Ni glasa njegova kad čuste... (Jovan 5,37)

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ni glasa njegova kad čuste... Jovan 5,37

Ko je onda govorio Izraelcima i hrišćanima?

Isto tako koga su vidjeli Avram, Mojsije itd.

Da li se Bog vidi ili ne?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ni glasa njegova kad čuste... Jovan 5,37

Ko je onda govorio Izraelcima i hrišćanima?

Isto tako koga su vidjeli Avram, Mojsije itd.

Da li se Bog vidi ili ne?

Ovo je tipicna logika za Jehovine Svedoke.
Isus se obraca ljudima svog vremena, a ne ljudima koji su ziveli pre njega.
Zato su i ove reci upucene samo njegovom narastaju..
Tako i one reci od J.S. > ''Boga niko nikad nije video'' - ne znace da ga nisu videle generacije koje su zivele pre njega...
Drugim recima Isus kaze: 'Vi nikada niste videli Boga'[njegova generacija] > 'Ali ja jesam i ja ga objavljujem' - to je poruka i nema nikakve druge... Sem ako zeli da se izvrce.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav kolega
ti si izdvojio rečenicu iz cijelog teksta gdje se Isus Krist u subotu obraća nevjernim židovima
jer je učinio čudo ozdravljenja nad bolesnim čovjekom
pa naravno da ti nevjerni židovi koji su ga napadali da ne poštuje subotu nisu ni čuli ni vidjeli Boga
jer
da jesu, nebi se tako ponašali prema Spasitelju
nego
bi Ga prepoznali kao Mesiju

u Svetom Pismu imamo dokaz da je Mojsije vidio slavu koja je oko "JEHOVE"
i radi toga je morao biti stavljen u pećinu, kao zaštitu
jer
da je kojim slučajem bio vani, dok je slava Božja blistala, Mojsije bi bio uništen od tog silnog zasljepljujućeg sjaja

"Pokaži mi svoju slavu", zamoli Mojsije.
"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime "Jehova". Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.
A ti", doda, "moga lica ne možeš vidjeti, jer ne može čovjek mene vidjeti i na životu ostati.
Evo mjesta ovdje uza me", nastavi "Jehova". "Stani na pećinu!
Dok moja slava bude prolazila, stavit ću te u pukotinu pećine i svojom te rukom zakloniti dok ne prođem.
Onda ću ja svoju ruku maknuti, pa ćeš me s leđa vidjeti. Ali se lice moje ne može vidjeti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
pozdrav kolega
ti si izdvojio rečenicu iz cijelog teksta gdje se Isus Krist u subotu obraća nevjernim židovima
jer je učinio čudo ozdravljenja nad bolesnim čovjekom
pa naravno da ti nevjerni židovi koji su ga napadali da ne poštuje subotu nisu ni čuli ni vidjeli Boga
jer
da jesu, nebi se tako ponašali prema Spasitelju
nego
bi Ga prepoznali kao Mesiju

u Svetom Pismu imamo dokaz da je Mojsije vidio slavu koja je oko "JEHOVE"
i radi toga je morao biti stavljen u pećinu, kao zaštitu
jer
da je kojim slučajem bio vani, dok je slava Božja blistala, Mojsije bi bio uništen od tog silnog zasljepljujućeg sjaja

"Pokaži mi svoju slavu", zamoli Mojsije.
"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime "Jehova". Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.
A ti", doda, "moga lica ne možeš vidjeti, jer ne može čovjek mene vidjeti i na životu ostati.
Evo mjesta ovdje uza me", nastavi "Jehova". "Stani na pećinu!
Dok moja slava bude prolazila, stavit ću te u pukotinu pećine i svojom te rukom zakloniti dok ne prođem.
Onda ću ja svoju ruku maknuti, pa ćeš me s leđa vidjeti. Ali se lice moje ne može vidjeti.

Da. Ali nije tacno da ga ''niko nikad nije video'' - prvo je Mojsije vaskrsnut i uzet na nebo i video je Boga,
pa je Ilija vaznet i video je Boga, pa je Enoh vaznet i on je takodje video Boga..
Isto tako, videli su ga i drugi proroci u viziji, a to sto nisu mogli videti zaslepljujuci sjaj ne znaci da nisu videli lik Bozji.
Isus govori ljudima onog vremena!

Ali ajde da pretpostavimo da je tacna tvoja tvrdnja, ''Boga niko nije video'' - opet to ne znaci po Jehovinim Svedocima da Isus nije Bog, uzimajuci njihovu tvrdnju kada kazu '' eto Isusa su ljudi videli i zato nije Bog''.
To nije tacno!

Evo citat koji se odnosi na Isusa: ''koji jedini ima besmrtnost i obitava u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, koga niko od ljudi nije video, niti može videti; njemu čast i večna sila. Amin.''

Tekst kaze da Isusa niko nije video!

Kako to da Isusa nisu videli, kad je on hodao zemljom, razgovarao sa njima a mogli su ga cak i dodirnuti!?
Jednom prilikom se i ''preobrazio pred njima i videhu slavu njegovu''.
Andjeli se mogu videti, jer je njihova slava mala, Bog se ne moze videti jer covek umire ako gleda direktno...
Zato oni nisu videli Isusa u punoj slavi, i to i jeste dokaz da je Hristos Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
pozdrav kolega
ti si izdvojio rečenicu iz cijelog teksta gdje se Isus Krist u subotu obraća nevjernim židovima
jer je učinio čudo ozdravljenja nad bolesnim čovjekom
pa naravno da ti nevjerni židovi koji su ga napadali da ne poštuje subotu nisu ni čuli ni vidjeli Boga
jer
da jesu, nebi se tako ponašali prema Spasitelju
nego
bi Ga prepoznali kao Mesiju

u Svetom Pismu imamo dokaz da je Mojsije vidio slavu koja je oko "JEHOVE"
i radi toga je morao biti stavljen u pećinu, kao zaštitu
jer
da je kojim slučajem bio vani, dok je slava Božja blistala, Mojsije bi bio uništen od tog silnog zasljepljujućeg sjaja

"Pokaži mi svoju slavu", zamoli Mojsije.
"Dopustit ću da ispred tebe prođe sav moj sjaj", odgovori, "i pred tobom ću izustiti svoje ime "Jehova". Bit ću milostiv kome hoću da milostiv budem; smilovat ću se komu hoću da se smilujem.
A ti", doda, "moga lica ne možeš vidjeti, jer ne može čovjek mene vidjeti i na životu ostati.
Evo mjesta ovdje uza me", nastavi "Jehova". "Stani na pećinu!
Dok moja slava bude prolazila, stavit ću te u pukotinu pećine i svojom te rukom zakloniti dok ne prođem.
Onda ću ja svoju ruku maknuti, pa ćeš me s leđa vidjeti. Ali se lice moje ne može vidjeti.
To znači da je Isus govorio. Čak se vidi i po načinu izražavanja u Isaija 43 ako se ne varam. Ovdje se ne radi samo o galsu nego i viđenju.

Vidiš da nisi 100% u pravu, u Bibliji piše da niko od ljudi nije vidio Boga. A neki su ga vidjeli. Znači da su vidjeli Isusa Hrista. U Bibliji nema kontradicija. I to poništava tvoju tvrdnju da Isus nije Bog, onda bi mogao biti samo stvorenje.

Boga niko nije vidio (Jn. 1.18; 1.Jn. 4.12; 2.Tim. 6.16)


A sada su Ga vidjeli. Izaija 6,5 Rekoh: "Jao meni, propadoh, jer čovjek sam nečistih usana, u narodu nečistih usana prebivam, a oči mi vidješe Kralja, Jahvu nad Vojskama!

Postanak 32,31 Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh.


Izlazak 24,10 Oni vidješe Boga Izraelova: podnožje njegovim nogama kao da je bilo od dragoga kamena safira, sjajem nalik na samo nebo.



"Njemu govorim iz usta k ustima, i on me gleda doista, a ne u tami niti u kakvoj prilici Gospodnjoj" (4.Moj. 12.5,8).

Znači da su oni koji su vidjeli Boga vidjeli Isusa Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Evo citat koji se odnosi na Isusa: ''koji jedini ima besmrtnost i obitava u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, koga niko od ljudi nije video, niti može videti; njemu čast i večna sila. Amin.''
ovaj tekst se odnosi da Boga - "Jehovu" a ne na Krista - Sina Božjeg

Izaija ima viđenje i vidi Boga- "Jehovu"
ali ne piše da razgovara s Njim licem u lice.

Jakov je vidio lice Anđela zavjeta, ali tek nakon muke one noći, nakon promijene karaktera
grijeh mu je bio oprošten, ime promijenjeno u Izrael

nakon jakovljeve muke u posljednjoj borbi sa silama tame ovdje na zemlji,
"pravednici" - ljudi kojima je sav grijeh oprošten će biti primljeni pred Bogom zajedno sa Kristom i tada će samo jedanput u vječnosti za trenutak vidjeti Boga licem u lice
i nikada više, to im je nagrada za poslušnost Božjem Zakonu 10.zapovijedi,
nagrada za odanost ovdje na zemlji u velikoj borbi

Jer je Gospod "Jehova" pravedan, ljubi pravdu; lice će njegovo vidjeti pravednici.
Psalam 11:7
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Evo citat koji se odnosi na Isusa: ''koji jedini ima besmrtnost i obitava u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, koga niko od ljudi nije video, niti može videti; njemu čast i večna sila. Amin.''
ovaj tekst se odnosi da Boga - "Jehovu" a ne na Krista - Sina Božjeg

Izaija ima viđenje i vidi Boga- "Jehovu"
ali ne piše da razgovara s Njim licem u lice.

Jakov je vidio lice Anđela zavjeta, ali tek nakon muke one noći, nakon promijene karaktera
grijeh mu je bio oprošten, ime promijenjeno u Izrael

nakon jakovljeve muke u posljednjoj borbi sa silama tame ovdje na zemlji,
"pravednici" - ljudi kojima je sav grijeh oprošten će biti primljeni pred Bogom zajedno sa Kristom i tada će samo jedanput u vječnosti za trenutak vidjeti Boga licem u lice
i nikada više, to im je nagrada za poslušnost Božjem Zakonu 10.zapovijedi,
nagrada za odanost ovdje na zemlji u velikoj borbi

Jer je Gospod "Jehova" pravedan, ljubi pravdu; lice će njegovo vidjeti pravednici.
Psalam 11:7

Zapisano je i ovo :
Jer, doći će vrijeme kad ljudi zdrava nauka neće podnostiti
nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje
kako im godi ušima; od istine će uho odvračati,
a bajkama se priklanjati.'' (2 Tim 4, 2-4).
Meni se čini izvini da si ti u bajkama
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Boga u svoj svojoj nebeskoj sili i slavi nije niko video, zato je Isus kao jedna od Bozanskih licnosti izlazio iz te svetlosti i slave koja okruzuje Boga i komunicirao sa ljudima u starom zavetu, sa Mojsijem , Avramom, Ilijom i starozavetnim prorocima, on je bio posrednik izmedju Boga i ljudi, on je dao Mojsiju deset zapovesti na Sinajskoj gori i vodio Izrailj kroz celu starozavetnu istoriju.

'''Opet reče Mojsije: Molim Te, pokaži mi slavu svoju.
A Gospod mu reče: Učiniću da prođe sve dobro moje ispred tebe, i povikaću po imenu: Gospod pred tobom. Smilovaću se kome se smilujem, i požaliću koga požalim.
I reče: Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ.
I reče Gospod: Evo mesto kod mene, pa stani na stenu.
I kad stane prolaziti slava moja, metnuću te u raselinu kamenu, i zakloniću te rukom svojom dok ne prođem.
Potom ću dignuti ruku svoju, i videćeš me s leđa, a lice se moje ne može videti" ( 2 Mojsijeva 33. 18 - 23 )

Koga je Mojsiije video u ovom tekstu koji mu je pokazao svoju slavu?

Odgovor je - Isusa Gospoda i Boga vecnog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo citat koji se odnosi na Isusa: ''koji jedini ima besmrtnost i obitava u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, koga niko od ljudi nije video, niti može videti; njemu čast i večna sila. Amin.''
ovaj tekst se odnosi da Boga - "Jehovu" a ne na Krista - Sina Božjeg

Izaija ima viđenje i vidi Boga- "Jehovu"
ali ne piše da razgovara s Njim licem u lice.

Jakov je vidio lice Anđela zavjeta, ali tek nakon muke one noći, nakon promijene karaktera
grijeh mu je bio oprošten, ime promijenjeno u Izrael

nakon jakovljeve muke u posljednjoj borbi sa silama tame ovdje na zemlji,
"pravednici" - ljudi kojima je sav grijeh oprošten će biti primljeni pred Bogom zajedno sa Kristom i tada će samo jedanput u vječnosti za trenutak vidjeti Boga licem u lice
i nikada više, to im je nagrada za poslušnost Božjem Zakonu 10.zapovijedi,
nagrada za odanost ovdje na zemlji u velikoj borbi

Jer je Gospod "Jehova" pravedan, ljubi pravdu; lice će njegovo vidjeti pravednici.
Psalam 11:7
Pa Isus je postao smrtan kada je postao čovjek. Kao što Otac ima u sebi život tako je i Isus dao život u sebi, autentičan, besmrtan, izvoran. Stihovi jasno govore da su vidjeli Boga, što znači da se može vidjeti u obliku prikrivene slave. A to znači da je viđen Isus, a Otac se ne može nikako vidjeti. Otac jedini ima besmrtnost koju mu niko nije dao u tom smislu, a ne da Isus nema besmrtnost.

Ivan 5,26 Doista, kao što Otac ima život u sebi tako je i Sinu dao da ima život u sebi;

Jel bi Isus bio smrtan da nije postao čovjek???

Ti Spidi kada kažeš da Isus nije Bog, onda si rekao da nema Božanske atribute. Ja sam odbacio Trojstvo, Isus je iz vječnosti, a ne od vječnosti, ali je Bog svojim rođenjem i naslijeđem od Oca.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Evo citat koji se odnosi na Isusa: ''koji jedini ima besmrtnost i obitava u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, koga niko od ljudi nije video, niti može videti; njemu čast i večna sila. Amin.''
ovaj tekst se odnosi da Boga - "Jehovu" a ne na Krista - Sina Božjeg
Ovaj stih se odnosi direktno na Isusa Hrista i to tekst eksplicitno kaze, treba li da ti crtam?

''Do dolaska GOSPODA NASEGA ISUSA HRISTA, koji će nam se u svoje vreme pokazati blaženi i jedini vladalac, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara, koji jedini ima besmrtnost i obitava u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, koga niko od ljudi nije video, niti može videti; njemu čast i večna sila. Amin.''

Tesko tebi sto izvrces kontekst i to radis na svoju pogibao...
 
Natrag
Top