Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
Malo se ne snalazim u ovom, pa me interesuje sledeće: imam multimediju u autu Gearelec, Ram 4gb, ROM 64, 7". Hteo bih da instaliram iGO, na nju. Android 13 je na njoj, hteo bih iGO sa večim menijem(krupnija slova, ikone...). Interesuje me koja je verzija iGO-a i gde može da se skine. Na mio navigaciji imam iGO truck i zadovoljan sam sa njom, ali je za win CE, tako da bih da ostanem pri iGO samo za veće monitore/ekrane. na uredjaju sad imam nešto slično ovom kada se uključi. E sad može i taj ali sa drugim skinom ili kako več, samo da mi meniji budu krupniji, ikone i ostalo što je kod mene vrlo sitno i neupotrebljivo u vožnji.
Имаш све у темама за iGo навигацију или у теми скоцкане верзије.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
938
"Što jedna budala pokvari, deset pametnih ne mogu da poprave"
Sygic je lepa, možda i dobra navigacija, ali TomTom Mape su loše
Nisu mnogo bolje ni Google Mape u Grčkoj...


Kada sam drugi put vozio iz Nea Flogite do Lidl marketa u Nea Moudania, za vreme boravka u Grčkoj, jednog dana sam u povratku želeo da isprobam Sygic navigaciju u realnoj vožnji...

1) Konkretna Lidl se ne može naći u POI bazi Sygic
2) Kreirana ruta je dosta loša, vodi kroz susedno naselje Nea Plagia, nepotrebno kroz naselje, a ne u Flogitu, gde sam boravio.

Pošto mi je normalno vreme vraćanja od 8 min Sygic podigao na skoro 20 minuta, zbog lutanja po Nea Plagia, prešao sam u jednom trenutku na GMaps. I sada je i Google Mapa pokazala svoju lošu ćud. Na jednom mestu predlažu i Sygic, koji radi u pozadini, i GMaps skretanje desno, a to desno je seoski slabo korišćeni putić. Slika tog "puta" je poslednja u donjem nizu... Očigledno je krivo Google Vozilo jer je prošlo tim puteljkom i proglasilo ga putem...

1722230944226.png

U atačmentu su rutiranja navigacija Google Maps i Sygic na relaciji Lidl-Flogita.

Ostale navigacije nisam stigao da testiram, TomTom je isti kao i Sygic, dakle, očajan, na verovatno razočaranje kolege @INTERPOL, koji se i dalje zabavlja prijavom radova na putu i navodnim dobrim lokacijama kamera. A Kamere ne mogu precizno locirati ni oni koji su ih postavili...

Snimao sam ekran ali nema svrhe da postavljam video tog snimka jer sam dosta često nepristojno pomenuo "po naški" kolegu @braonpas i njegovu davnašnju želju da pošto-poto krekuje Sygic na opšte nezadovoljstvo nas vozača...

Jedan od najgorih poteza navigacije Sygic, u koju se i ja "kunem" u Beogradu, je slika u prilogu "GM Levo Sygic Desno" gde se i okom vidi na ekranu GMaps navigaciju odredište i da treba skrenuti levo, to sam već i ja zapamtio i od prošle godine, a Sygic želi u novu avanturu, kaže "Skrenite desno"...

Dakle, dragi prijatelji, ako želite da vozite bez problema, ipak koristite svetsku navigaciju No 1, Google Maps. Neka ovo bude i pristrasno, ali je sinoć mene GMaps bez greške dovela do hotela u Starom Dojranu, La Terrazza. Kasnije je zet malo zalutao i ubrzo sam ispravio po osećaju. Naravno, auto navigacija je izgleda neki iGO, nešto bezlično, bar za mene...

Pozdrav svima sa divnog jezera Dojran, gde ćemo se malo odmoriti na putu ka Srbiji...

P.S. Kolega @braonpas bolje da ne piše, kad, kako i sam kaže, "ne zna zašto je nešto napisao". Neka se vrati temi, a to su navigacije. Isto važi i za filozofa i političara, kolegu @INTERPOL. Kolega, prestani da nas zamajavaš nekim filozofiranjem i nekim neargumentovanim člancima, prestani i da pominješ sjajnu navigaciju Yandex koju sigurno nisi nikada probao. Kladim se da je i nemaš na mobilnom telefonu. Ti više veruješ tekstovima, nego svojim očima...
 

Prilozi

  • Lidl - Flogita GMaps.jpg
    Lidl - Flogita GMaps.jpg
    44,5 KB · Pregleda: 2
  • Lidl - Flogita Sygic 1.jpg
    Lidl - Flogita Sygic 1.jpg
    39,2 KB · Pregleda: 3
  • Lidl - Flogita Sygic 2.jpg
    Lidl - Flogita Sygic 2.jpg
    42,9 KB · Pregleda: 1
  • GM Levo Sygic Desno.jpg
    GM Levo Sygic Desno.jpg
    43,8 KB · Pregleda: 2
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
92
Ja se prekjujče vratih iz Grčke (okolina Kavale). NDS mi se pokazao super
Boki evo mene u BiH na odmoru i planiram Crna Gora itd a došli smo skroz sa sjevera DE. Ja sam apsolutno frapiran koliko se TomTom popravio kod nas ovdje u BiH. Cak ova nasa mala sela i opštine rutira vise nego odlično. Jedina zamjerka su ograničenja brzine puta koja su vrlo često pogrešna ili kasne sa promjenom brzine na osnovu znaka i položaja istog. Ja sam prešao skroz na TT. Google Maps kao naravno kao neprikosnoveni kralj baze POI, adresa itd ali TT radi sve ostalo. Vidjet cu za koji dan i Crnu Goru kako vozi.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.170
Sygic aplikacija a TomTom mape od 7 mjeseca. U Donjem Vakufu i Bosanskom Petrovcu po dva kruzna toka vec 2 godine u funkciji a ni jedan nije ucrtan u mapama. Izuzetak su kamere, njih prikazuje i najavljuje kao i Radarbot, ni jednu nije fulilo. Zapitam se koja je svrha "ažuriranja" mape svakog mjeseca? Pokrenem Google Maps i svi kruzni ucrtani.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
92
Sygic aplikacija a TomTom mape od 7 mjeseca. U Donjem Vakufu i Bosanskom Petrovcu po dva kruzna toka vec 2 godine u funkciji a ni jedan nije ucrtan u mapama. Izuzetak su kamere, njih prikazuje i najavljuje kao i Radarbot, ni jednu nije fulilo. Zapitam se koja je svrha "ažuriranja" mape svakog mjeseca? Pokrenem Google Maps i svi kruzni ucrtani.
Od 2009 sam na ovom forumu i jedna stvar se nije i NIKAD neće promjeniti a to je da NEMA najbolje nego ona koja vama odgovara po milion ličnih parametara.

❗Nisu sve navigacije za sve ljude primjenjive sto geografski sto tehnički.

Na kraju Profi navigacije treba znati i koristiti i navigacija je alat a ne suvozac.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.170
Od 2009 sam na ovom forumu i jedna stvar se nije i NIKAD neće promjeniti a to je da NEMA najbolje nego ona koja vama odgovara po milion ličnih parametara.

❗Nisu sve navigacije za sve ljude primjenjive sto geografski sto tehnički.

Na kraju Profi navigacije treba znati i koristiti i navigacija je alat a ne suvozac.
Mislim da to sto si napisao nema sa mojom upotrebom ove navigacije nikakve veze. Nisam ja nista specijalno trazio od navigacije. Od Sarajeva do Bihaca nikakvih skretanja ni zaobilazaka. Sto bi rekli samo vozi pravo i na toj "pravo" ruti 4 kruzna ne postoje koja su vec 2 godine u funkciji.
Za ovo ne treba nikakav profesionalac.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
92
Mislim da to sto si napisao nema sa mojom upotrebom ove navigacije nikakve veze. Nisam ja nista specijalno trazio od navigacije. Od Sarajeva do Bihaca nikakvih skretanja ni zaobilazaka. Sto bi rekli samo vozi pravo i na toj "pravo" ruti 4 kruzna ne postoje koja su vec 2 godine u funkciji.
Za ovo ne treba nikakav profesionalac.
Druže nisam mislio ovaj komentar kao kritiku tebe niti tvoje upotrebe navigacije.

Bilo je čisto kao opaska da sta god uzmemo nije savršeno. Nema savršene i mi se moramo pomiriti s tim.

❗Nije bila nikakva kritika ni slično. Sorry ako je tako izgledalo.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.664
Od 2009 sam na ovom forumu i jedna stvar se nije i NIKAD neće promjeniti a to je da NEMA najbolje nego ona koja vama odgovara po milion ličnih parametara.

❗Nisu sve navigacije za sve ljude primjenjive sto geografski sto tehnički.

Na kraju Profi navigacije treba znati i koristiti i navigacija je alat a ne suvozac.
Да, на форуму си од 2009 или 180 месеци али са учинком од 82 поста?!
Можеш ли ме упутити на ту профи навигацију и у пар речи рећи шта подразумевамо под профи?!
Рецимо, навигацију коју си ладно омаловажио, Яндекс, једина је за сада (колико знам) са вештачком интелигенцијом. Чак и највећи лаик у Русији (пошто за сада подржава само руски језик) може је користити као и "професионалац". Довољно је да каже Алиси шта жели и она му брзо одговара и води. Значи, нема потребе за листањем менија, куцкањем адресе и било чега другог.
Што се тиче мене, Яндекс је за сада лидер навигација. То што нису одрадили БиХ, Хрватску и Ц.Гору, није ствар квалитета него политике ширења Яндекса.
Узгред, контактирао сам Яндекс и обећали су ми да ће у једном од следећих ажурирања пребацити подршку за српски на ћирилицу! Извинили су се и рекли да нису знали да је српско писмо ћирилица.
Ето, ја сам их обавестио и сада знају.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
92
Да, на форуму си од 2009 или 180 месеци али са учинком од 82 поста?!
Можеш ли ме упутити на ту профи навигацију и у пар речи рећи шта подразумевамо под профи?!
Рецимо, навигацију коју си ладно омаловажио, Яндекс, једина је за сада (колико знам) са вештачком интелигенцијом. Чак и највећи лаик у Русији (пошто за сада подржава само руски језик) може је користити као и "професионалац". Довољно је да каже Алиси шта жели и она му брзо одговара и води. Значи, нема потребе за листањем менија, куцкањем адресе и било чега другог.
Што се тиче мене, Яндекс је за сада лидер навигација. То што нису одрадили БиХ, Хрватску и Ц.Гору, није ствар квалитета него политике ширења Яндекса.
Узгред, контактирао сам Яндекс и обећали су ми да ће у једном од следећих ажурирања пребацити подршку за српски на ћирилицу! Извинили су се и рекли да нису знали да је српско писмо ћирилица.
Ето, ја сам их обавестио и сада знају.
Nigdje ja nisam omalozavao Yandex nego samo rekao da za nas na Balkanu nije bitna. Na kraju samo podijelio vijest o tome sta se dešava sa te navigacije.


Nije balkan samo Srbija i ljudi putuju vani i žele da imaju jednu navigaciju koja manje vise sve to.moze.

To je možda od važnosti Taxi vozačima i ljudima koji žive u Beogradu nama ostalim 0% Ja ne omalozavam Yandex ja ti iznosim činjenice.

Mene ne zanimaju razlozi zašto je određena navigacija prisutna ili ne poenta je da nije tu gdje meni ili nekom desetom treba.

Ja živim u Njemačkoj i tamo su relativno rečeno sve dobre a Yandex jos nisam sreo. Većinu posla radi TomTom, Garmin i Google Maps. Nekada je bio popularan i Navigon kao i Becker.

❗Naravno reci ces ej sta nas briga za DE ali dosta naših radnika ili sugrađana živi tamo i putuje relacija DE - Balkan. Mislim da u tom slučaju Yandex ima 0% važnosti.

Eto napravi anketu pa vidi koliko njih vozi sa Yandex i koliko njih se smije pouzdati u istu van Beograda.

Opet kažem ne omalozavam nijednu navigaciju, ja navigacije volim i to mi je hobi. Zao mi je ton mog posta zvučao tako ali poenta je bila da nije nama od važnosti jer ne može samo biti ok u BG ili SRB i.odmah vrhunska ili samo Rusiji itd itd.

❗Mi živimo u vozimo kroz Europu a to potvrđuju postovi o lokacijama odmora. Nigdje tu nema Rusije i ne znam sem.tebe jos nijedan post ovdje da nekom treba Yandex i Rusija.

Ne kažem to da.omalozavam nego kao činjenice. Svi voze na odmor HR, Grčka, Crna Gora, Albanija i ostatak kroz Europu a nisam jos pročitao da neko kaže eh Yandex.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top