnes ljudima da "objavljujes" vest, vrlo brzo dodjes i do novog auta i do novog racunara i do nove kuce. Zato je bitno tvrditi da imas sertifikat. Mada ovi nasi sertifikovani vracevi nisu nista bolji, a sta tek da kazem za Isabeletine, pa oni imaju svoju drzavu. Eto, zato pitam, planrao sam da propovedam prosperity gospel, vrlo popularan medju nekim protestantima.

Prosperity theology - Wikipedia, the free encyclopedia

"U srcu ti je. Samo se zagledaj bolje.
"

Pa i Spidi i Mrsavkic to misle za sebe.:)

Oprezno, da ne bi završio na križu!:dtyste:
Vratimo se ipak temi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U najnovijem Papinom govoru posebno su mi privukle njegove reči u kojim kaže citiram onako kako sam zapamtio : Ako je Bog u stanju da od suve grančice stvori živu granu koja će da prolista onda mu nije nikakav problem da od suvih kostiju koje su već odavno suve napravi nove i sveže. Ovim rečima je novi Papa hteo da ukaže na uskrsenje onako kako nije ni jedan njegov predhodnik. Ali još nešta može da se uoči. Dogme koje su ukorenjene u crkve ne može da promeni čak ni Papa može samo da ukaže neke sugestije i to je sve. U ovim njegovim rečima sam uočio potrebu za reformom koju ni on ne može nametnuti jer dogme koje su ukorenjene jače su i od njega.I dalje smatram da je svaki novi Papa samo drugačije odelo onog koje se krije iza i koji će se pokazati kad otvoreno počne da palaca jezikom na Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Hristos se nece pojaviti u ljudskom oblicju kao neki verski i politicki vodja na zemlji koji ce stvoriti zemaljsko carstvo prethodno ujedinivsi sve vere u jednu, njegov dolazak ce biti sasvim suprotan od ovoga, on ce se pojaviti sa neba u pratnji hiljada svetih andjela.

Krist će se pojaviti onako kako bude htio i kada bude htio. Pravi vjernici su ga oduvijek čekali u vjeri i ljubavi, što mi i sada radimo. Isus može doći sutra, a može i za tisuću godina.
Ovo što vi radite je lakrdija. Tvoja prorokovanja, nagađanja, sva računajna, termini 21 ožujak-13 travanj, to to nek je za tvoju privatnu upotrebu i zabavu.
Nemate vi što ljude obavještavati ni gnjaviti sa svojim pričama i širiti poruke jedne bolesne Elen White koja nikome ništa ne govori osim vama.
Pravoslavcima je objavljena istina po Evanđelju i duhovnu hranu imaju u duhovnim ocima i svojim svetiteljima. Katolička crkva jednako tako. Svakom njegovo, što ćemo se natezati? Argumente nemate, imate samo svoja mišljenja i tumačenja.

Isabeleta, vredjanje necije licnosti na jedan ruzan nacin i nazivanje bilo koga ruznim imenima je jedno, a iznosenje istine sa teznjom da ljudi budu obavesteni o dogadjajima koji ce uslediti, i to na jedan dostojanstven nacin bez ikakvog vredjanja i omalovazavanja, i u duhu jevandjelja je drugo.

Ti, dragi moj, koristiš dvostruke kriterije. Sve popljuješ na fini način. Kristova Crkva je za tebe otpad da bi svoju uzdigao. I kad ti se to kaže, onda se uvrijediš.
Papu jednog, drugog, pa sad ovog trećeg nazivate Antikristom jer uživate u tome. Bez ikakvog srama, zdrave pameti, a ljudivam se mogu smijati i rugati vašim proročanstvima o Antikristu: činjenice to pokazuju: jedan Papa umre, drugi se odrekne službe, ali vama to ne smeta...samo nek je Papa. Vi valjda mislite, aha, onda smo pogriješili, mora da je ovaj...i do kada tako? Nemate pametnijeg posla? Recimo moliti Boga, učiniti nešto korisno za ljude, a ne utjerivati im strah od sudnjeg dana i pojave Antikrista?

Da, Luther je prvi nazvao Papu Antikristom i od tada vi ponavljate. A ti znaš ne znaš da je sam Luther napisao kako Otkrivenje nije kanonska knjiga, da je nije napisao nitko od apostola, da nije djelo Božjeg Duha, već ljudska izmišljotina, ali kad mu je trebalo da nazove Papu antikristom, sve je zaboravio što je rekao.
Luther je bio oholica i krivovjernik, što je i ostao. Da nije bilo politike i podrške njemačkih vladara koji su ga podržali da bi izbjegli plaćanje crkvenog poreza, nitko za njega ne bi znao. Ostao bi u ropotarnici povijesti kao tisuće krivovjernika prije njega.

Naravno, ne treba preterivati u tome, tako da cu ja licno izaci sa ove teme, i pisacu samo ako za to bude potrebe.

Ti čini što hoćeš i piši što hoćeš, a i ja ću. Ionako ste ovaj forum preplavili svojom naukom i vi i jehovci i
svi lažni proroci. Kakva korist od toga?
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Dobro vece svima, samo malo da iskomentarisem pisanje clana Isabelete, gde ona napisa sledece:Urednik ti je već na ovo pitanje odgovorio, ali izgleda da nisi pažljivo čitao. "Ti si Petar - Stijena i na toj stijeni sazidat ću svoju crkvu." sv. Petar apostol -Prvi Papa i popis svih ostalih kroz u proteklih 20 stoljeća: , i onda navodi sve Pape....hm, prvo Petar Stijena, znaci apostol Petar prvi Papa.... , ja sam do sada bio ubednjen da je stena Isus, Simon znači ‘pesak’, a ‘Petar’ - ‘mali kamen’. Zar nije Isus stena? Isus je rekao: ‘Na ovom kamenu sazidaću crkvu svoju.’Dakle, Petar ne može biti ta stena. Jer Isus malo posle toga naziva Petra ‘Sotonom.Jasno mi je zašto se trude vekovima da Papa bude stena, Bog papi garantuje božansku pravdu kao Isusu Hristu na Zemlji, kako bi tajno kontrolisao stanovništvo svake države preko obrazovne, političke, ekonomske i vojne moći....ta božanska pravda do sada je od 1200. godine proizvela 68 miliona žrtava. Danas rimokatolička institucija pokušava da izmeni istoriju, odnosno, ono što je vezano za inkviziciju, kako bi prikrila svoja nedela. Knjige o tom predmetu tajanstveno su nestale iz mnogih biblioteka. To je najbolje skrivana tajna modernog vremena, ali to je sasvim sigurno za neku drugu temu....Ja ću se samo osmehnuti na sve pisanije i otići da poljubim svoju malu dečicu.....Laku noć svima....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isabeleta, nikoga nisam pljuvao, vec sam iznosio biblijske i istorijske cinjenice, a ako one govore o onome u cemu si se ti pronasla u ovom trenutku, meni je zao znog toga.

Sto se tice odredjivanja Hristovog dolaska, ono sto je Gospod otkrio u ovom vremenu je to, da u ovim danima istice biblijska hronologija kojom se zavrsava istorija ove zemlje kakvu poznajemo.
Da li ce Gospod doci u ovim danima, to je iskljucivo stvar njegove volje, da li ce produziti vreme milosti van okvira ove zacrtane hronologije ili ne.

Nacin Hristovog dolaska je jasno opisan u otkrivenjima biblije, i niko ne mora da bude neobavesten u vezi toga ako ne zeli.


"Тада ако вам ко каже: Ево овде је Христос или онде, не верујте.
Јер ће изићи лажни христоси и лажни пророци, и показаће знаке велике и чудеса да би преварили, ако буде могуће, и изабране.
Ето вам казах унапред.
Ако вам дакле кажу: Ево га у пустињи, не излазите; ево га у собама, не верујте.
Јер као што муња излази од истока и показује се до запада, такав ће бити долазак Сина човечијег.
Јер где је стрвина онамо ће се и орлови купити.

И одмах ће по невољи дана тих сунце помрчати, и месец своју светлост изгубити, и звезде с неба спасти, и силе небеске покренути се.

И тада ће се показати знак Сина човечијег на небу; и тада ће проплакати сва племена на земљи; и угледаће Сина човечијег где иде на облацима небеским са силом и славом великом.
И послаће анђеле своје с великим гласом трубним; и сабраће избране Његове од четири ветра, од краја до краја небеса" ( Matej 24 glava )
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
...Laku noć svima....

Pa-pa! :dtyste: Zaboravio si reći da je Papa naredio ubojstvo J. F. Kennedyja, nagovorio Busha da napadne Irak i naravno, naredio bombardiranje Srbije..


peko71: U najnovijem Papinom govoru posebno su mi privukle njegove reči u kojim kaže citiram onako kako sam zapamtio
...
I dalje smatram da je svaki novi Papa samo drugačije odelo onog koje se krije iza i koji će se pokazati kad otvoreno počne da palaca jezikom na Isusa.


Što ga nisi citirao pa da vidimo?
Od onoga što je on rekao, ti čuo i razumio, veeelika je razlika.
Palacati jezikom? Teška riječ. Ne bojiš se da ti već ne palacaš na bližnjega svoga?


starstuff: Pa i Spidi i Mrsavkic to misle za sebe.

Ja sam mislila na tvoje krštenje. To je sjeme za kršćanski život.
Misliti da jesi i biti je savim različito.

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top