Naplaćuju ulaz u Petrovu crkvu u Starom Rasu

LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
petrova_crkva-nekropola.jpg


[h=5]Ovo je najveća bruka u istoriji Pravoslavlja na ovim prostorima.Da su APOSTOLI PETAR I PAVLE MOGLI NASLUTITI DA ĆE NEKOLIKO VEKOVA KASNIJE NEVERNICI (KOJI SEBE NAZIVAJU HRIŠĆANIMA )NAPLAĆIVATI ULAZ U JEDNU OD NAJSTARIJIH CRKAVA NA BALKANU SIGURNO BI JE SPALILI DO TEMELJA.
Ovi jeretici izgleda da zaboravljaju da ono "što si zabadava dobio zabadava i daj" izgovoreno od našeg Gospoda Isusa Hrista sveta zakletva za sve njegove učenike....Izgleda da su OVI UČENICI PRESKOČILI TAJ ČAS.......SRAMOTA........
Prevelike emocije u ovome trenutku preovladavaju...Pozivam sve one koji su Hrišćani i oni koji to nisu neka prenose što dalje ovu sramotu........Ja mislim da ovo nema ni u jednoj Crkvi ,Đžamiji,Sinangogi,...........Pa se onda pitamo što se mi ne okupljamo oko Crkve kao Muslimani oko Đžamija.........zašto mi ne posećujemo bogosluženje..u crvama......trebate spremiti 0,5eura da bi ušli u hram.Za strance je 1 euro.
Pozivam sve pravoslavce da od današnjeg dana
...KADA VAM JANIČARI DOĐU U DOM DA SVETE VODICU NAPLATITE IM ULAZ 200 DINARA.
KADA DOĐU NA GROBLJA DA SVETE VODICU ZATVORIMO IM GROBLJA ......JER NISU DOSTOJNI NI JEDNE VAŠE MINUTE..........
IZDALI SU GOSPODA NAŠEGA....IZDALI SU SVOJ NAROD...............
[/h]
 
Učlanjen(a)
06.07.2013
Poruka
2
Ovo je stvarno ogromna bruka, pogotovo za postene ljude od vere jer sam siguran da ima i takvih. Posle Kacavende i druzine i sada ovoga mislim da je krajnje vreme da se naprave neke radikalne promene u crkvi.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Јак си ти Србин и православац, кад си се разгаламио на латиници.
Прво ко наплаћује, шта пише на улазници ?
Ко одржава и у каквом је стању црква.

Друга ствар кад сам био давно у Опленцу наплаћивао се улаз, али није то могла да чини СПЦ, јер им је црква одузета, него Задужбина која је тима газдовала и људи су шетали свуда по цркви, жене улазиле у олтар.....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ako naplaćuju ulaz u crkvu kao što se plaća ulaznica na stadion ili neku priredbu, odna to jeste za svaku osudu. Međutim, ako su tako prikupljena srdstva namijenjena nekoj humanitarnoj svrsi, ili obnovi same crkve, onda sve poprima drugačiji kontekst.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog nema dvorova svojih već mora biti u tvom srcu.

Prica se da je jedna Hriscanska misionarka na ulici delila odredjeni materijal o Isusu Hristu, i tom prilikom susrela jednog coveka obucen u odoru svoje religije.
Ova zena je ponudila ovaj materijal ovom coveku, na sta je covek uzvratio recima `Ja imam svoju religiju i crkvu.
Na to je ova zena odgovorila `Ja ima Hrista.
Sledecom prilikom drugog dana ova zena je ponovo srela ovog istog coveka, i on je prisao i tada izgovorio `E sada i ja imam Hrista.

Mozda je ovaj covek posle susreta sa ovom zenom razmisljao o smislu crkve i religioznosti bez Hrista, i sa druge strane onoj koja proistice iz zajednice sa Hristom, i sam potrazio Isusa.

Sustina je u tome, da ma koliko hramova i crkava bilo izgradjeno sa odredjenim ciljem, cak i sa svrhom dobre zarade ( sto je otvorena zloupotreba ), prvi i osnovni hram u kome treba da se useli i prebiva Bog jeste covecje srce, tada ce i zemaljski hramovi dobiti svoju pravu svrhu.
U suprotnom, praktikovati religioznost i gradjenje crkava bez Hrista, je slaganje kamenja koje nema neku odredjenu svrhu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Имате и ви своје храмове краљевске дворане, не треба да наплаћујете улазнице кад узимате десетак.....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Desetak je jasna Bozja zapovest koju je usvojila i prva Hriscanska crkva kao materijalni aspekt finansiranja crkve i propovedanja jevandjelja, i on se svodi na dobrovoljnoj bazi u skladu sa savescu i moralnim obavezama koje covek ima prema Bogu i njegovoj zajednici.
Vernik ne daje desetak zato sto mora, vec zato sto to hoce.

Sve sto je na dobrovoljnoj bazi i u skladu sa pismom je u redu.
Kada jedan propis izadje iz ovih okvira, on prelazi u cisto ljudsko nametanje koje ne stoji na cvrstim temeljima.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Ali to je bilo u SZ, dok u NZ nema. Ananije i Sapfira su kaznjeni ne sto nisu dali 10% nego sto su hteli slavu i prevaru u isto vreme.
Nigde Hristos i apostoli ne traze 10%.
Ako covek da drzavi 20% i vama 10% sta njemu ostaje.
A ovamo grdite SPC sto naplati obred koji se obavlja jednom u zivotu
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Novozavetna crkva nije ukinula starozavetni oblik finansiranja, već ga je potvrdila i nastavila ovu praksu prikupljanja ovih sretstava u cilju podizanja njegove crkve i objavljivanju jevanđelja ' radosne vesti o spasenju.

"Не знате ли да они који чине свету службу од светиње се хране? и који олтару служе с олтаром дијеле?
Тако и Господ заповједи да они који јеванђеље проповиједају од јеванђеља живе" ( 1 Korin'anima 9. 13 - 14 )
 
Natrag
Top