Nesto je trulo u drzavi Srbiji?

Član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruka
23
Ne tako davno imao sam iskustvo koje se u danasnjem vremenu moze graniciti sa fantazijom. Naravno nisam sreo male zelene, ali iskustvo je ravno tome.

- Igrom slucaja odem Ja na psihijatriju u jednom domu zdravlja u Beogradu iz meni znanih razloga da popricam sa strucnjakom o svom problemu. Problem je licne prirode i necu reci o cemu se radi, ali poentu price cete dotaci.
- Primi me gospodja doktorka koja je moram reci bila jako vaspitana, profesionalna i sto je neverovatno posvecena. Ta njena posvecenost me je i naterala da se skroz otvorim, jer sam realno bio veeeliki skeptik po pitanju odlaska kod psihijatra. Prvo mi se motalo po glavi sta ce doktor/ka misliti o meni, pa komsiluk ako me vidi. U svom ludilu otisao sam toliko daleko da sam pred njenom kancelarijom pravio kombinacije o mogucnostima i scenarijima kad se vrata ordinacije otvore. Ko je tamo? Mozda komsinica? Ionako se svakih mesec dana doseljuju i odseljuju iz zgrade. Otvorise se vrata i sve nedoumice su otklonjene. Zenu ne znam, a onda kroz razgovor ona njena posvecenost dade mi krila da se raspricam i skinem muku. Mogu Vam reci prelepo sam se osecao i zeleo sto pre da se vratim na jos jedan tretman jer smo dobrih pola sata proveli u kvalitetnom razgovoru.
- Kada se sve zavrsilo, gospodja mi napisa izvestaj, zakaza novi sastanak i uputi me na lekara opste prakse da preuzmem recepte za prepisane lekove.

E tu dolazi onaj deo o fantastici. Fantasticna doktorka sa sprata nize, inace koleginica pomenute gospodje psihijatra, procita izvestaj i kaze 'nemogu'.

- Ja joj uputih onaj pogled, sta bre nemozes?

- Kad pocne ona meni da servira pricu kako ona nemoze te lekove, odnosno lek da mi prepise i uopste ne zna kako je psihijatar mogao da mi prepise taj lek. Odbaci onaj papir (izvestaj) od sebe i vice sledeci.

- Ja se pokupim i odem kuci. Dodjem kuci i legnem na Google, reko tu sigurno ima neke pameti za ovaj moj non-sense od situacije. Kad imam sta i da vidim. Lek redovno na pozitivnoj listi, finansira ga socijalno osiguranje, a u uputstvu za izdavanje leka na maticnoj stranici jednog od nasih ministarstava (Zdravstvo), stoji lepo napisano da lek prepisuje lekar opste prakse na izvestaj lekara psihijatra. Ukoliko psihijatar obavlja privatnu praksu, onda on sam ima pravo da prepise lek.
- Besan, naoruzan cinjenicama, vratim se kod iste doktorke (cekao sam tacno 48 minuta da me primi) i krenem da obrazlazem sve sto sam procitao kad ona besno me prekinu i kaze: Gospodine jer Vi to mene ucite mom poslu?

- Rekoh, doktorka taman posla, samo Vam ukazujem na cinjenice na koje moram da Vam ukazem jer odbijate da mi prepisete lek koji mi po zakonu pripada.

- Ma bre Ja u klin, ona u plocu. Nece ni da cuje. Pokazem joj i na sajtu da moze i mora da mi prepise, ma kakvi. Neveruje ta ni u Boga, a ne u napisano na nekakvom sajtu ministarstva zdravlja.

- I tako ostadoh Ja na vetrojebini ove nase birokratije i neznanja koja se kako sam i rekao na pocetku posta granici sa fantazijom. Sta sad?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Možda si malo pretjerao sa naslovom ove teme, dodušte stavio si upitnik, ali ko još gleda upitnike? Ja bih rekao da je nešto trulo u toj doktorici, a projektovati neprofesionalnost i neznanje jedne ličnosti na čitavu državu. malo je pretjerano.
Ima svakavih ljudi na svim mjestima i u svim profesijama - od odgovornih i savjesnih, do neodgovornih i površnih, a što je najgore i pukih neznalica, koje obično "krasi" i surevnjivost i velika umišljenost.
Moje pitanje tebi bi golasilo: zašto nisi potražio šefa, rukovodioca, direktora..., te ustanove i predočio mu taj problem?
 
Član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruka
23
Uf... do direktora i sefova je jaaako tesko doci, ali bez sve sale. Inace bilo bi to mozda i izvodljivo kada bi postojali sefovi po domovima zdravlja koji su otvoreni za susrete te vrste. Mada cuo sam da postoji nekakav zastitnik pacijenata, ali nisam nabasao na njegovu kancelariju, bar ne do sada, a i vrlo sam skeptican po pitanju njihove efektivnosti. Mnogo pua se desilo da te saslusaju i brane stav kolege. To su iskustva ljudi koji su pokusali da potraze nekakvu zastitu. Inace na opstini Palilula mi se dogodilo da sam se obratio sefici, a po pitanju njene sluzbenice i zatrazio ime iste da se dalje zalim jer sam video da ona nece nista preduzeti. Verovao ili ne slagala me je za ime. Imam odgovor zastitnika gradjana koji me obavestava da ta osoba ne radi u opstini. Sada je kasno, ali sutra cu postaviti sliku tog odgovora. Pa nekako kad razmislim i nije toliko daleko projektovati naslov na celu drzavu zbog par njih. U mom slucaju ima ih vise, ali ovo poslednje sam morao da napisem. Inace verujem da mnogi imaju neprijatnosti po drzavnim institucijama, a evo puno toga smo preturili preko ledja i idemo u nekakvu buducnost, kao nacija evoluiramo i napredujemo, ali taj stav zaposlenih u drzavnom aparatu nikako se ne menja. Ima i svetlih primera, ali velika vecina su jako neljubazni, neprofesionalni i neupuceni u svoja prava i obaveze.
 
Učlanjen(a)
09.03.2016
Poruka
1
Uf... do direktora i sefova je jaaako tesko doci, ali bez sve sale. Inace bilo bi to mozda i izvodljivo kada bi postojali sefovi po domovima zdravlja koji su otvoreni za susrete te vrste. Mada cuo sam da postoji nekakav zastitnik pacijenata, ali nisam nabasao na njegovu kancelariju, bar ne do sada, a i vrlo sam skeptican po pitanju njihove efektivnosti. Mnogo pua se desilo da te saslusaju i brane stav kolege. To su iskustva ljudi koji su pokusali da potraze nekakvu zastitu. Inace na opstini Palilula mi se dogodilo da sam se obratio sefici, a po pitanju njene sluzbenice i zatrazio ime iste da se dalje zalim jer sam video da ona nece nista preduzeti. Verovao ili ne slagala me je za ime. Imam odgovor zastitnika gradjana koji me obavestava da ta osoba ne radi u opstini. Sada je kasno, ali sutra cu postaviti sliku tog odgovora. Pa nekako kad razmislim i nije toliko daleko projektovati naslov na celu drzavu zbog par njih. U mom slucaju ima ih vise, ali ovo poslednje sam morao da napisem. Inace verujem da mnogi imaju neprijatnosti po drzavnim institucijama, a evo puno toga smo preturili preko ledja i idemo u nekakvu buducnost, kao nacija evoluiramo i napredujemo, ali taj stav zaposlenih u drzavnom aparatu nikako se ne menja. Ima i svetlih primera, ali velika vecina su jako neljubazni, neprofesionalni i neupuceni u svoja prava i obaveze.


Како бре неповеза Србију са овом првом васпитаном, професионалном и посвећеном докторком како сам кажеш већ са овом која ти неће да препише лек. Само питам незамерам, собзиром на лекара кога посећујеш кад те излече и ти ћеш то видети. ГЛЕДАЈ ПОЗИТИВНО на ствари око себе па ће почети да ти се и догађају.
 
Učlanjen(a)
30.08.2023
Poruka
2
Uf... do direktora i sefova je jaaako tesko doci, ali bez sve sale. Inace bilo bi to mozda i izvodljivo kada bi postojali sefovi po domovima zdravlja koji su otvoreni za susrete te vrste. Mada cuo sam da postoji nekakav zastitnik pacijenata, ali nisam nabasao na njegovu kancelariju, bar ne do sada, a i vrlo sam skeptican po pitanju njihove efektivnosti. Mnogo pua se desilo da te saslusaju i brane stav kolege. To su iskustva ljudi koji su pokusali da potraze nekakvu zastitu. Inace na opstini Palilula mi se dogodilo da sam se obratio sefici, a po pitanju njene sluzbenice i zatrazio ime iste da se dalje zalim jer sam video da ona nece nista preduzeti. Verovao ili ne slagala me je za ime. Imam odgovor zastitnika gradjana koji me obavestava da ta osoba ne radi u opstini. Sada je kasno, ali sutra cu postaviti sliku tog odgovora. Pa nekako kad razmislim i nije toliko daleko projektovati naslov na celu drzavu zbog par njih. U mom slucaju ima ih vise, ali ovo poslednje sam morao da napisem. Inace verujem da mnogi imaju neprijatnosti po drzavnim institucijama, a evo puno toga smo preturili preko ledja i idemo u nekakvu buducnost, kao nacija evoluiramo i napredujemo, ali taj stav zaposlenih u drzavnom aparatu nikako se ne menja. Ima i svetlih primera, ali velika vecina su jako neljubazni, neprofesionalni i neupuceni u svoja prava i obaveze. slope game
Ne vidim nikoga ko je savršen uzor, oni su vrlo dobri u jednom aspektu, ali slabi u drugom. A ono što me najviše zanima je odnos i profesionalnost. Koliko god čovek bio dobar, koliko god loš stav bio.
 
Natrag
Top