Navitel Navigacija

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
Једино што ми пада на памет је да провериш мапе ако имаш приступ: Menu/My Navitel/My products a онда види да ли су све мапе 2013Q2.

screenshot2013-08-22-18-.png
 
Član
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
28
Skinuo sam "novu" mapu balkana i ubacio je zajedno sa ostalima i proradile su sve. Hvala u svakom slucaju
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
10
zx16, prvo da ti se zavhalim kao clan na nesebicnom zalaganju i deljenju informacija i svega ostalog. :)
hteo bih da pitam za savet, mada i nije vezan za ovu temu, ali ne mogu da saljem privatne poruke s' toga ne zameri.
Verovatno i mnogi kao i ja postavljaju sebi pitanje koja je navigacija nabolja za srbiju, tj koja ima najbolju mapu za istu, koja je navigacija najvolja za evropu i sta mislis izmedju iGo, Navitel, Navigon, Sygic... Koje su se po tebi najbolje pokazale...
Hvala jos jednom... Pozz
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
Хвала на лепим речима.
Да ти одговорим. Навигација је софтвер а мапе су оно што ја најважније у њима. Што се тиче навигација (софтвера) то је ствар укуса. Мени лично, Sygic има најлепши интерфејз.
Што се Србије тиче...хм, мапе контраста и Navteq-a.
Пошто ти требају и мапе Европе, најбоље је да инсталираш iGO јер пружа могућност коришћења мапа више произвођача.
Погледај Mobilni Svet одабери неку и пажљиво прочитај инструкције vladcepesh-а и инсталирај према његовим инструкцијама Navteq, TomTom и Top Maps a са mapchanger их можеш мењати.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
217
Ova navgacija je obicno smece i nije ni primac iGO.Probao sam da je koristim u Beograd i BiH mape nemaju vecinu mjesta i ulica koje imaju kontrastove i navteq mape.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
Мораш да разликујеш навигацију од мапа! Навигација је одлична, мапа Србије, а изгледа и Балкана, лоша. Не чуди ако пгледате да је мапа Балкана (Албанија + комплетна бивша Југославија) тешка 212mb а Грчке 210mb.

Чисто да видите како изгледа приказ са новим мапама у Русији:

fd94c3128796.jpg
538f174a97c6.jpg


Значи, у питању су мапе. Не знам зашто наши произвођачи не нуде мапе него чекају да их неко позове и тражи. Да је то тачно, погледајте ко је учествовао у изради мапе Балкана:

screenshot2013-08-22-18-.png


Као што видите у изради мапа је наведена и компанија GDi GISDATA ( GDi | Products and Solutions To Harmonize Growth and Efficiency)
GDi GISDATA has offices in U.S. and Europe (Croatia, Slovenia, Bosnia and Herzegovina, Macedonia, Serbia, Montenegro, Albania, Ukraine, Hungary, Romania and Netherlands) and clients in Europe, Latin America and US. While rapidly expanding internationally and specializing in applications of GIS in the telecommunications industry and GIS integration tools and solutions, GDi GISDATA still keeps its Central and Southeastern Europe full GIS service program focus. Besides its own resources GDi GISDATA has a large established network of relationships with the leading technology and services providers and GIS companies.
a огранак је регистрован и у Србији:
GDI GISDATA

DRUŠTVO ZA KONSALTING, INŽENJERING I ZASTUPANJE U OBLASTI GEOGRAFSKIH INFORMACIONIH SISTEMA DOO
11070 BEOGRAD
BULEVAR MIHAJLA PUPINA 10-A
Telefon: (011) 2135-760
Telefaks: (011) 2135-760
Telefon: (011) 3115-078
Telefaks: (011) 3115-078

E-mail adresa: office-belgrade@gdi.net

Web adresa: www.gdi.net

PIB: 100249211
Matični broj: 17164082
Позваћу их у понедељак и питати да ли су учествовали у изради поменутих мапа! Ако јесу, онда је сваки коментар сувишан јер су дали мапе из прошлог миленијума?!
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
10
Zx16 hvala na odgovoru...
Usnimao sam navitel, ali koliko vidim ima mogucnost ubacivanja samo jedne mape (atlasa) u interfejs, ubacio sam balkan i bugarsku i ne prikazuje obe uporedo vec samo jednu od dve koje izaberem.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
понедењак је и позвао сам gdi gisdata. љубазни господин из компаније ми је одговорио да су последњи пут навителу продали карте средином 2010. године а да су исте урађене 2009.
шта рећи?
 
Natrag
Top