Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Odakle ti to da Bogu nije po volji zvati ga Adonai !?

Druga stvar je odakle tebi pravo Boga zvati nebeski Otac?
Kako znaš da je to Bogu po volji?

@ultravox
Izaija, glava 42 red 8
“"Ja sam Jehova. To je ime moje"”
Ime Božje također češ naći u Božjem zakonu

šta čitaš u Bibliji
Evanđelje Matej glava 6 red 14
"Doista, ako vi otpustite ljudima njihove prijestupke, otpustit će i vama Otac vaš nebeski

Znamo svi da se Bog predstavio imenom JHWH,ali odakle tebi ideja da mu je mrsko zazivati ga sa Adonai?

Cijeli SZ naziva Boga,sa Adonai.Isto tako cijeli NZ naziva Isusa sa Adonai.

Adonai se grčki kaže Kyrios ili Krist ili po naški Gospodin.

Da li ti shvaćaš da ti i JHWH nište zajedno pili i igrali karte u birtiji i da je u redu sebe staviti na pravo mjesto i dati Bogu slavu koja mu pripada,a to je ne tuliti uzalud njegovo ime,već zvati ga Gospodinom Bogom,Ocem svojim i Gospodinom Isusom Kristom,u kojem nam se obznani i u Duhu svojemu,ako ga primimo po Crkvi koja je tu od apostola u kontinuitetu.

I svatko tko je prezreo Crkvu koja je tijelo Kristovo,prezreo je i Krista,a samim tim prezreo je Gospodina JHWH koji je sve svoje dao Sinu,pa i ime nad svakim imenom Adonai Jehoshua...

Da li si svjestan gdje si i u čemu si...?!?!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kao što su se rugali Isusu, nevjerovali, suprostavljali se, odbacivali Ga i progonili
tako to isto i Njegovim učenicima slijedi

jer

ljudi ne podnose više zdrav nauk

nego

gomilaju učitelje da im škaklju uši
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
kao što su se rugali Isusu, nevjerovali, suprostavljali se, odbacivali Ga i progonili
tako to isto i Njegovim učenicima slijedi

jer

ljudi ne podnose više zdrav nauk

nego

gomilaju učitelje da im škaklju uši

Posebno mi je drago kada je covek skroman i poredi sebe sa Isusom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Spedy, mi se malo zafrkavamo i šalimo, ali ništa nije zlonamjerno. Nadam se da ne zamjeraš.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
sve što radite, radite na vlastitu odgovornost
moja želja je da upoznate Put Istinu i Život
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
sve što radite, radite na vlastitu odgovornost
moja želja je da upoznate Put Istinu i Život

spedy : Mislim da te razumem bar što se tiče ovog pitanja oko imena JEHOVA jer sam i ja kao ti upotrebljavao to ime kao spasonosnu formulu i mogu ti reći da mi je trebalo neverovatnih desetak meseci da razumem u kakvoj sam bio zabludi . Čak i oni koji ga upotrebljavaju priznaju da je skarabudženo s brda s dola a dovoljno je jedno slovo da bude skroz drugo ime i drugo značenje. Kažeš spasiće se svako ko prizove Božije ime ? A ti koji ga prizivaju priznaju da ne znaju njegovo ime niti ga bilo ko zna bar ne u formi kako ga prikazuju JS i ti ovde na forumu. Po tome znači da se niko ne može spasiti jer niko sa sigurnošću ne zna kako su izgovarali to ime .Želim ti da shvatiš da je Božije ime za kojim tragaš sadržano u imenu Isusa Hrista i da je to sasvim dovoljno i jasno bez nagađanja. Otac koji je iznad Isusa može da ostane samo Bog Otac nedostižan i ne dokučiv bez imena Isusa Hrista. Kad ljudi saznaju njegovo ime biće savršeni i neće im trebati posrednik.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.07.2010
Poruka
2
mislim da forma zvanja nije baš toliko bitna, jer Bog u našim srcima vidi kako se njegovim imenovanjem odnosimo prema njemu i njegovom imenu, a što je još važnije, djelima i odnosom prema bližnjima....
 
Natrag
Top