Napravite sami svoj sajt

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sajt mozete praviti na nekoliko nacina medjutim poenta je sto se nisam jos susreo sa jednostavnijim pravljenjem,a sve to mozete uraditi u roku od 10 minuta.....Verujem da ce i pocetnici u svetu racunara se snaci i uz pomoc ovog tutorijala napraviti bez problema svoj sajt....
Praveci tutorijal ja sam napravio jedan koji otprilike izgleda ovako.....

000aln.jpg


Naravno tu kasnije sleduju dorade po vasoj zelji i ukusu.....s obzirom da ste vi Administrator mozete se igrati kako god hocete....

Idemo redom....
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
PRVI DEO.......

Odite na web adresu......

Kod:
http://www.ucoz.com/

te posto dosli tamo kliknite misem na Create a FREE website......broj 1

001dyb.jpg


U novom prozoru sleduje vam klasicna registracija kao i na svakom drugom forumu koja je svakako besplatna.Upisite validnu vasu mail adresu jer cete sa nje kasnije morati potvrditi vasu registraciju.....broj 2,upisite pasword (sifru) po zelji i u praznom polju ispod ponovite je......broj 3,upisite vase ime i u polju ispod prezime (nemorate dati istinite podatke ,vec po zelji).....broj 4,Upisite vas nik (ime pod kojim cete biti Administrator na vasem sajtu).....broj 5,zatim upisite proizvoljno datum,mesec i godinu rodjenja.......broj 6,cekirajte pol koji ste......broj 7,izaberite lokaciju odakle ste (nemorate tacnu,vec proizvoljno).....broj 8,u praznom polju upisite broj koji vidite na slici sa desne strane......broj 9,preostaje jos da cekirate kvadratic da se slazete sa uslovima registracije i zatim kliknete misem na dugme Registration.....broj 10

002xni.jpg


Kroz par trenutaka dobicete informaciju da je registracija kompletno i uspesno obavljena.......

003vl.jpg


Zatim odite na vasu mail adresu koju ste ostavili prilikom registracije i ugledacete primljen mail sa ovog sajta gde se registrovali....Otvorite ovaj mail i ugledacete dugacak link koji trebate iskopirati u vas browser i pritisnuti enter na tastaturi.....broj 11

004vv.jpg


Posto iskopirali link u vas browser....broj 12 te pritisli na tastaturi enter,otvorice vam se Sign Up novi prozor gde cete kliknuti misem na Home Page....broj 13

MhD0WLT.jpg


U slucaju da vam se pojavi predhodno prozor gde trazi od vas upisivanje Secyritu code.....u praznom polju upisite broj sa slike desno i kliknite misem na Send......

9zqnFhE.jpg


Sada ce vam se otvoriti novi zastitni Administrative setting prozor.....u polju Webtop pasword upisite vasu novu sifru po zelji (razlicitu od one sa kojom se registrovali) a zatim u polju ispod nju i ponovite......odgovorite u praznom polju na pitanje.....napisite neko ime (ja sam napiso Vesna...a zatim u praznom polju Current uNet password upisite registracioni pasword koji upisali prilikom registracije na ucoz sajt......te preostaje jos da kliknete misem na Save......

cdIbgD5qmx.jpg


Otvorice vam se zatim prozor Websites Management gde cete upisati ime vaseg sajta po zelji...(ja sam napiso boki71)......broj 14,zatim odrediti u padajucem meniju na strelicu nastavak (ja sam odredio at.ua).......broj 15,zatim u praznom polju prepisite broj sa slike koju cete videti sa desne strane....broj 16 ,te posto sve ovo obavili cekirajte da se slazete sa uslovima i kliknite misem na Continue....broj 17

cdIbgD5qmx.jpg


Posto dobijete poruku da je websajt uspesno kreiran kliknite misem na dugme Website Control Panel....broj 18

3bjw1.jpg


Posto kreirali uspesno sada mozemo se igrati u Control Panelu......
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
DRUGI DEO......

Posto vam se otvorio Control Panel...broj 18, vaseg sajta sada mozete se igrati po vasoj zelji i nahodjenju.....U polju Site name upisite ime sajta po zelji(sta god hocete)....broj 19,zatim cemo izabrati dizajn,te kliknite misem na Select design....broj 20 te u novootvorenom prozoru u padajucim menijima videcete masu dizajna i kada odaberete koji zelite ispod slike kliknite misem na njega.....(ja sam naprimer odabrao Design 955)....broj 21,zatim izaberite jezik na kojem ce vam biti sajt....broj 22,te kliknite misem na dugme Continue....broj 23

010fyy.jpg


U novom prozoru u desnom gornjem uglu videcete biranje boje Interface......broj 25,zatim cekirajte module koje zelite da sadrzi sve vas forum(ja sam iscekirao sve ,jer uvek kasnije mozete obrisati koji modul vam nebude trebao).....broj 25,te kada ovo obavili kliknite misem na Continue.....broj 26

011iq.jpg


Otvorice vam se ponovo vas Control panel.....sa opcijama za doterivanje ,nadogradnju foruma......Da ovaj tutorijal nebi otisao u nedogled,vec sami se igrali po vasem ukusu ja cu recimo jos pokazati ubacivanje smajla iz vaseg racunara.....Kliknite misem na Smileys editor......

012de.jpg


Kliknite misem na Select....broj 1,u novom prozoru zatim na dugme Browse.....broj 2,te posto vam se otvori novi prozor pronadjite u racunaru koji smajl zelite ubaciti,obelezite ga misem a zatim kliknite na Open.....broj 3,a zatim u predhodnom prozoru i na Upload file.....broj 4

013rj.jpg


Posto ste ubacili smajli u prozor.....kliknite na njega.....broj 5,pojavice se odmah u gornjem prozoru gde pise Images file for a smiley.......zatim cekirajte misem kvadratic i kliknite na Add.....broj 6....i videcete ubacen vas smajli......broj 7

014qtg.jpg


Prepustam dalje vama na volju da se igrate i stelujete vas forum po sopstvenoj zelji i nahodjenju...Sa leve strane Control panela imate delove foruma koje sami odabrali sa mnostvom opcija i njihovog sredjivanja.......

015hdk.jpg


Sajt koji sam na brzinu napravio i kome bi sada trebalo naknadnih stelovanja izgledao bi ovako.....U gornjem delu imate i panel za upravljanje....

016tt.jpg


Ovo je na brzinu napravljeno za potrebe tutorijala i ja nemam vremena to dalje sredjivati ali dobro.....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
325
Samo da pitam da li moze da ima neki drugi domen i da li pri gasenju kompjutera, da li ce se i sajt pasti?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Samo da pitam da li moze da ima neki drugi domen i da li pri gasenju kompjutera, da li ce se i sajt pasti?

Na samompocetku pravljenja ponude ti se domeni koji mogu.......Zasto bi sajt pao prilikom gasenja racunara,nije to lokalni hosting ,pravljen u tvom racunaru,vec dobijas prostor od nekih 400mb sto je sasvim dovoljno za jedan sajt......To se moze videti na sledecoj slici...
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
kada se bira lokacija ima skoro svako mesto u centralnoj Srbiji, ima i moja Grocka :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
21
Napravio sam sličan sajt kako si ti opisao pa me interesuje kako da prebacim sajt na srpski jezik pošto ga u opcijama nema.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top