NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Katastrofa..

Ne moze bibliju da tumaci moja baba, koja je neuka, bas zbog ovakvih stvari..

Ajde da ti objasnim..

Zar nisi nikad procitao u astrologiji da se "planeta krece retrogradno"???

E vidis, pre nego sto planeta krene retrogradno, ona prvo mora da "zastane"!

Oni su iz starih prorocanstava i astrologije zakljucili da se desava nesto izvanredno.. Vodili su se prorocanstvom da ce "Zvezda izaći iz Jakova i ustaće palica iz Izrailja." (4. Mojsijeva 24, 17) u njihovoj verziji tumacenja..

Iako su planete fiksne na nebu, sunce i mesec ih ponekad "preklapaju" i zaklanjaju, pa ih mozemo ponovo videti tek kada sunce prodje mimo njih! To se desava kada sunce ode daleko, odnosno kada je "na istoku"..

Dakle, prvo ponovno pojavljivanje planete koja je do tada bila skrivena je ono sto se kod starih Grka naziva - "en te antole" - "na istoku". Posebno je pojavljivanje planete poput Jupitera kod starih grckih astrologa imalo posebno znacenje za rodjene tog dana..

Tako se "zvezda na istoku" odnosi na astronomski dogadjaj sa astroloskim znacenjem kod starih Grka.


Kazes zvezda se "parkirala" iznad sobe u kojoj se nalazio Isus?

U evandjelju se spominje izraz "stajala preko" (stood over) a dolazi od grcke reci "epano" koja ima posebno znacenje u drevnoj astrologiji.

Odnosi se naime na odredjni trenutak kada planeta "zastane" prestane da se krece i menja pravac od zapada ka istoku. Ovo se desava kada se Zemlja, koja se brze okrece oko sunca od npr marsa, jupitera ili saturna, stigne ili se preklopi sa drugom planetom..

Dakle, rec je o obicnim astrolozima koji su pratili obicnu zvezdu na nebu, a pisac matej je koristio fraze, tj. poznate astroloske izraze u ono vreme..

Nije dzabe naglaseno u evandjelju to da su oni bili "astrolozi", vidi se i iz teksta da su bili jer koriste te termine!



Krug nije "sfera"! Jako je bitno, jer je krug trodimenzionalan objekat! Na sferi ti stojis naopacke a na krugu ne stojis naopacke!

Ti biblijom ne mozes dokazati oblik zemlje! To sto pise "krug" nije dokaz, jer je i ravnozemljasima ona krug! Jednaka je sneznoj kugli koju imas u kineskoj prodavnici, sa svodom od gore!

To sto "visi ni na cem" samo znaci da je nista ne podupire (bezvadusni prostor), a ne da je okrugla!

Ni naukom ne mozes da dokazes sferu..

Gotovo sve slike NASA-e su lazne.. Ja sam licno skinuo sliku sa NAS-inog sajta, provukao je kroz photoshop, i umalo nisam pao sa stolice kad sam shvatio da je lazna! Umetnuli su zemlju na pozadinu gde astronaut na mesecu drzi zastavu! Do tad nisam u ovo verovao..

Eno ti gore diskusija fizicara naucnika i ravnozemljasa, pa pogledaj malo i obrazuj se..



Samo velicas sotonu, a nicim nisi dokazao da je on toliko superiorno bice!

Pa ti ga ucini cak i vecim od andjela!

Ja sam ti biblijom dokazao da andjeo nije nista veliko, da moze biti pobedjen fizicki i od obicnog coveka, ako se ukloni sva njegova tehnika.. A ti? Sta si ti dokazao?

Nista!
Ja sam u Bibliji procitao da je Bogu odvratno da se neko bavi astrologijom naukom gledanja u zvezde i da po njima tumaci dogadjaje itd...,tako da mi je u startu bilo odvratno da citam knjige koje se bave astrologijom....,drugo je Astronomija...,tako da je to vec tvoj prvi kamen spoticanja.
Pod 2.citaj sta pise Matej 2:
Matej, glava 2
9 I oni saslušavši cara, pođoše: a to i zvezda koju su videli na istoku, iđaše pred njima dok ne dođe i stade odozgo gde beše dete.
10 A kad videše zvezdu gde je stala, obradovaše se veoma velikom radosti.
Mislis li ti da je to zaista prava zvezda ? Jasno je da se radi o nekom letecem objektu koje se cak za razliku od pravih ZVEZDA zaustavlja i to u ovom slucaju "iznad deteta" sto govori da nije vise bio beba. Ali ti ides jos dalje pa kazes da je stajala "PREKO"...pa na kolko metara preko puta deteta ili iznad deteta??? Da nije bila Zvoncica iznad Petra Pana??? Ali ti sad ides i u polje fizike ,pises o pomracenju Meseca,Zemlje,Sunca....???
Sit sam se nasmejao pa odoh da spavam. Zelim svima laku noc .
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja sam u Bibliji procitao da je Bogu odvratno da se neko bavi astrologijom naukom gledanja u zvezde i da po njima tumaci dogadjaje itd...,

Vidi, pogresno tumacis Boga!

Bogu nije odvratna ni astrologija ni numerologija ni magija, tumacenje snova.. To su metode koje uporiste imaju u nauci, i to funkcionise!

Cak i Josif tumaci snove u bibliji! A to radi jednom prililkom i sam od sebe, bez Bozje pomoci.. Dakle, to nije zabranjeno!

Bog cak u otkrivenju poziva ljude da "izracunaju broj zveri", a to mozes jedino putem "numerologije"!

Dakle, bar nekoliko oblika ovih radnji je Bog dozvolio i zeli da ih koristimo.. Da ne pricam o starozavetnom obrednom sistemu i ritualima, koji su takodje u principu magijski..

Da si se makar malo bavio astrologijom, numerologijom ili magijom, znao bi da iza tih stvari ne stoje nikakvi "demoni", vec "naucni principi" i da te stvari funkcionisu po zakonima koje je Bog uspostavio!

Razlog zasto Bog brani magiju, astrologiju i dr.. nije zato sto te stvari "ne deluju" ili sto su "od demona", vec zato sto su ljudi skloni da ovo znanje "zloupotrebe" u sebicne svrhe, a to cesto i rade da nekom naude.

Drugi razlog je taj, sto se sotona predstavlja kao izvor koji stoji iza tih radnji, kao da on "daje silu i moc", a ne Bog koji je uspostavio zakone i principe na kojima se ti efekti zasnivaju!

Tokom tih radnji se upotrebljava Bozanska sila i primenjuju se zakoni koje je on uspostavio a ne nekakva demonska sila, i umesto tvorcu da se oda pocast , zasluge se daju sotoni!

Zato je Bog ljudima zabranio magiju, ne da bi ljudima uskratio nesto dobro, vec da bi ih zastitio od posledica i obozavanja satane.

Inace, neadekvatna i sebicna upotreba tog znanja ce se vratiti kao bumerang, jer postoje sigurnosni mehanizmi, koje je Bog uspostavio..

Bog uopste ne oseca odvratnost prema ljudima koji se time bave a znaju sta rade i kako to funkcionise (koji istinski znaju), vec prema ljudima koji proslavljaju djavola tim radnjama..

Ti "mozes ciniti cuda" i bez da imas bilo kakvu vezu sa Bogom ili djavolom:

"Ako imam proroštvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu veru da i gore premeštam, a ljubavi nemam, ništa sam.."

Isus kaze i za one koji ce ciniti cudesa:

"Nismo li u tvoje ime cudesa mnoga cinili.. Idite od mene koji cinite bezakonje, nikada vas nisam znao.."

Djavo dakle, ne daje ljudima nikakvu moc da oni cine cuda, vec ih uci kako da iskoriste Bozje zakone i principe koji daju takve rezultate, i to tako upakuje i zavije u veo misterije i tajne, u nekakve besmislene rituale, da ljudi ne prepoznaju sta zapravo stoji iza toga! A ono sto stoji nisu demoni, vec "naucni principi i zakoni" koje je Bog uspostavio!


tako da mi je u startu bilo odvratno da citam knjige koje se bave astrologijom....,drugo je Astronomija...,tako da je to vec tvoj prvi kamen spoticanja.

Ako si Bozji vojnik, prvo sto ces uraditi jeste da saznas koje su metode i strategije koje tvoj neprijatelj koristi. Ispitaces kako on razmislja i kako zavodi! A to mozes jedino ako dobro proucis njegovu literaturu..

I ako to ucinis, shvatices da magija astrologija i druge nauke, nisu neke "hokus pokus" budalastine i demoni, vec stvari koje funkcionisu po principu "zakona", iako se sotona hvali kako on "daje silu"!

Npr. poznavajuci kako sve to funkcionise, ja sam bio u stanju da osobi ispricam sve o njenom zivotu, njene osobine, njenu proslost, njenu sadasnjost, moguce odluke i dogadjaje u buducnosti.. Citao sam je kao otvorenu knjigu, pa se osoba iznenadila i upitala me da li sam ja prorok... Onda sam joj objasnio da nisam, i kako to funkcionise, a u pitanju je "naucni princip".

Vidis, ja sam vrlo lako mogao da je zavedem i ubedim da sam prorok, neki to cine i cak nesvesno varaju, dok neki to svesno rade..

Dakle, ovde nema nikakvih "hokus pokus" budalastina, vec je u pitanju cista nauka i matematika, dakle proracuni, i to iz glave mozes..

Mislis li ti da je to zaista prava zvezda ?

Nemam ja sta da mislim. Ja sam ti gore objasnio da zvezda pre nego sto krene retrogradno ona "zastane" a to su oni videli! To je astroloski dogadjaj.

Dakle, nikakve misterije ovde nema! Nije ih vodilo "vozilo"!

Da je u pitanju "vozilo" onda bi pisac tako i napisao - "nebeske kocije", "andjeli" su samo jedan od izraza koje bi upotrebio, a ne bi pominjao "zvezdu", niti bi astrolozi koji posmatraju za nesto sto se krece tako "brzo" rekli da je "zvezda"!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ravna ili okrugla zemlja? Predlažem pogledati dva videa. Važno je pogledati prvi video prije drugog.



Ovo je suvise uprosceno..

Ko kaze da se jupiter ne moze videti obrnuto i na ravnoj zemlji?

U zavisnosti da li si okrenut na sever ili jug ako ti je jupiter recimo iznad glave, ti mozes videti tacku i gore i dole.. To zavisi od velicine objekta, ugla posmatranja i njegove udaljenosti od tebe, odnosno od perspektive.. (a to mi ne znamo, ne znamo ni u koje su doba ovi snimci uzeti..).

Probaj sam, iseci krug, zalepi ga na plafon, nacrtaj na njemu tacku. Pa ga pogledaj iz razlicitih uglova sobe.. Ili probaj sa balonom, dobices isti efekat..

Ilustrovacu:

IMG_20211202_032059.jpg

Dakle, prva osoba ce videti tacku gore, a druga okrenuta prema njoj, ce videti tacku dole..

________________________________________

Medjutim, ako je zemlja sfera, kako to da onda onaj koji je izmedju te dve tacke na kugli, ne vidi vertikalne linije i tacku sa strane?

Mislim da ovo ne dokazuje nista, mozes ovako dokazati i okruglu i ravnu zemlju, jer mi ne znamo priodu objekta koji posmatramo, njegovu udaljenost od nas, nas tacan polozaj i ostale parametre da bismo doneli zakljucak.. (mozemo samo da pretpostavljamo).
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Vidi, pogresno tumacis Boga!

Bogu nije odvratna ni astrologija ni numerologija ni magija, tumacenje snova.. To su metode koje uporiste imaju u nauci, i to funkcionise!

Cak i Josif tumaci snove u bibliji! A to radi jednom prililkom i sam od sebe, bez Bozje pomoci.. Dakle, to nije zabranjeno!

Bog cak u otkrivenju poziva ljude da "izracunaju broj zveri", a to mozes jedino putem "numerologije"!

Dakle, bar nekoliko oblika ovih radnji je Bog dozvolio i zeli da ih koristimo.. Da ne pricam o starozavetnom obrednom sistemu i ritualima, koji su takodje u principu magijski..

Da si se makar malo bavio astrologijom, numerologijom ili magijom, znao bi da iza tih stvari ne stoje nikakvi "demoni", vec "naucni principi" i da te stvari funkcionisu po zakonima koje je Bog uspostavio!

Razlog zasto Bog brani magiju, astrologiju i dr.. nije zato sto te stvari "ne deluju" ili sto su "od demona", vec zato sto su ljudi skloni da ovo znanje "zloupotrebe" u sebicne svrhe, a to cesto i rade da nekom naude.

Drugi razlog je taj, sto se sotona predstavlja kao izvor koji stoji iza tih radnji, kao da on "daje silu i moc", a ne Bog koji je uspostavio zakone i principe na kojima se ti efekti zasnivaju!

Tokom tih radnji se upotrebljava Bozanska sila i primenjuju se zakoni koje je on uspostavio a ne nekakva demonska sila, i umesto tvorcu da se oda pocast , zasluge se daju sotoni!

Zato je Bog ljudima zabranio magiju, ne da bi ljudima uskratio nesto dobro, vec da bi ih zastitio od posledica i obozavanja satane.

Inace, neadekvatna i sebicna upotreba tog znanja ce se vratiti kao bumerang, jer postoje sigurnosni mehanizmi, koje je Bog uspostavio..

Bog uopste ne oseca odvratnost prema ljudima koji se time bave a znaju sta rade i kako to funkcionise (koji istinski znaju), vec prema ljudima koji proslavljaju djavola tim radnjama..

Ti "mozes ciniti cuda" i bez da imas bilo kakvu vezu sa Bogom ili djavolom:

"Ako imam proroštvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu veru da i gore premeštam, a ljubavi nemam, ništa sam.."

Isus kaze i za one koji ce ciniti cudesa:

"Nismo li u tvoje ime cudesa mnoga cinili.. Idite od mene koji cinite bezakonje, nikada vas nisam znao.."

Djavo dakle, ne daje ljudima nikakvu moc da oni cine cuda, vec ih uci kako da iskoriste Bozje zakone i principe koji daju takve rezultate, i to tako upakuje i zavije u veo misterije i tajne, u nekakve besmislene rituale, da ljudi ne prepoznaju sta zapravo stoji iza toga! A ono sto stoji nisu demoni, vec "naucni principi i zakoni" koje je Bog uspostavio!




Ako si Bozji vojnik, prvo sto ces uraditi jeste da saznas koje su metode i strategije koje tvoj neprijatelj koristi. Ispitaces kako on razmislja i kako zavodi! A to mozes jedino ako dobro proucis njegovu literaturu..

I ako to ucinis, shvatices da magija astrologija i druge nauke, nisu neke "hokus pokus" budalastine i demoni, vec stvari koje funkcionisu po principu "zakona", iako se sotona hvali kako on "daje silu"!

Npr. poznavajuci kako sve to funkcionise, ja sam bio u stanju da osobi ispricam sve o njenom zivotu, njene osobine, njenu proslost, njenu sadasnjost, moguce odluke i dogadjaje u buducnosti.. Citao sam je kao otvorenu knjigu, pa se osoba iznenadila i upitala me da li sam ja prorok... Onda sam joj objasnio da nisam, i kako to funkcionise, a u pitanju je "naucni princip".

Vidis, ja sam vrlo lako mogao da je zavedem i ubedim da sam prorok, neki to cine i cak nesvesno varaju, dok neki to svesno rade..

Dakle, ovde nema nikakvih "hokus pokus" budalastina, vec je u pitanju cista nauka i matematika, dakle proracuni, i to iz glave mozes..



Nemam ja sta da mislim. Ja sam ti gore objasnio da zvezda pre nego sto krene retrogradno ona "zastane" a to su oni videli! To je astroloski dogadjaj.

Dakle, nikakve misterije ovde nema! Nije ih vodilo "vozilo"!

Da je u pitanju "vozilo" onda bi pisac tako i napisao - "nebeske kocije", "andjeli" su samo jedan od izraza koje bi upotrebio, a ne bi pominjao "zvezdu", niti bi astrolozi koji posmatraju za nesto sto se krece tako "brzo" rekli da je "zvezda"!
Necemo ni o snovima,ni o bajanju ni o vracanju niti astrologiji da ne bi sirili temu.....
Zadrzimo se na "zvezdi" koja je vodila 3 coveka nazovi ih kako god hoces (carevi,vracari,astrolozi,mudraci itd..) do kuce ili pak do glave Isusa Hrista.
Da li si primetio prilikom citanja Biblije da se "zvezda" kretala po nebu i da su je sa zemlje sledela ta 3 coveka?
Matej, glava 2
9 I oni saslušavši cara, pođoše: a to i zvezda koju su videli na istoku, iđaše pred njima dok ne dođe i stade odozgo gde beše dete.
Poenta price jeste da li je ta "zvezda" koja ih je vodila prvo do Iroda,a potom od Iroda do Isusa prava pravcata zvezda ili pak neidentifikovani leteci objekat.
Da li ste zapazili precizan put kretanja zvezde od "Istoka" pa na zapad ka Irodu a potom ka Isusu.
To je prva tema ,a druga je ko je sa njome upravljao???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Da li si primetio prilikom citanja Biblije da se "zvezda" kretala po nebu i da su je sa zemlje sledela ta 3 coveka?
Matej, glava 2
9 I oni saslušavši cara, pođoše: a to i zvezda koju su videli na istoku, iđaše pred njima dok ne dođe i stade odozgo gde beše dete.
Poenta price jeste da li je ta "zvezda" koja ih je vodila prvo do Iroda,a potom od Iroda do Isusa prava pravcata zvezda ili pak neidentifikovani leteci objekat.

Ja sam ovo lepo objasnio gore, pa se ti pravis lud. Rec je o astrolozima koji su posmatrali nebesku pojavu.. Tokom njihovog putovanja zvezda "idjase pred njima".. A to ne znaci da ih je ona doslovno "pratila". Vec dok se ti kreces putem, zvezda na nebu ti odmice, i stalno je "ispred tebe", ti nikako ne mozes doci do nje..

Tako su oni dalje putovali za Vitlejem, i svedocili su nebeskom fenomenu da se zvezda koju su ranije videli u jednom tenutku "zaustavila" i krenula je "retrogradno", a to je nebeska pojava koja se kod grka naziva "EPANO" u prevodu "stood over" (stajati preko - zastati), i zapazili su da je to paralelno sa mestom gde su kasnije nasli dete, prema njihovim proracunima!

Dakle, obicna astrologija je u pitanju, a ne nekakvo vozilo, jer su oni dobro znali razliku izmedju nebeskih tela i drugih pojava koje to nisu! Zato zvezda kao termin ne bi ovde ni bila upotrebljena da je rec o nekakvom letecem objektu, zato to nije bio slucaj!

Da li ste zapazili precizan put kretanja zvezde od "Istoka" pa na zapad ka Irodu a potom ka Isusu.
To je prva tema ,a druga je ko je sa njome upravljao???

I ovo sam objasnio! Zvezde se ne krecu tako brzo, i nemoguce je da ih astrolozi pomesaju sa necim drugim!

Sunce i mesec ponekad "preklapaju" i zaklanjaju planete, pa ih mozemo ponovo videti tek nakon sto sunce prodje mimo njih! To se desava kada sunce ode daleko, odnosno kada je "na istoku"..

Prvo ponovno pojavljivanje planete koja je do tada bila sakrivena je ono sto se kod starih Grka naziva - "EN TE ANTOLE" - "na istoku".

To je ono sto su videli! I nigde u tekstu ne pise da je zvezda koju su videli "na istoku" stala tacno iznad jerusalima, to nije bio slucaj! Nije ih vodila do Iroda! Sto je dokaz da je rec o astroloskom fenomenu!


Posebno je pojavljivanje planete poput Jupitera kod starih grckih astrologa imalo posebno znacenje za rodjene tog dana.. I verovatno je ovde rec o jupiteru..

Oni su pouceni krenuli za Vitlejem, jer su culi za prorocanstvo..

Planeta se nakon toga "zaustavila" - EPANO i krenula je "retrogradno", a tome su oni svedocili kada su se vracali kuci.

Dakle, prema proracunima zakljucili su da zvezda stoji paralelno iznad kuce u kojoj su nasli dete! I to je za njih bio znak!

Ilustrovacu, posto ocigledno nije jasno:
(videli su nesto slicno ovome)

385673_znamenje_f.jpg


To ne znaci da je zvezda "tik iznad njihovih glava" par metara iznad kao sto ti fantaziras!

I nema nikakvih "letecih vozila", nikakvih NLO objekata, sto tvoja sekta izmislja, pa ti sad insistiras na tome!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja sam ovo lepo objasnio gore, pa se ti pravis lud. Rec je o astrolozima koji su posmatrali nebesku pojavu.. Tokom njihovog putovanja zvezda "idjase pred njima".. A to ne znaci da ih je ona doslovno "pratila". Vec dok se ti kreces putem, zvezda na nebu ti odmice, i stalno je "ispred tebe", ti nikako ne mozes doci do nje..

Tako su oni dalje putovali za Vitlejem, i svedocili su nebeskom fenomenu da se zvezda koju su ranije videli u jednom tenutku "zaustavila" i krenula je "retrogradno", a to je nebeska pojava koja se kod grka naziva "EPANO" u prevodu "stood over" (stajati preko - zastati), i zapazili su da je to paralelno sa mestom gde su kasnije nasli dete, prema njihovim proracunima!

Dakle, obicna astrologija je u pitanju, a ne nekakvo vozilo, jer su oni dobro znali razliku izmedju nebeskih tela i drugih pojava koje to nisu! Zato zvezda kao termin ne bi ovde ni bila upotrebljena da je rec o nekakvom letecem objektu, zato to nije bio slucaj!



I ovo sam objasnio! Zvezde se ne krecu tako brzo, i nemoguce je da ih astrolozi pomesaju sa necim drugim!

Sunce i mesec ponekad "preklapaju" i zaklanjaju planete, pa ih mozemo ponovo videti tek nakon sto sunce prodje mimo njih! To se desava kada sunce ode daleko, odnosno kada je "na istoku"..

Prvo ponovno pojavljivanje planete koja je do tada bila sakrivena je ono sto se kod starih Grka naziva - "EN TE ANTOLE" - "na istoku".

To je ono sto su videli! I nigde u tekstu ne pise da je zvezda koju su videli "na istoku" stala tacno iznad jerusalima, to nije bio slucaj! Nije ih vodila do Iroda! Sto je dokaz da je rec o astroloskom fenomenu!


Posebno je pojavljivanje planete poput Jupitera kod starih grckih astrologa imalo posebno znacenje za rodjene tog dana.. I verovatno je ovde rec o jupiteru..

Oni su pouceni krenuli za Vitlejem, jer su culi za prorocanstvo..

Planeta se nakon toga "zaustavila" - EPANO i krenula je "retrogradno", a tome su oni svedocili kada su se vracali kuci.

Dakle, prema proracunima zakljucili su da zvezda stoji paralelno iznad kuce u kojoj su nasli dete! I to je za njih bio znak!

Ilustrovacu, posto ocigledno nije jasno:
(videli su nesto slicno ovome)

385673_znamenje_f.jpg


To ne znaci da je zvezda "tik iznad njihovih glava" par metara iznad kao sto ti fantaziras!

I nema nikakvih "letecih vozila", nikakvih NLO objekata, sto tvoja sekta izmislja, pa ti sad insistiras na tome!
Ma super si ti sve to objasnio...,a i sliku si super dao :)
Ma hoce to...Eto Sunce izlazi na istoku i zalazi na zapadu jel to tacno?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Necemo ni o snovima,ni o bajanju ni o vracanju niti astrologiji da ne bi sirili temu.....
Zadrzimo se na "zvezdi" koja je vodila 3 coveka nazovi ih kako god hoces (carevi,vracari,astrolozi,mudraci itd..) do kuce ili pak do glave Isusa Hrista.
Da li si primetio prilikom citanja Biblije da se "zvezda" kretala po nebu i da su je sa zemlje sledela ta 3 coveka?
Matej, glava 2
9 I oni saslušavši cara, pođoše: a to i zvezda koju su videli na istoku, iđaše pred njima dok ne dođe i stade odozgo gde beše dete.
Poenta price jeste da li je ta "zvezda" koja ih je vodila prvo do Iroda,a potom od Iroda do Isusa prava pravcata zvezda ili pak neidentifikovani leteci objekat.
Da li ste zapazili precizan put kretanja zvezde od "Istoka" pa na zapad ka Irodu a potom ka Isusu.
To je prva tema ,a druga je ko je sa njome upravljao???

Svakako da to nema veze sa astorlogijom. Lepo si obajsnio. Ali ljudi ne vole da menjaju stav koji imaju. Da, u pitanju je nešto sasvim drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
A evo da dodam nesto i o astrolozima
BGT Matthew 2:1 Τοῦ δὲ Ἰησοῦ γεννηθέντος ἐν Βηθλέεμ τῆς Ἰουδαίας ἐν ἡμέραις Ἡρῴδου τοῦ βασιλέως, ἰδοὺ μάγοι ἀπὸ ἀνατολῶν παρεγένοντο εἰς Ἱεροσόλυμα (Matt. 2:1 BGT) Zanimljivo je koja sve znacenja ima grcka rec "Magi" pre svega se misli na ,ma znate i sami magi skraceno od magija....."mudraci magije "
A to "zvezda"krene pa stane ,pa ide kontra smer,pa opet stane...tumacenje sa "zakonima ala fizike" pa to je divota...
A moje pitanje je Da li je tacno da Sunce izlazi na istoku ,a zalazi na zapadu.
Takodje me zanima velicina te zvezde koja se kretala ,i dal se kretala u zemljinoj atmosferi ili u svemiru,eto ja to ne znam pa pitam one koji se u to razumeju da bi smo videli gde skripi i mozemo li dalje...
Da vidimo dal cemo dobiti normalan biblijski odgovor ili pak kao faraonov odgovor (u filmu 10 zapovedi kao Jul Briner) da su svih 10 nevolja cista nesrecna slucajnost... :)
 
Natrag
Top