Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
Napisao si da si instalisao Sygic. Valjda Sygic Truck.
Ako je to tako onda skini mape i kopiraj ih u telefon u folder gdje ti se vec nalazi mapa CG. Naravno tu postojecu brisi.
Mape su ti u npr. ***\Phone\Android\data\com.sygic.truck\files\SygicTruck\Maps
Pri skidanju mapa obavezno skini i wcl koji ide u isti folder kao i mape.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Da, da, truck...e to je vec nesto drugo, nisam znao da je tako "zabaceno" nasao sam i tu su vec ove sto mi on nudi...skidam dovece ove tvoje...aaa mogu reci da sam bas prijatno iznenadjen ovo malo sto isprobavam ovako iz stolice, po meni za sad mozda i bolja djeluje od iGO evo vidjecemo...ovaj primijetio sam da na simulaciji kasni glas dosta mada sam u objektu dje je los gps signal i stare mape pa mozda to utice
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Možda je ovo najbolja ilustracija za temu o kojoj polemišemo.

1629889604034.png

U tekstu piše: "Turska agencija Anadolija prenosi da je (srpskog) kamiondžiju prevarila navigacija". Ja bih skoro smeo da se kladiom da je u pitanju iGO. Teško da je neka profesionalna... Može biti, eventualno, i Google Maps, ali ona nije za kamione...


Tu je i video sa YouTube, iz prevoda turskog komentara sam uspeo da lociram gde se ova tragi-komična vožnja dogodila.


Na kraju bih zaključio da ne smemo zaboraviti da kvalitet navigacije ne zavisi samo od kvaliteta navigacionog PNA uređaja. Ako mape nisu korektne, nijedan navigacioni algoritam to ne može popraviti. Dokaz je Sygic Truck koja ispod onih nadvožnjaka ispravno rutira sa NT mapom a pogrešno sa TA mapom.

Probao sam jedinu Truck navigaciju koju imam, Sygic Truck, verzija 20.1.1 . U ovom slučaju se pokazalo da je TA (TomTom) mapa korektnija od NT (HERE) mape. Najverovatnije se kamiondžija ne bi zaglavio sa Sygic Truck i TA mapom. Međutim, ostaje ozbiljno pitanje. Kako znati koju mapu da izaberemo ako se ona ovako drastično razlikuje po tačnosti u Beogradu i Istanbulu...

Slike rutiranja su u prilogu. Prva je sa mapom TA a druga ruta odrađena sa NT. Slike iza njih su slike lokacije sa Google Street View. Zaista je prava umetnost kako je vozač i uspeo da dođe do tačke gde se zaglavio. Poslednja slika je drugi incident gde se zaglavio drugi kamion. Njega je sajlom izvuklo specijalizovano vozilo.

Ako bi isprobao Sygic Truck, naravno da bi probao "narodnu varijantu", sa HERE mapama koje se skidaju direktno sa servera.
Gosn Srbo, za iGO si odvalio samo tako. Itekako se koristi i koristiće se za truck upotrebu. Korišćen je pre drugih...

Dragi moj kolega @Bocky72, kod mene Sygic Truck ne povlači NT (HERE) mape direktno sa servera. Morao sam koristiti @nens Downloader.
Na kraju da se našalim. Boki, možda sam ja "odvalio samo tako" , ali ni približno kao ova dva vozača :beee:

Dakle, Truck navigacije nisu uopšte naivne i ja se ne bih igrao i improvizovao. Posebno se ne bih oslonio na bilo koju verziju navigacije iGO, CoPilot Truck i slične... Zbog lošeg iskustva sa Sygic Truck, preciznije sa problemom u vezi sa izborom mapa, dobro bih se prethodno pripremio ako bi trebalo krstariti Evropom...

Kolega @bolcas je verovatno mnogo informisaniji od nas i kada su ovakvi incidenti u pitanju. Sigurno nisu ovo jedini neprijatni slučajevi u svetu...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210825_120811_com.huawei.hidisk.jpg
    Screenshot_20210825_120811_com.huawei.hidisk.jpg
    23,4 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot_20210825_120929_com.sygic.truck.jpg
    Screenshot_20210825_120929_com.sygic.truck.jpg
    66,6 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_20210825_114939_com.huawei.hidisk.jpg
    Screenshot_20210825_114939_com.huawei.hidisk.jpg
    23,5 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_20210825_115003_com.sygic.truck.jpg
    Screenshot_20210825_115003_com.sygic.truck.jpg
    60,7 KB · Pregleda: 14
  • 10.jpg
    10.jpg
    112,7 KB · Pregleda: 13
  • 11.jpg
    11.jpg
    122,1 KB · Pregleda: 13
  • 13.jpg
    13.jpg
    122,7 KB · Pregleda: 12
  • 14.jpg
    14.jpg
    164,8 KB · Pregleda: 11
  • Podvoznjak.jpg
    Podvoznjak.jpg
    61,1 KB · Pregleda: 10
Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
555
E sad stvarno, kolega nema smisla da se kladiš, do sada si si davao dokaze a ove pretpostavke i klađenja nemaju nikakve veze i smisla!

Govoriti da iGO nije profesionalna ako se koriste NT mape koje su gotovo identične sa Garmin mapama jer sam ubijedjen da od prije 2 godine koriste Here mape ili dio...

95 % vozača kamion koje ja znam a voze baš na igo i here mapama po eu.

Po ovome možemo onda slobodno reći da Dezl nije profi navigacija i da bi se "kladio" da vozač nije pratio znakove i koristio Dezl navigaciju :)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Ahahaha.
Inače je lako vaditi se na navigaciju.... pitanje šta je pravi izrok, a tu bih ja smeo da se kladim.

I opet, ponoviću po n-ti put - oči i mozak, ono što mnogi danas sve manje koriste.

- Ne postoji savršena navigacija
- Nemoguće je da bude u potpunosti ažurna (još smo daleko od toga iako se ide krupnim kroacima ka tome)
- Greške (u podacima/mapama) su moguće i biće ih uvek
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Necu da vam se mijesam u navigacije ali moram da vam kazem da iz vaseg sam zakljucio da svi imate realnu pricu i sve sto ste rekli je tacno, s moje tacke gledista jer sam da kazem onako "neutralan"... upadam ja polako u "sistem" Sygic-a tako da cu njega imati i onda najvj uzeti jos neki uredjaj namjenski za posao koji mi treba i najv garmin jer koliko vidim kod nas nema tomtom...vama hvala sto ste izdvojili vremena
 
Učlanjen(a)
03.12.2017
Poruka
52
Koliko sam ja primjetio i IgoLuna ima opciju za kamion i mogu se unositi parametri kamiona i šta se prevozi
 
Učlanjen(a)
03.12.2017
Poruka
52
Slažem se s meštrima od navigacija da Lunu ne bih koristio za kamion.
Provao sam jednu rutu u blizini koja prolazi ispod željeznićkog nadvožnjak koji je visok jedva nešto oko 2 metra i jedna od opcija je bila prolazak ispod nadvožnjaka što je nemoguće jer je namještena visina kamiona 4 metra.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Alo. Bar pročitaj celu diskusiju, i temu o Luni.
NE POSTOJI TRUCK SADRŽAJ ZA TO IZDANJE.
 
Natrag
Top