Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
946
Da li ima svrhe preuzimati HERE mape za iGO ako još na zvaničnom sajtu nije ucrtan tz. TURBO kružno tok u Novom Sadu? Kako se mogu očekivati bilo kakva poboljšanja mape ako nema saobraćajnice koja je završena pre godinu i po dana... I drugi, nekada cenjeni provajder, TomTom na svom sajtu nema ucrtan Kružni tok u Vladimira Popovića, kod Sava centra, a udaljen je oko 1 km od njihove kancelarije... Zbog ovih su potonule, pored iGO, i nekada cenjene navigacije: TomTom, Garmin, Copilot... Na sceni su novi igrači!

1726326719127.png 1726327900695.png

I da se razumemo: nije problem da li je nešto ucrtano ili nije. Svaki vozač će se snaći kada naiđe na novu situcaiju. POENTA JE U TOME ŠTO JE RUTIRANJE U TAKVIM SLUČAJEVIMA, svih navigacija koje koriste usluge ovih provajdera, SIGURNO LOŠE.

Dakle, mape savremenih provajdera, GMaps, Yandex, OSM... su daleko iza sebe ostavile nekada neprikosnovene NT i TA...
Preuzeo sam iGO mape HERE bez problema, aplikacijom Tixati. Ali kome one trebaju. Zašto se neko od članova, koji hvale najpre TomTom, a posle i HERE, ne oglasi i pokaže da je primetio neku novu saobraćajnicu u mapama za iGO. A mi se ovde "zamlaćujemo", izvinite na izrazu, nekim "novim prekršajnim kamerama". A te kamere, neke nisu na tim lokacijama, neke i ne postoje u stvarnosti... Najbolji primer, svojevremni "bauk" na Brankovom mostu, kamera za žutu traku, više ne ne postoji za smer od Novog ka satrom Beogradu.

Pomenuo sam "nove igrače". Pored OSM, mislim da je ipak najbolji, bar za Beograd Yandex. Pogledajte kako izgleda sajt. Može se pratiti i unapred znati kako izgledaju objekti pored kojih prolazimo. Recimo, ovo je putanja Bulevarom patrijarha Pavla. Na snimku se vidi čak i najnoviji putokaz, doduše, samo delimično tačan: Desno BANJICA, pravo NOVI BEOGRAD!? Kako će čovek, koji nije prolazio ovim putem, znati kako se ide do Beograda? Naravno, ovo samo otežava posao provajderima, nisu oni krivi za ovo, to je bruka i sramota gradskih vlasti.. Ipak, ovo je nešto što se ne može videti na Google Mapi. Tamo je prevaziđeni Street View....

1726329824204.png

Neko će reći da ovo nema veze sa iGO mapama, ali smatram da je bolje da ostane ovde, da i drugi članovi vide kako je navi tehnologija napredovala. Nemaju svi ni vremna ni strpljenj da čitaju prepucavanja u onim temama u kojima kao nešto uporešujemo... Dosta smo živeli u "srednjem veku" iGO sveta. Ipak je danas 21 vek. "Dok se čoveku ne brkne u oko, neće progedati".
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
946
1) Ukoliko bi svi vozači u Beogradu koristili navigacije sa RTT: GMaps, Yandex, Sygic... pošto si prevideo da ne polaze svi vozači istovremeno i ne polaze svi sa iste polazne tačke, bila bi daleko pravilnija raspodela gužve u gradu. Nadam se možeš ovo da razumeš

2) Adresa Bulevar Mihajla Pupina se nalazi preko puta Palate Srbije, preciznije malo zapadnije, nasuprot benzinske pumpe EKO.
Ponovo si nešto prevideo. Ja koristim sve raspoložive navigacije. Do nje vode i Yandex i OsmAnd, pa i TomTom navigacije...

1726424884788.png

Bez obzira na moje godine, gosn Boki, ja sam moderan vozač. Koristim sve raspoložive GPS resurse, ja nisam navijač. Dakle, Najčešće koristim GMaps, ali sam više puta napomenuo da često paralelno pokrenem bar još jednu navigaciju: Yandex ili Sygic. Nekada i OsmAnd.
Pošto vidiš da sam pomoću Street View stigao ispred adrese, jasno je valjda nisam išao peške već automobilom. Yandex bi me doveo sa suprotne strane, ali bi me doveo...

3) Meni je jasno da ćeš ti uvek koristiti iGO jer si ti već odavno zastareo vozač, šalim se. A ja ću koristiti sve što je dobro, ne samo GMaps.

4) Ja ne živim "širom sveta", ja živim u Beogradu, a ovde je Yandex najpreciznija (najbolja) navigacija. I tu si omanuo sa provokacijom...

Boki, zahvaljjujem na provokativnim pitanjima, mene ti uvek oraspoložiš. Međutim, ti i dalje ništa ne kažeš o tvojoj omiljenoj iGO navigaciji. Sada si sročio "Nije navika u pitanju nego konfigurabilnost, nešto što ni GMaps ni slični neće nikada imati". Da li možeš da mi bar malo pojasniš šta imaš od te konfigurabilnosti... Boki, čini mi se da ti samo gubiš živce kada te po ko zna koji put iznervira izbor provajdera, izbor rutiranja, užasno loša mapa i sl.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.745
1) Ukoliko bi svi vozači u Beogradu koristili navigacije sa RTT: GMaps, Yandex, Sygic... pošto si prevideo da ne polaze svi vozači istovremeno i ne polaze svi sa iste polazne tačke, bila bi daleko pravilnija raspodela gužve u gradu. Nadam se možeš ovo da razumeš

2) Adresa Bulevar Mihajla Pupina se nalazi preko puta Palate Srbije, preciznije malo zapadnije, nasuprot benzinske pumpe EKO.
Ponovo si nešto prevideo. Ja koristim sve raspoložive navigacije. Do nje vode i Yandex i OsmAnd, pa i TomTom navigacije...

Bez obzira na moje godine, gosn Boki, ja sam moderan vozač. Koristim sve raspoložive GPS resurse, ja nisam navijač. Dakle, Najčešće koristim GMaps, ali sam više puta napomenuo da često paralelno pokrenem bar još jednu navigaciju: Yandex ili Sygic. Nekada i OsmAnd.
Pošto vidiš da sam pomoću Street View stigao ispred adrese, jasno je valjda nisam išao peške već automobilom. Yandex bi me doveo sa suprotne strane, ali bi me doveo...

3) Meni je jasno da ćeš ti uvek koristiti iGO jer si ti već odavno zastareo vozač, šalim se. A ja ću koristiti sve što je dobro, ne samo GMaps.

4) Ja ne živim "širom sveta", ja živim u Beogradu, a ovde je Yandex najpreciznija (najbolja) navigacija. I tu si omanuo sa provokacijom...
1. Da svakako. Au, zastoj hajmo, svi drugom slobodnom ulicom .... i nije više slobodna
Mentalitet gomile je divna stvar ....
P.S. Video sam ovo dosta puta ... i doživeo po ko zna koji put pre neki dan.

2, Nije.

3. Ne pričam kakav si ti vozač, nemoj ni ti da sudiš o meni dok me ne upoznaš i na taj način.

4, Onda napominji da ti za Bg i samo za Bg isključivo i to još u vreme špiceva samo tebi najbolja ta koja jeste.
Lično pređoh ... ne znam koliko hiljada km ove godine po Srbiji i nijednom se nisam majao po njemu.

Ako si ikada koristio iGO, a koliko se sećam jesi, ne razumem zašto ti nije jasna njegova konfigurabilnost, šta ona podrazumeva i kome sve ona odgovara.
Ne pada mi na pamet da gubim vreme pišući romane o bilo čemu radi pukog dokazivanja. Još nisam u penziji kao neki :)

A sad i lični deo iako sam ga do sada izbegavao
Interesantno, pljuvači prebacuju meni da sam pljuvač ... nisam primetio da sam u ovoj diskusiji nšto pljuvao. Za raliku od ostalih
Uvedite se u red gospodo. Kada vratite nivo komunikacije na normalan, možemo otvorenog uma da nastavimo. Ako ste sposobni za to uopšte.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.03.2019
Poruka
2
Zatrovana tema, na žalost.
Zar je teško izneti svoje mišljenje i ne komentarisati toliko i ubeđivati nekog da si uvek u pravu.
Ljudi se premeštaju sa foruma na forum da bi bili u pravu, čini mi se...
Opustite se malo, komunicirajte ljubazno, uvažavajmo tudje mišljenje iako nije isto kao naše...
Ne znam da li imam dovoljno postova da kažem ovako nešto ;)
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
946
Zatrovana tema, na žalost.
Zar je teško izneti svoje mišljenje i ne komentarisati toliko i ubeđivati nekog da si uvek u pravu.
Ljudi se premeštaju sa foruma na forum da bi bili u pravu, čini mi se...
Opustite se malo, komunicirajte ljubazno, uvažavajmo tudje mišljenje iako nije isto kao naše...
Ne znam da li imam dovoljno postova da kažem ovako nešto ;)
Naravno da imaš pravo da napišeš svoje mišljenje. Sigurno mnogo pre nego mnogi drugi. Jedino bih te zamolio da kažeš na koga konkretno misliš. Ja sam prisutan samo na ovom forumu, za druge ne znam...

EDIT
Neću menjati prvobitno napisan komentar. Ne bi bilo fer. Neka ostane i pitanje "na koga misliš" iako i to nije fer. Slažem se sa tvojim mišljenjem da smo zatrovali temu. Jednog sam odmah "prepoznao". Drugi sam sigurno ja. Smatram da je korektno da priznam da insistiram na navigacijama koje imaju prikaz saoobraćaja u realnom vremenu. Svestan sam da to mnogima smeta. Zato sam se malo i primirio od poslednje polemike. Međutim, stekao sam utisak da, čak da je neko i u pravu, odmah će se naći članovi koji nikada nisu nešto korisno objavili, samo su kritikovali tuđe mišljenje. U poslednje vreme sam pretežno kritikovan ja... Ali, kako da se piše nešto ako se to ne obrazloži. Evo, iako nisam imao nameru, pomenuću još jedan slučaj iz realne vožnje u Beogradu...

RASKRSNICA ulica KRALJICE NATALIJE i KNEZA MILOŠA
Vožnja od GAK "Narodni Front" do Mostarske petlje


OVO JE SVAKODNEVNA SITUACIJA, tako kažu svi, na raskrsnici ulica Kraljice Natalije i Kneza Miloša. Odavno nisam vozio tim putem... Ostavio sam pacijenta na Ginekološko Akušerskoj Klinici "Narodni front" i krenuo kući. Uleteo sam u neopisivu gužvu, kroz koju se ne može voziti. Skrenuo sam u kontra smer da ne bih i ja blokirao.

Sticajem okolnosti, morao sam da se vratim... Napravio sam veliki krug:
Kneza Miloša-Krunska-Resavska-Masarikova-Kneza Miloša-Admirala Geprata-Balkanska-Garaža-Gak Narodni front, koji je trajao čak 20 minuta.
Ovo se može propratiti na mapi.

Pri novom polasku sam proverio navigacije. Sve su loše vodile smerom pravo, direktno u Kneza Miloša. Jedino je ruska taksi navigacija Yandex pametno predložila skretanje desno u Dobrinjsku ulicu, levo u Admirala Geprata i bez gužve desno u Kneza Miloša ka Mostarskoj petlji...

Kod kuće sam posle 2-3 sata ponovo proverio rutiranje. Ovo je poređenje navigacija: GMaps, Sygic, Here WeGo, TomTomGO, Yandex

1727983128814.png

Možda ću ponovo izazvati polemiku, ali neću polemisati. Ideja mi je samo da ljudima iz unutrašnjosti pomognem, jer mnogi imaju potrebu da voze do i od Ginekološko-akušerske klinike "Narodni Front". Dakle, drugari, nemojte se vraćati u Ulicu Kneza Miloša direktno, kako sve navigacije vode, kroz Ulicu Kraljice Natalije. Pravi put je, kada se napusti Garaža "Zeleni venac" ili preuzme pacijent ili beba sa Klinike, da se skrene u Dobrinjsku ulici, spusti do Admirala Geprata, skrene levo u nju, i desno iz nje ode bez gužve u Ulicu Kneza Miloša. A kolaps je skoro svakog dana, dovoljne su samo ove dve slike...

1727983812480.png 1727983867347.png
 

Prilozi

  • 1727983756728.png
    1727983756728.png
    751,5 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
388
Prosle subote smo iz pravca Nisa isli za manastir Tumane. Put vodi kroz puno sela i zaselaka, nema znakova, te je navigacija dobro dosla. Vozac je koristio Gugl Mape, a ja sam ukljucio Nextgen i TomTom (onaj stariji by Davidovic).

I, Mape su nas nekako navodile do kraja asfalta i zamalo nismo naleteli na izlokani makadam. :D Bilo je okretanje, vracanje do pravog skretanja, i "slusanje" TomTom navigacije.

Zatim Nextgen je imao problem kada se priblizavamo ukrstanju sa vise puteva, ne odredjuje tacno kojim putem treba da se ide. Kao da ne zna nasu tacnu lokaciju.

TomTom je pokazivao bez greske.

Vracali smo se za BG preko Pozarevca, ima dosta radova i tu su Gugl Mape dobro navodile.

Internet je bio ukljucen na svim telefonima.
 
Natrag
Top