Nove generacije

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne mislim da su prosvetni radnici krivi što su deca ovakva ili onakva. Oni mogu da usmeravaju decu ali ne i da zamene roditelje. Ako ništa drugo itekako ih Ministarstvo stalno opterećuje "standardima" koji će poboljšati efikasnost njihovog rada. Pored toga konkurencija je velika broj stanovnika se ne menja a svake godine je priliv novih kadrova...o učestalosti rada na određeno da i ne govorim. I ti vaspitači i nastavnici su ljudi a na kraju i ne bi ni bilo fer da oni snose najveću odgovornost.
Roditelji su prvi i jedini koji treba da razumeju značaj toga što deci omogućavaju pristup računarima. Kada to postane problem džaba sve priče o tome "kako je dete inteligentno", ako mu vreme uzaludno prolazi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Svašta si ti u uvodnom postu napisala."Koliko su deca obrazovana i koliko su njihovi roditelji posvećeni tome".Navodiš primer deteta koje je predškolac.Koliki nivo obrazovanja ti očekuješ od deteta tog uzrasta?Zatim,tebe su zaposlili,verovatno da se posvetiš njoj pre nego da obavljaš neke kućne poslove.Dete koje je predškolskog uzrasta i ne treba da uči slova,to će učiti u školi.Jedino u slučaju da samo pokaže interesovanje za to_Ono treba da vežba veštine koje će mu pomoći kad krene u prvi razred.Zbog čega ti želiš da je naučiš da piše?
I kad sam već kod pisanja i čitanja,prilično me je namučilo sh,u tvojim tekstovima.
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
To što neće da uči slova nije nikakav problem. Mene isto škola nije uopšte zanimala pre nego što sam u nju krenuo (ni slova, ništa), a kasnije sam bio odličan đak i celu osnovnu i u gimnaziji. Dete i treba da se igra, zabavlja. Mali problem može biti kvalitet zabave, jer se ona kod mlađih generacija uglavnom svodi na elektronski oblik. Trebalo bi da ima više aktivnosti van kuće, u prirodi.

I kad sam već kod pisanja i čitanja,prilično me je namučilo sh,u tvojim tekstovima.
Da, kao i ch. E, to je recimo deformacija novih generacija. Jesi sigurna, Golden, da se toliko razlikuješ od navedenog primera?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Deluje mi da se u svemu ovome zanemaruje cinjenica da je svako dete individua za sebe, kao sto rece Crvena, postoje deca koju sve zanima kao i ona koje nista ne zanima, bar nama tako deluje. Naravno da na obrazovanje u velikoj meri uticu i prosvetni radnici i roditelji ali ni jedni ni drugi ne mogu biti ni krivci ni zasluzni za dalji uspeh, odnosno neuspeh deteta. Svakako da i jedni i drugi imaju ulogu u tome, da stvore neku podlogu uz ocuvanje detetove individue ali na samom detetu je sta ce od svega prihvatiti i koliko ce dalje uloziti napor u obrazovanju. Cak verujem da u mnogo slucajeva roditelji, u zelji da mozda isprave i nadomeste neke svoje propuste kroz dete naprave veliku gresku nerazmisljajuci koliko je dete u stanju da isprati te zelje koje u takvim slucajevima cesto nisu njihov izbor jer se cesto javlja disproporcija u zelji jednih i potrebama drugih
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Nikako mi ova ''chat'' slova (sh, ch, tj...) ne izbijaju iz glave! Jesi ti, Golden, probala da je učiš ova slova? Verujem da će ih pre naučiti. I onako vazda igra igrice.
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Nikako mi ova ''chat'' slova (sh, ch, tj...) ne izbijaju iz glave! Jesi ti, Golden, probala da je učiš ova slova? Verujem da će ih pre naučiti. I onako vazda igra igrice.

Jako duhovito sa tvoje strane......za "tj" verovatno znash da je skracenica.....a to shto ja koristim sh ili ch je chisto shto me mrzi da prebacim sa engleskog na srpski dok kucam.

Nego da se vratimo temi...da ne raspravljam sad o tome kako ja kucam i da li se razlikujem od navedenog primera...da se ne razlikujem verovatno ne bih ni zelela da pishem o tome.

Dakle ovako.....roditelji devochice koju chuvam,kao shto sam vec pomenula nemaju vremena da joj se toliko posvete zbog svog posla....mene su zamolili da je nauchim da pishe,da je odvojim malo od igrica i televizora. To shto je nezainteresovana kao i vecina dece njenog uzrasta je normalno,ali pored toga primecuje se interesovanje za matematiku i josh neke stvari.
Smatram da ako se tako rano primeti da dete ima interesovanja za neshto,treba ga podstaci da se razvije josh bolje...ne treba ga pustiti zbog nedostatka vremena da svoja interesovanja i talente zamenjuje igricama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Jako duhovito sa tvoje strane......za "tj" verovatno znash da je skracenica.....a to shto ja koristim sh ili ch je chisto shto me mrzi da prebacim sa engleskog na srpski dok kucam.

Pa nemoj prebacivati ali kuckaj "s" i "c", jednostavnije je a i lakše za ostale da se protumači. U suštini je i brže jer kucaš jedno slovo u odnosu na dva koja već kucaš u svojim postovima.

Ali, to nema nikakve veze sa ovom temom. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
a to shto ja koristim sh ili ch je chisto shto me mrzi

Moj omiljeni izgovor :bis_oss:
:lol:

Nego da se vratimo temi...da ne raspravljam sad o tome kako ja kucam i da li se razlikujem od navedenog primera...da se ne razlikujem verovatno ne bih ni zelela da pishem o tome.

Meni je od početka jasna tvoja priča mada bi valjalo to sa kritičnim slovima da promeniš, bez obzira na opravdanje stink.

Prema tome, nisi ništa radila na svoju ruku projektujući se u roditelja. S druge strane očekivanja roditelja tj njihova strepnja i nemogućnost da se samo pozabave problemom je samo rezultat realnih životnih uslova. Mada, ne deluje mi da je efektno da je rešenje, generalno, igru za kojom dete kao dete teži zameniti učenjem. Ali, računar nije jedino mesto za zezanje.
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Ja mislim da je priča svima dovoljno jasna bez obzira koja slova ja koristim.....ali ako vam toliko smeta moje CH i SH promeniću....sad je valjda lakše da protumačite šta pišem :)
 
Natrag
Top