Novak Djokovic

Član
Učlanjen(a)
02.05.2010
Poruka
1.043
Nole propušta turnir u Pekingu

866e.jpg


Dragi moji fanovi i prijatelji,

Zbog povrede koju sam zadobio prilikom finalnog meča na US Openu, a pogoršao prilikom meča Dejvis kupa, moram da se povučem sa "China Open" turnira u Pekingu.

U pitanju je povreda međurebarnog misica koja me sprečava da rotiram gornji deo tela prilikom servisa. Pokusao sam da treniram ali nažalost, bol je još uvek prisutan i povreda zahteva duži odmor i dosta terapija.

Izvinjavam se svim fanovima koji su kupili karte za turnir sa nadom da ce gledati neke od mojih mečeva. Najviše bih voleo da sam u poziciji da igram, jer China Open mi je jako drag turnir. Što zbog divne atmosfere, vernih navijača, prijatnih ljudi, hrane... tako i zbog samog osećaja takmičenja i druženja. Daću sve od sebe da se uskoro oporavim i završim lepo ovu neverovatnu sezonu koja nam je svima donela mnogo radosti.

Puno pozdrava,
Novak


Izvor: Novakdjokovic.rs
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Novak Đoković prvi do kraja godine!

Vesti | četvrtak 13.10.2011 | 17:57 [h=1]Novak Đoković prvi do kraja godine![/h] AK Srpski teniser Novak Đoković završiće 2011. godinu na prvom mestu liste Asocijacije teniskih profesionalaca (ATP).
18899196934e92959258490251388407_size3.jpg
On je mesto prvog reketa sveta u sezoni obezbedio zahvaljujući ranoj eliminaciji Rafaela Nadala sa Mastersa u Šangaju i postao 16. igrač od 1973. koji je godinu završio na prvom mestu.
24-godišnji Beograđanin je prvi Srbin u istoriji koji je stigao do prvog mesta ATP liste, a produžio je i rekord na osam uzastopnih godina kako Evropljanin sezonu završava na mestu broj 1.
Đoković je prvi teniser koji je od 2003. godine sezonu završio na prvom mestu, a da to nisu Endi Rodik (2003), Rodžer Federer (2004-2007, 2009) ili Rafael Nadal (2008, 2010).

Srpski teniser će zvanično biti krunisan kao najbolji igrač godine na finalnom turniru koji će se od 20-27. novembra petu godinu uzastopno održati u Londonu.

Đoković je do prvog mesta na ATP listi stigao 4. jula posle osvajanja Vimbldona. On je fenomenalnu godinu počeo neverovatnom serijom od 41. uzastopne pobede (43 uključujući i mečeve sa kraja 2010). Osvojio je čak 10 turnira iz 11 finala, uključijući i Australijen open, te US open.

Njegov trenutni skor je 64-3, osvojio je Masterse serije 1000 u Indijan Velsu, Majamiju, Madridu, Rimu i Montrealu. Protiv prvih 10 igrača na ATP lisi ima skor 20-2, čak šest puta je u finalu pobedio drugog reketa sveta Rafaela Nadala, a četiri puta jednog od najboljih igrača u istoriji sporta Rodžera Federera.

Zbog povrede je propustio poslednja tri turnira na turneji po Aziji (Tokio, Peking i Šangaj), a do kraja godine pored finala u Londonu, očekuju ga turniri u Bazelu i Masters u Parizu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Đoković donirao 35.000 evra crkvi u postojbini njegove porodice kod Nikšića

Đoković donirao 35.000 evra crkvi u postojbini njegove porodice kod Nikšića


Tanjug |


Najbolji srpski teniser Novak Đoković donirao je za crkvu u Jasenovom Polju, u blizini Nikšića, sumu od 35.000 evra, objavio je podgorički dnevnik "Dan".

176191_djokovic-novak11_f.jpg


Kako je list naveo, selo Jasenovo Polje je postojbina porodice prvog tenisera sveta, iz kojeg se 1928. godine njegov pradeda Nedjeljko, zbog teških uslova života, preselio u Metohiju.


Navodi se da je ratni vihor 1941. godine vratio Đokoviće u Jasenovo Polje gde su iste godine poginuli Nedjeljko i njegov sin Milorad.


"Dan" otkriva da je Novakova prababa Sara, rodom iz Jaukovića, doživela duboku starost.


Meštani Jasenovog Polja su pre nekoliko godina odlučili da podignu crkvu u slavu zaštitnika većine porodica iz tog kraja, svetog Arhangela Mihajla.


Porodica Đoković je do sada izgradnju crkve pomogla sa 35.000 eura. Sa nestrpljenjem svi meštani očekuju završetak radova sa velikom nadom da će osveštanju hrama prisustvovati i Novak, preneo je Dan.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Novak: "Mnogo izmišljotina o meni"

Novak: "Mnogo izmišljotina o meni"


Izvor: Večernje novosti |

Prvi reket sveta Novak Đoković u izjavi za „Novosti“ kaže da radi na oporavku od povrede, ali i da neće dozvoliti da mu komentari zlih ljudi upropaste karijeru.

19840103654ec0caa2cf28e274038450_size3.jpg

Beta


"Evidentno je da trenutno na terenu ne pružam najbolje. Nisu to igre koje su krasile veći deo 2011. godine. To je, međutim, na neki način očekivano, zbog povrede i pauze koju sam imao u poslednjih šest nedelja", rekao je Đoković za "Večernje novosti".
Novak je govorio o stomačnoj povredi i problemima sa ramenom.

"Kada je reč o stomačnoj povredi posle Dejvis kupa, fokusirao sam se na oprovak tog dela tela. Oporavak je trajao dosta dugo, jer je to, slobodno mogu reći, najveća povreda u mojoj karijeri. Nikada nisam imao tako dugu pauzu. Upravo zbog te povrede, stvorilo se opterećenje na ramenu. Dobro je da nije povreda, već samo veća upala, koja je prouzrokovana kompezovanjem i promenom tehnike servisa, jer sam se podsvesno i dalje pribojavao da neki nezgodan pokret ne vrati stomačnu povredu. Ona je zalečena, a što se ramena tiče, radim intezivno na oporavku s mojim timom.

Đoković se suočava sa ozbiljnim bolovima i povredama tokom cele sezone.

"To je sve deo profesinalnog sporta. Naročito u tenisu, koji ima najdužu sezonu od svih ostalih sportova. Malo ljudi to zna. Igramo od januara do decembra, sve vreme, s jako kratkim pauzama. Nemamo mnogo vremena između velikih turnira, pogotovo leti, da se pripremimo, da natempiramo formu. Između Rolan Garosa i Vimbldona je, recimo, samo dve nedelje. Sa najsporije, na najbržu podlogu, treba se privići u jako kratkom, gotovo nemogućem periodu prilagođavanja."


3418238994ec0caa37df01946471589_size3.jpg

Beta


U Londonu će Novak dobiti nagradu za najboljeg igrača na planeti.

"Samo priznanje sve govori. Teško je opisati osećanje. Svaki sportista sanja da bude najbolji u onome što radi. Meni se, eto, taj san ostvario.
Imašu još jednu nedelju da se pripremim posle Pariza."


Kako gledate na komentare da se povređujete kad gubi, kalkulišete sa odbranom poena, da ste u Parizu je igrao zbog dva miliona dolara…

"Mnogo se priča i mnogo se izmišljotina vrti oko moje karijere. Pogotovo sada, kada sam imao ovakvu sezonu. Ima zlih ljudi koji okolo pokušavaju da na neki način upropaste moju sezonu, ali im ja to neću dozvoliti."

Kakav je odnos novca i vrhunskog sporta?

"Nepotrebno je javno objavljivati sume koje profesionalni sportisti zarađuju. S druge strane, to je manje-više poznato. Ne znam zašto ljude to toliko čudi i zašto osećaju neku vrstu nepravde, jer svaki profesionalac, pa i sporsta, radi svoj posao i plaćen je za ono što radi. Da li onoliko koliko treba, više ili manje, nije na nama da sudimo."

Đoković nije imao komentar na ostavku predsednika Teniskog saveza Srbije Slobodana Živojinovića, a očekuje da Janka Tipsarevića sretne u Londonu.

"Viktor je imao odličan početak sezone. Posle toga je došlo do oscilacije u njegovim nastupima, ali u principu mislim da je i njemu Dejvis kup titula donela mnogo energije i puno značila u daljim nastupima ove godine, pogotovo u prva tri-četiri meseca. U poslednja tri meseca igra izvrsno, to je dokazao i rezultatima. Očekujemo ga u Londonu."
 
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
24
Novakovo "hvala" navijačima

28.11.2011.
[TABLE="align: right"]
[TR]
[TD] [TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Najbolji teniser sveta stavio je tačku na fenomenalnu 2011. godinu, zahvalivši se fanovima na "nesebičnoj podršci".

Novak Đoković u finišu sezone je platio ceh povredi i ogromnoj potrošnji energije u periodu od januara do septembra, ali to ni u kom slučaju ne može da baci senku na rezultate kakve dugo nije ostvario nijedan teniser, pa čak ni Rodžer Federer ili Rafael Nadal.

Osvojio je deset od prvih 12 turnira sezone - uključujući tri grend slem titule - pored toga odigrao jedno finale i jedno polufinale, a na njegov prvi poraz čekalo se do 3. juna, kada ga je Federer konačno zaustavio na Rolan Garosu.

Do tada je Novak nanizao 43 pobede!

Još pre neslavnog nastupa na ATP šampionatu u Londonu bilo je jasno da je vreme za odmor, a sada je taj trenutak definitivno došao.

"Za mene je ova duga sezona najzad završena i presrećan odlazim na odmor. Želeo sam da vam se svima, od srca zahvalim na vašoj nesebičnoj podršci tokom cele godine", napisao je Novak na svom Facebook profilu.

"Nažalost, nisam uspeo da se vratim u svoju staru formu posle povrede, za sve treba vremena i strpljenja, ali kao što sam i pre rekao - "ko zna zašto je to dobro". Presrećan sam zbog uspeha ove sezone, koje sam postigao sa mojim timom i zauvek ću čuvati u srcu ovo neverovatno iskustvo", dodao je majstor "belog sporta".

Đokoviću predstoji odmor u trajanju od nekoliko nedelja, pa pripreme za novu sezonu, koja će za njega i još nekolicinu igrača iz svetskog vrha početi egzibicijom u Abu Dabiju od 29. do 31. decembra.

Glavni cilj u prvom mesecu 2012. godine biće odbrana titule na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu.

"Još jednom, vaša podrška mi je puno značila, moje pobede su i vaše. Hvala vam puno", zaključio je Novak.

Izvor:KGizlog.com
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
četvrtak 8.12.2011 | 13:42 [h=1]Đoković treći najbolji u Open eri[/h] Izvor. B92, Tennis.com | SO
Sezona koju je odigrao Novak Đoković u 2011. godini proglašena je za treću najbolju u Open eri u izboru kolumniste portala tennis.com Stivena Tignora.

"Novak Đoković nije dobro završio 2011. godinu, ali ne bi trebalo zbog toga da zaboravimo koliko ju je briljantno počeo i koliko je briljantan bio tokom sezone na Grend slem turnirima“, napisao je Tignor.
„Đoković je počeo tako što je osvojio svoj drugi Australijan open, ali tu nije stao. Izjednačio je rekord Džona Mekinroa po broju uzastopnih pobeda (42) u seriji koja je uključila četiri uzastopne pobede u finalima nad Rafaelom Nadalom. Od toga dve na šljaci, podlozi na kojoj je Španac bio superioran “, napisao je između ostalog Tignor.
10156078944ee0b12cdfb5c147767893_orig.jpg
Osvojio je tri Grend slem turnir i rekordnih pet titula iz Masters serije, ali ono što Đokovićevu sezonu stavlja ispred skoro svih ostalih jeste ono što je učinio protiv dvojice međi najboljima svih vremena – jedno je imati skor 82-3 protiv svih kao Mekinro 1984. godine, ali još impresivnije je imati učinak 10-1 protiv Rodžera Federera i Rafael Nadala“, zaključio je Tignor.

Logićno, Novaka je ATP proglasio najboljim u 2011. godini, a časopis "GQ" nedavno mu je dao priznanje "as godine".

Posle pobede nad Congom u polufinalu Vimbldona Đoković je postao prvi reket sveta.

Lista najboljih sezona prema sajtu tennis.com:
1. Još nije određeno
2. Rodžer Federer (2006)
3. Novak Đoković (2011)
4. Džon Mekinro (1984)
5. Džimi Konors (1974)
6. Rodžer Federer (2007)
7. Rafael Nadal (2010)
8. Mats Vilander (1988)
9. Džon Mekinro (1981)
10. Bjern Borg (1979)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Đoković najbolji sportista Balkana

[h=1]Đoković najbolji sportista Balkana
[/h] Izvor. B92 | JT

Prvi reket sveta Novak Đoković proglašen je za najboljeg sportistu Balkana u izboru Bugarske novinske agencije (BTA).

17690380084ee760c1b3410720644193_orig.jpg

Beta

U izboru je učestvovalo deset agencija balkanskih zemalja – BTA (Bugarska), Tanjug (Srbija), HINA (Hrvatska), ANA Mpa (Grčka), Agerpres (Rumunija), Srna i Fena (Bosna i Hercegovina), Anadolu agencija (Turska), Mina (Crna Gora), MIA (Makedonija) i Albpres (Albanija).
Đoković je drugi teniser u istoriji koji je proglašen za najboljeg sportistu Balkana. Pre njega, dva puta je laureat bila jugoslovenska teniserka Monika Seleš, 1990. i 1991. godine.

Prvi teniser sveta dobio je ukupno 91 glas, dok je drugo mesto zauzeo hrvatski skijaš Ivica Kostelić, sa 30 glasova manje. Treći je bugarski plivač Petar Stojčev, a četvrti grčki košarkaš Dimitris Dijamantidis.

Među deset najboljih sportista Balkana je i srpski odbojkaš Ivan Miljković, na sedmom mestu sa 31 glasom.

Poredak prvih deset najboljih sportista Balkana:
1. Novak Đoković (Srbija) 91
2. Ivica Kostelić (Hrvatska) 61
3. Petar Stojčev (Bugarska) 40
4. Dimitris Dijamantidis (Grčka) 38
5. Blanka Vlašić (Hrvatska) 33
6. Kubrat Pulev (Bugarska) 32
7. Ivan Miljković (Srbija) 31
8. Ilijas Ilijadis (Grčka) 30
9. Riza Kajalp (Turska) 29
10. Ana Branza (Rumunija) 25

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
SSS: Novak dobio specijalnu nagradu

SSS: Novak dobio specijalnu nagradu


Izvor. B92, Beta

Najbolji teniser sveta Novak Đoković i Ivica Dačić dobili su specijalno priznanje za doprinos sportu koje im je dodelio Sportski savez Srbije.

Nagrada koju dodeljuje SSS ustanovljena je ove godine i dodeljuje se za izuzetan doprinos sportu i afirmaciju Srbije kroz sport.

U ime Novaka Đokovića nagradu je primio njegov otac Srđan.

Uoči dodele priznanja na svečanoj sednici u Narodnoj skupštini istaknuti su uspesi srpskog tenisera koji je u ovoj godini osvojio tri Gren slem turnira, pet turnira Master serije i postao prvi teniser sveta.

Ivica Dačić koji je takođe dobio priznanje, rekao je da država treba da pomogne sportu i ocenio da posle godina uspeha u kolektivnim sportovima Srbija sada ima vrhunske rezultate i na individualnom nivou.

"Đoković je najbolji predstavnik Srbije, uspevao je da pobedi i kada je to bilo jako teško i kada su mnogi odustali. Nadam se da će njegov primer slediti i Srbija", rekao je Dačić.
 
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
24
Najbolji teniser sveta Novak Đoković dobio je novo priznanje, pošto je Udruženje teniskih profesionalaca objavilo da je vlasnik tri najveća dostignuća u 2011. godini. Osim tog priznanja, Đoković je, u izboru Američke sportske akademije, proglašen za sportsku ličnost godine.
[TABLE="align: right"]
[TR]
[TD] [TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Novak Đoković i dalje ubira plodove sjajnih rezultata koje je ostvario u 2011. godini. Udruženje teniskih profesionalaca objavilo da je srpski teniser nosilac tri najveća dostignuća u ovoj godini.

Istovremeno, Američka sportska akademija proglasila Noleta za sportsku ličnost godine, zajedno sa tajvanskom golf igračicom Jani Čeng.

Prvo je Udruženje teniskih profesionalaca (ATP) objavilo da su tri najveća dostignuća srpskog tenisera Đokovićev start sezone sa 41 uzastopnom pobedom, tri osvojene grend slem titule i rekordnih pet masters titula u jednoj sezoni.

Najboljeg tenisera sveta niko nije uspeo da zaustavi u prvih pet meseci, tokom kojih je osvojio sedam ATP titula. Niz od 41 pobede prekinuo je Švajcarac Rodžer Federer u polufinalu Rolan Garosa.


Đoković je u 2011. godini osvojio Australijan Open, Vimbldon i Ju-Es Open i tako prekinuo dominaciju Rafaela Nadala i Rodžera Federera na grend slem turnirima. Prethodno je od 23 grend slem finala 21 pripalo Špancu i Švajcarcu.

Srbin je prvi igrač u istoriji tenisa koji je u jednoj kalendarskoj godini osvojio čak pet masters titula (Indijan Vels, Majami, Madrid, Rim, Montreal).

ATP je prethodno Đokovića proglasio za igrača godine, učesnika najboljeg meča u 2011, dobio je nagradu za najveći preokret, a njegovi dueli sa Nadalom proglašeni su za najveći rivalitet u godini na izmaku.

Ovim priznanjima pridružila se Američka sportska akademija koja je srpskog tenisera proglasila za sportsku ličnost planete za 2011. godinu.

Ta prestižna nagrada koja je pripala Đokoviću 27. je po redu koju dodeljuje ovaa institucija. Posebnu važnost tom priznanju daje činjenica da se nagrada za najboljeg sportistu planete organizuje u saradnji sa prestižnim američkim medijima USA Today i NBC Sports, a pravo glasa imali su navijači širom planete.

U ženskoj konkurenciji najbolja je 22-godišnja tajvanska golferka Jani Čeng. Đoković je imao jednu od najboljih sezona u istoriji tog sporta.
www.KGizlog.com
 
Natrag
Top