Novak Djokovic

Član
Učlanjen(a)
02.05.2010
Poruka
1.043
Pametno od njega što je predao meč danas. Bolje 1 poraz, 1 titula manje, nego ozbiljnija povreda i propust US Opena..
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
39
Pametno od njega što je predao meč danas. Bolje 1 poraz, 1 titula manje, nego ozbiljnija povreda i propust US Opena..

Slazem se u potpunosti... To sto je predao ne znaci nista. Dovoljno o njemu, kao teniseru, govori dosadasnja igra, a kad je zdravlje u pitanju, ne treba se kockati.

Izvinjavam se ako je neko postavio vec ovu Noletovu imitaciju: Novak Djokovic imitates Maria Sharapova! - YouTube
A ovo je u originalu: Maria Sharapova - What's your game? - YouTube
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
832161.gif
832161.gif
832161.gif



 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Bolitijeri: Đoković je najkompletniji teniser svih vremena!



51030-velika.jpg


Legendarni trener Nik Bolitijeri smatra da je srpski teniser Novak Đoković najkompletniji igrač svih vremena!

Bolitijeri je u intervjuu za njemački "Spoks" nedjelju dana prije početka US Opena uprkos povredi ramena stavio Novaka na vrh liste favorita za osvajanje posljednjeg grend slema u sezoni.

"Novak Đoković je bez ikakve dileme glavni favorit i na njega bih stavio pare. Bože moj, pa taj dečko je pet puta pobijedio Nadala ove godine. On je savladao sve najbolje igrače svijeta i to sada kada imamo mnogo veću širinu nego osamdesetih i devedesetih. Mogu da kažem da je Đoković najkompletniji igrač svih vremena", rekao je Bolitijeri.
On je rekao da su glavni razlozi za Novakov uspon promjena ishrane i novi režim treninga.
"On ima sve, snagu, brzinu, tehniku. Niko nikada nije imao takav 'paket'. Mnogi su mislili da ranije nije trenirao dovoljno, ali je promjena načina rada uz ishranu najzaslužnija za uspjehe. Fizički, on je na drugom nivou. Što duže poen traje, Novak je jači", rekao je Bolitijeri.
Legendarni trener je rekao da je Novak sad postao "lovina".
"Niko ne može da pobjeđuje svaki dan osim Boga. Sada cijeli svijet svaki dan trenira samo da bi pobijedio Novaka. Pobjediš Novaka i postaješ poznat. Svi hoće da ga skinu i jedino je pitanje da li on može da izdrži pritisak", rekao je Bolitijeri.


izvor:intermezzo
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Đoković ambasador UNICEF-a

Đoković ambasador UNICEF-a

Prvorangirani teniser sveta Novak Đoković imenovan za nacionalnog ambasadora UNICEF-a. Počastvovan sam što ću kao nacionalni ambasador UNICEF-a moći da pomognem da se poveća svest o važnosti obrazovanja dece u ranom uzrastu, rekao Đoković na ceremoniji proglašenja u Njujorku.

Prvorangirani teniser sveta Novak Đoković imenovan je za nacionalnog ambasadora UNICEF-a. Partnerstvo će Đokoviću omogućiti da se bori za prava deteta i da se posveti radu na obrazovanju dece u ranom detinjstvu.


Novak-Djokovic-527.jpg


Đoković ambasador UNICEF-a

Prvorangirani teniser sveta Novak Đoković imenovan za nacionalnog ambasadora UNICEF-a. Počastvovan sam što ću kao nacionalni ambasador UNICEF-a moći da pomognem da se poveća svest o važnosti obrazovanja dece u ranom uzrastu, rekao Đoković na ceremoniji proglašenja u Njujorku.

Prvorangirani teniser sveta Novak Đoković imenovan je za nacionalnog ambasadora UNICEF-a. Partnerstvo će Đokoviću omogućiti da se bori za prava deteta i da se posveti radu na obrazovanju dece u ranom detinjstvu.

Srpski teniski as trenutno je u Njujorku, gde će učestvovati na Otvorenom prvenstvu SAD i pokušati da osvoji treću ovogodišnju gren slem titulu.

"Počastvovan sam što ću kao nacionalni ambasador UNICEF-a moći da pomognem da se poveća svest o važnosti obrazovanja dece u ranom uzrastu, rekao je Đoković na ceremoniji proglašenja u Njujorku.

"Radujem se što ću raditi sa UNICEF-om i doprineti da se unapredi život male dece u Srbiji, posebno one koja nemaju mogućnosti da uče i razvijaju se do svojih punih potencijala.

Zamenica izvršnog direktora UNICEF-a Rima Salah izjavila je da se Đoković "prirodno uklapa u UNICEF".

"On se sa istom strašću i entuzijazmom brine za dobrobit dece kao što se bori za svaki poen na terenu, rekla je Salah.

Kao nacionalni ambašador UNICEF-a Đoković će posebnu pažnju posvetiti radu na obrazovanju u ranom detinjstvu, a značaj ulaganja u obrazovanje male dece je već dobro poznat.

Postoje brojni dokazi da dobro postavljene osnove u ranom detinjstvu daju bolje rezultate u životu svakog pojedinačnog deteta, posebno one dece koja dolaze iz lošijeg socijalnog i ekonomskog miljea, i da su značajne i za društvo u celini.

U Srbiji manje od polovine dece do pet godina života pohađa neki oblik predškolskog obrazovanja, dok je tek svako deseto dete iz ugroženih grupa obuhvaćeno ovim vidom obrazovanja. Zbog toga je uključivanje svakog deteta u programe koji podstiču rani razvoj prepoznat kao ključni prioritet u Srbiji.

Na svečanosti imenovanja za ambasadora Đoković je rekao da kroz rad sa UNICEF-om želi "da pomogne deci u Srbiji da ostvare svoje snove".

"Želim da im pomognem da upoznaju svoja prava i da znaju da im ta prava moraju biti zaštićena. Želim da veruju da ništa nije nemoguće, naglasio je najbolji teniser sveta.

Đoković je počeo da igra tenis kao četvorogodišnjak, a proboj na svetsku scenu je ostvario sa 16. godina. Od tada je osvojio tri gren slem turnira (2008. i 2011. godine Austalijen Open i 2011. Vimbldon), postavši prvi teniser iz Srbije koji je osvojio gren slem i najmlađi igrač koji je igrao u polufinalima sva četiri gren slem turnira uzastopno.

Na njegovoj listi trofeja nalazi se i trijumf sa reprezentacijom Srbije u Dejvis kupu 2010. godine.

Ambasadori UNICEF-a su poznate i poštovane ličnosti koje promovišu dečija prava i podstiču podršku za rad UNICEF- a i partnerskih organizacija.

Tokom 50 godina, koliko slavne ličnosti učestvuju u radu UNICEF-a, znatno su doprineli da se promene državne politike u korist dece, da pitanja dece i dečijih prava postanu vidljiva širom sveta, i da se prikupe finansijska sredstva za programe koje podržava UNICEF.

izvor:RTS


5b9dd2abb9b083c77a6162c851783a47.gif
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Marej kum?

Marej kum?

Lokalni mediji u Srbiji i Škotskoj tvrde da će Endi Marej biti kum na venčanju Novaka Djokovića i Jelene Ristić na Kosovu u oktobru

Srbin i Škotlanđanin, prvi i četvrti teniser sveta, vršnjaci su i žestoki rivali na terenu, ali su i veliki prijatelji, pošto se znaju još od dečačkih dana. Okrenuti su jedan prema drugom još otkako su igrali na juniorskim turnirima kao dvanaestogodišnjaci, a treniraju zajedno i druže se kad god im se ukaže prilika.

nole-marej3.jpg


"Stvarnost je da niko od nas tenisera ne može da bude veliki prijatelj dok se borimo da pravimo istoriju. Ali jednog dana, kada budemo u penziji, radovaću se da sednem sa njima i njihovim porodicama, da popijemo pivo i prisetimo se šta smo prošli", rekao je Đoković.

izvor:RTS


5b9dd2abb9b083c77a6162c851783a47.gif
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
"Čudno mi je što moram sada da objašnjavam ovaj poraz, kad osećam da bi trebalo da budem na onoj, drugačijoj konferenciju za novinare. Ali, to je što je. Da, mislim, očigledno je sve. Vratio se, igrao je dobro, ja nisam bio tako dobar na kraju. Naravno da sam razočaran, ali mogu samo sebe da krivim", izjavio je Federer u Njujorku.

Đoković je jednu meč loptu spasio rizičnim forhend riternom, kada je pogodio samu liniju. Za razliku od svih ostalih, Federer nije bio impresioniran tim udarcem i nije se složio sa ocenom da je u pitanju samopouzdanje.


"Samopouzdanje? Da li se šalite. Molim vas... Neki igrači odrastaju igrajući tako. Kada sam bio u juniorima sećam se da svi kad gube 5:2 počnu da tako 'šamaraju' udarce. To sve ulazi iz nekog razloga, jer su tako igrali kad su gubili dok su odrastali. Ja nikad nisam tako igrao. Ja verujem da se vredan rad isplati... Tako da je meni jako teško da razumem kako neko može da odigra taj udarac na meč poenu. Ali, možda on to radi već 20 godina i to je za njega normalno. Morate njega da pitate"
, rekao je Federer.

(mondo.rs)


Kakav paćenik...nije mogao da se suzdrži kako mrzi Đokovića...još neku godinu će da šepuri kao najtrofejniji igrač a onda polako u drugi plan yes3
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
death row

Kakav paćenik...nije mogao da se suzdrži kako mrzi Đokovića...još neku godinu će da šepuri kao najtrofejniji igrač a onda polako u drugi plan yes3

Potuno se slažem s tvojom ocenom osim u jednom-neće proći nekoliko godina već možda samo sledeća kad bude sletio puno, puno niže !!!
Tek će mu se smrači kada ga Novak i ove godine potuče na njegovom turniru u njegovoj Švici.
Al će ronit suze !!!
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2011
Poruka
6
E da mi je ito docekati da zaplace protiv Djokovica....nebi zalio godinu dana zivota...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Potuno se slažem s tvojom ocenom osim u jednom-neće proći nekoliko godina već možda samo sledeća kad bude sletio puno, puno niže !!!
Tek će mu se smrači kada ga Novak i ove godine potuče na njegovom turniru u njegovoj Švici.
Al će ronit suze !!!

Govorio sam o trofejima...onim najvećim, za to će se sačekati neka godina ipak ih je Federer dosta nakupio i ne može se tek tako zaboraviti njegova višegodišnja dominacija. Ali uopšte njegova izjava posle polufinala je sramna, poređenje i srozavanje pobede Đokovića, priča o tome šta on nije...a šta jeste, on Federer...godinama je razvaljivao rekete a sada samo s vremena na vreme plane :dntknw:
I dalje igra vrhunski ali ga Đoković baš iritira...zbog medicinskih tajm-auta, predaje mečeva, pauza između poena kada servira...baš je ljut ali pravila su trenutno takva da mu ne odgovaraju yes3
 
Natrag
Top