Ni glasa njegova kad čuste... (Jovan 5,37)

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
1. Tim 6,13: Zapovijedam ti pred Bogom, koji sve oživljuje.....16...Koji jedini ima besmrtnost i prebiva u svjetlosti, kojoj se
ne može pristupiti; kojega nitko od ljudi nije vidio, a niti može vidjeti; kojemu cast i vlast vjecna! Amen.

Kao sto vidimo subjekt nalazimo u 13 retku, a to je Bog....pa i velika vecina trojicara tvrdi da se to odnosi na Boga Oca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odnosi se i na trojedinog Boga u celini kao zajednicu tri licnosti, ali se moze odnositi i na Boga Oca kao zasebnu licnost u onom slucaju gde se govori o Isusovoj ulozi onoga koji je preuzeo ljudsko telo i dosao da objavi Boga ljudima, Boga koji je trojedin.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
1. Tim 6,13: Zapovijedam ti pred Bogom, koji sve oživljuje.....16...Koji jedini ima besmrtnost i prebiva u svjetlosti, kojoj se
ne može pristupiti; kojega nitko od ljudi nije vidio, a niti može vidjeti; kojemu cast i vlast vjecna! Amen.

Kao sto vidimo subjekt nalazimo u 13 retku, a to je Bog....pa i velika vecina trojicara tvrdi da se to odnosi na Boga Oca.

Nije tacno!
Tekst kaze:

''Nalažem ti pred Bogom koji sve oživljava i Hristom Isusom koji je pred Pontijem Pilatom posvedočio lepo ispovedanje, da držiš ovu naredbu čistu i neporočnu, DO DOLASKA GOSPODA NASEGA ISUSA HRISTA, koji će nam se[ovim recima ''koji ce nam se'' definise onog o kome govori u daljem tekstu -'Isusa'] u svoje vreme POKAZATI blaženi i jedini VLADALAC, KRALJ KRALJEVA I GOSPODAR GOSPODARA, koji jedini ima besmrtnost i obitava u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, koga niko od ljudi nije video, niti može videti; njemu čast i večna sila. Amin.''

Prvo:
-Ko ''DOLAZI''? ISUS!

Drugo:
-Ko ce se ''POKAZATI''? (Sigurno se nece Jehova pokazati prilikom Drugog Hristovog dolaska jer pise da cemo ugledati Hrista) - ZNACI POKAZUJE SE ISUS!

Trece:
-Ko je ''VLADALAC'' mesijanskog Kraljevstva? (nije to Jehova jer on prilikom ''drugog dolaska'' daje Kraljevstvo Sinu i ne pocinje da vlada, o drugom dolasku pocinje Hristova vladavina) - DAKLE ''VLADALAC'' JE ISUS!

Cetvrto:
-Ko je nazvan ''Kralj kraljeva i Gospodar Gospodara'' ISUS!

O kome se onda govori svo vreme u ovom tekstu - O ISUSU HRISTU!

Tekst je jasan i bez dvoumljenja...
A to sto vi imate tendenciju da jasne stihove izvadite iz konteksta(uzmete malo odavde malo odande) i pripisete im sasvim suprotno znacenje, to je vas problem...
I zaista je glupo da se ja sada nastavljam, kada vi nemate ni elementarnog postenja..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nije tacno!
Tekst kaze:

''Nalažem ti pred Bogom koji sve oživljava i Hristom Isusom koji je pred Pontijem Pilatom posvedočio lepo ispovedanje, da držiš ovu naredbu čistu i neporočnu, DO DOLASKA GOSPODA NASEGA ISUSA HRISTA, koji će nam se[ovim recima ''koji ce nam se'' definise onog o kome govori u daljem tekstu -'Isusa'] u svoje vreme POKAZATI blaženi i jedini VLADALAC, KRALJ KRALJEVA I GOSPODAR GOSPODARA, koji jedini ima besmrtnost i obitava u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, koga niko od ljudi nije video, niti može videti; njemu čast i večna sila. Amin.''

Prvo:
-Ko ''DOLAZI''? ISUS!

Drugo:
-Ko ce se ''POKAZATI''? (Sigurno se nece Jehova pokazati prilikom Drugog Hristovog dolaska jer pise da cemo ugledati Hrista) - ZNACI POKAZUJE SE ISUS!

Trece:
-Ko je ''VLADALAC'' mesijanskog Kraljevstva? (nije to Jehova jer on prilikom ''drugog dolaska'' daje Kraljevstvo Sinu i ne pocinje da vlada, o drugom dolasku pocinje Hristova vladavina) - DAKLE ''VLADALAC'' JE ISUS!

Cetvrto:
-Ko je nazvan ''Kralj kraljeva i Gospodar Gospodara'' ISUS!

O kome se onda govori svo vreme u ovom tekstu - O ISUSU HRISTU!

Tekst je jasan i bez dvoumljenja...
A to sto vi imate tendenciju da jasne stihove izvadite iz konteksta(uzmete malo odavde malo odande) i pripisete im sasvim suprotno znacenje, to je vas problem...
I zaista je glupo da se ja sada nastavljam, kada vi nemate ni elementarnog postenja..

Bog te blagoslovio brate,ta konstatacija je ispravna jer tako usta Božja preko svog sluge rekoše.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@tripo 41
poštovani kolega
nije mi drago vidjeti da pišeš ono što ja nikada nisam naučavao
od prvog dana ovdje tvrdim da Isus Krist ima sve atribute božanstva koje je primio od Oca
ali
unatoč tome što posjeduje te atribute nije Bog, iako mu je ravan
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
To znači da je Isus govorio. Čak se vidi i po načinu izražavanja u Isaija 43 ako se ne varam. Ovdje se ne radi samo o galsu nego i viđenju.


Boga niko nije vidio (Jn. 1.18; 1.Jn. 4.12; 2.Tim. 6.16)


A sada su Ga vidjeli. Izaija 6,5 Rekoh: "Jao meni, propadoh, jer čovjek sam nečistih usana, u narodu nečistih usana prebivam, a oči mi vidješe Kralja, Jahvu nad Vojskama!

Postanak 32,31 Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh.


Izlazak 24,10 Oni vidješe Boga Izraelova: podnožje njegovim nogama kao da je bilo od dragoga kamena safira, sjajem nalik na samo nebo.



"Njemu govorim iz usta k ustima, i on me gleda doista, a ne u tami niti u kakvoj prilici Gospodnjoj" (4.Moj. 12.5,8).

Znači da su oni koji su vidjeli Boga vidjeli Isusa Hrista.

Reći ću ono kako verujem kao i vi ali se neću upustati u raspravu.
Bog je jedan.
Boga niko od ljudi ne može videti i ostati živ.
Na drugim mestima čitamo kako su ipak videli Boga neko licem k licu neko s leđa itd. ključna stvar je da li se radi o SLAVI ili samo viđenju gde je slava zaklonjena u tome je sve.
Kad se pokazuje u punini slave ni nebesa ne mogu ostati kad se pokazuje u velikoj slavi Heruvimi ne mogu gledati a kad pokazuje deo slave čovek oslepi kao Savle.

Kad ZAKLONI slavu onda je NA OČIMA kao jedan od nas jer smo mi po tom obličju oblikovani.
Isusa pitaju učenici da im BOGA pokaže i On im SEBE NUDI govoreći da ga ne poznaju jer nema slave koja sažiže kao oganj.
Otuda na izgled kontradikcije u tekstovima ali je nema već je samo pitanje viđenje zaklonjene slave i slave u punini koja se ne može videti. Tako Bog kaže pustiću slavu svoju ISPRED da bi ga mogao sa LEĐA VIDETI a da je slava bila iza nebi ni tad video.Nije gledao dvoje leđa već jedna jednog Boga.
I ne gleda dvojicu ili trojicu jer je to sve jedan Bog u različitim nazivima i različitim službama.

Kad čitamo tekst gde kaže Isus da glas Njegov kao Boga NISU ČULI tu govori o Bogu kao punini slave i obraća se SLUŠAOCIMA i njima kaže da ONI nisu čuli a ne da nisu raniji naraštaji čuli i potom im reče da Ga VIDEŠE i glas ČUŠE kad im sebe obznani.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nemam
imam samo Jednog Jedinog Boga koji se zove "Jehova"
koji je Bog naš i Bog našega Gospodina Isusa Krista

čitaj Bibliju sa razumijevanjem kroz molitvu
i shvatičeš istinu
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
od prvog dana ovdje tvrdim da Isus Krist ima sve atribute božanstva koje je primio od Oca
ali
unatoč tome što posjeduje te atribute nije Bog, iako mu je ravan

Neko ko je ''bozanstvo'' ne moze biti ''NE-BOG'' , ''bozanstvo'' znaci ''Bog'' , da li je manje u odnosu na vrhovno ili mu je ravno, sve jedno.. Onda promeni termin...
Ali problem je sto biblija ne dozvoljava drugaciji termin za Isusa, pa ti onda imas problem..

I ne bi imalo smisla nazvati nekog ''Kralj'' a da onda s druge strane kazes ''NIJE-KRALJ''!
Kao sto ne bi imalo smisla nekog nazvati ''Bog'' a da onda kazes ''NIJE-BOG''!

I ako postoji ''JEDAN BOG'' i ako je ta rec rezervisana samo za jednog, jer Biblija nije politeisticka knjiga, onda ne bi imalo smisla nekog drugog u njoj nazvati ''bozanstvom'' ili ''Bogom'' sem ako on sam nije taj ''JEDAN BOG''.

Sad po tebi ispada da je Biblija sve do pojave Hriscanstva bila 'monoteisticka' knjiga, a potom u Hriscanskom periodu ona postaje 'politeisticka' knjiga jer uci o nekim ''bozanstvima'' , odnosno o dva bozanstva..

Ovo sto pricas je apsurdno i nema nikakvog smisla logicki, a ni Biblijski...
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
nemam
imam samo Jednog Jedinog Boga koji se zove "Jehova"
koji je Bog naš i Bog našega Gospodina Isusa Krista

čitaj Bibliju sa razumijevanjem kroz molitvu
i shvatičeš istinu

Ja koliko god čitala , uvjek sam došla do zaključka daje Isus taj Bog Jahve . Možda sam stvarno glupa , tosam već priznala , ali još nisam priznala dasam sljepa , dobro vidim štosi napisao . Isusa priznaješ daje ravan ocu , i daje Bog , a da nije Bog .E pa sad koće daga zna što vi mislite,
Pozdrav
 
Natrag
Top