Naplata na sajtu

Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Kako omogućiti klijentima tj. kupcima da izvrše plaćanje proizvoda ili usluga na nekom sajtu putem kartica u Srbiji?
Da li to uopšte funkcioniše kod nas?
Ako funkcioniše, šta je sve potrebno, koje uslove ispuniti...?
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
To kod nas jos nije zazivelo, koliko ja znam. Ja jedino kupujem mesecnu pretplatu za sezampro VISA karticom preko sajta SezamPro On-Line - PRODAVNICA i to fino i bezbedno funkcionise, ali to je samo kap u moru.
Nista dok se ne uvede pay-pal za Srbiju i kupovanje preko e-bay.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Izgleda da oni idu preko Intese, pa sam pogledao i intesin sajt.
Koliko vidi može se ostvariti implementacija servisa za plaćanje karticama, ali imaju neke uslove koji mi nikako ne odgovaraju, npr.:

  • pravno lice ili pravno lice osnivač ima ostvaren prihod u prethodnoj godini poslovanja od minimalno 500.000 EUR
Za šta im treba tih 500 hiljada evra? To ne mogu da obezbedim:(
Zar ne postoji neka druga mogućnost?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Mozes koristiti firme tipa 2CO koji su posrednici i uzimaju ti nekoliko procenata za svoju uslugu.
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2010
Poruka
1
Trenutno u Srbiji jedino Banka Intesa omogucava ovu uslugu. Vise informacija mozes naci na njihovom sajtu.
 
Učlanjen(a)
10.03.2013
Poruka
2
U pravu ste, Intesa za sada jedina od banaka to radi. Zato i koriste tu poziciju i malo su i bezobrazni. Ne zele da rade sa svakim, sto je natavno njihovo pravo, ali i provizije i uslovi su veliki. Cini mi se da imaju i limit koliko minimum mesecno morate imate promet po racunu, zatim uzimaju procena npr oko 3% (proverite ovo je koliko se secam) plus imate neko odrzavanje naravno a pre svega toga imate oko 35.ooo din inicijalno ulaganje. Sem toga na novac imate pravo tek nakon dvadesetak dana sto je za nekog malog privrednika mnogo...svakako ako ste u mogucnosti treba pratiti trendove, polako ce se i kod nas ovo razvijati..
 
Natrag
Top