Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

• Hvala svima na 1 900 000+ postova & 500 000+ tema!

Naplata na sajtu

• Začetnik teme drenova
  • Datum pokretanja
drenova

drenova

Član
Kako omogućiti klijentima tj. kupcima da izvrše plaćanje proizvoda ili usluga na nekom sajtu putem kartica u Srbiji?
Da li to uopšte funkcioniše kod nas?
Ako funkcioniše, šta je sve potrebno, koje uslove ispuniti...?

yukic

yukic

Master Of The Universe
Član
To kod nas jos nije zazivelo, koliko ja znam. Ja jedino kupujem mesecnu pretplatu za sezampro VISA karticom preko sajta SezamPro On-Line - PRODAVNICA i to fino i bezbedno funkcionise, ali to je samo kap u moru.
Nista dok se ne uvede pay-pal za Srbiju i kupovanje preko e-bay.

Poslednja izmena od urednika:
drenova

drenova

Član
Izgleda da oni idu preko Intese, pa sam pogledao i intesin sajt.
Koliko vidi može se ostvariti implementacija servisa za plaćanje karticama, ali imaju neke uslove koji mi nikako ne odgovaraju, npr.:

• pravno lice ili pravno lice osnivač ima ostvaren prihod u prethodnoj godini poslovanja od minimalno 500.000 EUR
Za šta im treba tih 500 hiljada evra? To ne mogu da obezbedim:(
Zar ne postoji neka druga mogućnost?

Zorro

Zorro

Administrator
Mozes koristiti firme tipa 2CO koji su posrednici i uzimaju ti nekoliko procenata za svoju uslugu.

A

aleksandar80

Član
Trenutno u Srbiji jedino Banka Intesa omogucava ovu uslugu. Vise informacija mozes naci na njihovom sajtu.

D

Djole Hedonist

Član
U pravu ste, Intesa za sada jedina od banaka to radi. Zato i koriste tu poziciju i malo su i bezobrazni. Ne zele da rade sa svakim, sto je natavno njihovo pravo, ali i provizije i uslovi su veliki. Cini mi se da imaju i limit koliko minimum mesecno morate imate promet po racunu, zatim uzimaju procena npr oko 3% (proverite ovo je koliko se secam) plus imate neko odrzavanje naravno a pre svega toga imate oko 35.ooo din inicijalno ulaganje. Sem toga na novac imate pravo tek nakon dvadesetak dana sto je za nekog malog privrednika mnogo...svakako ako ste u mogucnosti treba pratiti trendove, polako ce se i kod nas ovo razvijati..