Napravio sam sajt

Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Kao što naslov kaže napravio sam sajt, tačnije mini web prodavnicu. Još uvek nemam nista konkretno za prodaju, jer je u pitanju samo eksperiment.

Hteo sam to da podelim s Vama, možda bi mogli i da iznesete svoje utiske. Ako hoćete, ovaj sajt možete posetiti na adresi ePijaca.co.cc, pa čak i "kupiti" nešto (mada se u stvari ništa ne plaća;)), što bi bilo poželjno jer trenutno testiram sistem. Ne morate ostavljati tacne podatke prilikom "kupovine" pošto je u pitanju testiranje.

Ako budete imali neka pitanja vezana za sajt, postavite ih na stranici Kontakt, sajta ePijaca.

Šta bi ste Vi prodavali da imate web prodavnicu?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
53
Imam pitanje za tebe. Zanima me na koji nacin si pravio sajt: uz pomoc nekog programa ili poznajes HTML i CSS?
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Imam pitanje za tebe. Zanima me na koji nacin si pravio sajt: uz pomoc nekog programa ili poznajes HTML i CSS?

HTML i CSS su važni i potrebno je njihovo znanje ( bar osnovno) pa čak i ako se koristi neki program. Program samo olakšava rad, ali ne može da ga zameni. I da, koristio sam program, a koji je program u pitanju ostaviću stručnjacima da utvrde:)
Neće im biti teško;)

Ja bi dodao da imas forum na sajtu.

Hvala na predlogu :yea: Interaktivnosti nikad dosta, naročito pri prodaji nekog proizvoda.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Veoma lepo i ja planiram sajt lii sa online prodajom affiliate marketing i te stvari. Poterebno je imati niche produkt za prodaju inače sajt je mrtav. Tebi treba ortak kao tv-shop tako da ko kupi ti o´ma šalješ pouzećem, mogu i knjige a mogu i e-books. Treba da potražiš na internetu sajt koji plaća za promociju svojih proizvoda i da iskoristiš njihove produkte. Promeni domen u.com ličiće profesionalnije i treba ti račun to je najteže nema paypal gde će ti uplaćivati $ dolare. Pola posla si uradio doduše lakšeg ali ti pravi izazov tek predstoji. SREĆNO!
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
1
E pa bravo majstore lepo izgleda sobzirom da je prvi put, i ja nesto razmisljam probam to da napravim cisto radi ubianja vremena. Zivim u Wien i cekam radnu dozvolu i ubio sam se od dosade, taman bi mi ovako nesto dobro doslo, SVAKA CAST za minuli rad
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
JKDforever potpuno se slažem s tobom da je potrebno imati odredjenu nišu ili oblast u okviru koje ćeš promovisati i prodavati svoje proizvode. Ovo je takodje bitno i zbog SEO. Lakše je raditi SEO za jedan proizvod ili manju grupu sličnih proizvoda nego se "razapeti" izmedju stotinak potpuno različitih proizvoda...

Što se tiče prodaje tudjih proizvoda, već sam se koliko-toliko informisao o afiliate mrežama. Jedini problem mi je engleski, znam ga dovoljno da razumem sve što piše na nekom sajtu, ali problem nastaje kad treba neki proizvod da opišem svojim rečima i predstavim ga mogućim kupcima na engleskom.

Zato sam hteo da pokušam sa izradom web prodavnice za domaće tržište. Ali tu je nastao drugi problem - plaćanje. Nije mi problem da od kupaca tražim da plate pouzećem ili u pošti putem uplatnice, problem je što je tada manja konverzija u odnosu na direktno plaćanje karticama preko interneta, a kod nas se ljudi još uvek nisu navikli da plaćanje vrše preko payment procesora kao što je AlertPay ili Moneybookers. PayPal neću ni da spominjem....

Možda bih mogao da prodajem proizvode u zamenu za kredit za mobilni....:(

Za sve zainteresovane evo primera kako izgleda jedna gotova porudžbina kada se poruči preko sajta navedenog u prvom postu, mislim da će se kupac prepoznati;):

porudzbina.jpg

Da je mail adresa bila prava i "kupcu" bi bio dostavljen jedan primerak....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
75
HTML i CSS su važni i potrebno je njihovo znanje ( bar osnovno) pa čak i ako se koristi neki program. Program samo olakšava rad, ali ne može da ga zameni. I da, koristio sam program, a koji je program u pitanju ostaviću stručnjacima da utvrde:)
Neće im biti teško;)
Program:
Incomedia WebSite X5 Evolution 8.0.11 Jel sam pogodio? :D
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Sajt se sada može naći i na Google pretraživaču.
Štaviše nalazi se na prvoj stranici, u vrhu rezultata pretraživanja po ključnoj reči ePijaca.:D

Kod:
[URL="http://www.google.com/search?q=epijaca"]epijaca - Google Search[/URL]
Nisam proveravao po drugim ključnim rečima, jer je stranica gotovo bez ikakvog sadržaja....
 
Natrag
Top